Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz jednej osoby która ma SOLO-5. nikt nie słyszał i nie miał jeszcze kontaktu z głośnikami Microlab.

 

PS.Pure 100 napewno grają lepiej niż SOLO-6. To oczywiste. Niewiadomo tylko czy na tyle lepiej żeby płacić prawie 4 razy tyle.

Może więcej osób ma już Microlaby, ale nie czytają tego forum lub nie chce im się pisać :wink2: Z pewnością za jakiś czas pojawi się więcej opinii o nich. Co do PURE 100, to pewnie, że zagrają lepiej. Ja myślę, że lepiej zapłacić raz a dobrze i mieć porządny dźwięk przez długi czas, niż wymieniać głośniki od kompa co parę miesięcy, bo coś tam niedomaga (tak jak ja to robiłem:)). Ale za cenę Pure 100 można mieć aktywne monitory KRK, M-Audio itp...

 

DziubekR1: Microlab to nie jest raczej super firma. Chodzi o to, żeby wyłowić z oferty konkretne, najlepsze modele. Na razie dobre oceny zbiera seria SOLO, PURE i PRO no i przyzwoite 5.1 A-H500.

Te zestawy 2.1 nie wyglądają najlepiej. To też może dudnić (ale nie musi). Widzę zadziwiające podobieństwo do Modecomów:) http://www.modecom.pl/product.php?id=447&pageNr=2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za cenę Pure 100 można mieć aktywne monitory KRK, M-Audio itp...

Pure 100 kosztują OK 900-1000 PLN jak ktoś pisał wcześniej. Najtańsze KRK-RP5 w najtańszym sklepie kosztują 1100-1200 PLN i trzeba doliczyć minimikser aby wygodnie sterować głośnością (+100 PLN) ... a M-Audio są uważane raczej za kiepską firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1: Microlab to nie jest raczej super firma. Chodzi o to, żeby wyłowić z oferty konkretne, najlepsze modele. Na razie dobre oceny zbiera seria SOLO, PURE i PRO no i przyzwoite 5.1 A-H500.

Te zestawy 2.1 nie wyglądają najlepiej. To też może dudnić (ale nie musi). Widzę zadziwiające podobieństwo do Modecomów:) http://www.modecom.pl/product.php?id=447&pageNr=2.

O kurde, bez kitu to na 99% to samo. Pier... ModeComa wiecej nie wezme. Kusi mnie jakies 2.0, bardzo jestem ciekaw jak sie bas w Trance na takim czyms spisze. Moze ktos z Wrocławia ma jakies Geniusy, albo Microlaby 2.0 i chcialby, abym go odwiedzil ? :P :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure 100 kosztują OK 900-1000 PLN jak ktoś pisał wcześniej. Najtańsze KRK-RP5 w najtańszym sklepie kosztują 1100-1200 PLN i trzeba doliczyć minimikser aby wygodnie sterować głośnością (+100 PLN) ... a M-Audio są uważane raczej za kiepską firmę.

Ciekawe jeszcze mogą być ''Velton Maestro TV200B'' w teście z IXBT piszą że na tle budżetowych monitorów studyjnych prezentują się całkiem nieźle i mają pilota ,no ale w Polsce raczej nie są dostępne :wink:

 

http://www.ixbt.com/proaudio/velton-tv200b.shtml

http://www.techlabs.ru/articles/acoustics/252/0/1077/0/

http://product.pcpop.com/000028419/Picture.html

 

Inne testy modeli firmy velton

 

http://www.techlabs.ru/articles/acoustics/252/0/1238/0/

http://www.techlabs.ru/articles/acoustics/252/0/1165/0/

http://www.techlabs.ru/articles/acoustics/252/0/1050/0/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jak sie bas w Trance na takim czyms spisze.

Bas w Solo-5 jest delikatny - idealny do jazzu, rocka, itp. Mocnego, głębokiego upania na pewno nie będzie, głośniki są bardzo jasne. Do trance chyba lepiej się zaopatrzyć w Geniusy 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 7 wydaję się bardzo dobre do trance i techno.

