Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym zestawie 5.1 czy jest lepszy od Microlab solo 7c ?

 

CARBON CR-812

 

Moc nominalna RMS 2 x 100Watt

Moc muzyczna 2 x 120Watt

Średnice głośników w calach 10" - 2 szt., 5" - 1 szt., 2" - 1 szt.

Wymiary kolumn (wys x szer x głęb) w mm 1105 x 300 x 360

Pasmo częstotliwości 30Hz - 20kHz

Impedancja 4 ohm

Dynamika 92 dB

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem do nich przekonany aczkolwiek nie słyszałem ich ale te błyszczące membrany mi się nie podobają słuchałem kiedyś takich błyszczących VK u kogoś i dźwięk mi się nie podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym dowiedzieć się coś o głośnikach Natec Mustang bo nie ukrywam że jestem nimi zainteresowany. Czytałem test tych głośników na tej stronce i jakie było moje zdziwienie kiedy zauważyłem, że na zdjęciach w teście głośniki sporo się różnią od tego samego modelu głośników ze zdjęć na stronie producenta. Zupełnie inny jest pilot a także tył subwoofera. Więc mam pytanie czy były 2 wersje tych głośników? Jeżeli tak to są wersje lepsze i gorsze? Poza tym chciałbym zapytać jak wygląda ich dźwięk w porównaniu do np. Logitech x230?

 

Koleżanka kupiła kiedyś tego Mustanga: ohydne pierdziochy, dźwięk z kibla, plastikowy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zepsuty kabel od pilota w swoich głośnikach p380 wysłużonych 6 letnich. Jakie polecacie nowe lepsze głośniki 2.1 do 150zł? Bo chyba do 150zł kupi sie lepsze od tych starych p380? Co sądzicie o Genius SW-V2.1 1250?? Duży plus dla mnie że można je powiesić gdyż mało mam miejsca przy monitorze. Będą lepsze od p380?

Karta dźwiękowa: sound blaster audigy 2

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byś Cie wybrali:

 

1. genius 5050?

2. logitech g51

3. creative g500?

 

Ja bym wybrał:creative g500

Uzasadniam dlaczego:ponieważ jak dla mnie za kwotę 500zł nie ma lepszego zestawu 5.1

po drugie:Mam ten zestaw od kilku lat i jestem z niego zadowolony

używam go po kilka godzin dziennie jeszcze nigdy mi w nim nic się nie zepsuło

ani razu sam się nie wyłączył z przegrzania jak to wiele dawniej osób opisywało :)

pilot działa jak w dniu zakupu

jednym słowem zestaw na lata jestem zadowolony z niego i nie żałuje żadnej wydanej złotówki na niego jak mnie

pamięć nie myli mam ten zestawik od 2007.pozdrawiam.

Dołączona grafika

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki za wypowiedz :) powiedz jeszcze jak w filmach daje rade?

 

W filmach ten zestaw sprawdza się wyśmienicie mam podpięte pod X-FI Platinum Fatality champion series, powiedział bym że te głośniki w filmach czują się jak ryba w wodzie.( i chyba nie jest to przesada)

Niezależnie jaki film oglądamy romantyczny(w którym liczą się dobrze słyszalne dialogi czy też lekka romantyczna muzyka w tle głośnki te dobrze oddają to wszystko podczas oglądania, w filmach akcji gdzie przy różnych scenach walki czy też wybuchach oraz pościgach poczujemy się jak byśmy sami byli

tam gdzie się to toczy,wszystkie wybuchy kraksy,czy też mroczne sceny w filmach gdzie ścieżka dźwiękowa naprawdę odgrywa duże znaczenie które podnosi napięcie

podczas oglądania filmu efekty specjalne brzmią wyśmienicie. Wszystkie explozje,trzęsienia w filmach katastroficznych odczujemy sami i to bardzo wyraźnie gdyż bass na subku potrafi nisko zejść i dobrze oddać to co się dzieje na filmie.

