Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

cóż.. dyskusja o Altusach i Solo świetnie się rozwija w tym temacie.. ale zada ktoś konkretne pytania dotyczące 2.1/5.1 i jakoś cisza nastaje..

Może niektórzy nie znają nic ciekawego w tej cenie (2.1, <150 PLN, dobry dźwięk) ... nie pomyślałeś o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 150zł to rzuca się w oczy:

 

"Nowy" zestaw Geniusa: (tzn. nie widziałem wzmianki o nim tu)

http://allegro.pl/item797973014_genius_sw_...s_30w_nowe.html

 

czy:

http://allegro.pl/item790759187_gigamike_p...0w_wys_24h.html

 

ew. egzotyczne Enzo:

http://allegro.pl/item800587201_nowy_zesta...ar_gw_w_wa.html

 

Albo poprostu dorwać popularne X-240/X-230 Logi;

 

Choć są jeszcze nowe Crety 3130/3200...

 

Oczywiście takie komplety mają grać... i tyle; Dźwięk będzie max poprawny;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż.. dyskusja o Altusach i Solo świetnie się rozwija w tym temacie.. ale zada ktoś konkretne pytania dotyczące 2.1/5.1 i jakoś cisza nastaje..

bo odpowiedzi na te pytania padły dawno temu aż tak różnorodna oferta na rynku Polskim nie istnieje aby uaktualniać je w cyklu miesięcznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgromadzeni!

 

Po first:

Potrzebuję zakupić głośniczki do kwoty 500 zł + i myślałem nad: g500 g51 Z2300 lub solo 7c (gry+muzyka+filmy) - pokój 9m2

 

Po second:

Do tych głośniczków przydałaby się karciocha do 300zl i tu mysle nad: Xonar DX i X-Fi Titanium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofnąłem się kilka stron do tyłu i już mnie głowa boli :D

 

Moje pierdziawki 2.1 wyzionęły ducha (w sumie jeden kanał) i zacząłem szukać czegoś zastępczego. Żona myślała nad prezentem na święta to ją wyręczę :lol: Myślałem nad czymś podobnym co mam, ale z lepszą jakością dźwięku i wpadłem na pomysł X-230. Potem pomyślałem na Z-2300. A potem zobaczyłem o jeden post za dużo i już mam w bani kocioł. Jeżeli chodzi o filmy to praktycznie ich na kompie nie oglądam, głównie słucham muzyki. Karta to jakaś Audigy 2, więc chyba nie ma dramatu. Z tego co wyczytałem z moimi wymaganiami głośniczki 2.0 będą odpowiednie, więc zacząłem szukać aktywnych monitorów.

 

Niestety siedzę UK i o Microlab czy Genius to tutaj nie słyszeli, ale słyszeli o innych, myślę, że również ciekawych. Budżet... Myślę bez szaleństw, tak do stówy. Ogólnie to bardzo się już najarałem na jedne :wink:

 

http://www.m-audio.com/products/en_us/StudiophileAV40.html

 

W sumie mają to co mi potrzeba i wyglądają całkiem przyjemnie, ale jeżeli grzeszą czymś i znajdzie się coś lepszego to chętnie pomyślę :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grają masz w opisie tych głosników czytaj BDB z zwięzłym punktowym basem czyli nie za dużo go bo głośnik mały ale to oddział profesjonalny M-Audio także można brać bez obaw.

Za to uważać na komplety kin M-Audio sprzedawane za nie wiarygodną cenę bo to z profesjonalnym oddziałem ma mało wspólnego a bardziej z dźwiękiem voice-karfta grają trochę lepiej ale nie da się ukryć, że to teraz ta sama firma na szczęście cena jest niska i nie jednego zadowolą to taka offtopująca ciekawostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też noszę się z zamiarem wymiany głośników. Ze względu na ilość miejsca na biurku 2.0 odpadają. W necie znalazłem coś takiego. Wydają się być ciekawym sprzętem, cena też przystępna - w PIXMANIA za 212zł + koszty wysyłki

 

Philips SPA5300

http://www.consumer.philips.com/c/komputer...5300_10/prd/pl/

 

Dołączona grafika

 

Moc wyjściowa (RMS) 2 x 10 W + 30 W

Pasmo przenoszenia głośnika satelit. 180 – 20 000 Hz

Pasmo przenoszenia subwoofera 20–180 Hz

Funkcje i cechy dotyczące głośników Ekranowane magnetycznie LSB

 

