Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Stronę Teufela zrobili po angielsku, można se głębiej obadać. Jest to firma, która rozprowadza swoje produkty tylko wysyłkowo.

http://www.teufel.eu/PC-Multimedia/

Pamiętam, że kiedyś była możliwość wysyłki do PL, teraz chyba już niestety nie...

"W ship to:

Dołączona grafika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam genki 1250X i mam mały problem. Raz na jakiś czas w głośnikach słyszę trzask. Nie zdarza się to często ale nie powinno tak być. Na słuchawkach tego nie zauważyłem, choć mocno ich ostatnie nie katowałem, 2h w Quake Wars i zero trzasków. Czy owe zjawisko moze miec cos wspólnego z tym ze kabel od zasilania jest podpięty pod przedłużacz który na wtyce nie ma miejsca na bolec i jest podpiety bezposrednio do gniazdka. Jak podepnę pod normalna listwę to będzie ok ? Czy w najgorszym przypadku glosniki juz sie sypia ? Oddach na gware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że plastikowe są satelitki? W żaden sposób dzwięk nie jest przez to zniekształcony. Ważne aby subwoofer był drewniany ale taki to jest nawet w prawie każdych najtańszych zestawach. Cieszę się razem z Tobą Twoimi Gienkami, ale spójrz prawdzie w oczy... Do Z-5500 to one do pięt nie dorastają.

Zaraz ktoś napiszę, że duża różnica w cenie, no ale wypowiedz AVRAL'a zmusiła mnie do napisania tego posta.

Wystarczyłoby poczytać kilka testów by się dowiedzieć że grają trochę plastikowo ,jeśli kogoś rajcują takie typowo komputerowe dźwięki to ok ,jak ktoś chce brzmienia naturalniejszego bierze geniusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avral ale bzdury piszesz, polecam najpierw kupić Z-5500 posłuchać ich a potem dopiero pisać coś z doświadczenia a nie pisać jakieś bzdury frustratów których na wymienione Z-5500 nie stać i chwalą Gienki bo coś muszą nie zachowując przy tym zdrowego rozsądku.

Z-5500 nie grają plastikowo taka prawda no chyba, że niedostatek

górnego basu/dolnej średnicy uważasz za plastikowe granie, faktem jest że Logi kolorują dźwięk ale na pierwszy rzut oka widać że nie miałeś z nimi styczności.

Czy uważasz też, że np. słuchawki AKG601/701 grają plastikowo bo mają obudowę z plastiku ?

Jest różnica między tanimi plastikowymi głośnikami a głośnikami z grubego plastiku, zaokrąglonym tyle z portami które ktoś zaprojektował tak a nie inaczej a głośniczkami za grosze z obudowami z nędznego plastiku i dodatkowo za cienkiego w stosunku do głośności jaką mogą rozwinąć, poza tym kwestia jakości samego głośniczka a tu Z-5500 nie mają się czego wstydzić oj nie.

Tak jak napisał HeatheN Gienki rządzą w swojej klasie cenowej ale wyżej już nie i kropka a na upartego do kompa czy wśród zestawów kin zintegrowanych lepszego 5.1 nie znajdziesz w cenie 900, po prostu się nie da wierz mi nawet 2.0 z prawdziwego zdarzenia na ampliku używanego się nie da złożyć nie wspominając już o 2.1.

Zapraszam tu masz recenzje z dobrego portalu na którym się znają na audio i jak ich tu nie zrównali z ziemią to znaczy, że nie są takie złe i może trochę zrewidujesz swoje poglądy

http://www.audioholics.com/reviews/speaker...-and-conclusion

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby poczytać kilka testów by się dowiedzieć że grają trochę plastikowo ,jeśli kogoś rajcują takie typowo komputerowe dźwięki to ok ,jak ktoś chce brzmienia naturalniejszego bierze geniusy

Kompromitujesz się kolego... Ty się opierasz na "testach" a ja na własnych odczuciach po odsłuchaniu logów. Jeżeli Ty słyszysz naturalne brzmienie w Gienkach za ~350zł to może skończmy rozmowę na temat dzwięku...