Ewentualnie 6-tki - nie ma kłopotów z rozstawieniem. Na pewno mają mocniejszy bas niż Solo5.

Microlab SOLO-6 @ 35Hz - http://youtube.com/watch?v=9b8VbIoTykY&feature=related

 

Jakiś świeży test 2.0/2.1 - http://nvision.pl/_plugins/content/content.php?content.178

Kiepski dobór modeli;/

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzykowne, za ich cenę można kupić jakieś sprawdzone już na polskim rynku monitory aktywne. Ja rozpatruję Solo6...

Bliskie pole jest, czyli na placu boju pozostało SOLO-6c i Pure 100. Ciekawe tylko czy ponad 3 razy większa cena PURE 100 w stosunku do SOLO-6 idzie w parze z jakością dźwięku.

Wiesz co ...chyba te Solo6 będą jednak dobrym wyborem ,nie wiem jak co do jakości wypada model Pure 100 ,ale właśnie przeglądałem komentarze na forum IXBT dotyczące modelu Velton Maestro TV200B który jest droższy od Pure 100 (ale czy lepszy ?) i ma do tego zastosowane oddzielne zasilacze i wzmacniacze w układzie BI-AMP dla każdej kolumny i został zakwalifikowany na IXBT do zakładki ''PRO'' (co świadczy o ich wysokim poziomie jakości, pomimo że nie są to głośniki lokowane dla rynku studyjnego ) ,to jednak główny recenzent z IXBT Maxim Liadov wypowiedział się tak :

 

Играют вполне неплохо, в статье написано прямым текстом, что на уровне Microlab SOLO 6 и SVEN Royal 2.

grają całkiem nieźle, w artykule napisane jest jasny tekst, że na poziomie Microlab SOLO 6

I jeszcze jedna ciekawa wypowiedź tego samego autora :

 

Bi-amping pozwala na mniejsze straty w mocy i zmniejsza zniekształcenia intermodulacyjne .Jednak dla masowych produktów może w sposób istotny powiększyć cenę bez specjalnej poprawy jakości.

Link do tematu

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi uwierzyć że głośniki za 120$ (SOLO-6) grają na poziomie głośników za 640$ (Velton Maestro TV200B).

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi uwierzyć że głośniki za 120$ (SOLO-6) grają na poziomie głośników za 640$ (Velton Maestro TV200B).

Poniżej przytaczam te akapity z testu Velton Maestro które o tym mówią :

 

Naszym zdaniem , jakość dźwięku Velton Maestro TV200B znajduje się na wysokim poziomie, który odpowiada lepszym modelom pełnowymiarowych głośników komputerowych .

 

Biorąc pod uwagę wysoką cenę głośników w relacji do jakości dźwięku należy uznać Velton Maestro TV200B za pomyślny egzemplarz. a odpowiedzieć na pytanie, czy wart jest TV200B swoich pieniędzy, każdy może tylko sam dla siebie, w zależności od swoich priorytetów. Z jednej strony na, usprawiedliwienie mogą posłużyć kosztowny design, oddzielne wzmacniacze,wysoko jakościowe głośniki dynamiczne , zaawansowany pilot. Z drugiej strony - jakość dźwięku nie posiada wyraźnej zalety w stosunku do topowych modeli konkurentów.

 

Profesionalne zastosowanie Velton Maestro TV200B jest dopuszczalne i na tle słabiutkich tanich modeli studyjnych , TV200B wygląda całkiem pewnie .

Tam w tym teście nie jest powiedziane że jest to absolutnie ten sam poziom ale ~ bliski, porównywalny :wink:

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednie porównanie parametrów SOLO 6 i PURE 100.