dodatkową zaletą jest to że w prosty i łatwy sposób na pilocie od głośników możemy sobie ustawić głośność subka,centralnego głośnika odpowiadającego za dialogi,rear całej sceny jak również treble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z racji, że nie chcę zakładać specjalnie tematu to zapytam tutaj, bo zastosowanie jednak będzie też komputer. Otóż moje Geniusy 5.1 powoli zaczynają sprawiać pewne problemy z działaniem i możliwe, że w ogóle padną. Zamiast je naprawiać wolałbym wymienić cały zestaw. I tu chciałbym się pokusić o jakiś dobry sprzęt audio. Czyli Amplituner z wejściami i wyjściem HDMI, plus wyjście optyczne + dobre kolumny 5.1 Oczywiście to wszystko w przystępnej cenie. Łącznie ile mogę dać to 2000-2200 zł. Będzie to kupowane w ratach. To znaczy najpierw Ampli, a potem głośniki. Główne zastosowanie to oczywiście filmy i gry ,ale również na konsolach więc przydało by się cyfrowe wyjście lub po przez HDMI, by uzyskać dźwięk 5.1, i na X360, i na PS3. Dobrzy by było posłuchać też jakiejś muzyki, więc i pod tym względem nie może za bardzo odstawać. Dużo dobrego czytałem o Onkyo, ale te polecane zaczynają się od kwoty 1500 zł i więcej, a głośniki to średnio koszt 1000 zł Kolumny muszą być wysokie, anie muszą. Ampli nie musi mieć multum wejść HDMI. Wystarczy, że będę mógł podpiąć dwa, trzy urządzenia. Jakieś inne zbędne bajrey niepotrzebne. Ma po prostu ładnie grać. No i dobrze jakby se to dało podpiąć do X-Fi ExtremeGamer, by grało w 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam budżet 300zł na głośniki - cel to głównie odsłuch muzyki, w związku z tym raczej proszę o zestaw 2.0 ewentualnie 2.1.

I co myślicie o karcie dźwiękowej na USB? Może jakiś zestaw właśnie karta audio + głośniki, bo się nie oszukujmy że zintegrowane mają znośną jakość dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo się nie oszukujmy że zintegrowane mają znośną jakość dźwięku.

 

Jak masz dobrą integrę to do głośników "za 300zł" będzie OK. Najlepsze Realtek wypadają lepiej niż "Audigy". Postęp w jakości przetworników z zintegrowanych kart jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mam już sił do tego.

Ostatnio postanowiłem znaleźć w końcu jakieś głośniki do komputera. Rozpocząłem więc poszukiwania. Przeglądając przeróżne fora spotykałem się z opinią że microlab solo 6c będą najlepsze i w ogóle ekstra cud miód. Jednak czytając dalej, widzę, że aby wydobyć z nich najlepszy dźwięk należy dobrze je ustawić, a z tym pojawia się problem, bo mam mały pokój (12 m2) i żadne standy nie wchodzą w grę, a z tego co widzę ustawienie ich na biurku raczej odpada ze względu na bass reflex z tyłu. Myślałem o Altec Lansins MX6021, jednak nie wiem czy są warte swojej ceny. Ciekawe wydają się być także głośniki ze stajni Cambridge Soundworks. Zestawy 4.1 5.1 i wyżej odpadają bo nie mam jak tego ustawić. Muzyki słucham różnej, przez metal, rap na klasyce kończąc. Może ktoś mi doradzi bo ja się prędzej usram niż coś znajdę :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosiłbym o małą pomoc w wyborze sprzętu audio do słuchania muzyki / gier. Nastawiony jestem bardziej na sama muzykę (głównie rock, symfonie np. S&M. (Metallica)). Szukałem sprzętu dłuuugi czas i nadal nie mogę znaleźć niczego dla siebie. Pokój 15m^2. Zależy mi na jakości dźwięku nie na "mocy" i super mega giga mocnym bassie. Po prostu do użytku w domu i zwykłego słuchania muzyki w dobrej jakości (żadnego przestawiania mebli rozbijania szkła czy imprez), a także do kompa. Myślałem o jakieś mini wieży typu yamaha PianoCraft E320 lub E330 (i tu jest lipa bo nie ma opcji aby podłączyć do niej kompa). Myślałem tez o składaku, ale do samych kolumn i wzmacniacza chce tez jakiś odtwarzacz (aby móc słuchać muzy bez komputera). Budżet to 1000zł (wiadomo im mniej wydam tym lepiej). Jakie byłyby wasze propozycje (wieża, bądź "składak")? Pytanie jest odnośnie 2.1 a najlepsze byłoby dobre 2.0