 

P.S Jakby co to nie posiadam osobiście Z-5500, jednak mam zamiar je kupić za jakiś czas. Piszę to abyś nie myślał, że wychwalam to co mam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol śmieszni jesteście :lol2:

 

Art385 chłopczyku najpierw zacznij zarabiać sam a nie od rodziców ciągle brać aby ,a nie ludziom mówisz na co ich stać pffff eeeheeheh czytałem recenzje wielu portali i jest ,że grają trochę plastikowo i z prawdziwym brzmieniem nie mają te głośniki nic wspólnego ,to jest przekolorowane ,niczym Crystalizer na X-Fi. Z takich małych pierdziawek jakimi są satelitki Logów czegoś prawdziwego nie usłyszysz ,fakt niby ładnie to brzmi itd robi wrażenie ,ale oszukane jak wspomniany Crystalizer. Życzę Wam posłuchania Gienków na dobrym sprzęcie ,a nie rajcowania się jak dzieci właśnie dziecinnym dźwiękiem Logów. Czas wyrosnąć yhy yhy czyfy czyfy

 

nuras_en jeszcze jesteś lepszy omg no przemasa eeeeheeheeh nie miał żadnych ,coś tam słuchał kij wie jak ,gdzie ,na czym itd i już wie lepiej pffffff nie mówię naturalne ale naturalniejsze ,tak samo że trochę plastikowo Logi a nie że całkiem ,ludzie czytanie ze zrozumieniem? czy matura nie przeszła jednak? już wojne wywołaliście to się pultajcie teraz ładuj rybe ja stąd ide :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam Z-5500 nie odpowiadały kiedy ich słuchałem ... grały nienaturalnie/sztucznie. Gdybym miał 900 PLN do dyspozycji to celował bym pewnie w jakieś budżetowe monitory studyjne + minimikser (jeśli by wyszło drożej to niewiele).

No to logiczne misq;)

Ale tu chodzi o pewien mit....bo ludzie przy gienkach sie tak zachwycali, a tak naprawde do z5500 one nie maja co startowac (no dobra sa 3x tansze, wiec jakis tam start jest), z5500 mimo iz graja srednio, wypadaja lepiej w grach i filmach niz gienki i tyle (do muzyki 5.1 oba sie nei nadaja:P)

Wiem sluchalem, sam pod wplywlem tego forum doradzilem kumplowi gienki....po tygodniu je odsprzedal na z5500 zamienil...(dd potrzebowal) i byl w niebo wziety, owszem dzwiek moze sie nie podobac (Art385 napisal na jakie wady cierpi 5500). Chopina na tym sluchac sie nie da..:)

Ale AVRAL juz wpada w skrajnosc, mysli ze plastikowa satalitka logow gra plastikowo....otoz moj drogi glosnik srednio wysokotonowy gra BEZ OBUDOWY. Obudowa (jej ksztalt) jest potrzebna aby nadac odpowiednia kierunkowosc fali dzwiekowej. I przyznam szczerze ze jeden glosniczek w logach wypada lepiej niz satelitka z gienkow i nie ma tu nic do rzeczy PLASTIK. Nie wszystko drewno co sie swieci.

AVRAL moj drogi sa zestawy naprawde hi-endowe wsadzone w plastikowe tuby/rury o fantazyjnych ksztaltach... nie przesadzaj wiec.

ps. nie mam z5500, ale chodzi o poprawnosc:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, dajcie se na wstrzymanie :-D . Na razie w naszym pięknym kraju "bo tutaj jest jak jest", z braku laku powstaje trochę kuriozalna sytuacja - niektórzy próbują wrzucić gienki na tą samą półkę co z-5000 albo nawet i wyżej.