 

Znalazłem też kilka opinii. Są pozytywne, teście otrzymały ocenę 7,9/10, więc całkiem wysoka nota.

http://www.testfreaks.co.uk/pc-speakers/philips-spa5300-10/

Edytowane przez WhiteMonk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też noszę się z zamiarem wymiany głośników. Ze względu na ilość miejsca na biurku 2.0 odpadają. W necie znalazłem coś takiego. Wydają się być ciekawym sprzętem, cena też przystępna - w PIXMANIA za 212zł + koszty wysyłki

 

Philips SPA5300

 

Moc wyjściowa (RMS) 2 x 10 W + 30 W

Pasmo przenoszenia głośnika satelit. 180 – 20 000 Hz

Pasmo przenoszenia subwoofera 20–180 Hz

Funkcje i cechy dotyczące głośników Ekranowane magnetycznie LSB

 

 

Znalazłem też kilka opinii. Są pozytywne, teście otrzymały ocenę 7,9/10, więc całkiem wysoka nota.

http://www.testfreaks.co.uk/pc-speakers/philips-spa5300-10/

Crap (w kategoriach sprzętu który potrafi zagrać naturalnie). A oceny z tej strony to jeszcze większy crap. Swoją drogą fajne pomiary porobili (których nie ma :lol: ) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bawię się od wczoraj nowym nabytkiem. W sumie grają całkiem fajnie, basu czasami brakuję, ale i tak jak na wielkość głośników czasami potrafi zadziwić :wink: Jakość wykonania na wysokim poziomie i w sumie można przyczepić się tylko do jakości okablowania dostarczonego, ale to normalne to ma tylko działać, a jak chcesz lepiej wymieniaj :) . Z ciekawostek głośnik "matka" gra trochę głośniej :lol: I tak stojąc na biurku się marnują, przestrzenność jest, ale to nie dla mnie. Nie lubię mieć głośników pół metra od głowy :sad: Dodatkowo stojąc po bokach monitora grają strasznie jakby to powiedzieć płasko i aż się proszą aby je rozstawić po pokoju. Tak więc zakup średnio udany, ale sytuacja zmusiła.

 

Po decyzji trafiłem do tematu o Swans'ach, ale niestety na wyspach coś ciężko z dostępnością :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crap (w kategoriach sprzętu który potrafi zagrać naturalnie). A oceny z tej strony to jeszcze większy crap. Swoją drogą fajne pomiary porobili (których nie ma :lol: )

Czy w ogole slyszales ktorekolwiek glosniki z tej serii,ze z gory piszesz crap.To jest taki sam crap jak logi z-3,z-4,x-230,z taka roznica,ze sa tansze,a jakosc przedstawiaja podobna. W tej kwocie nie bedzie nic wypasnego dla ucha, to jest wlasnie poziom ww.glosnikow,ktore czesto ludzie kupuja i sa zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogole slyszales ktorekolwiek glosniki z tej serii,ze z gory piszesz crap.To jest taki sam crap jak logi z-3,z-4,x-230,z taka roznica,ze sa tansze,a jakosc przedstawiaja podobna. W tej kwocie nie bedzie nic wypasnego dla ucha, to jest wlasnie poziom ww.glosnikow,ktore czesto ludzie kupuja i sa zadowoleni.

To nie zagra naturalnie - podstawy fizyki się kłaniają (jest szansa że zagra jeśli sub dasz w miejsce monitora .... ale jak dasz na np. podłogę gdzie zwykle to ląduje to nie ma cienia szans).

 

ps. a poziom tych głośników jest taki że jak coś takiego kupiłem (opinie w kompuszrotniku 10/10) to nie wytrzymałem nawet kilku dni - złom i przedstawiciel nienaturalności do potęgi ... ale łupało pseudobasem donośnie

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wedlug Ciebie w kwocie 200zl gra prawidlowo,bo ludziska takich glosnikow szukaja.Przerobilem juz wiele tego typu zestawow 2+1 i osobiscie juz mnie to nie jara,dla mnie one graja wszystkie tak samo,zrezygnowalem zupelnie z glosnikow,no czasami podlacze T40.

Ps.Jezeli sie nie myle,jest to temat 2.1,5.1,wiec gdzie tego suba sobie stawiac.??

