Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu mam nadzieje lepszych głośników. Upatrzyłem sobie:

 

http://www.itemaudio...b.html?sef=hcfp

 

Swans T200B

 

 

Szukam czegoś dobrego ale może być takze 5.1 w tej cenie (~3300) do komputera. Głośniki używane będą głównie do muzyki elektronicznej, ambientowej (ale także inne gatunki), filmowej, i czasem gier.

Edytowane przez Zingeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

przyszły mi głośniki modecom MC-MHF60U, podłączyłem wszystko, włączyłem muzę i ... grają b. cicho ;(

 

mają moc 2x 15W + 30W, więc powinny być głośne, ustawiłem wszystko na maxa i są dość głośno, ale to taka głośność porównywalna do połowy maxa na przeciętnym tv.

moje poprzednie, małe, plastikowe, głośniczki creativa 5W i mały bas, grały ze 3x głośniej, dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników :).

 

Szukam głośników 5.1 do Grania (RPG, FPS, RTS, Wyśicgówki), czasem oglądania filmów (dynamiczne, akcja, przygodówki) oraz słuchania muzyki (wszelakie typy)...

 

główny narzut stawiałbym na muzykę i na przyzwoite efekty w grach. Filmy wystarczy to co będzie.

 

-do głośników przyda się pilot (przewodowy najlepiej z możliwością regulacji głośności i ew. basu + wyjście słuchawkowe)

-chciałbym, aby bass w subwooferze był mocny (potrafił dudnić po podkręceniu gałki), a łagodny gdy potrzebujemy go w filmy akcji, muzykę itp...

-głośny (wystarczająco)

-Czarny (może być plastik) design (mogą być elementy kolorowe)

-Jeżeli możliwe to chciałbym zamocować głośnik centralny na monitorze (jak kamerkę, tzn. uchwyty)

-maskowanie i zabezpieczenia głośników)

 

zamknąłbym to w przystępnej cenie do 350-400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Razem z dziewczyną wyjechaliśmy do Anglii zabierając ze sobą 2 laptopy i po jakimś czasie poważnie zatęskniliśmy za muzyką. Sam chętnie obadałbym sprawę, ale asortyment wygląda tu bardzo licho, w grę wchodzi tylko zamówienie przez internet, a w takim przypadku wolałbym rozglądać się już za jakimiś konkretnymi modelami.

 

- cena +- 100 zł

- cel naczelny: muzyka (głównie rock i jego pochodne, ale też sporo innych brzmień)

- niewielki rozmiar (planujemy dalsze podróże, więc coś co zmieści się do dużej walizki. wiem zresztą, że w tej cenie ciężko o coś sporych wymiarów :D)

- niekoniecznie głośne, ale też nieprzesadnie ciche :)

- słyszalny, aczkolwiek nieprzesterowany bass

 

Taki low-end, ale ze względu na wymiary myślę, że nie powinno być jakoś strasznie mizernie :) Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej radził dozbierać drugie tyle i wtedy zacząć się rozglądać np. za Geniusami SP-HF1800A. Sam je mam i reprodukcję wysokich, jak i średnich tonów uważam za dobrą. Wysokim brakuje może ciut finezji, jednak mi nie jest ona zbytnio potrzebna. Warto też dodać, iż najlepiej się ich słucha z większych odległości, więc raczej na większe biurka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej radził dozbierać drugie tyle i wtedy zacząć się rozglądać np. za Geniusami SP-HF1800A. Sam je mam i reprodukcję wysokich, jak i średnich tonów uważam za dobrą. Wysokim brakuje może ciut finezji, jednak mi nie jest ona zbytnio potrzebna. Warto też dodać, iż najlepiej się ich słucha z większych odległości, więc raczej na większe biurka. 

Wg ciebie SP-HF1800A mają niewielkie rozmiary w sam raz do walizki? Powodzenia.

 

Możesz spojrzeć na genius sp-hf800a, minus taki że są dość duże, ewentualnie słabsze genius sp-hf500a

Ze strony geniusa warto jeszcze przyjrzeć się sp-hf360b. Jak na swoje niewielkie rozmiary grają naprawdę przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale ja napisałem to jako bonus, autor posta ma przecież mniejy budżet. Chociaż ja jednego w plecaku przemyciłem, a co dopiero w walizce. :)

 

Małe to T20 - naprawdę, za te 100 zł masz dużo lepszy dźwięk.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe to T20 - naprawdę, za te 100 zł masz dużo lepszy dźwięk.

Wcale nie widać żeby chodziło o 100zł więcej, po prostu źle napisałeś albo nie wiedziałeś w obu przypadkach mógłbys się przynajmniej głupio nie tłumaczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Dołączona grafika

 

Szukam 2.1 z fajnym basem do 500PLN nowy lub używany, (ma zastąpić wzmacniacz Pioneer A337 + monitory Pioneer + JBL Sub 178) 

- przeznaczenie - film, muzyka (różna).