Ciekaw jestem, co będzie z tymi logami jak na dobre trafią do nas najbardziej wypasione 5.1 Svena, Edifiera, ML itp... i czy w ogóle to kiedyś nastąpi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol śmieszni jesteście :lol2:

 

Art385 chłopczyku najpierw zacznij zarabiać sam a nie od rodziców ciągle brać aby ,a nie ludziom mówisz na co ich stać pffff eeeheeheh czytałem recenzje wielu portali i jest ,że grają trochę plastikowo i z prawdziwym brzmieniem nie mają te głośniki nic wspólnego ,to jest przekolorowane ,niczym Crystalizer na X-Fi. Z takich małych pierdziawek jakimi są satelitki Logów czegoś prawdziwego nie usłyszysz ,fakt niby ładnie to brzmi itd robi wrażenie ,ale oszukane jak wspomniany Crystalizer. Życzę Wam posłuchania Gienków na dobrym sprzęcie ,a nie rajcowania się jak dzieci właśnie dziecinnym dźwiękiem Logów. Czas wyrosnąć yhy yhy czyfy czyfy

 

nuras_en jeszcze jesteś lepszy omg no przemasa eeeeheeheeh nie miał żadnych ,coś tam słuchał kij wie jak ,gdzie ,na czym itd i już wie lepiej pffffff nie mówię naturalne ale naturalniejsze ,tak samo że trochę plastikowo Logi a nie że całkiem ,ludzie czytanie ze zrozumieniem? czy matura nie przeszła jednak? już wojne wywołaliście to się pultajcie teraz ładuj rybe ja stąd ide :lol2:

Odbijam piłkę w Twoją stronę i wszystko o czym napisałeś w tym poście powinieneś odnieść do siebie: Napisałem gdzieś, że nie miałem ŻADNYCH? (czytanie ze zrozumieniem ojj "chyba matura nie przeszła" lub test gimnazjalny ) Jeżeli uważasz, że słuchałem "kij wiek jak, gdzie, na czym itd" to za przeproszeniem może zamilknąć bo wiesz tyle ile sam napisałeś :wink: - czyli g... Tak to już jest Gienki wrzucane do jednego worka z Z-5500 bo przecież najlepsi słuchacze mają najlepsze głośniki, zawsze ich są najlepsze. Zapewne jesteś posiadaczem Gienków albo i nie (logów na pewno nie), no i popadliśmy w Twoją skrajność...

No i skończ już ze swoim slangiem na forum publicznym bo tak to samo możesz pisać na swoim blogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol śmieszni jesteście :lol2:

 

Art385 chłopczyku najpierw zacznij zarabiać sam a nie od rodziców ciągle brać aby ,a nie ludziom mówisz na co ich stać pffff eeeheeheh czytałem recenzje wielu portali i jest ,że grają trochę plastikowo i z prawdziwym brzmieniem nie mają te głośniki nic wspólnego ,to jest przekolorowane ,niczym Crystalizer na X-Fi. Z takich małych pierdziawek jakimi są satelitki Logów czegoś prawdziwego nie usłyszysz ,fakt niby ładnie to brzmi itd robi wrażenie ,ale oszukane jak wspomniany Crystalizer. Życzę Wam posłuchania Gienków na dobrym sprzęcie ,a nie rajcowania się jak dzieci właśnie dziecinnym dźwiękiem Logów. Czas wyrosnąć yhy yhy czyfy czyfy

 

nuras_en jeszcze jesteś lepszy omg no przemasa eeeeheeheeh nie miał żadnych ,coś tam słuchał kij wie jak ,gdzie ,na czym itd i już wie lepiej pffffff nie mówię naturalne ale naturalniejsze ,tak samo że trochę plastikowo Logi a nie że całkiem ,ludzie czytanie ze zrozumieniem? czy matura nie przeszła jednak? już wojne wywołaliście to się pultajcie teraz ładuj rybe ja stąd ide :lol2:

Mam 22lata z zawodu jestem Informatykiem i stać mnie na Logi do pokoju z kompem a narazie ciułam na coś normalnego do salonu abym tam muzyki mógł posłuchać przyzwoicie ale to kosztuje dużo więcej niż logi a na Ampliku nie chcę oszczędzać, ale jak ty się zachwycasz gienkami to stary lol naprawdę.

Logi się kupuje do konkretnych celów i w nich się sprawdzają a że jeszcze w miarę nuty można posłuchać to miły bonus.