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dowiedzieć się od specjalistów o konkrety. Czy lepiej brać zestaw 2.0 czy też 2.1 do odsłuchu głównie muzyki, czasem jakiś film. Zamieniam zestaw 5.1 na coś nowego i nie wiem na co się zdecydować. Myślałem o Creative Z3 lub też nawet Z6, a może jednak Z40 Series II? Chyba, że pójść w stronę Microlab czy może kupić np Harman Kardon Soundsticks III? Pomóżcie, proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości: dlaczego?

 

Bo komputerowe 2.1, w postaci satelitek na biurku i suba pod stołem brzmi nienaturalnie (zawsze dziura w średnicy i niekontrolowany bas). Choć to też w sumie zależy kto czego szuka ... są tacy co lubią taki przekaz. Ja tam przekonującej przestrzeni i naturalności z takich zestawów nie usłyszałem. Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na Companionach 3 czegoś takiego nie odczuwam, a to przecież też 2.1. Poza tym o ile powiedzmy, że można się zgodzić jeśli chodzi o muzykę to w przypadku gier i filmów sub jest zdecydowanie ważniejszy i wydaje mi się, że jednak nie do pominięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś jakiś zestaw Creative 5.1 , na tamte czasy kosztował ~350zł jeśli dobrze pamiętam , a miał zastąpić głośniczki komputerowe 2.0 za które dałem też ~300zł (to było najlepsze komputerowe 2.0 jakie dało się wówczas kupić ... chyba '97r). I tak ... potęga basu tego Creative 5.1 zabijała tamto 2.0 ... ale z kolei naturalność tego 2.0 nawet w grach i filmach zabijała tamto 5.1 (głosy aktorów choćby). Ostatecznie nowo kupiony 5.1 zestaw oddałem do sklepu (a było ciężko bo kupiłem w sklepie stacjonarnym). I to tyle z przewagi x.1 z mojego doświadczenia, przy porównaniu A/B w moim pomieszczeniu.

 

ps. to 5.1 to zapewneT5400

 

Tom's Hardware Guide Cyfrowe audio i wideo: Przegląd high-endowych głośników od 5.1 do 7.1: Gdzie jest granica? - Testowane zestawy

 

natomiast to 2.0 to Trust 3D sound dimension

http://obrazki.elektroda.net/49_1276321460.jpg

http://allegro.pl/glosnik-trust-45-w-model-3d-sound-dimension-300-i1614129644.html

 

Tak samo przy wyższych granicach cenowych - wolę lepsze 2.0 niż gorsze 5.1 ... a jeśli porównujemy zestawy w tej samej cenie to 5.1 będzie gorszej klasy od 2.0 (sama ilość głośników ... nawet 2.1 vs. 2.0 ... no ... przy najtańszych może nie koniecznie ilość głośników w 2.1 będzie większa {przypadek dwudrożnych 2.0 i jednodrożnych 2.1}).

 

Aha ... a co do BOSE - do mnie ich czar nie przemawia. Wolę typ monitora studyjnego ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównujemy 2.0 i 5.1 za taką samą kwotę no to raczej nie dziwne, że te pierwsze będą prezentować wyższą klasę dźwięku. Chodziło mi bardziej o to, żeby nie skreślać z automatu 2.1 czy 5.1 tylko dlatego, że mają suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie takie "kategoryczne skreślanie" nie jest takie najlepsze ;) . Bardziej sądzę trafniejsze będzie określenie że 2.0 jest bardziej w stronę naturalności, a x.1 bardziej w stronę efektowności. Wybór należy do kupującego. Wiele może nauczyć zakup dwóch zestawów na raz i porównanie we własnym pokoju przełączając się pomiędzy nimi (polecam właśnie np. 5.1 vs. 2.0 w tej samej cenie). Choć teraz nawet jak przesiadam się ze swojego 2.0 na inne 2.0 to już raczej dochodzi do bezpośredniego porównania - w ten sposób wszelkie różnice słychać jak na dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez wam się tak często psują głośniki logitecha z 5500 .Sterownik to jest po prostu tragedia juz 2 razy wymieniany a po ostatnie wymianie gdy był jeszcze na gwarancji udało się 2 tyg pochodził i już nie ma podświetlenia . Nie wiem czy mam takiego pecha wyjątkowego czy co A jak u was ?

