Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei szukam czegoś 5.1 do 250 zł. Przeznaczenie: muzyka i filmy. Na większą kase nie moge sobie pozwolić niestety. Myślalem nad P5800 - sluchalem u kolegi i podobały mi się. Jakie zestawy do 250zł mogą z nimi konkurować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Gdzie jha je wsadze:(Nie mam własnie zabardzo miejsca:(A co myslicie o tych głosniakch mercury?bo tak naczytałem sie onich i ładnie wyglądają?JAk dzwięk?Filmy to głównie jak coś DVD chociasz tesz mało oglądam.Z Muzy techno najwiecej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei szukam czegoś 5.1 do 250 zł. Przeznaczenie: muzyka i filmy. Na większą kase nie moge sobie pozwolić niestety. Myślalem nad P5800 - sluchalem u kolegi i podobały mi się. Jakie zestawy do 250zł mogą z nimi konkurować?

1274011[/snapback]

Wg mnie nie ma konkurencji do 250zl.Kupilem je niedawno za 220zl i nie zaluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tutaj testował może creative i-Trigue 5600, ewentualnie może mi coś lepszego polecić w przedziale ok 600 zł ?

1274899[/snapback]

inspire megaworks 2.1

moc RMS subwoofera 150W

satelity po 75W RMS

ponizej 600 zeta i do tego certyfikat THX

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nosze się z zakupem nowych głośników. Posiada może ktoś styczniowy nr PCWK? W tym numerze jest artykuł pt."Zabawy z otaczającym dźwiękiem" i byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mogłby mi np. wysłać kopie tego artykułu na poczte (grzybu@poczta.onet.pl) lub przybliżyć w skrócie na forum które głośniki najlepiej tam oceniają. Chodzi mi konkretnie o zestawy 5.1 Z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inspire megaworks 2.1

moc RMS subwoofera 150W

satelity po 75W RMS

ponizej 600 zeta i do tego certyfikat THX

1275602[/snapback]

Czyli rozumiem że również w porównaniu do Logitech Z-2300 wypadają lepiej ? Mam jeszcze pytanko: czy opłaca się dołożyć 400 złoty to megaworksów 5.1 ? Czy są to już naprawdę niezłe głośniki, nie tylko do komputera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czy ze sklepy czy nowe ?? Używane tańsze a i tak gra 1000000000000000000000000000000000000000x lepiej niż najdroższe Logitechy/Creativy. Myślicie że dane podane przez producenta mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistoścą ?? Taki subwoofer nigdy nie będzie 200W tylko z 50W może. A i tak gra gorzej niż najtańszy sub Kody :)

 

Ale namieszałem, nie wiem czy ktoś coś zrozumie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z drugiej strony sie zapytam. Mam Creative 380 i jutro będę miał Logitechy Z-3. To wszystko moge sobie podłaczyć do AC 97 (tak to się chyba nazywa). Szukam karty Muzycznej do STEREO. Nie szukam x.1 tylko stereo .Prosze o jakieś sugestie. Docelowo może zamiana nastąpi na Logitech 2200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem, że pewnie podobne pytania były zadawane, ale każdy ma inną sytuacje i gust odnośnie brzmienia.

Otóż chcę kupić sobie głosniki 5.1 . Głośniki te będą używane do oglądania filmów i słuchania muzyki(głownie rock, hardcor- ciężkie brzmienie). Pokój mam dosyć mały więc duże głosniki odpadają. Cena za głośniki to ~1000zł z tym, że w tą cene myśłałem żeby dokupić sobie karte muzyczną (mam zintegrowaną SondStorma więc to troche chyba za słabe).

Myślałem żeby kupić zestaw Logitech Z-5300 ale teraz nie można ich dostać(może ktoś zna sklep internetowy gdzie można je jeszcze dostać).

