Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupujesz aktywne głośniki/monitory to nic nie musisz dodatkowo kupować. Podłączasz je do dowolnego źródła dźwięku jak laptop/pc/ipod/komórka/i co sobie wymyślisz i jedziesz. Z tego co widzę te Behringery to zupełnie inna waga niż Swans i KPK. Mają prawie 9 calowy głośnik niskotonowy, a reszta 5 :) Bas będzie niższy, ale są to studyjne monitory, a nie głośniki więc nie bardzo wiem czy Ci będzie to odpowiadać :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz aktywne głośniki/monitory to nic nie musisz dodatkowo kupować. Podłączasz je do dowolnego źródła dźwięku jak laptop/pc/ipod/komórka/i co sobie wymyślisz i jedziesz. Z tego co widzę te Behringery to zupełnie inna waga niż Swans i KPK. Mają prawie 9 calowy głośnik niskotonowy, a reszta 5 :) Bas będzie niższy, ale są to studyjne monitory, a nie głośniki więc nie bardzo wiem czy Ci będzie to odpowiadać :wink: pzdr

No właśnie nie wiem czy mi będzie pasował dźwięk monitorów. Nie jestem jakimś tam audiofilem. Poprostu oczekuję porządnej jakości dźwięku w stylu przystępnym dla normalnego słuchacza muzyki. Przede wszystkim słucham metalu ale nie uciekam od innych styli. Raz lubie bez basu innym razem potrzebuje zatrzęsienia w domu.

 

Ciężko jest wyczytać jakiekolwiek info dotyczące Creative T3. Kilka opinii twierdziło, że jest to niemalże bliźniak BOSE Companion 3. Ile w tym prawdy - nie wiem. Cena o połowe tańsza więc jeśli zbytnio nie będzie różnicy to po co przepłacać. Jest ktoś na forum kto słyszał jak to gra? Proszę o jakieś opinie.

 

Rónież posiadaczy bądź osoby które słyszały BOSE Companion 3 i 5 niech opiszą jak one grają. Jaki dźwięk, bass itp. Będe wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w metalu to ci się za bardzo ani bose ani T3 nie sprawdzą jak masz do wydania 1300, że pytasz o bose to może czas pomyśleć nad ampem i kolumnami a jak totalny brak miejsca no to wolałbym swansy bo na zestawach z słabszą średnicą metal brzmi jak zlepek brzęczenia i ogólnie brak jakiejkolwiek czytelności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w metalu to ci się za bardzo ani bose ani T3 nie sprawdzą jak masz do wydania 1300, że pytasz o bose to może czas pomyśleć nad ampem i kolumnami a jak totalny brak miejsca no to wolałbym swansy bo na zestawach z słabszą średnicą metal brzmi jak zlepek brzęczenia i ogólnie brak jakiejkolwiek czytelności

Rozumiem, ze mówisz o Swans D1080 mkII:

 

http://delta-audio.com.pl/Swans_D1080_mkII-184.html

 

Według Ciebie sprawdzą sie w metalu? Jak z basem - daje rade? Nie mówie, że ma bić jak Z2300 ale na jakimś przyzwoitym poziomie by się przydało. Ale troche pewnie lipa w filmach z zestawem 2.0? Tutaj to jest IMO minus w stosunku do 2.1 np. BOSE. Sam nie wiem. Hmmm...pomóżcie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze mówisz o Swans D1080 mkII:

 

http://delta-audio.com.pl/Swans_D1080_mkII-184.html

 

Według Ciebie sprawdzą sie w metalu? Jak z basem - daje rade? Nie mówie, że ma bić jak Z2300 ale na jakimś przyzwoitym poziomie by się przydało. Ale troche pewnie lipa w filmach z zestawem 2.0? Tutaj to jest IMO minus w stosunku do 2.1 np. BOSE. Sam nie wiem. Hmmm...pomóżcie. ;)

Lipa w filmach to jest na komputerowych 2.1-5.1 (wiem bo miałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest wyczytać jakiekolwiek info dotyczące Creative T3.

 

Bardzo profesjonalna recenzja z pomiarami głośników Creative T3 była w magazynie ''estrada i studio'' przeglądałem ale niestety nie kupiłem tego numeru ,ale na pewno można to wydanie w int zamówić - jak ktoś ma to niech zrobi skana tego artykułu :D .