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wedlug Ciebie w kwocie 200zl gra prawidlowo,bo ludziska takich glosnikow szukaja.Przerobilem juz wiele tego typu zestawow 2+1 i osobiscie juz mnie to nie jara,dla mnie one graja wszystkie tak samo,zrezygnowalem zupelnie z glosnikow,no czasami podlacze T40.

Ps.Jezeli sie nie myle,jest to temat 2.1,5.1,wiec gdzie tego suba sobie stawiac.??

Temat jest o zestawach 2.0, 2.1 i 5.1 ... choć pewnie o 7.1 czy 6.1 też się coś by znalazło. A co ma szansę do 200 zł zagrać naturalnie ... nie tak dawno w tej cenie można było kupić microlab solo5 / solo6 . Genius 1250x też "jakoś" gra. A gdzie stawiać suba .... jak chcesz naturalności to o komputerowym subie zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te Philipsy za 200 zeta wyglądają tak zajebiście futurystycznie jak na tym renderze to do jakiegoś eleganckiego biura będą pasować idealnie i w takim środowisku je pozostawmy

W biurze nie ma miejsca na sub - stosuje się mikro 2.0 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nosze się z zamiarem zakupu jakichś lepszych głośników 2.1 do komputera. Bardzo mnie kuszą BOSE Companion 5 ale z racji swojej ceny muszę się jeszcze sporo zastanowić czy będzie to dobry wybór. Może jest na forum ktoś kto je posiada bądź miał czy też zetknął się z nimi - warte są swojej ceny? Czytałem bardzo wiele na ich temat, podobno nie ma lepszych zestawów do komputera - grają niesamowicie.

 

Jest jeszcze jeden zestaw który chodzi mi po głowie ale ciężko o recenzje/opinie na jego temat. - ALTEC LANSING MX6021

 

http://www.pcplaneta.pl/Akcesoria/Glosniki...MX6021_2-1.html

 

Może ktoś ma jakąś opinie nt. tych głośników. Wyglądają zabójczo (kwestia gustu - wiem) ale czy grają równie dobzre. Poprzedni model MX5021 z tego co czytałem porządnie potrafił zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nosze się z zamiarem zakupu jakichś lepszych głośników 2.1 do komputera. Bardzo mnie kuszą BOSE Companion 5 ale z racji swojej ceny

Jak na 1700 PLN to CRAP jakich mało ... po tysiąckroć wolałbym KRK RP5

 

http://www.pcplaneta.pl/Akcesoria/Glosniki...MX6021_2-1.html

 

Może ktoś ma jakąś opinie nt. tych głośników. Wyglądają zabójczo (kwestia gustu - wiem) ale czy grają równie dobzre. Poprzedni model MX5021 z tego co czytałem porządnie potrafił zagrać.

A za 850 PLN to już bym wolał przepłacić za Swans D1080MKII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 1700 PLN to CRAP jakich mało ... po tysiąckroć wolałbym KRK RP5

 

 

A za 850 PLN to już bym wolał przepłacić za Swans D1080MKII

Od razu powiem, że nie brałem pod uwagę tego typu głośnikow 2.0.

 

Ale...pewnie nie byłby to zły wybór. Tyle, że jak z podłączeniem do laptopa? Pewnie musiałbym znowu dokupić jakiś wzmacniacz, tak? Jak z basem w tego typu głośnikach - monitorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem, że nie brałem pod uwagę tego typu głośnikow 2.0.

 

Ale...pewnie nie byłby to zły wybór. Tyle, że jak z podłączeniem do laptopa? Pewnie musiałbym znowu dokupić jakiś wzmacniacz, tak? Jak z basem w tego typu głośnikach - monitorach.

To są kolumny aktywne = wzmacniacz wbudowany (w przypadku KRK nawet 4 wzmacniacze). W SWANS regulator głośności jest z boku ... w KRK też (dwa osobne na każdej kolumnie tym razem z tyłu) i dla tego do KRK przydał by się dodatkowy regulator dla wygody.

 

... a jak z basem? - jest nieprzerysowany (szczególnie w KRK) i dobrze kontrolowany.

 

ps. jeśli szukasz niekontrolowanego łomotu basopodobnego to KRK i SWANS nie są dla Ciebie

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są kolumny aktywne = wzmacniacz wbudowany (w przypadku KRK nawet 4 wzmacniacze). W SWANS regulator głośności jest z boku ... w KRK też (dwa osobne na każdej kolumnie tym razem z tyłu) i dla tego do KRK przydał by się dodatkowy regulator dla wygody.

