Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Asturas nie denerwuj się :). Czytałem wcześniejsze posty i w całej mierze się z wami zgadzam... Ostatecznie rozwialiście moje wątpliwości odnośnie Logitechów X-230 - rezygnuję z nich. Wszechobecny bas jakże potrzebny w muzyce typu "łubu dubu" nie jest mi niezbędny, a myślę, że słuchając np. Dżemu bardzo by mnie irytował.

Co do Genius SP-HF1250X początkowo rozważałem ich kupno, jedyne co sprawiło, że nie brałem ich pod uwagę, to gabaryty... Ale teraz ponownie o nich myślę i to bardzo poważnie... co mnie martwi :). Po prostu są dość duże i nie mam ich gdzie ustawić na biurku :/. Jestem na etapie kombinowania gdzie by je tu władować ;).

Nie wiem, czy ustawienie tychże głośników komputerowych na ziemi, obok biurka wchodziłoby w grę? Czy takie ustawienie po prostu zniekształci całkowicie dźwięk? Czy ustawienie jednego głośnika na biurku a drugiego na podłodze ma w ogóle rację bytu? Co o tym myślicie ?

 

Najważniejsze dla mnie, że maksymalnie zawężyłem już liczbę branych pod uwagę zestawów do dwóch. Bardzo chcę teraz kupić właśnie te Genius SP-HF1250X, ale jeśli rozsądek weźmie górę (ze względu na rozmiary tych Geniusów, bo w tym wymiarze nie mam pola manewru :/) zdecyduję się na Creativy GigaWorks T20, które nie są aż takie złe.

Najważniejsze, że wyleczyłem się z kupna zestawu 2.1, w którym bas jest płyki, wszechobecny i zalewający wszystko, czego bym nie chciał. Chwała Wam za rozwianie moich wątpliwości w tej kwestii :).

Nie wiem jak się ma sparawa basu w tych Genius SP-HF1250X, czy występuję on też zawsze i jest przytłaczający, czy wtedy kiedy jest potrzebny?

 

Dzięki wielkie za rady!

Pozdrawiam.

Jak chcesz stawiac na ziemi, znaczy ze masz miejsce na podstawki, zrob takie z paru desek i masz cyc malina, na ziemi nie stawiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stać Cię dołożyć 10 złotych ? :blink:

Może zbierał dwa lata kasę i teraz 10zł to suma astronomiczna wręcz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję zakup zestawu głosników 5.1, w zakresie cenowym do 500 zł. Zastanawiałem się nad jakimiś Genius'ami bądź trochę wykraczającymi poza limit cenowy Creative G500, oraz nad Logitech'ami X540. Noi jeszcze zastanawiam się nad kupnem karty dzwiękowej, czy dla przeciętnego słuchacza opłacała by się przesiadka z Realteka na coś lepszego czy odczuł bym jakoś kolosalną różnicę. Noi jak tak to jaką wybrać. NOi ostatni dylemat. Czy za łączną sumę tego sprzętu nie opłacało by się bardziej kupić kina domowego i podpiąć do kompa?. Dodam że sprzętu bede używał głównie do słuchania muzyki i oglądania filmów.Prosze o pomoc.

Edytowane przez m4ly9019

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba do filmów, bo komputerowe zestawy 5.1 nie nadają się do słuchania muzyki. A kino domowe za 500zł z MediaMarktu jest tyle samo warte co zestawy Creative i Logitech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczyłem na jakąś pomoc ale jakoś nikt się chyba do tego nie kwapi

Pewnie dlatego, że temat był poruszany dziesiątki razy. Zarówno w tym wątku jak i w osobnych. Wystarczy poszukać, a nie ciągle zadawać te same pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem ale niestety nic co by mnie interesowało nie znalazłem, dodamż e pieniądze jakie chce na to przeznaczyć to własnie te 500 zł + karta dzwiękowa czyli pewnie jakieś 400zł bądź kino domowe za 900zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czytałem kilkanaście postów z tego tematu ale zaczął mi się w głowie mętlik wiec zapytam co kupić :)

 

Creative T7700 7.1 albo lepiej inne np: Logitecha 5.1 minimum zestaw 5.1 .Zestaw ma być do gier (EAX/5.1) i czasem do filmów.

 

Aktualnie mam Creative inspire 6700 6.1 ale niestety wczoraj zestaw padł :( i muszę zakupić coś nowego cena do 400/500zl.

