Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Niedługo kończę 18lat :D i siostra obiecała mi coś kupic, wybór padł na nowe głośniki.

 

Teraz pytanie czy jest sens pakować kasę w Logitech Z-2300 THX czy w Creative 2.1 THX 250D

Które z nich będą lepszym wyborem?

 

Czy może lepiej kupić Modecom 2.1 - MC - 8800 i będą grąły podobnie :lol: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IchBinLaden

CHłopie co ty porównujesz :lol:

 

Porównanie

 

Jak kupiłem te L3500

I grają naprawde fajnie lecz troszkę żałuje że nie mogłem chwile poczekac dolozyc nie całą stówe i kupic Megaworksy.

 

Ja bym na twoim miejscu brał Megaworksy (chyba że bardziej jesteś za logitechami)

A jaką karte dzwiękową masz w kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Kwiecień:) Nad takim rozwiązaniem też myślałem, ale wielkość kolumn plus pudło ze wzmacniaczem mnie przeraziła, to nie jest to czego potrzebuję. Ja pragnę czegoś co zmieści się w moim pokoiku, będzie nie za duże no i będzie niezłe umc umc umc :)

 

ps. Chyba, że znajdziesz coś co mnie przekona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi być to duże :) Jakiś mały wzmacniaczyk i 2 kolumienki podstawkowe, naprawde bez problemu to powinieneś rozmieścić w pokoju.

 

Proponuję coś takiego:

http://allegro.pl/show_item.php?item=49927186

http://allegro.pl/show_item.php?item=50060768

 

Będzie to grało nawet więcej niż poprawnie :)

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, będzie ciężko, dlatego zostane przy 1 opcji, czyli MegaWorksy :D

 

Właśnie wróciłem z przejażdżki po Szczecinie i nigdzie nie mają tych głośników :( Można jedynie złożyć na nie zamówienie, tylo jest jedno ale, trzeba wpłacić zaliczkę co się wiążę z zakupem, a ja bym chciał je najpierw posłuchać, dopiero później jak mi się spodobają je kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam głosniki Creative P380 i po bliuższym przysłuchaniu sie ich gry stwierdziełm że subwoofer nie gra blink.gif czasami także trzeszczą te głosniki podczas regulacji głosności??

o co może chodzić?? blink.gif

moze to wina zintegrowanej muzy na moim solteku?

czy np. audigy 2 moze rozwiazac problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tu jest jak u psychoanalityka - każdy ma problem, chyba nie pozostaje mi nic innego jak się przyłączyć :) Przepraszam za długość wypowiedzi, ale wolę napisać raz a dobrze niż ciągnąć temat przez 10 postów.

 

Tradycyjnie: Mam problem, myślę o zakupie nowego sprzętu grającego do komputera.

 

Fundusze - 300 zł

 

Wymagania - wydobycie jak najwiecej ze standardow mp3, ogg, acc (czyli tego co kraży po sieci), w miarę możliwości bez harczenia, buczenia, dudnienia i innych "dodatków". Nie slucham techno/drumow, nie zalezy mi na głośności czy super wykalibrowanym basie, wygląd też mnie nie rusza. Od czasu do czasu jakiś film, gierka.

 

Stan obecny - dwie unitry + malutki wzmak typu "giełda - stadion". Pokój - 12m, umeblowanie to audiofilski koszmar, komp stoi w rogu i maksymalna odległość głośników od słuchającego to 1 m, do tego mnówstwo zagięć rogów itd, itp. Karta dźwiękowa- AC 97, oczywiście w płycie.

 

Moje gdybania<radosna, niepoparta praktyczną wiedzą twórczość>:

 

1. mam w piwnicy dwie wydmuchane kolumny Altus 65 <trójdrożne, w środku jakaś zwrotnica - nieznam się na tym> głośniki Tonsila, po oszacowaniu koszt własnoręcznej naprawy to około 160 zł <jak ktoś zna dobrych ludzi na allegro to linki mile widziane>. Mam także (jak to miło mieć rodzinkę) uszkodzony wzmacniacz JVC model MCA-V7E, jest czterokanałowy, harczy jak potępiony, coś w tle słychać, ale wymagałby gruntownej naprawy (cena to pewnie > 200 zł). To jest moje rozwiązanie w wersji 2.1 BIG.