Rozbroiłeś mnie z tym słuchaniem muzyki na gienkach i ich naturalności a może chodziło ci o neutralność a może nie wiesz o co ci chodziło ? może jeszcze jako prawdziwy znawca barw, sceny itd. rozkoszujesz się upmixem do 5.1 ? przytaczasz tu Crystalizer czy ty w ogóle masz pojęcie o czym mówisz ? jeśli mówimy w kontekście satelitek bo mi się wydaje, że operujesz na pojęciach zasłyszanych tu i ówdzie i się produkujesz, czas wyrosnąć.

Dyskusję z tobą uważam zakończoną nie będę się zniżał do twojego poziomu, jesteś jak widać człowiek któremu coś nie wyszło i rzucasz się a swoim może niezbyt fortunnym sformułowaniem trafiłem widać bardzo celnie w twoją frustrację widzę nie dopuszczasz myśli do siebie, że ktoś może mieć kasę bo pracuje bo niby jak ? :damage_wall:

Zasuwam aktualnie w 2 zawodach na szczęście oba wykonuje na kompie aby jakoś żyć :razz: więc mi tu nie mów o zarabianiu.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Mam pytanie, kupiłem sobie x-540, z powodu braku kasy na cokolwiek innego. Dodatkowo słuchawki philipsa, no i docelowo podłączone są logi, ale często chce zmieniać na słuchawki i nie kręci mnie gimnastyka pod biurkiem. Jak mogę rozwiązać ten problem?

 

W "pilocie" logitecha jest wejście na słuchawki, ale czy nie będę stratny na jakości dźwięku i jego przestrzenności?

^ Aktualnie używając tego, wydaje mi się, że dźwięk jest trochę słaby, mało dynamiczny.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie określił jakie ma te Filipki ale skoro uważa, że brzmi to gorzej, dźwięku brakuje dynamiki to polecam mu przejściówkę zawsze mniejsza strata niż przejście przez głośniki do pilota a tam do słuchawek ewentualnie jak to Filipki jakieś 1900/2000/2500 to rzeczywiście nie ma sensu ładować w przejściówkę bo różnica między pilocikiem a przelotką będzie znikoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich gienkach mam tylko możliwość podłączenia za pomocą rozgałęźnika (wtyk słuchawek i zielonego z sub'a do zielonego portu na SB Live!) nawet pomijając fakt, że w głośnikach i słuchawach muza leci na raz, to w słuchawach jest strasznie zniekształcona :/ nie da się tego słuchać. Jest jeszcze jakiś sposób by podpiąć do tych Geniusów słuchawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa z przelotką ale skoro nie działa to chyba ci pozostaje jedna opcja a mianowicie http://www.allegro.pl/item463768348_jedyny...ront_panel.html

ale to jeśli masz odpowiednią złączkę inaczej pozostaje ci wachlowanie kablami z resztą masz wykaz kart do jakich pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straty w jakości - jak usłyszysz różnicę między bezpośrednim w jack, a przez pilota, daj znać. :)

Daje znać : P! Nie jestem audiofilem. Moje słuchawki to philips shp 8900.

Różnica między podłączeniem bezpośrednio do sb live 24, a do pilota logitecha, jest OGROMNA!

 

Bezpośrednio to faktycznie można usłyszeć shp8900, natomiast przez pilot to brzmi jak tesco wynalazek.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przeszukalem temat w duzej czesci ale nie caly jednak :) Uslyszalem o Genius Home Theatre no i jakos mam na nie smaka po tym jak spadla krytyka na creative t6100. Genius podobno beda o niebo lepsze, z tym ze kosztuja ponad 300zl :/ W sumie bardziej do muzyki mi sa potrzebne niz do czegos innego ale chyba mimo wszystko lepsze 5.1 genius niz cos innego 2.1? cena glosnikow to jedna ale i cena karty dzwiekowej, nie wiem jaka, co chwile sie przewija Sound Blaster Audigy i Xfi? Co lepsze? Czy tego geniusia mi polecacie i jaka karte dzwiekowa do tego bo jak rozumiem bez niej to kicha bedzie i kasa w bloto wyrzucona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...