Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

szukam zestawu 2.1 - bardziej do sluchania muzyczki niz do gier czy filmów

 

narazie biorę pod uwagę:

 

Logitech X-230

TEAC PowerMax 1300 2.1 600W

TEAC PowerMax 1200 2.1 600W

 

doszly mnie opinie ze TEAC lepszy ale.. jakos nie moge znalezc na stronie producenta wzmianki o tych produktach (wiecie moze kto je dla nich robi?) i jakos zaczynam sie zastanawiac czy jednak nie Logi. :-| ktos moze slyszal te TEAC'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile masz kasy i dlaczego sie nie dasz namowic na stereo ? ;]

1294565[/snapback]

..to maja byc glosniczki dla mojej siory - do max 200 zl - bardziej do sluchania mp3 niz do giercowania.

 

smignolem juz Z-3 z allegro w naprawde dobrej cenie. czytalem recke na tomshardware i choc moze nie sa naj to stawiam na Logi bo produkty marki Creative juz wiele razy zawiodly mnie swoja trwaloscia. mysle ze roznice miedzy zestawami tych firm sa raczej akceptowalne w obie strony (mysle o jakosci dzwieku). btw. ma/miał ktos do czynienia z Z-3? jakies wrazenia? czy faktycznie mankamenty opisane przez fachowcow z TH w jakis widoczny sposob wplywaja na ich uzytkowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić głośniki 5.1 TRACER PRELUDE TRG-5S-1200-A-2 1200W. Mam creativ'y P380 i ogólnie są OK z wyjątkiem tego nadmiernego dudnienia. Czy te Tracery grają równie dobrze jak creativ'y?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić Geniusy SW-5.1 HT i zastanawiam się czy jako głośniki tylko do kina domowego zdadzą egzamin. Muzyki słucham na sprzęcie który już mam (wzmacniacz stereo i kolumny). Nadmieniam że pokój w którym to ma stać ma 7x8 m2. Nie potrzebuję cudów, ale zastanawiam się czy nie kupić jakichś głośników np.Kody z subem, lecz wtedy musiałbym jeszcze kupić jakiś wzmacniacz wielokanałowy, a nie chcę inwestować wiele kasy ponieważ i tak nie mam kiedy oglądać filmów. I dajcie znać czy zostać przy DVD+stereo, czy kupić te Geniusy 5.1 HT, czy jednak zainwestować w lepszy sprzęt. Chodzi mi przede wszystkim o radę odnośnie wydajności w takim pomieszczeniu (nie chcę na tym specjalnie słuchać muzyki, lecz raczej chcę je wykorzystać pod kątem kina). Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić Geniusy SW-5.1 HT i zastanawiam się czy jako głośniki tylko do kina domowego zdadzą egzamin. Muzyki słucham na sprzęcie który już mam (wzmacniacz stereo i kolumny). Nadmieniam że pokój w którym to ma stać ma 7x8 m2. Nie potrzebuję cudów, ale zastanawiam się czy nie kupić jakichś głośników np.Kody z subem, lecz wtedy musiałbym jeszcze kupić jakiś wzmacniacz wielokanałowy, a nie chcę inwestować wiele kasy ponieważ i tak nie mam kiedy oglądać filmów. I dajcie znać czy zostać przy DVD+stereo, czy kupić te Geniusy 5.1 HT, czy jednak zainwestować w lepszy sprzęt. Chodzi mi przede wszystkim o radę odnośnie wydajności w takim pomieszczeniu (nie chcę na tym specjalnie słuchać muzyki, lecz raczej chcę je wykorzystać pod kątem kina). Dzięki za rady.

1299786[/snapback]

 

mam to w pomieszczeniu ~5x5 m2 i jest juz slabo jak masz 7x8 m2 to napewno bedzie za malo kup cos z KODA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę masz... 56m2 :| Nie nagłośnisz tego byle zestawem kolumn a co dopiero głośnikami komputerowymi... tutaj nie dadzą sobie rady nawet Gigaworksy (śmieć swoją drogą, za 500zł więcej można mieć już jako takie kino domowe).

 

 

Jeśli już masz coś kupować np zestaw KODY

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie będę chciał sobie kupić głośniki i myślałem nad Creative InspireP5800 5.1 retail -225 zł http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13432 i właśnie nie znam się na głośnikach. Czytałem że zdażają się im szumy i piski w centralnym głośniku?. Może ktoś doradzić ewentualnie co wybrać w tym przedziale cenowym?.

Edytowane przez Dniowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na samym początku należy zaznaczyć, że są to moje subiektywne odczucia po ok. tygodniu posiadania tych głośników. Większość wad, które wymieniłem nie będzie słyszalna (przynajmniej na początku) przez zwykłego użytkownika przesiadającego się z plastikowych głośniczków. Zalety: - małe głośniczki zmieszczą się wszędzie - dosyć długie kabelki - cena Minusy: - tony wysokie ostre, kłujące w uszy - średnie natarczywe, bez miękkości, wrażenie "plastikowego" dźwięku - niskie: Subwoofer sprawuje się nieźle, jak na swoje rozmiary. Jednak ma nieprzyjemny rezonans w okolicy 50 Hz. Bas dudniący, rozlazły, jednostajny. (Nie stawiać w kącie!!!)"