 

Karta dźwiękowa Creative audigy2 ZS 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być 5.1 ,może być 6.1 lub 7.1 ale jak mam dać na 7.1 500zl a za ta sama cenę dostane lepszy zestaw 5.1. Chodzi mi o jakoś kolumn to lepiej tan 5.1 niż gorszy jakościowo 6.1 lub 7.1

Edytowane przez Oni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIc konkretnego nie widze w tym temacie, a szukam odpowiedzi na pytanie: chce kupic głośniki 5.1 do ok. 250zł do słuchania muzyki, bo dobrego dźwięku nie będe kupował jakiegoś szajsu, czasem słucham głośniej (gdy sam jestem, mieszkam w bloku) częściej ciszej, dlatego zależy mi na głośnikach, co dobrze grają zarówno głośno jak i cicho, nie ma żadnych szumów/buczeń od basów/piszczenia i innych tego typu zniekształceń, co polecacie? może genius albo coś logitecha? nie znam sie w ogóle na tym, jedyne co tu zdążyłem wyczytac to żeby przestrzegac tego typu wad jak wyżej wymieniłem oraz czesto padały genius/creative/logitech :smile2: do głośników też chce zakupic karte dźwiękową http://www.allegro.pl/item407107540_karta_...udio.html#photo

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gadajcie że za 250zł nie będe miał jakichś porządnych głośników 5.1, nie musze miec przecież najdroższych a prawde mówiac budżet mam ograniczony, to co ja mam za głośniki w takim razie alteca za stówe (rok temu) 2.1, jako sz nich zadowolony byłem i nadal jestem ,nic nie będzie za 250zł? Bo chciałem zmienic z 2.1 na 5.1, jako, że widziałem wiele propozycji tańszych po 100 z hakiem 5.1 (no to już wiem że jakością nie grzeszy) to sądziłem że za niecałe 300 coś się znajdzie dobrego, dobra, czekam na dalsze sugestie;) jakby co to może dajcie jakieś uzasadnienie na przyszłośc, bo ja expertem nie jestem i trudno mi ocenic wasze wypowiedzi. Pozdr

 

edit: jeszcze jedno za dużo kasy jak wspomniałem nie mam na ten jakże szczytny cel, więc jakbyście wybierali uwzględniając moje potrzeby z tych co byście wybrali? (oczywiście jak są inne propozycje to się ucieszę i walcie śmiało)

 

 

http://www.allegro.pl/item404997780__logit...lne_pilot_.html

http://www.allegro.pl/item406350153_glosni..._lcd_sklep.html

http://www.allegro.pl/item406069277_glosni..._drewno_ss.html

 

 

dzięki za link do karty

Edytowane przez tommac20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić przylepiec do pilota (Inspire P5800) aby się nie ruszał, wiem że pytanie raczej głupie ale nic mi go głowy nie przychodzi.

 

Dołączona grafika

 

 

LUB czym moglbym to zamienic?

Edytowane przez ludzikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Szukam dobrego zestawu 5.1 do komputera główne zastosowanie to filmy i gry na TV w drugiej części pokoju. I teraz zastanawiam się czy pakować się w drogie 5.1 komputerowe np Logitech Z-5500 DTS czy kupić wzmacniacz + kolumny. Jak myślicie ?

 

Wszystko było by fajnie mógł bym używać x-540 bo dobrze graja ale nie mają bez przewodowego pilota ani cyfrowego połączenia z komputerem bo ciągnąc 3x jack przez cały pokój to bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie,to za 1000zł to lepiej kupić wzmaka i głośniki.Jakość będzie taka,że na pewno pobije te komputerowe pierdziawki.

Musze poszukać jakiegoś wzmaka do 500/600zł bo kolumny stereo mam w szafie i nawet nie najgorsze :P

 

I wiadomo nie zawszę będę używał wzmaka bo będzie on pod telewizorem na innej ścianie niż biurko i szukam jeszcze jakiegoś 2.0. GIGAWORKS T20 Nadawać się będą ? Głównie to to 2.0 ma służyć do takiego codziennego buszowania po internecie i jak będzie noc do słuchania po cichu muzyki. Cena to 150/200 zł tyle chciał bym wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze poszukać jakiegoś wzmaka do 500/600zł bo kolumny stereo mam w szafie i nawet nie najgorsze :P

 

I wiadomo nie zawszę będę używał wzmaka bo będzie on pod telewizorem na innej ścianie niż biurko i szukam jeszcze jakiegoś 2.0. GIGAWORKS T20 Nadawać się będą ? Głównie to to 2.0 ma służyć do takiego codziennego buszowania po internecie i jak będzie noc do słuchania po cichu muzyki. Cena to 150/200 zł tyle chciał bym wydać.

Lepiej już Genius 2000x lub droższe microlab solo6c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie,to za 1000zł to lepiej kupić wzmaka i głośniki.Jakość będzie taka,że na pewno pobije te komputerowe pierdziawki.

Wiesz juz solo za 400zl pobija owe z5500, ale chyba mowimy tu o dzwieku przestrzennym!

Tak wiec bardzo Cie prosze pokaz mi przyzwoicie grajacy zestaw 5.1 (moze byc bez suba) z amplitunerem dobrym kina domowego do 1000zł;]

Ktory pobije z5500, aha jak masz zamiar wrzucic linka z allegro do zestawowo za 399zł (kino w drewnie)+jakis najtanszy amp yamahy lub kody to ja dziekuje.

Prawda jest taka jak ktos chce dzwiek 5.1 to z5500 sa dobrym wyjsciem (za 900zł mozna juz kupic!). Owszem gienki 6000 wypadaja troszke gorzej ale w rozrachunku (cena/jakosc) koncowym sa nawet lepsza propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ctx0075b

Witam.