 

Niech się wypowiedzą posiadacze z 5500 ?

Dobra sterownik mi padnie i co dalej robić ? Sprzęt po gwarancji doradzicie coś ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam porządnych głośników komputerowych. Znalazłem kilka rzeczy takich jak SVEN HT-400 i bardzo mnie to zainteresowało. Co Wy powiecie o takim czymś? Może znacie jeszcze mocniejsze głośniki? Zależy mi na prawdę na dobrej jakości dźwięku, preferuje techno (hardstyle), ale też zdarza się słuchać mi łagodniejszej muzyki. Znajdziecie coś dla mnie? Pomożecie? Może jakaś inna firma?

 

P.S

Moc +100W

Cena +/- 1000zł :)

Edytowane przez dodatkowy.dodatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heya,

 

otoz od pewnego juz czasu meczy mnie problem z logami z-5500, 'schorzenie' wystepuje totalnie randomowo a objawia sie zupelnym sciszeniem dzwieku i pyknieciami, tak jak na zalaczonym filmiku (czasem powtarza sie to kilkakrotnie jedno po drugim, czasem podswietlenie gasnie, wyskakja jakies krzaki), podpiete coaxialnym kabelkiem, co zresztaa widac, wybaczcie jakosc ale moj tel-kalkulator to jedyne urzadzenie pod reka ktore moglo to zarejestrowac w tej chwili :P

 

link

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam porządnych głośników komputerowych. Znalazłem kilka rzeczy takich jak SVEN HT-400 i bardzo mnie to zainteresowało. Co Wy powiecie o takim czymś? Może znacie jeszcze mocniejsze głośniki? Zależy mi na prawdę na dobrej jakości dźwięku, preferuje techno (hardstyle), ale też zdarza się słuchać mi łagodniejszej muzyki. Znajdziecie coś dla mnie? Pomożecie? Może jakaś inna firma?

 

P.S

Moc +100W

Cena +/- 1000zł :)

 

Ja bym tam do muzyki wolał lepsze 2.0 od kiepskiego 5.1 .
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: znajdę coś ciekawszego/lepszego do 600zł niż Solo 7C? Zastosowanie: TV/filmy/gry/muzyka, wszystko w miarę po równo. Pokój 20m^2. Na razie tak jak w podpisie mam Audigy2ZS, jeśli będzie to potrzebne to zmienię na jakiegoś fajnego DAC'a. Poleciała mi końcówka mocy w Diorze i jakoś szczególnie nie chcę mi się jej naprawiać ;) Mam wymówkę by zmienić swoje archaiczne audio. Z góry dzięki za porady :)

P.S. Żałuję, że nie kupiłem ich za lekko ponad 300zł 3 lata temu, bo wolałem dopłacić do TV :rolleyes:

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

A czy spotkał się ktoś z głośnikami 5.1 czysto komputerowymi (bez osobnych wzmacniaczy itp., wszystko w "jednym" opakowaniu, np. w subie), które mają dwa zestawy analogowych wejść 5.1, między którymi można się przełączać? Szukam czegoś takiego i nie mogę na nic trafić. Oczywiście sprawę można rozwiązać w prosty sposób przełącznikiem-samoróbką, ale są to dodatkowe kable i niezbyt elegancko wyglądające pudło :) We wszystkich zestawach na jakie trafiłem maksymalnie znalazłem główne wejście 5.1 oraz pomocnicze 2.0. Zaznaczam, że nie interesuje mnie (na chwilę obecną) zakup amplitunera czy podłączanie jednego sygnału optykiem, drugiego analogiem.

 

Czyli podsumowując:

  • dwa zestawy analogowych wejść 5.1
  • format komputerowy (wejścia w subie, bez dodatkowych paneli itp.)

Ciekaw jestem, czy udało się komuś coś takiego kiedyś znaleźć.

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...