 

To powinno wszystko wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na samym początku należy zaznaczyć, że są to moje subiektywne odczucia po ok. tygodniu posiadania tych głośników. Większość wad, które wymieniłem nie będzie słyszalna (przynajmniej na początku) przez zwykłego użytkownika przesiadającego się z plastikowych głośniczków. Zalety: - małe głośniczki zmieszczą się wszędzie - dosyć długie kabelki - cena Minusy: - tony wysokie ostre, kłujące w uszy - średnie natarczywe, bez miękkości, wrażenie "plastikowego" dźwięku - niskie: Subwoofer sprawuje się nieźle, jak na swoje rozmiary. Jednak ma nieprzyjemny rezonans w okolicy 50 Hz. Bas dudniący, rozlazły, jednostajny. (Nie stawiać w kącie!!!)"

 

To powinno wszystko wyjaśnić.

1324637[/snapback]

Dzięki! ale za te pieniądze co kupie lepszego? coś od LogiTecha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! ale za te pieniądze co kupie lepszego? coś od LogiTecha?

1324684[/snapback]

logitech x-530 duzo lepiej zaprezentuje sie w dziedzinie basu, wysokie rownie drazniace, srednica mniej dokuczliwa...moze dlatego iz nie ma jej tak duzo jak w creativach

 

ogolnie dzwiek z logitechow jest przyjemniejszy i mniej meczacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję posłuchać conieco zestawu Creative Gigaworks 7.1. I z miejsca odradzam jego zakup. 1300zł (cena hurtowa) za te głośniki to jakaś pomyłka. Fakt że były podłączone do zintegrowanej dźwiękówki i wogóle nie rozstawione ale ten subowoofer to totalna pomyłka. Bas w tych głośnikach nie istnieje. Słychać coś w stylu "buuuu buuuu buuuu buuuu". Pomieszczenie w którym tego słuchałem to duży bo około 35m2 pokój. Satelitki grają jak te z najtańszych zestawów (strasznie dużo piachu w wysokich tonach, średnica nie istnieje). Pilot BEZNADZIEJNY. Jeszcze raz dodam że głośniki te nie były rozstawione, kupujący tylko je sprawdzał (a że jemu się podobały...).

 

JEDNYM SŁOWEM PORAŻKA !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeLLo! 8)

 

Mam maly problem!

Mianowicie zakupilem ostatnio glosniczki Creative Inspire T5900 i podpialem (sprobowalem) do kompa! Moja MB to ASUS A7N8X-E Delux z Sound Stormem jak wiadomo! Podlaczylem dokladnie tak jak mi napisali w instrukcji i nie wiem dlaczego nie graja mi tyly ani centralny!

 

Moglby mi ktos wskazac jakies namiary na stronki... abym mogl sobie to jakos podpiac zeby mi dzialalo jak nalezy?

 

Z gory dzieX! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce Kupic Głośniki 5.1 Do 700 zł. Interesuja Mnie:

 

1. Logitech Z-5300 - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9499

2. Creative I-Trigue 5600 - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16691

 

Chcę żeby dzwięk był bardzo dobrej jakości w grach i filmach, rzadko bedę używał ich do słuchania muzyki. Który z tych dwóch zestawów jest lepszy ???

 

Acha i gdzie można dostac teraz te logitech z-5300 w rozsądnej cenie. i czy sa już dostępne w polsce Z-5300E, wiem że to te same głośniki, ale kolory maja ładniejsze, no i bardziej mi będą do kompa pasować :)

Edytowane przez szymonzernicki1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeLLo! 8)

 

Mam maly problem!

Mianowicie zakupilem ostatnio glosniczki Creative Inspire T5900 i podpialem (sprobowalem) do kompa! Moja MB to ASUS A7N8X-E Delux z Sound Stormem jak wiadomo! Podlaczylem dokladnie tak jak mi napisali w instrukcji i nie wiem dlaczego nie graja mi tyly ani centralny!

 

Moglby mi ktos wskazac jakies namiary na stronki... abym mogl sobie to jakos podpiac zeby mi dzialalo jak nalezy?

 

Z gory dzieX! 8)

1339156[/snapback]

 

JA ostatnio kupilem Logitechy X-530 :) I powiem, ze to moj pierwszy zestaw 5.1 i jestem zaszokowany, nie spodziewalem sie ze glosniki maja takiego kopa. Ale niema co BAS ma kopa ;]

 

A co do podlaczenia to pokombinuj ja mialem to samo, ale w Line IN takie niebieskie ;P wsadzilem tylne glosniki i ustawilem w "regulacji glosnikow" ze tylne glosniki w chodza wlasnie w to Line IN. A Centralny podlacz tam gdzie orginalnie miales podlaczyc tylne ;) Umnie tak chodzi i dzialaja wszystkie ;)

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowalem z wtyczkami i kiszka!

Probowalem zaktualizowac stery ale odkad sciagnalem ze stronki zaczely mi sie jaja z kompem dziac! Odinstalowalem wszystkie stery i chcialem ponownie zaistalowac ale XP SP1a caly czas plul sie o plytke instalacyjna! Przez to mialem gigantyczne problemy bo poszly mi sie jebac nie tylko stery do dziweku ale i do sieciowki i chipsetu! Te stery ze stronki niby sa nowe a ciekawe jaki bledzik wywali przy XP SP2! Szkoda gadac!

Bede musial kiedy Formata walnac i wszystko przez tego [ciach!]ego nForce'a zainstalowac! Teraz mi to jako tako chodzi ale graja tylko lewy i prawy i chyba subwoofer! Porabane to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce Kupic Głośniki 5.1 Do 700 zł. Interesuja Mnie:

 

1. Logitech Z-5300 - 1339342[/snapback]

Tez przylaczam sie do tej prosby... :wink: Z ta mala zmiana ze ja glownie chce glosniki do muzy, potem gry a na samym koncu filmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...