 

SOLO 6

 

*Amplifier specification:

Power output 50Wx2 RMS

Frequency response 20 Hz-35K Hz

Sensitivity Input 350mV

Distortion <0.3%(1W 1KHz)

Separation >50 dB

S/N >85 dB

*Acoustic specification:

Frequency response 55 Hz-20K Hz

Sensitivity 88dB

*Driver unit: 6.5"+1" (magnetically shielded)

*Audio input: (Input 1) RCA jack

(Input 2) RCA jack

(L Speaker) screw terminal

*Audio output: screw terminal

*Product size(DxWxH): 272x210x361mm

 

SOLO 6c

 

Amplifier specification:

Power output 50Wx2 RMS

Frequency response 5 Hz-70K Hz

Sensitivity Input 440mV

Separation ≥50 dB

S/N 85 dB

*Acoustic specification:

Frequency response 55 Hz-20K Hz

Sensitivity 88dB

*Driver unit: 6.5" (magnetically shielded)+1"

*Audio input: (AUX) RCA jack

(PC) RCA jack

(L Speaker) screw terminal

*Audio output: screw terminal

*Product size(DxWxH): 272x210x361mm

 

PURE 100

 

*Amplifier specification:

Power output :50Wx2 RMS (1KHz 0.05% THD)

Frequency response: 5Hz-70KHz

Sensitivity Input :340mV

Separation :≥70dB

S/N :90dB

*Acoustic specification:

Frequency response :55Hz-20KHz

Sensitivity :90dB

*Driver unit: (Woofer):6.5" (magnetically shielded)

(Treble)1"

*Audio input: RCA jack

*Audio output: RCA jack

*Product size(DxWxH): 290x220x360mm

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednie porównanie parametrów SOLO 6 i PURE 100.

 

Nie mam pełnego zaufania do podawanych przez producentów specyfikacji ,dopiero jak niezależni fachowcy zrobią pomiary i odsłuchy porównawcze to można to dopiero wtedy skonfrontować :wink:

 

Co do PURE 100 ,to mają nieco większe rozmiary głośników niskotonowych od Velton Maestro TV200B ,nie wiem czy PURE 100 mają BI-AMP tak jak Velton ,bo osobne wzmaki w każdej kolumnie ma na pewno .

 

http://www.swanspeaker.com/product/htm/view.asp?id=362

http://www.microlab.cn/product/av/pure%20100.htm

http://www.microlab.cn/product/speakers/2....IES/SOLO-6c.htm

 

No nie wiem co ci doradzić a nuż PURE 100 okaże się rewelacją w tej cenie ,nigdzie nie można znaleźć żadnych recenzji ,może by tak polscy dystrybutorzy podesłali na testy do redakcji IXBT te monitory ,albo do Polskiego ''Magazynu audio '' oni też robią fachowe pomiary :D .

 

Mam apel do Polskich dystrybutorów firmy Microlab o przeprowadzenie odsłuchowego testu porównawczego pomiędzy SOLO 6 i PURE 100 ! :D .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam apel do Polskich dystrybutorów firmy Microlab o przeprowadzenie odsłuchowego testu porównawczego pomiędzy SOLO 6 i PURE 100 ! :D .

To niestety z oczywistych wzgl. nie będzie miało sensu :wink:

 

Nie jestem wróżką (nawet herbatę piję bez fusów) ale mogę Tobie napisać to co oni napiszą po wykonaniu porównania o które ich prosisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że napiszą że droższy sprzęt gra duuuuuuuuużo lepiej.

 

PS.Zauważcie że parametry SOLO 6 i 6c, troszkę się od siebie różnią. Tak samo SOLO 7 i 7c.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że napiszą że droższy sprzęt gra duuuuuuuuużo lepiej.

 

PS.Zauważcie że parametry SOLO 6 i 6c, troszkę się od siebie różnią. Tak samo SOLO 7 i 7c.

