Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszuskuje zestawu glosnikow 2.0 lub 2.1 do 400 zl (+/-50zl)

Zestaw glownie do muzyki i filmow.

Bedzie stal na biurku w akademiku.

 

Sądzę że warto spróbować z 2.0 model Reloop ADM-5 .

 

ps. a wybór 2.1 czy 2.0 to już osobista preferencja ... jak ma być naturalnie to 2.0 .. jak z łomotem bez naturalności to 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam sie do was z prośbą. Na dniach jestem zmuszony kupić zestaw który zastąpi moje wysłużone Logi X-530.

Niestety głośnik centralny odszedł go krainy wiecznego dźwięku i zostały mi tylko satelity i sub.

Jakoś to gra, ale zadowolony z tego nie jestem. Co byście polecili jako alternatywę dla tych Logów? Tak do 250 zł.

I czy zestaw 5.1 sprawdzi sie lepiej w pomieszczeniu ok 20- 25 m2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat odnośnie wyboru głośników: 2.1 czy 5.1. Głównie potrzebne do muzyki, ale i też do filmów i możliwe, że będę miał monitor z tunerem tv. Pokój mam nie wielki, w kształcie prostokąta. Fundusze to ok. 400zł

Jeśli chodzi o 5.1 to wybrałem takie:

GŁOŚNIKI GENIUS SW-HF5.1 6000 5+1 DREWNO 200WAT (1308078024) - Aukcje internetowe Allegro

 

Nastawiłem się na głośniki 5.1, ale nie wiem czy to będzie dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat.Postanowiłem kupić głośniki do komputera,i zastanawiam się czy wziąć 2.0 czy 2.1 ?

Fundusz:150zł

2.0:

WYPRZEDAŻ DREWNO 30W RMS GENIUS SP-HF1200A 1200A (1314474326) - Aukcje internetowe Allegro

]http://allegro.pl/zestaw-40-wat-genius-sp-hf-1255a-gaming-wwa-i1326943113.html]

ZESTAW 50 WAT RMS GENIUS SP-HF 1800A Wwa (1326945141) - Aukcje internetowe Allegro (tu mogę dopłacić ,ale pytanie czy warto dokładać?)

 

 

2.1:

Promocja Głośniki GENIUS SW-HF 2.1 1200 KRK fvat (1330807062) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

Tylko te są sensowne.Zależy mi na drewnianych(+10 do wyglądu,po za tym zraziłem się do plastikowych pierdziawek),wiem że za 150zł nie poszaleje,ale na pewno coś się znajdzie.Nie chce dawać ponad 200zł za głośniki.A więc kto zna najlepszą propozycje do 150zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dawidwec

Witam i pytam ;)

Pokój mam 2.5x3.5 metra, jak myślicie co kupić - coś 5.1 czy 2.1 ?

Prosiłbym o podpowiedzi, chciałbym się zmieścić w 5 stówach - karta + głośniki - da radę ?

Z góry dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za głośnikami, mogą być zestawy do komputera. Nie jestem audiofilem więc nie potrzeba mi nie wiadomo czego. Słucham mocniejszych brzmień Rock, trochę metalu, ale również lżejszych jak reggae, ska. Generalnie zależy mi na czystym nie za cichym dźwięku podpartym basem (nie musi być wypasiony)

 

Na razie mam zintegrowaną kartę na płycie MSI - Realtek ALC889 ATI SB600 (HD Audio Controller)

 

Rozważam też dołożenie parę groszy jeśli to naprawdę mnie zadowoli. Rozglądałem się za MICROLAB SOLO6C 2.0. Ale jeśli istnieje tańsza alternatywa chętnie ją rozpatrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki Genius SW-5.1 3005 - 5.1 - ram.net.pl

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć co to tych głośników? Będzie to prezent gwaiazdkowy dla młodszej siostry - mają być do 200 i 5.1, nie ma ona jakichś wymagań, słucha dość cicho, karta dźwiękowa to zintegrowana na MOBO Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@serwal4

 

Jak rozumiem to odp. na mój post? Jeśli tak to czy mógłbyś rozwinąć swą wypowiedź? Nie wiem jak jest np. z jakością głośników ModeCom - szybkie wrzucenie w przeglądarkę kieruje na fora gdzie coś się komuś uszkodziło po czasie itp.

