Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

@$migacz:

"Welcome to the World of HiVi http://www.swanspeaker.com/com/index.asp

HiVi is a leading manufacturer of stereophile quality audio systems. Employing some of the worlds’ finest electro-acoustical technicians and craftsmen, the company established state-of-the art R+D facilities in Toronto, Canada in 1994 and was fueled by early successes with innovative driver designs. In 1997, HiVi merged with highly-regarded speaker manufacturer Swans Speaker Systems and opened corporate offices in Monterey Park, California. Respected audio designer Frank Hale, former president of Swans, continues to serve today as Chief Designer for HiVi Speaker Systems."

 

A to z forum IXBT cytaty:

"Velton Maestro (znany również jako Swans)"

"Historia, poprzedzających powstanie akustycznej systemów Velton Maestro, prowadzone od 1994 roku, kiedy po przyciągnięcie najlepszych w świat specjalistów w dziedzinie elektrotechniki, firma Swans głośników - HiVi stworzył doskonałe warunki dla badań i rozwoju w Toronto"

 

Z wyglądu takie same, ale ręki nie dam sobie uciąć, że wszystkie modele nazwane jako Swan, Hivi, Velton są identyczne:)

 

-------

BTW: SWAN na Europę (wzięte z http://www.swanspeaker.com/purchase/Purchase.asp):

(Germany, Belgium, Netherlands, Luxembourg , Switzerland, Austria, France, Italy, Poland, Lithuania, Estonia, Latvia)

SWANS EUROPE GmbH

Home Theater

Davenstedter Strasse 115 D-30453 Hannover

http://www.swans-europe.eu

http://www.swans-europe.eu/swans-monitor.html - M200 MKII

http://www.swans-europe.eu/swans-m10.html - fajne 2.1 na dole:)

 

Swans M200 - starsze niż Swans M200 MKII

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupilem kilka dni temu glosniki Logihtech Z-2300, do glosnikow gratis byl kabel 3m przeluzajacy do satelit, wtyczka component.

 

 

Chodzi o to ze przy podlaczeniu przez ten kabel wystepuja szumy (spore) juz od prawie 1/2 maksymalnej glosnosci. Gdy podlaczylem jedna z satelit bez tego dodatkowego kabla glos byl bardziej czysty.

Kabel ten jest o 1/3 cienszy od fabrycznego kabla satelitki a na Allegro nie moge znalezc zadnego kabla tego typu do Audio lepszej jakosci.

 

Prosze o pomoc ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ??

 

Jak bede miał to spróbuje podłączyć. Zobaczymy jak będzie się grzał wzmacniacz na subie w razie czego jest zawsze gwarancja.

Zastanawiam się jeszcze nad podłączeniem samego suba Logitecha jako aktywnego do wzmacniacza Harmana.

 

http://youtube.com/watch?v=6D3nx6yLyiM

Edytowane przez cyclooxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę się tutaj bo mi temat zamknięto (w sumie to słusznie :lol2: ) Mam zamiar zakupić głośniki do kompa 2.1 (dlaczego 2.1? mały pokój, niemożność rozstawienia 2.0). A kasy żałować na ten cel nie mam zamiaru- dzwięk ponad wszystko :wink: . Zastanawiam się nad 3 zestawami głośników pod Asus xonar d2:

1) Bose Companion 3 ich polecać już nie trzeba. Czytałem o nich wiele i prawdopodobnie to właśnie one znajdą się u mnie na biórku.

2) Canton plus media 2.1

3) Blue Sky EXO 2.1

 

No i chodzi mi o te dwa ostatnie głośniki. Czy ktoś je słyszał? Czy ktoś widział? O zestawie 3 czytałem że niezły tylko czy dołożenie tych 400 zł w stosunku do Bose ma sens. Natomiast co się tyczy tych Canton to :blink: CO TO JEST?! Może znacie jakieś inne zestawy 2.1 które nie grają jak komputerowe pierdziawki?

Edytowane przez Suchy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się nawróce i się zmobilizuje do przerobienia biórka :damage_wall: . Bo teoretycznie sub miał się znaleść pod nim. A co z 2.0 polecacie do około 1200 zł? Z tym że jednak zależy mi na wielkości (chciałem solo 7c ale jednak są po prostu za duże. Zależy mi również na wygodnej kontroli (czyli na którymś z głośników wyjście słuchawkowe, regulacja głosności itp- na kolumnie lub na pilocie przewodowym.) Nie zależy mi na mocy bo i tak będę słuchał raczej cicho, ale jednak bas by się przydał. No i oczywiście dobrze by było gdybym ów kolumienki znalazł w naszej ojczyźnie. Ale ja jestem marudny i niezdecydowany :unsure:

Chyba że jakieś niewielkie kolumienki podstawkowe z tanim dobrym wzmakiem ale wątpię czy się wyrobie do 1200 a z kablami do 1300 zapewne (i w grę wchodzą tylko nówki bo jakoś używkom nie ufam). No i co za zestaw kolumienki + wzmak zagra jak solo 7c lub lepiej przy mniejszych rozmiarach?