Jednak wydaje mi się, że Altusy wywieją mnie z pokoju, który jest mały, aby być zwróconymi do mnie musiałbym ustawić je metr od siebie, tuż koło monitora <co pewnie zaowocowałoby piękną wizualnie tęczą>, dudniłyby niemiłosiernie.

 

2. zestaw 2.1 small, to po prostu Creativ, albo Logitech, tutaj ciężko mi powiedzieć cokolwiek, może moglibyście mi coś polecić?

 

3. zestaw 5.1, oczywiście z-530 <a ma ktoś lepszy pomysł w 300zł?>, przemawia za nim po pierwsze możliwość słuchania dźwięku przestrzennego <uważam że jakość powinna zaspokoić moje potrzeby> który jest fajnym dodatkiem do gier, filmów, a zarazem stanowi pełniejsze wykorzystanie możliwości Audigy 2 ZS, którą też mam w planach.

Ale niektorzy twierdzą, że taki zestaw to muzyczna profanacja i słuchanie na nim czegokolwiek jest gorsze niż praca w obsłudze młota pneumatycznego. Tutaj od razu zaznaczam, ze nie zalezy mi na wielkim słuchaniu, chcialbym tylko wieczorkiem usiąść sobie przed kompem i posłuchać jakieś muzyczki, tak dla przyjemności - nie zgadywania ile much latało w studiu podczas nagrywania.

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się w miarę jasno. Liczę na wasze wsparcie, szczególnie Kwietnia i Kamienia, gdyż z tego co czytałem znają się na tym co najmniej nieźle. Jeśli uważacie, że na tym forum temat się już wyzcerpał zachęcam do dyskusji na gg: 2598609 czy mail <dot@vp.pl ew. heyho@o2.pl>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiescilem nowy temat ,ale jeszcze tutaj sprobuje opisac moj "problem",więc :

 

Chcialbym miec w pokoju dzwiek wielokanalowy (najlepiej 5.1 -choc moge miec 5.0 lub 6.0 bo mam miniwieze ktora generuje wystarczajaco dobry bas w moim malutkim pokoju)

I teraz rodzi sie pytanie...

 

Czy kupic do obecnego stereo zestawik stereo creativa SBS-260 (ktory byl zwyciezcą w tescie komputer swiat na glosniczki 2.0 ) jako glosniki tylko i np. dodatkowo (zeby central byl , bo jak podlaczylem tylko jakies stare dwa glosniczki noname to bardzo fajny efekt w halflife2 ) i to byl by wydatek okolo 120 zl ...

SBS-260 podobno generuja dzwiek dobrej jakosci ale maja tylko 2,5 W na jeden glosnik.

 

Czy moze nie kombinowac tylko oszczedzac na zestaw 5.1 - T5900 5.1 za 300zl i cholera wie co zrobic z moją drogocenna miniwiezą co ma "az" 120 W rms :]

 

Co poradzicie mi zrobic ?? kupic 2x stereo za 120 zl ( troche przekombinowane ale efekt mysle ze by byl fajny) czy oszczedzac kilka miechow i kupic juz gotowy T5900 za 300zl ,lub ewentualnie gorsze SBS-560 5.1 za 180 zł i wyrzucic miniwieze na smietnik ...

 

PS T5900 jest podobno słaby do cięższej muzy ,której ja lubie słuchac a w Logitech X-530 slychac jakieś głupie radio :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Jak ktos nie chce dziwieku 5.1 to wiado, to tylko dwie kolumny i wzmachol ;]

 

Poki mialem creativy z subwooferem dzwiek nie mial jakiegos wiekszego dla mnie znaczenia.