Rzeczywiście, na papierze są różnice przy parametrach zastosowanych wzmacniaczy (*Amplifier specification). W wersjach "C" są jakby ciut lepsze te wzmacniacze. Jakieś różnice widzę też w ekranowaniu, SOLO 6 - *Driver unit: 6.5"+1" (magnetically shielded), zaś w 6C - *Driver unit: 6.5" (magnetically shielded)+1"; SOLO 7, i 7C *Driver unit: 6.5"x2 (magnetically shielded)+1" - czyli tylko w SOLO6 tweetery są ekranowane? :unsure:

 

 

+

Te

o Solo 7C bardzo zachęcające :D Oczywiście dźwięku się w ten sposób nie oceni. Potwierdzają się jednak problemy z ustawieniem tak dużych kolumn.

 

PS. Powoli przestaję się dziwić dlaczego tyle sprzętu (np. tych różnych firm o których ostatnio tu piszemy) jest u nas w śladowych ilościach lub w ogóle go nie ma. Nie chce tworzyć teorii spiskowych, ale napisałem na innym forum o Microlab jako o alternatywie i całkiem szybko mnie "uciszono" :>

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, na papierze są różnice przy parametrach zastosowanych wzmacniaczy (*Amplifier specification). W wersjach "C" są jakby ciut lepsze te wzmacniacze.

To by wyjaśniało, dlaczego w tamtej recenzji piątki wypadły słabo - afair padło tam stwierdzenie, że po pomicięciu wzmacniacza grają lepiej. Gdzieś też była wzmianka, że C to IIed z poprawionym wzmacniaczem. Przy okazji - głośniki są cholernie wrażliwe na jakość nagrania i ciężko generalizować - niektóre mp3@128 grają super szczegółowo, szeroko, a niektóre @320, czy ape/flac tak, jakby grały z kartonowego pudła... :angry: Anyway, po prawie tygodniu i słuchaniu ~5h dziennie polecam, warto... :wub:

Nie chce tworzyć teorii spiskowych, ale napisałem na innym forum o Microlab jako o alternatywie i całkiem szybko mnie "uciszono" :>

Hehe, strażnik teksasu Cię wyciął w obronie jedynej słusznej drogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - głośniki są cholernie wrażliwe na jakość nagrania i ciężko generalizować - niektóre mp3@128 grają super szczegółowo, szeroko, a niektóre @320, czy ape/flac tak, jakby grały z kartonowego pudła...

Heh, ja na swoich Crea słyszę często różnice, dużo empetrójek jest zrobione badziewnymi enkoderami i nie jest to kwestia bitrate. Dochodzi też realizacja płyty CD, np. wydaje mi się, że ostatnio muza amerykańska na starcie ma jakiś zwalony pudełkowy bas, przestery itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz jednej osoby która ma SOLO-5. nikt nie słyszał i nie miał jeszcze kontaktu z głośnikami Microlab.

 

PS.Pure 100 napewno grają lepiej niż SOLO-6. To oczywiste. Niewiadomo tylko czy na tyle lepiej żeby płacić prawie 4 razy tyle.

Faktycznie, malo jeszcze sie sprzedalo glosnikow z serii solo (8szt) i pure (1), najwiecej zeszlo M-500 i innych tanszych modeli. Powod malej sprzedazy jest jeden cena w stosunku do "markowych" Creative i Logitech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, malo jeszcze sie sprzedalo glosnikow z serii solo (8szt) i pure (1), najwiecej zeszlo M-500 i innych tanszych modeli. Powod malej sprzedazy jest jeden cena w stosunku do "markowych" Creative i Logitech.

Cena i zmasowane zachwalanie tych marek:) Są jeszcze stosunkowo tanie, ale raczej słabsze Geniusy 2.0.

nonamE2 - uaktualnijcie swoją stronę www, tam np. nie widać ze macie w sprzedaży PURE 100:)

 

Strona Petera Larsena: http://www.loudsoft.com (wygląda to poważnie)

 

To chyba najlepszy z zestawów 5.1 Microlaba - H-600D:

http://www.microlab.cn/product/speakers/2....lifier/H600.htm

http://www.microlab.com/products/acoustic/...stem51_118.html

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena i zmasowane zachwalanie tych marek:)