Edytowane przez Suchy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się nawróce i się zmobilizuje do przerobienia biórka :damage_wall: . Bo teoretycznie sub miał się znaleść pod nim. A co z 2.0 polecacie do około 1200 zł? Z tym że jednak zależy mi na wielkości (chciałem solo 7c ale jednak są po prostu za duże. Zależy mi również na wygodnej kontroli (czyli na którymś z głośników wyjście słuchawkowe, regulacja głosności itp- na kolumnie lub na pilocie przewodowym.) Nie zależy mi na mocy bo i tak będę słuchał raczej cicho, ale jednak bas by się przydał. No i oczywiście dobrze by było gdybym ów kolumienki znalazł w naszej ojczyźnie. Ale ja jestem marudny i niezdecydowany :unsure:

Chyba że jakieś niewielkie kolumienki podstawkowe z tanim dobrym wzmakiem ale wątpię czy się wyrobie do 1200 a z kablami do 1300 zapewne (i w grę wchodzą tylko nówki bo jakoś używkom nie ufam). No i co za zestaw kolumienki + wzmak zagra jak solo 7c lub lepiej przy mniejszych rozmiarach?

hmm... 2.0 do 1200zł? Mam takie jedne do zaproponowania, kosztują około 1k zł, fakt, że nie mają wyjścia słuchawkowego i reg. gł na przodzie, ale...

Microlab Pure 100 --> http://www.microlab.cn/product/av/pure%20100.htm

 

W jednym z białostockich sklepów maja się pojawić za jakiś czas. Trudno dostępne, bo niewiele się ich produkuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jedne Pure 100 wstępnie zarezerwowane dla kogoś. Mam nadzieję, że ten ktoś jest też tutaj forumowiczem i wypowie się jak grają, jakby co :>

Bo jeśli grają lepiej od Alesisów...

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do komputerowych pierdziawek to: http://www.xhifi.com/ ciekawe kiedy u nas będzie coś takiego? :mur:

zawsze można ściągnąć za Stanów np... :-)

 

Chyba że jakieś niewielkie kolumienki podstawkowe z tanim dobrym wzmakiem ale wątpię czy się wyrobie do 1200 a z kablami do 1300

kolumny jak najbardziej nowe... a wzmak może być używką - stary dobry NAD np. 3020 a głośniki dobierz do swoich upodobań przy takiej kasie masz duże pole manewru...

 

jeśli można to przytoczę słowa mojego znajomego audiofila:

"Wszystkim co pytają się mnie o zakup sprzętu grającego zadaje jedno pytanie:

"Czy zdarza ci się słuchać muzyki w ten sposób, że siadasz i skupiasz się wyłącznie na słuchaniu? (tzn nie czytasz wtedy gazety, nie obierasz ziemniaków, nie obmyślasz planów na wakacje, itp) ewentualnie można w między czasie pociągać coś ze szklaneczki (przyjemność słuchania wtedy zdecydowanie wzrasta - polecam).

Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi "NIE" i nie przewidujesz w zdecydowany sposób tego zmienić - to sytuacja jest jasna: Możesz kupić cokolwiek - szukaj czegoś co nie męczy (tzn nie dudni, nie piszczy) i jest ładne (wysoki współczynnik WAF) i wygodne w obsłudze. Naprawdę szkoda zawracać sobie głowę doborem.

Gorzej jeżeli na powyższe pytanie odpowiedź brzmi "TAK". Istnieje bowiem niebezpieczeństwo że to co kupisz w pewnym momencie przestanie ci wystarczać (jak np. usłyszysz gdzieś u kogoś lepszy sprzęt i porównasz ze swoim). W związku z tym fajnie by kupić coś co oddali ten moment maksymalnie w czasie i jednocześnie będzie sprawiało przyjemność w słuchaniu.

Tyle ogólnego piepr... ;-)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jeżeli na powyższe pytanie odpowiedź brzmi "TAK". Istnieje bowiem niebezpieczeństwo że to co kupisz w pewnym momencie przestanie ci wystarczać (jak np. usłyszysz gdzieś u kogoś lepszy sprzęt i porównasz ze swoim). W związku z tym fajnie by kupić coś co oddali ten moment maksymalnie w czasie i jednocześnie będzie sprawiało przyjemność w słuchaniu.

Tyle ogólnego piepr... ;-)"

hm... czyli muszę zakupić buteleczkę dobrego alkoholu i modlić się żeby moje Solo 7C za szybko mi nie przestały wystarczać. Całe szczęście moi znajomi nie mają lepszego sprzętu ode mnie (same Kretowe/Logowe pierdziawki i stare mini wieże :P )

 

Uwielbiam zasiąść sobie w fotelu i albo na słuchawkach albo na głośnikach (to rzadziej... domownicy nie pozwalają :( ) i delektować się ulubioną muzyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż - ja Solo nie zmienię za szybko - wątpie, żeby pojawiło się coś większego od nich :) A nawet jak pojawi się w PL coś mniejszego, z pojedynczą parą mid-basów i lepiej grającego od SOLO - i tak ich nie zmienię :) Są takie urocze :E