Bardzo możliwe, że zdecyduję się właśnie na sklep ram.net.pl - mam pod nosem. Mają spory wybór creative'ów - to też biorę pod rozwagę.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten zestaw jest również sprzedawany pod logo Microlab (czyt. jedna fabryka);

W tej klasie cenowej (i zastosowaniu) pomijam różnicę w jakości dźwięku, bo wszystko zagra podobnie;

 

Poprostu tu raczej preferencja tych a nie innych marek;

 

A w sumie o ile zestaw nie ma wady fabrycznej to raczej posypać się jakoś nie ma powodu, moje nie-używane na codzień stare 5.1 wciąż działa po 8 latach od zakup a nie ma lekko; (jak już jest potrzebne to nie dbam czy, np. subwoofer mi poleci na ziemię);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie faktyczne ciekawa propozycja. Te Geniusy mają jednak większą moc, zwłaszcza głośnika centralnego - 14W

 

Genius

 

plus cena 40pln niższa. Nie mogę niestety znaleźć żadnej recenzji, a nie wiem czy obecne Geniusy to ta jakość co przed laty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam obecnie zestaw 2.1 od Creativa t3000. W mojej głowie zrodził się pomysł zakupu czegoś innego...

Moje Creativy chodzą dobrze w filmach czy grach...W muzyce odrobinę kuleją...

Słuchałem u siebie w pracy wystawione Creativy t20...Spodobały mi się ale basu było odrobinę za mało.

Pytanie teraz...moje biurko jest stosunkowo małe (długość 110 cm)

Czy kupując jakieś Microlaby i ustawiając je odpowiednio:

-21 cm od ściany i ok 35 cm ode mnie (nie wiem czy dobrze się wysłowiłem)

 

Uzyskam lepszy dźwięk od w/w Creativów?

 

I kluczowe pytanie czy do tak małego biurka jak moje i siedzenia od głośnika ok 35 cm zyskam dużą poprawę dźwięku?

 

Zależy mi na basie, aby filmy ładnie chodziły i głównie na muzyce.

 

Jeżeli chodzi o kwotę jaką mogę wydać to ok 350zł.

 

Znalazłem kilka modeli microlaba...Który będzie najlepszy?

-Microlab H11 2.0 (zaleta to pilot i ładny design) i chyba do tych bym się najbardziej skłaniał.

-MICROLAB SOLO15

-MICROLAB SOLO6C

i

-Edifier R1600T-Plus Studio 2.0

 

pozdrawiam i dzięki za posty

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki Genius SW-5.1 3005 - 5.1 - ram.net.pl

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć co to tych głośników? Będzie to prezent gwaiazdkowy dla młodszej siostry - mają być do 200 i 5.1, nie ma ona jakichś wymagań, słucha dość cicho, karta dźwiękowa to zintegrowana na MOBO Asusa.

 

Jesteś pewien że młodsza siostra nie wolałaby w tej cenie 2.0? Ma w ogóle możliwość to rozstawić (poprawnie)?

 

... no tak ... teraz to i tak już po ptokach ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciała 5.1, rozstawić ma jak bo ma sporo miejsca w pokoju..Generalnie rzecz biorąc jest zadowolona, jedyne do czego można się przyczepić to względnie słabe niskie tony i regulacja głośności na subie, reszta jest spoko. Nie wiem jednak czy dźwiękówka w jej kompie nie jest przyczyną słabych basów (zaznaczam, że ani ona ani ja nie gustujemy we wprawianiu szyb w drżenie). Moje Creativy SBS 580 czyli najtańszy zestaw jaki był na rynku 5 lat temu mają o wiele mocniejsze basy - nie odkręcam pokrętełka nawet do połowy.