- pokój 11m2

- dzwięk - Audigy 2 ZS

 

Moje typy:

EDIFIER C2XD
EDIFIER C3
Harman Kardon Soundsticks III (podobają się żonie Dołączona grafika )
EDIFIER  S330D
Logitech z-2300
LOGITECH Z623 
 
2.0 odpada. Który z nich byście polecili? Może jest jakiś zestaw który pominąłem, a który jest wart polecenia.
Pozdrawiam Dołączona grafika
 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu zmieniasz?

Szczerze Logiszumy ani HK nie zagrają jakos nadzwyczajnie (Edifierów nie slyszalem)

Imho jak masz jako takiego wzmaka i suba to za 500zł szukaj lepszych monitorów.

A nie pchaj sie w komputerowe 2.1, bo to juz krok w stecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN, zgadzam się z Tobą - to krok wstecz. Ale sprzęt który wymieniłem wcześniej już cieszy ucho kogoś innego. Dlaczego zmieniam? Prozaicznie... z braku miejsca. Zmieniły się troszkę priorytety Dołączona grafika

Stąd zamysł na 2.1. 2.0 nie zapewnią mi basu który dla mnie jest ważny (film, dubstep).

Wracając do samych kolumn Pioneera to były S-J200 które grały pięknym środkiem i górą, brakowało tonów niskich - ale nie taka ich rola - stąd JBL SUB 178.

Co do Edifiera to zbierają bardzo pochlebne opinie. O logitechu... jest bas i tylko bas, jest dla mnie ważny, ale ma być słyszalny wtedy gdy trzeba i nie może być natarczywy Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku nie masz się co zastanawiać.

Do takiego metrażu, dla maniaka basu tylko Logitech z-2300 Dołączona grafika

Edifier nie wiem jak gra. Ale wooferek ~30W tej wielkości mnie nie przekonuje 

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zmieniam? Prozaicznie... z braku miejsca.

To zastanów się czy lepszym rozwiązaniem nie są słuchawki. Bas z kolumn musi mieć przestrzeń żeby grać, a wsadzenie wielkiego suba do małego pokoiku sprawi że bas będzie "grał ścianami" dwa pokoje dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN - zawsze to jakiś pomysł Dołączona grafika

 

@KHOT, słuchaweczki są na wyposażeniu Pioneer SE - M390 spisują się bardzo dobrze. Z tym małym pokojem i dużym subem... Przez ostatnie 3 lata grał JBL sub 138, nie jest to mały sprzęt, owszem, bas słychać było "2 pokoje dalej" ale to co najlepsze zostawało u mnie Dołączona grafika

Wiem, że żaden zestaw 2.1  nie dorówna dobremu stereo, ale muszę iść na kompromis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuję jakiegoś taniego zestawu 2.1. Docelowo zostanie on zastąpiony amplitunerem i porządnymi głośnikami, ale to najszybciej za rok :/ Do tego czasu muszę jakieś przejściowe rozwiązanie znaleźć. Pierdziawek wbudowanych w TV (LG 50PA5500) nie da się słuchać.

 

Głośniki będą wykorzystywane głównie do filmów (~75% czasu) i gier z X360/PS4 (~25% czasu). Muzyki na tym raczej nie będę odtwarzać.

 

Po krótkim rekonesansie znalazłem takie modele:

- Modecom MC-MSF50 (~180zł)

- Microlab FC-330 (~250zł)

- Modecom MC-MHF60U (~270zł)

Który z tych modeli najlepiej sprawdzi się w moich zastosowaniach? Ewentualnie jaki inny model w podobnym budżecie polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje głośniczków do około 1k pln bo obecne się spaliły, czy jest waro szukać z5500 ?

Zależy od wrażliwości Twojego ucha.

Nieźle grają w kinie domowym i w grach OK. Ale ci już średnio wyczuleni (bardziej hobbyści audio) mówią że to g. nie gra i szukają taniego amplitunera + zestawu drewnianych kolumienek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szukam głośników 2.1 lub 5.1 do około 300zł. Potrzebuję bassy więc 2.0 nie wchodzą w grę! Chcę na tych głośnikach słuchać muzyki. Oczekuję też by głośniki grały lepiej niż moje creativy t3100. Kartę dźwiękową mam zintegrowaną w płytę Asrock H81M-DGS

 

Link do mojej płyty głównej 

http://www.asrock.com/mb/Intel/H81M-DGS/index.pl.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że w tej cenie to wszystko mniej lub więcej pierdziawki. Stąd brak porad pewnie.

 

Z pierdziawek lubiłem zawsze Creative za wysokie i średnie tony albo Logitech za lepsze niskie (Creative strasznie dudniący) i ciepły środek. Połączenie wszystkich cech to dopiero gdzieś za dwa razy wyższą kwotę się zaczyna.

Rzuć okiem na Microlaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...