 

http://www.eis.com.pl/virtual/article.php?sid=2046

 

Jeszcze sobie przypomniałem o poniższej recenzji :

 

http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,GigaWo...,wiadomosc.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze mówisz o Swans D1080 mkII:

 

http://delta-audio.com.pl/Swans_D1080_mkII-184.html

 

Według Ciebie sprawdzą sie w metalu? Jak z basem - daje rade? Nie mówie, że ma bić jak Z2300 ale na jakimś przyzwoitym poziomie by się przydało. Ale troche pewnie lipa w filmach z zestawem 2.0? Tutaj to jest IMO minus w stosunku do 2.1 np. BOSE. Sam nie wiem. Hmmm...pomóżcie. ;)

I tu zależy bo przy 2.0 i to takim jak swans masz ładną przestrzeń, scenę, detale za to BOSE jakby to ująć brzmią efektownie ale będzie wszystkiego mniej oprócz basu ten będzie intensywniejszy choć nie zawsze mocniejszy i dokładniejszy bo w Bosach siedzi tylko 5,25 ogólnie te bose złe nie są, grają przyjemnie ale jest jeden problem w swojej klasie cenowej są zwyczajnie słabe jak za 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem czemu z takim budżetem nie kupić wzmacniacza i pasywnych kolumn. Nawet na takich Altusach 110 słuchanie metalu powinno dawać więcej przyjemności niż niedużych, typowo komputerowych 2.0 (nie wspominając o jakichkolwiek 2.1). W dodatku podkręcenie basu przy tak dużych głośnikach daje niesamowite efekty w filmach. Co prawda piszę to na podstawie moich starych radiotehnik (których już się pozbyłem choć były lepsze od wspomnianych Altus 110) oraz jeszcze starszego radmora (w miejsce którego lada dzien będzie yamaha). Cały zestaw nabyłem za równowartość ok 230zł, ale przy budżecie przynajmniej 800zł jestem pewien że znajdzie sie coś znacznie ciekawszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem czemu z takim budżetem nie kupić wzmacniacza i pasywnych kolumn. Nawet na takich Altusach 110 słuchanie metalu powinno dawać więcej przyjemności niż niedużych, typowo komputerowych 2.0 (nie wspominając o jakichkolwiek 2.1). W dodatku podkręcenie basu przy tak dużych głośnikach daje niesamowite efekty w filmach. Co prawda piszę to na podstawie moich starych radiotehnik (których już się pozbyłem choć były lepsze od wspomnianych Altus 110) oraz jeszcze starszego radmora (w miejsce którego lada dzien będzie yamaha). Cały zestaw nabyłem za równowartość ok 230zł, ale przy budżecie przynajmniej 800zł jestem pewien że znajdzie sie coś znacznie ciekawszego.

Bo altus to tragedia, blizej temu do estradowek niz do klumn do domu.

Nie wszyscy lubia szum starych potkow, buczące i brzęczące trafo...

Juz wiesz czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wpadły mi w oko głośniki KEF iQ1, takie:

http://megahz.com.pl/go/_info/?id=3097&amp...16fea97420cd885

 

Co o nich sądzicie? Znajomy je ma i sobie chwali.

 

Tylko teraz jaki wzmacniacz w rozsądnej cenie do nich? Prosze o rady.

iQ1 mają mniejszy woofer (~5") ... to są Q1 (~6" - szersze pasmo w dół).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje dobre, nie drogie glosniki 2.0 lub 2.1. Sprzet typowo do komputera, nie musi grac glosno i nie do muzyki. Od tego jest inny sprzet. Wazne zeby byl mily dla ucha miekki bas i dobra jakosc dzwieku przy "cichym graniu". To bedzie dobre?

 

http://www.allegro.pl/item856326138_genius...50w_2_0_em.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również chciałem zapytać o te gienki 1800A. Czy ktoś miał już okazję ich posłuchać?

Planuję zakup jakiegoś zestawu 2.0 i podpięcie go do xboxa, a nie chcę wydawać fortuny - po prostu dźwięk ma być przyjemniejszy niż na telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje dobre, nie drogie glosniki 2.0 lub 2.1. Sprzet typowo do komputera, nie musi grac glosno i nie do muzyki. Od tego jest inny sprzet. Wazne zeby byl mily dla ucha miekki bas i dobra jakosc dzwieku przy "cichym graniu". To bedzie dobre?

 

http://www.allegro.pl/item856326138_genius...50w_2_0_em.html

Ja bym wybrał jeden większy woofer w kolumnie (5"-6") niż dwa małe (2x4").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie do ~200zł zestaw 2.1 lub 2 z pilotem, najlepiej żeby był bezprzewodowy :) - coś takiego się sprawdzi ?? >> http://allegro.pl/item847617519_logitech_s...36m_wys24h.html

Nie interesują mnie modecomy itp, zestaw musi być ładny i zgrabny.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 200zł oczywiście :) Dziękuje za radę, a z poniższych co jest godne polecenia:

1. Logitech X-140

2. Creative Inspire T12 lub T10

3. CREATIVE 2.0 INSPIRE 280

 

W grę wchodzą tylko zestawy 2.0 z jako takim wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Poszukuję głośników tak do 300 zł. Przewertowałem różne fora, i dalej nie mogę się zdecydować... Zastanawiam się między logami z-3 ,a microlabami fc-530 . Co bardziej polecacie? Może warto spłukać się i dołożyć do microlabów solo-6c? Głośników będę używał do wszystkiego, ale interesuje mnie tylko jakość przy odsłuchu muzyki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem geniusów 5050 http://www.allegro.pl/item905918575_potega..._5050_wood.html

 

Myślę czy warto kupować taki zestaw 5.1 do pokoju dość małego 2,5x6m czy może lepiej sprawdzi się jakiś wzmacniacz stereo z kolumnami ?