Mam pytanko o głośniczki z trochę niższej półki. Otóż rozglądam się za jakimś zestawem 5.1, mój budżet to maksymalnie 160zł. Czy za to cenę znajdę coś w miarę dobrego? Moc nie musi być wielka, bardziej zależy mi na jakości dźwięku, chociaż melomanem nie jestem.

 

Zwróciłem uwagę na zestaw Creative T6100, co o nim sądzicie? A może macie jakieś inne propozycje?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko o głośniczki z trochę niższej półki. Otóż rozglądam się za jakimś zestawem 5.1, mój budżet to maksymalnie 160zł. Czy za to cenę znajdę coś w miarę dobrego? Moc nie musi być wielka, bardziej zależy mi na jakości dźwięku, chociaż melomanem nie jestem.

 

Zwróciłem uwagę na zestaw Creative T6100, co o nim sądzicie? A może macie jakieś inne propozycje?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Te pierdziawki, za te cene nie kupisz dobrego zestawu 5.1, zostają ci tylko głośniki 2.0 np Genius 2000x o niebo lepsze od tych creashitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie

 

"nie gadajcie że za 250zł nie będe miał jakichś porządnych głośników 5.1, nie musze miec przecież najdroższych a prawde mówiac budżet mam ograniczony, to co ja mam za głośniki w takim razie alteca za stówe (rok temu) 2.1, jako sz nich zadowolony byłem i nadal jestem ,nic nie będzie za 250zł? Bo chciałem zmienic z 2.1 na 5.1, jako, że widziałem wiele propozycji tańszych po 100 z hakiem 5.1 (no to już wiem że jakością nie grzeszy) to sądziłem że za niecałe 300 coś się znajdzie dobrego, dobra, czekam na dalsze sugestie;) jakby co to może dajcie jakieś uzasadnienie na przyszłośc, bo ja expertem nie jestem i trudno mi ocenic wasze wypowiedzi. Pozdr

 

edit: jeszcze jedno za dużo kasy jak wspomniałem nie mam na ten jakże szczytny cel, więc jakbyście wybierali uwzględniając moje potrzeby z tych co byście wybrali? (oczywiście jak są inne propozycje to się ucieszę i walcie śmiało)

 

 

http://www.allegro.pl/item404997780__logit...lne_pilot_.html

http://www.allegro.pl/item406350153_glosni..._lcd_sklep.html

http://www.allegro.pl/item406069277_glosni..._drewno_ss.html"

 

Budżet do ok. 3 setek :icon_exclaim:

 

edit: a moze wiecie czy 2.1 spełni moje wymagania? na logike 2.1 za taką kase to jakośc o kilka szczebelków wyżej niż 5.1 ale moge sie mylic, warto 5.1 czy jakieś [ciach!]ne 2.1? Poradźcie, please. Kuszą mnie 5.1, np: te geniusa 5.1 5005

Edytowane przez tommac20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

(oj dawno tu nie pisałem na forum :)

 

Sprawa wygląda następująco:

Przymierzam się do zakupu głośników do laptopa (tak, tak było już o tym), mają one spełniać role "stacjonarnych" głośników, (na stałe zamontowane/ustawione na/przy biurku), tylko że powinny być w miarę małe (bardzooo mało miejsca!! ) najlepiej z możliwością montażu na ścianie.

 

Wymagania co do samych głośników:

- muszą grać czysto i dobrze, nie koniecznie głośno, z wyczuwalnym basem;

- zastosowanie ogólne tj: filmy, muzyka (przeróżna), gry.

 

Z początku miałem zamiar kupić jakiś zestaw 2.1 ze względu na bas, ale po przeczytaniu paru postów wyżej zrezygnowałem z 2.1 aż tak basu nie lubię :mrgreen:, a więc pozostaje zestaw 2.0

Budżet 200zł +/- 50 zł,

 

No i sedno sprawy: Genius SP-HF 1250X , Genius SP-HF 2000X, Microlab SOLO-6C, Microlab SOLO-7C tych głośników za Chiny ludowe nigdzie nie upakuje, (jak bym miał gdzie to bym postu nie skrobał)

 

Padło wiec na CREATIVE GigaWorks T20/T40 z nastawieniem na T40 (i tak się obawiam czy je wcisnę :/) i pytanie czy warto ?? czy będą one lepiej grały, miały lepszy/głębszy bas niż to co jest wbudowane w laptopa (całe 4.1 :kijem: ) czy już lepsze efekty osiągnę na T20

Chba że są inne głośniki spełniające powyższe kryteria

 

Pozdrawiam.

PS

Wiem że tu nie polecacie cretow i logow, sam osobiście uwarzam ze creatiwy są przereklamowane, i wiec zwracam się z prośbą o obiektywna ocene T40/T20 VS. Wbudowane, VS wasze propozycje

 

PS 2

Sorki jak nie składnie napisałem,(pozna pora), ale mimo wszystko uważam że chyba wszystko jest jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...