Z-5500 są za drogie i wtedy karty nie będe mógł wymienić, a jaki jest sens kupowania dobrych głsoników do słabej karty. Ewentualnie myślałem nad Creative Megaworks 550 ale ktoś pisał że buczą, dlatego jestem w kropce. Dodam jeszcze że głosniki musza być ładne :)

 

Przyznam, że myślałem nad zestawem 2.1(ze względu na mały pokój) ale boje się, że mogą one być za słabe jak będę chciał naprawdę głośno słuchać muzyki. Tu też mógłby ktoś coś polecić i ew. wyprowadzić mnie z błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nabyłem Geniusy 5.1 Home Theatre. Kosztowały ok 470pln +15pln przesyłka (poszukacie na googlach i znajdziecie:) Są super. 120watt RMS. Nie słuchałem ich jeszcze na maksa ale na 1/4 mocy chodzą jak moje samsungi sms 5100(2+1) na maksa. Bas mają potężny jak na głośniki komputerowe(45wat). Do filmów i gier są aż za bardzo. Do muzyki hmm dla mnie są też super alo każdy lubi co innego:) Filmy dvd no tu są wspaniałe- porównuję do zestawu stacjonarnego za 2500- są praktycznie tak samo wydajne (wydaje mi sie że bas jest w nich nawet mocniejszy)-mały szkopuł dvd stacjonarne mam w dużym pokoju a geniusy w nieco mniejszym więc mogą się jednak trochę różnić. Pilot - fajna sprawa przydaje sie dla leniuchów.

Subwoofer jest większy niż mój komp (mała obudowa;) i waży 10 kg. Ponad 3/4 mocy zaczyna chrobotać ale to raczej normalne ...no i gdy słucham na 1/2 to po parunastu minutach zaczyna boleć mnie brzuch (wszystko od niego zaczyna się trząść m.in moje wnętrzności:) Ale wtedy można wyregulować tylko niskie tony i powinno być ok - standardowo są ustawione na połowę mocy więc trzeba często je przestawiać gdyż w grach i filmach to za dużo a w muzyce (jak ktoś lubi np techno) za mało.

Podsumowując - jak dla mnie są super, polecam każdemu! Warto dozbierać dodatkowe dwie stówki i zakupić tez sprzęcik zamiast creativów 5900 czy logitechów x-530 i nie mieć już dylematu typu "które mają lepszy bas" bo geniusy na pewno go mają i to jakiego :):):)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geniusy to do minimum 12m2, poniżej tego będą dudnić. A co do basu to potwierdzam, pierdzielnięcie to mają niesamowite, Tannoy M2 przy nich wysiadają :)

 

Probo ---> Jeśli chcesz bardzo głośno słuchać muzyki to tylko kolumny :) za 1000zł kupisz niezłe "łubudubu" np. Altus 140 + jakiś power wzmacniacz Yamahy :) Chyba że ci zależy na dobrej jakości dźwięku (czyt. scena, naturalność itp.) to wtedy tylko Tannoy M2 (lub coś innego, ale to się proszę innych poradzić bo ja tylko te słyszałem) i jakiś solidny wzmak (Rotel, NAD, Denon, Yamaha, Unitra AT9100 ;) )

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mam aktualnie w pokoju niezly sprzęcik stereo (miniwieza philipsa za 900zl ktora jest podlaczona do kompa) i mam rozwniez dwu letnia plyte głowną z zintegrowana karta dzwiekową 5.1 . I chcialbym sie dowiedziec czy moge dolaczyc do tego stereo jeszcze np. jedna pare głośnikow komputerowych, bo z tylu obudowy mam jak kazdy 3 wyjscia (glosniki przednie ,tylnie i subwłodka;) ) wiec zastnawia mnie czy mogę wlasnie dodac do tego jeszcze jedna pare glosniczkow tylnichich zeby byla kwadrofonia??????

Jesli pomysl okaze sie niemozliwy do zrealizowania to chicalbym zapytac czy moge jakos wykorzystac moc moim filipsiakow , gdyz maja system incredible surround , co by dalo jako tako lepszy efekt w grach...