Głośniki głównie będą do filmów 5.1 i gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienki 5050 to bardzo ciekawa opcja.. Nie wiem jak z dźwiękiem, czy będzie taki jak z 5000, ale przynajmniej nie ma analogowego potencjometra, który był najczęściej się psującą częścią tego zestawu.

Z rozmieszczeniem możesz eksperymentować. W kompie karta dźwiękowa może dawać możliwość ustawienia gdzie znajdują się głośniki. I właśnie ja tak ustawiłem że są z boku. Ale ogólnie w zestawach 5.1 tylne głośniki to tylne głośniki.. Dopiero w 7.1 mamy parę po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już te geniusy 5050. Grają nawet ładnie, w filmach spisują się idealnie :razz:

Moc, którą podaje producent jest trochę zawyżona, no chyba, że te głośniczki już tak cicho grają. Zaskoczył mnie subwoofer, gra naprawdę bardzo dobrze, bas jest głęboki i dość mocny, nic nie dudni. Taka ciekawostka, kolumna centralna ma głosniki 4 Ω a kolumny od stereo są już 8 Ω.

 

Teraz podłączone są pod auidgySE i zastanawiam się czy warto kupować xonara ds pod te głośniki oraz czy będzie jakaś różnica jeżeli wymienię kable na lepsze, zarówno te od podłączenia wmacniacza z komputerem jak i kable do kolumn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam nie lada zagwozdkę, pozbyłem się dogorywającej wieży z pokoju siostry, zostało poczynione przemeblowanie = mało miejsca i brak głośników...

 

Na upartego po usunięciu drukarki z biurka uda się zrobić miejsce na coś pokroju geniusa 3000a i w ten model celuje jeśli chodzi o 2.0 ( zastanawiam się czy przy siedzeniu blisko biurka nie straci się na wrażeniach ).

 

Drugą opcją jest Microlab FC-530 bo mniej miejsca na biurku zajmą, firma budzi zaufanie, ale nie wiem czy to się nada do słuchania muzyki...

 

Znalazłem jeszcze Microlab X16 - ale żadnej opinii o nich i nie mam odwagi chyba kupić..

 

Pytanie - 3000a czy może FC-530 - miał ktoś, słuchał, zna się ktoś i doradzi?

 

Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 głośniki razem z wierzą podłączoną do kompa (philips), chciał bym to jakoś rozbudować dodać np. jeszcze z 3 głośniki. Jak to zrobić? Głośniki będę chciał wykorzystać w szczególności do muzyki rockowej i filmów.

Kupić cały zestaw od razu? Co polecacie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lukasz0101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jakie sterowniki są mi potrzebne żeby w Geniusach 5005 na Vista x64 i Audigy 2 ZS zaczął grac Sub?Juz używałem tych ze strony Creative i jakies zmodowane od Daniela z forum Creative i niestety nie działa.Używałem juz opcji bass redirect(bas jest ale strasznie słaby i dziwny) i bawilem sie w AC3 i jakies inne dziwne rzeczy robiłem ale ogólnie juz nie mam do nich siły i poszly pod młotek.Zanim je sprzedam to wołaniem o pomoc prosze o instrukcje jak na tym ustrojstwie wywołac dzwiek z suba.Miał juz ktos taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gienki 5005 poszły na sprzedaz bo nie miałem do nich ani siły ani miejsca.Chce kupić zestaw 2.0 lub 2.1 który bedzie uzywany sporadycznie do gier i od czasu do czasu do słuchania muzyki.Z tego co widze nigdzie nie ma chwalonych Geniusow 2000x ani już nawet 3000A wiec kompletnie nie wiem co mozna teraz kupić do 300zł.W ogole nie ma Geniusow z tego przedziłu cenowego w kategorii 2.0.

 

Z tego co widze na allegro:

 

Zestawy 2.0

 

Vigoole C2149- no troche ponad budżet 400zł

 

Solo6C lub 5C-ale to troche zawyżona cena jak za te głosniki

 

Zestawy 2.1

 

Logitech Z2300

 

Logitech Z-4

 

Genius Sw-T2.1 1800

 

W które celować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...