 

Zresztą nie porównuje ich do tego co już miałem w życiu okazję usłyszeć (powiedzmy tylko, że ten sprzęt audio warty był łącznie 6 cyfrową sumę - a nie był to kres jego możliwości bo znajomy puszczał mi z niego cd - stwierdził, że na vinylu byłoby jeszcze lepiej...) - bo i tak w SOLO już jest dla mnie naprawdę bardzo dobrze - więc lepszy sprzęt byłby na wyrost - a słucha się jednak nie tylko loseless czy audio cd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie komputerowe/ipodowe systemy 2.1 już nie istnieją :-D

 

Ew. 5.1 dla zapalonych graczy i do częstego oglądania filmów w DTS/DD 5.1

a ja zostaję przy moim 2.1 od Manty do gier :P Zwłaszcza, że jak kupię E-MU 0202 to 2.1 zostaną z X-Fi :)

 

A 5.1 jakoś mi się odwidziało. Chyba podepnę 7C do odtwarzacza Manty. Bo jakoś wolę wydać 400zł na E-MU niż na Geniusy 5.1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie komputerowe/ipodowe systemy 2.1 już nie istnieją :-D

 

Ew. 5.1 dla zapalonych graczy i do częstego oglądania filmów w DTS/DD 5.1

Ok Solo 6C to dobre głośniki i nie zamierzam ich zmieniać... jednak nie odrzucajmy od razu wszystkich innych zestawów 2.1 czy 5.1 każdy ma swoje upodobania i niejednemu zaj... łupiący basik bardzo się podoba(patrz kolesie z tubami w bagażniku auta...:-)), w końcu to wolny kraj :wink: a i dresik jeden lubi z dwoma paskami na spodniach a drugi z czterema...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Solo 6C to dobre głośniki i nie zamierzam ich zmieniać... jednak nie odrzucajmy od razu wszystkich innych zestawów 2.1 czy 5.1 każdy ma swoje upodobania i niejednemu zaj... łupiący basik bardzo się podoba(patrz kolesie z tubami w bagażniku auta...:-)), w końcu to wolny kraj :wink: a i dresik jeden lubi z dwoma paskami na spodniach a drugi z czterema...

Ja rozumiem. Napisałem "dla mnie" B-)

5.1 nie odrzucam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie/panie - nie popadajmy w skrajności - owsze warto polecać co lepsze... ale trzeba mieć szacunek do czyjegoś zdania :)

Nie każdemu może spodobać się naturalność/neutralność takich 2.0 jak ML.

 

Aczkolwiek żeby chociaż poziom tych 2.1/5.1 pc jakoś rosnął solidnie... (nie mówię o produktach Bose, Altec itp za 4 cyfrowe sumy).

Mając na myśli to co w PL dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak naprawdę bardzo dobrym ale niestety drogim zestawem jest połączenie 2.0 i 5.1 (np. wzmacniacz stereo napędzający fronty + amplituner kina domowego odpowiedzialny za resztę i do tego porządne kolumny - Dali + elekronika Denon) słuchałem czegoś takiego u kumpla, po prostu bajka lecz kasa też nieziemska, choć podłączenie czegoś takiego pod kompa i słuchanie skompresowanych formatów to zbrodnia :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie/panie - nie popadajmy w skrajności - owsze warto polecać co lepsze... ale trzeba mieć szacunek do czyjegoś zdania :)

Nie każdemu może spodobać się naturalność/neutralność takich 2.0 jak ML.

Ale trudno nie polecać naturalności...

Wiem, że są ludzie piejący na temat Z-2300 i szanuję ich upodobania.

(PS. Gadam tak, pod wpływem tego, co słyszę z Solówek..., może niedługo ochłonę, na razie sam pieję :wub:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie:

Nowe Genius - model 5.1 SW-HF 6000 (200W rms) za 450zł:

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...mne_drewno.html

 

Product specification

Power Rating : 200 watts RMS

Subwoofer: 100 watts

Satellites and Center: 20 watts each at THD10%

Drivers :

Subwoofer: 8” 6 ohm woofer

Front Speaker: 4” 8 ohm Full Range and 1” 8 ohm Dome Tweeter

Rear Speaker: 4” 8 ohm Full Range and 1” 8 ohm Dome Tweeter

Center: Two 4” 4 ohm Full Range and 1” 8 ohm Tweeter

 

Audio Input:

Six RCA Audio Input jacks for 5.1 channel DVD player

Three pairs of RCA jack for two-channel audio sources, such as TV, PC, CD players,

MP3 players and game consoles.

IR Receiver: Built-in to subwoofer

Amplifier: Built-in to Subwoofer

Dimensions(W x H x D):

Subwoofer: 213 x 410 x 360 mm Center: 332 x 163 x 151 mm

Front Speaker: 140 x 233 x 151 mm Surround Speaker: 140 x 233 x 151 mm

Remote control: 48 x 149 x 17mm

Remote Control:

Battery: Two AAA batteries (included)

 

Kto kupuje do testów? ;)

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...