 

Co do opcji 2.1/2.0 - te Geniusy powędrują pewnie pod TV jako namiastka kina domowego i pewnie wtedy ich miejsce zajmie jakiś zestaw 2.1 lub wieża (swoją drogą jak oceniacie podłączanie wieży pod kompa vs głośników?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup nowych głośników 2.1. Mają stać w małym pokoju 2.5m x 3.5m. Waham się pomiędzy:

 

-microlab fc 390

-microlab fc 530

 

Nie moge znaleść żadnej recenzji modelu fc 390. Czy może miał ktoś z nimi do czynienia, które z nich będą lepsze to typowych zastosowań (filmy, muzyka, gry)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje głośników z dobrymi basami do muzyki i filmów do 150 zł. Mój wybór padł na te dwie sztuki:

 

GLOSNIKI MEDIA-TECH MT3322 65 RMS 2+1 PC FORMAT (1407848061) - Aukcje internetowe Allegro

 

Głośniki 2.1 Microlab M200 Sklep Kraków (1407302842) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

Które z nich wybrać lub czy znacie jakieś inne dobre głośniki w tej cenie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje głośników z dobrymi basami do muzyki i filmów do 150 zł. Mój wybór padł na te dwie sztuki:

 

GLOSNIKI MEDIA-TECH MT3322 65 RMS 2+1 PC FORMAT (1407848061) - Aukcje internetowe Allegro

 

Głośniki 2.1 Microlab M200 Sklep Kraków (1407302842) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

Które z nich wybrać lub czy znacie jakieś inne dobre głośniki w tej cenie?

 

Pozdrawiam

 

Produkty media tech z którymi miałem do czynienia to syf, szajs i dziadostwo ... ale możesz wierzyć w cud że się zmienili :)

 

Gdybym chciał kupić 2.1 do 150zł to pogrzebał bym w produktach Logitech/Creative .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie komputerowych 5.1 mamy kompletny zastój, a patrząc na upływ czasu wręcz cofamy się... (a przynajmniej na rynku PL);

Jak dla mnie nowe modele najpopularniejszych marek nic nie wnoszą, a mniej popularne marki jakby... zaspały;

 

Więc... z konkurencją dla 6000 będzie ciężko;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce kosztują drogo, gdyby kosztowały u nas tyle co Z-5500... wtedy bez wachania można brać Edifiery;

 

 

Smutne jest tylko to, że Wielcy Gracze nie robią na rynku głośników PC absolutnie nic (nic wartościowego);

Gdzie rozszerzenie seri Z? Gdzie nowe Z-5500? Coś z GigaWorks/MegaWorks?;

 

Owsze są nowości... ale brakuje czegoś znaczącego;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda jak na razie też od Creative nie widzę nic lepszego od tych które posiadam progamer G500 więc głośniki na lata jak na razie jestem z nich zadowolony i chyba jeszcze parę ładnych lat mi posłużą :)

 

Ps. mam pytanie co sądzicie o wharfedale diamond 10.1 ?

post-158342-0-34436900-1296550894_thumb.jpg

post-158342-0-70991600-1296550905_thumb.jpg

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że lepiej byłoby, gdyby miały przedni bassreflex ;)

 

Mhma czy warto je kupić czy warte są swojej ceny ? :) i jaki amplituner pod nie polecalibyście nie słyszałem ich na żywo ale na YT są filmiki i z tego jak grają tam nieźle nieźle się prezentują:)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym dowiedzieć się coś o głośnikach Natec Mustang bo nie ukrywam że jestem nimi zainteresowany. Czytałem test tych głośników na tej stronce i jakie było moje zdziwienie kiedy zauważyłem, że na zdjęciach w teście głośniki sporo się różnią od tego samego modelu głośników ze zdjęć na stronie producenta. Zupełnie inny jest pilot a także tył subwoofera. Więc mam pytanie czy były 2 wersje tych głośników? Jeżeli tak to są wersje lepsze i gorsze? Poza tym chciałbym zapytać jak wygląda ich dźwięk w porównaniu do np. Logitech x230?

Edytowane przez domelo20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...