 

... a jak z basem? - jest nieprzerysowany (szczególnie w KRK) i dobrze kontrolowany.

 

ps. jeśli szukasz niekontrolowanego łomotu basopodobnego to KRK i SWANS nie są dla Ciebie

Czyli jak dobrze "zielony człowiek" rozumiem obie kolumny Swans są do siebie podłączone i jednym kablem z końcówką typu mini jack (jak od słuchawek) bez problemu podłącze do laptopa? Tutaj jest fajne wideo Swans:

 

Co do basu to akurat nie szukam mega kozaka - słucham muzyki która raczej nie potrzebuje sporej ilości owego bassu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze "zielony człowiek" rozumiem obie kolumny Swans są do siebie podłączone i jednym kablem z końcówką typu mini jack (jak od słuchawek) bez problemu podłącze do laptopa?

... tak ... nawet jeśli nie ma takiego kabla w zestawie to można kupić (minijack stereo -> 2xchinch)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tak ... nawet jeśli nie ma takiego kabla w zestawie to można kupić (minijack stereo -> 2xchinch)

Ok. To spoko.

 

Ale teraz po przeczytaniu wielu stron na forum nasuwa się kolejne pytanie. Nie jestem jakimś audiofilem - słucham dosyć specyficznego rodzaju muzyki (ciężki metal) i wątpie bym potrzebował sprzętu który mi rozłoży muzyke na drobne części. Potrzebuje czegoś co zagra bardzo poprawmnie z miłym basem (nie przesadzonym) dobrą barwą dźwięku - naturalną. Niechce by było to sztuczne i sterylne. Coś bardziej jak domowe hifi niż studyjne dźwięki. Aha... owe głośniki powinny również poradzić sobie z filmami.

 

Co możecie polecić by spełniało powyższe wymagania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz zestaw komputerowy z subem to będzie sztucznie. Jak kupisz monitory studyjne to będzie sterylnie (jeśli płyta jest sterylnie nagrana). Jak chcesz coś co ociepla to idź w kierunku "domowego" 2.0 ... niekoniecznie SWANS (choć mogą się sprawdzić - to nie są monitory studyjne w końcu) ... może to być też wzmak STEREO + monitory. Co do BOSE - nie brzmią neutralnie ... bajerują/czarują ... ale to się może podobać ... jednak jak dasz sub na podłogę to będzie dziura w średnicy - z resztą bose ma fatalny stosunek cena/jakość.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz zestaw komputerowy z subem to będzie sztucznie. Jak kupisz monitory studyjne to będzie sterylnie (jeśli płyta jest sterylnie nagrana). Jak chcesz coś co ociepla to idź w kierunku "domowego" 2.0 ... niekoniecznie SWANS (choć mogą się sprawdzić - to nie są monitory studyjne w końcu) ... może to być też wzmak STEREO + monitory. Co do BOSE - nie brzmią neutralnie ... bajerują/czarują ... ale to się może podobać ... jednak jak dasz sub na podłogę to będzie dziura w średnicy - z resztą bose ma fatalny stosunek cena/jakość.

Jeśli poszedłbym w kierunku typu SWANS D1080MKII to jakie jeszcze miałbym opcje konkurencyjne?

 

Co do KRK RP5 jak mówisz, że są to bardziej studyjne monitory to nie wiem czy muzyka której słucham dobrze na nich by się spisywała. Hmmm... jak myślisz? "Pociągnie" death metal? Co do DAC'a to raczej bym go nie kupował - jakoś bym sobie poradził ze sterowaniem głośnością. I tak zawsze mam ustawione gdzieś na 40% ,a reguluje z pozycji laptopa.

 

Hmmm... nie powiem, z początku byłem bardziej nastawiony na BOSE. TEraz już sam nie wiem. Słyszałeś jak grają Companion 5? Dla osób które jak ja nie należą do grona audiofili ,a raczej oczekują przyjemnego dźwięku to nadadzą się? Nie wieże w to, że tyle osób wychwalających owe głośniki nie ma racji. Coś w nich musi być skoro tyle kosztują i mają taką dobrą opinię. Z ustawieniem suba na poziomie satelitek nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...