Dokładnie - na takim komputroniku w komentarzach dla zestawów np. 5.1 Creative/Logitech same oceny 10 ... jak to kiedyś kupiłem (Creative T5400 - to samo co 5900 , T6100 i tym podobne) to oddałem po trzech dniach bo słuchać się już nie dało ... Tak to jest jak stado noob'ów wystawia maksymalne oceny złomom. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nonamE2 - uaktualnijcie swoją stronę www, tam np. nie widać ze macie w sprzedaży PURE 100:)

Dokładnie. Aktualizacja jest jak najbardziej oczekiwana. Zwłaszcza że sam "czaję" się na PURE 100.

 

Intermax sprzedaje wirtualne głośniki, więc wątpię żeby coś wysłał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Powoli przestaję się dziwić dlaczego tyle sprzętu (np. tych różnych firm o których ostatnio tu piszemy) jest u nas w śladowych ilościach lub w ogóle go nie ma. Nie chce tworzyć teorii spiskowych, ale napisałem na innym forum o Microlab jako o alternatywie i całkiem szybko mnie "uciszono" :>

No nie do końca -> myk:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca -> myk:lol:

:lol: O czymś takim to ja jeszcze nie wiedziałem. Mam zamiar się jeszcze z ciekawości podrażnić z tym sprawiedliwym szeryfem, tylko czekam, aż mnie odbanuje:)

 

+

I wszystko JASNE :damage_wall: Każdy chce zarobić... Tylko po co te forum w takim razie? Najbardziej żal mi ludzi, którzy uzyskują tam "porady", ale takie życie.

 

LUDZIE, NIE DAWAJCIE SIĘ ROBIĆ W BAMBO PRZY ZAKUPIE GŁOŚNIKÓW KOMPUTEROWYCH (I OGÓLNIE SPRZĘTU KOMP./RTV/AGD)!:) To, że jakiś pracownik (ew. noob) wam mówi, że pudełko po butach za klikaset zagra super hiper piknie... Rozejrzyjcie się wokół, trochę chęci, wyobraźni technicznej, trzeźwego myślenia i dociekliwości!:)

 

PS. Nie mówię, że sprawdzone głośniki Geniusa są zakupem nieopłacalnym, bo tak nie jest.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechał po nich raczej tylko ten nadworny moderator-sprzedawca. Normalni userzy, są zdezorientowani, co jest zrozumiałe. I ten cytat z tego cwaniaczka: "Pogadałem z paroma skośnymi znajomymi i o dziwo ci, którzy znają nazwę Microlab, śmieli się albo do mnie, albo ze mnie. smilies/scratchhead.gif Jak mi tłumaczyli wywnioskowałem, że ich spikery, słuchawki, obudowy i zasilacze to coś, w okolicach dolnej sekcji Media-Tech. Przejrzałem ofertę ( http://www.microlab.cn/product/speakers/pro%20speaker.htm ) tej firmy i podziękowałem. smilies/tongue.gif"

 

Po tym wykasowano moje posty z linkami do recenzji, testów, video itp. Jak tak postępuje z każdym niewygodnym sprzętem to ja gratuluję. Także bądźcie czujni :D Ciekawe co napisze jak kiedyś każą mu je sprzedawać :wink2:

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tematu na Labie gdzie jadą po Microlabach równo ... to nawet się nie śmieję... Kręce tylko głową :E

 

Jeszcze teraz ten spot reklamowy Logów X-540... ehh

Po miłym wieczorku z tym tematem też już nie chce mi się śmiać. Bardzo sprawne wywalanie postów (starałem się grzecznie i regulaminowo pisać) i chyba z 5 dożywotnich banów. Ale poznałem przynajmniej pewne mechanizmy "markietingu"... Jeżeli nie zależy wam na koncie na labie, to wpiszcie COKOLOWIEK w temacie "GENIUS 2000X 2.0 vs GENIUS SW-HF 2.1 1250" :neutral:

PS.Sorry za offtop, ale nie mogłem sie powstrzymać. Koniec gadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...