Co musze zrobic w panelu sterowania żeby w ogole dzwiek przestrzenny zaistnial ,czy to na kwadrofoni czy to na stereo?????

Mam zainstalowane stery(AC`97) z plyty dolaczonej do plyty glownej wiec nie wiem czy bym musial je wymienic.

 

Z gory dzieki za odpowiedzi na e-list.

Pozdrawiam

 

PS wlasnie przeczytalem ze incredible surround to "tylko" funkcja zwiększająca odczucia odbierania dźwięku stereofonicznego, sprawiająca wrażenie "rozsunięcia" zestawów głośnikowych .

Więc juz sam nie wiem...

PS2 dodam tylko ze nie chce za bardzo wkladac pieniedzy w nowe sprzęty w najblizszym czasie...

Edytowane przez ackpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka all. To ja wrzucam moje pytanko. Polecono mi ten topic ;)

 

Mam nastepujący dylemacik...Noszę sie z zamiarem kupna glosniczkow 2.1, 4.1, lub 5.1 (niekoniecznie jakiś full wypas, byle brzmionko bylo lepsze niz w normalnych glosniczkach ), a nic o tym nie wiem Dodam, że jade na zintegorwanym dźwiękówce z mojego Gigabyte'a Realtek ALC850, do ktorego zastrzerzen nie mam. Czekam na propozycje !

 

Mam jeszcze oferte od kumpla - LOGITECH Z-540 CENA: ~180ZŁ, oplaca się?

I tak mniej wiecej tyle do wydania - gora 180zł

 

Czekam na propozycje. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze. Chciałbym zakupić creativy 2.1 350 i podłączyć do komputera też moje stare aby mieć 4.1. Jest to w ogóle możliwe? No a co z basami? Dowiedziałem się w sklepie, że owe creativy ,sub i dwa glośniki mają jedno weście jack więc basy są przekierowywane dopiero w głośnikach a nie w kompie więc przypuszczam, że jeśli nawet zrobie 4.1 to moje stare głośniki nadal bendą wygrywały basy. Macie jakieś pomysly jak temu zaradzić???? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..apetyt rosnie w miare jedzenia..na poczatku chcialem jakis zwykly zestaw glosnikow do kompa..cos za ok 300zl od creativa czy logitecha..potem pociekla mi slinka na z-5500 logitecha..teraz kumpel mi mowi zaby brac tannoye m2 lub m1 (pierwszy raz o takich slyszalem)..ktos tu polecal zestaw kody..ale jeszcze mi wpadly w ucho u kumpla dm b&w 603 s3..te ostatnie widzialem na allegro po ok 2600zl za pare..do tego jakis amp by sie przydal to wyjdze gdzies pod 3500zl..nie lepiej jest kupic 5.1 logiteha z-5500 sa one podobno b dobre..poza tym to 5.1 a w grach to sie liczy..no i jeszcze kwestia karty dzwiekowej..mam karte zintegrowana nvidia nforce 5.1..czy wskazane jest kupic cos lepszego do dobrych glosnikow???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra podlaczym swoje stare glosniczki stereo do okolo 5x lepszego zestawu stereo i teraz mam kwadrofonie:D

Troche jest roznica w dzwieku ale mysle ze to lepsze w grach niz stereo...

Testowalem w hl2 i slychac czy granat wybucha za mna albo przedemną:)

teraz bede probowal dodac do tego jeszcze jedna pare starych glosniczkow stereo zeby miec 6.0 ;)

Niech ktos tylko mi powie gdzie jest wyjscie z glosnika centralnego?? jest to ten sam co do subwoffera czy to wyjscie jest do frontowych glosnikow??

tzn.. czy to jest tak ze wyjscia do kart dzwiekowej: 2- frontowe ,2 tylnie i subwoofery,centralny , czy jest tak: 3 frontowe,2 tylnie,1 subwoorter.

Prosze o odp:)

Edytowane przez ackpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...