Kupilem sobie dwie kolumny Jamo Studio 180 + wzmacniacz Yamaha AX xxxx cos tam nie pamietam. Za Jamo dalem 400zl i za wzmacniacz tez 400zl.

 

Powiem wam ze odsluch powala na kolana. Nie ma porowniana, odpapelem wiele kawalkow mp3 od 120kbps do 320kbps do tego cd tez odpalalem i mowe wam nie ma porownania. Jak ma sie jakis zestawik nie wazne czy to kino domowe czy to zestawik creatva czy logtech, glos jest jesten basy wyolbrzymione i syczki wysokie tony. Teraz sprawa sie komplikuje bo z subwoofera wydobywa sie tylko buczenie a na kolumnach nawet takich Jamo sluchac wszystko bas to nie jest tako dydnienie ale sluchac wczystko czy to uderzenie w puszke czy beczke czy po prostu jest to gitara basowa na subwooferze to tylko jedene wielkie dudnienie.

Porownywalem to z kinem domowym kumpla za 2k takie JBL-a ale tez nie ma porwoniana same buczenie i syczki. Nastepnie poszedlem do kumpla co ma lepszy ode mnie wzmaniacz yamahay i silniejsze kolumny tez jamo [ w sumie wlasnie tym sie sugerowalem bo u niego gra dobrze ] kazda mp3 brzmiala super bas subtelny i parwdziwy. Nastepnym testem byla muza z matrixa i tu jest przepasc jak sluchalem ten kawalek na logitechach Z-2300 bas doslownie szalal ale .... to nie jest normalne panowie po prostu wzmacniacze w tych glosnikach i lgiego i CL maja podbicie bas jest nienaturalny wygorowany a potem jak sie podglasza to zanika na samej gorze. Do tego glosnosc satelitek tez duzo do zyczenia pozostawia nie mowiac o jakosci.

Dla mnie nie ma porowniana subwoofer buczy a kolumny graja taka jest sparwda kino domowe jak sie sklada kolumn to tez jest spoko.

Do tego slyszalem jak gra subwoofer JAMO i JBL jeden 100W a dlugi 150W i powiem wam ze te glosniki Creativa NA BANK nie maja 150W nie ma opcji moze glosnik i ma ale wzmacniacz pewnie dany jest tandetny ;]

 

Mowie wam nie oplaca sie placic za glosniczni male, 200zl wzmachol stary sony ktory gra zajebiscie 300zl do 400zl jakies fajne kolumny i jest super mowie wam nie dajcie sie robic w butelke ;] chyba ze ktos naparwde nie moze byc bez dziwieku 5.1 ;] ja mialem 4.1 i mi to widzialo mam znajomych co maja glosniki gigaworksy te takie wypas ceativa za 1400zl z media i powiem wam ze to nie ma porowniania ;] u niego od polowy potencjometru bas zanika ja mam w wzmacniaczu plynna korekcje louadness do 30bd, i biore vol max i jest niezle ;] polecam.

 

A dla was powiem wam ze jestem zwolenikiem takiech wlasnie sukierowych glosniczkow zawsze bylem ale teraz zmienilem zdanie ;] nie powiem zeby mi sie glosniki creativa nie podobaly ;]

 

Pozdro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lovtza napisz wszystko jeszcze raz, bo za bardzo nie mogę się wczytać w to co napisałeś :(

Gdybyś mógl to zrób to tak bardziej po polsku, ze znakami polskimi, interpunkcyjnymi itd , a napewno znacznie łatwiej i przyjemniej będzie się czytało :)

 

Mówisz, że Gigaworksy w porównaniu do Twoich głosników, wypadają znacznie słabiej? Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ! Lovtza mial na mysli ze Gigaworksy w porównaniu do Jamo Studio 180 + wzmacniacz Yamaha AX wypadaja znacznie slabiej.

 

Zreszta bylem dzis w mediamarkt i graly tam jakies creativy 2.1 za 600 zł co maja niby 75 W rms na satelite i...... nic specjalnego ... bylo slychac buczenie i dudnienie ,lekkie ale bylo slychac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lovtza ma zupełną rację!!!!! Ludzie, zainwestujcie w kolumny i wzmacniacz!! mam takie cos w domciu i jest spox!! kumpel ma jakis zestawik głośniczków do pc, jakodkręciłna maxa to w uszach dzwoni, słuchać sie tego nieda. Za to u mnie, 4 kolumny[ w 2 ze starej unitry, własnoręcznie przerobione na głośniki wysokotonowe, ponizej głośniki niskotonowe. co prawda wszystkoma 2160W PMPO, ale w odległosci 1m od głowy, poezja, mozna stwierdzic czy ktos puścił bąka 2 przecznice koło studia, gdzie nagrywali kawałek. Żadnego buczenia, dżwiek czysty i totalnie bez zniekształceń. Radze rozważyc możliwość postawienia takiego sprzętu u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nie dawna miałem takie http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14283 Niestety soobwofer okazal sie jedną wielką pomyłką!! Charczał,furczał...prawdopodobnie wada konstrukcyjna(wychodzace z niego powietrze wywoływało niemily dla ucha rezonans) Sprzęt ten wymieniałem z tym samym skutkiem.... podłaczony byl jako kino domowe do stacjonarnego DVD i do kompa(stad moj wybór) Dzisiaj dostałem zwrot pieniedzy....oraz nowy dylemat..co dalej? Postanowilem ze najpierw kupie głosniki a dopiero pozniej mixer DTS100creativa>i tu zaczynają sie schody>>>jakie głosniki>POMOCY!!<< bo jak są naprawde dobre to za drogie a w rozsądnym przedziale cenowym wystepuje ten sam soobwofer(creative) albo problem z zaklocaniem odbioru dzwieku(x530 logitech) Moze znajdzie sie ktos kto mi pomoze :? Z góry dziekuje!

 

 

P.S Zalezy mi na rownoczesnym podlączeniu zestawu głosników do stacjonarnego DVD(oczywiscie 5.1) i do komputera(Audigy2 Zs)

 

P.S2 Czy naprawde potrzebuje tego mixera creativa zeby wszystko ladnie gralo ? (DVD i standardy dzwieku DTS itd) moze jakis zestaw glosnikowy juz spelnilby moje wymagania.. A moze cos takiego? >>TRACER Eclipse 5+1 TRG-5SKR-7200-B-3???

Edytowane przez AssAssin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam dwa pytanka :o jeżeli ktoś odpisze z góry dziękuje:

 

1. Mam głośniki Creative GigaWorks S750 7.1, chciałbym sie was spytać czy kable które są w takim zestawie są dobre ? czy lepiej wymienić na jakieś firmowe np. firmy NAKAMICHI ? będzie słyszalna różnica czy nie ? jeżeli tak to może nawet wymienie tylko nie wiem, które musiałbym kupić, mają różne średnice ...

 

4,0mm2

1,5mm2

2,0mm2

 

2. Zamierzam kupić za niedługo Sound Blastera Audigy 2 ZS i chciałem sie was spytać czy moje głośniki (Creative GigaWorks S750 7.1) bedą wpełni wykorzystane jeżeli Audigy 2 ZS podłacze kablem koncentrycznym do Dekodera Creative DDTS-100, głośniki już mam podpięte do tego właśnie dekodera, mam przejściówke, która pozwala rozdzielić sygnał albo z PC Audio albo z Dekodera, jednak kable z tej przejściówki są bardzo krótkie ... i nie wiem czy jak podłacze właśnie COAXIAL'em Audigy 2 ZS do dekodera, czy dzwięk będzie ten sam jakbym podpioł głośniki prosto do Audigy 2 ZS czy nie ?

 

Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...