Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do Wojwara. Na podstawie czego stwierdzasz że Creative P380 to dno?? Bo nie ma radia?? Czy chodzi Ci o dzwięk. Nie słysząłem tych Tracerów o których piszesz (po co podać symbol) ale wydaje mi się że trochę Cię ponosi. Lubie czysty dzwięk i to bardzo (posiadam kino domowe przyzwoite i wiele już wymieniałem elementów audio w domu). Jeżeli chodzi o komputer to za 150 zł (tyle zapłaciłem) polecam creativy. Brzmi bardzo przyzwoicie (wg mojej skali to dobra ocena). Muzyczki można posłuchac przy kompie bez problemów. Divx obejrzeć także. W stosunku do głośniczków za 30 zł standardowych to jest to audiofilski zestaw. Ale możliwe że Tracery grają dużo lepiej chociaz głeboko w to wątpię bo były niesamowite ;). Nie dla każdego jak coś wali to jest lepiej ( u mnie subwoofer w Creative jast ustawiony na prawie minimum a i tak jest bardzo słyszalny). Ja uważam że stosunek cena jakość jest bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Wojwara. Na podstawie czego stwierdzasz że Creative P380 to dno?? Bo nie ma radia?? Czy chodzi Ci o dzwięk. Nie słysząłem tych Tracerów o których piszesz (po co podać symbol) ale wydaje mi się że trochę Cię ponosi.  

;)

 

I w tym cały problem twojej wypowiedzi.

głośniki to TRACER BOLERO FM 2+1

 

Dołączona grafika

 

Jakiś czas temu pokusiłem się po przesłuchanie głośników - P580, P380, Itrigue, tracer, Logitech, Genius itd

 

Więc najgorzej grały jakieś obszczane manty, lepiej (ale dalej na poziomie marności) creative p580, p380 oraz Itrigue. Ten tracer grał przeciętnie - ale o niebo lepiej niż creativy. Najlepiej wypadł Logitech (taki zestaw wyglądem przypominający Itrigue - chyba Z3... ale to inna klasa cenowa).

 

Masz Creativa ? OK - jesteś zadowolony - też OK. Ale jeśli tylko dlatego twierdzisz iż są dobre, to marna jest to wyrocznia. W domu osobiście mam Inspire 5300, miałem P380, P580 - i wiem jak one grają. Zapewaniam, że ten tracer o wieśniackim wyglądzie gra lepiej (wystarczy posłuchać) od P380/580. Średnie tony, wysokie ma o wiele bardziej słyszalne niż zestawy Creativa. Creative ma za to głośniejszy subwoofer (co nie znaczy że grający czyściej) - choć w normalnych domowych warunkach ten z Tracera spokojnie starcza (chyba że chce się słuchać dudnienia zamiast muzyki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo najlepsze głośniki zagrają tylko tak jaki dostaną sygnał. Może źródło dzwięku było kiepskie (skoro tyle przesłuchałeś to może było to w sklepie podłaczone do czegoś. Odsłuch sklep-dom to na ogół co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo najlepsze głośniki zagrają tylko tak jaki dostaną sygnał. Może źródło dzwięku było kiepskie (skoro tyle przesłuchałeś to może było to w sklepie podłaczone do czegoś. Odsłuch sklep-dom to na ogół co innego.

Wiem, że masz Creativy w domu i wiadomo jest, że każdy broni tego co ma.

 

Wszystkie głośniki były kolejno podłaczane do tego samego komputera z kartą SoundBlaster Audigy. A wyniki ? cóż - ja już napisałem. Reszta osób które słuchały też podzielają teraz moje zdanie. Jakkolwiek - gdzieś ktoś inny może usłyszeć coś innego. Od siebie dodam, że największą wadą creativa w porównaniu do np Z3 Logitecha i wymienionego wyżej tracera, jest to, że creativy po prostu "buczą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie bronię bo od słuchania muzy to ja mam inne głośniki i sprzęt :D . Głośniki kupiłem dziecku i widzę olbrzymią różnicę w stosunku to tego co buczało wcześniej (ze 30 zł kosztowały :wink: ). A porównując do tego co ja potrzebuję jest bardzo OK. Ale żeby nie byc sprawnym umysłowo inaczej to podjadę do sklepu i chętnie osłucham Tracery. Jak dla mnie to w Creativach urzeka mnie góra ( a to potępiłeś najbardziej). Cokolwiek by pisa to jak rozmowa o przewadze Forda na Oplem (wiadomo Ford lepszy :D ). Na pewno nie można pisa że Creativy to dno. Gdyby to była prawda to 90 % głośników trzeba byłoby wycofac ze sklepow jako uszkodzone. Po takim poście pojawia sie ludzie w sklepach i poczytaja, że Creativ to dno (bo i triangle i 5800 też skrytykowałeś). Lepiej używac terminów mnie nie pasuje to albo tamto. Ludzie często opierają się na tym co wyczytają tu na forum (ja czerpię)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w przyszlym tygodniu mam zamiar nabyc Logitech X-230.

Mialem w planach najpierw Creative P380, potem T3000. Jednak polegajac na opinii ludzi ktorzy sie na tym znaja (np. kamien ;]) i tych ktorzy mieli te glosniki (znajomy) postanowilem kupic Logitech'a.

- Bas nie dudni tak jak w P380/T2900/T3000 i nie jest tak meczacy

- jakosc wykonania i wzornictwo bardziej mi odpowiada ;]

- pozostale parametry maja praktycznie identyczne, wiec w tym przedziale cenowym (do 200zl) jest to moim (i nie tylko...) zdaniem najlepszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony moge polecic GENIUS SW-5.1 Home Theater mam je jeden dzien i jestem bardzo zadowolny. Sub bardzo dobrze wykonany wydaje bardzo fajny bas :) w porownianiu z logitechmi 5300 ktore kolega posiada ( bezposrednie porownanie ) naprawde nie maja sie czego wstydzic... kumpel zaczal zalowac ze dal tyle kasy za logitechy :D.. Tak wiec goraco polecam w tej cenie napewno nie kupicie niczego lepszego! Karta na jakiej testowalismy to AUDIGY 2 ZS oem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi sie nasuwa [i mam Creative P380]. To to, że forum jest pełne audiofili. Mi buczenie Creativa nie przeszkadza, poniewaz u mnie nie bucza. Dlaczego? Bo mam przykrecony bas. Nie szukalem glosnikow, na ktorych bede slyszal jedynie bas tylko takie, ktore zapewnia mi przyzwoite pasmo przenoszenia.

Jeszcze mam pytanie do wszystkich pseudo audoifili. Tak bardzo przeszkadza wam DUDNIACY bas i inne wady [tych czy innych glosnikow]. Czy nie przeszkadza wam na przyklad bardziej szum wentylatorow komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

creative dudni, a jak skrecisz to basu nie ma - tak wiec lipa... bas powinien byc szybki tak ze kazde drobne uderzenie czuje sie "na klacie" i nie zlewa sie w jednosc, nie popada w rezonanse i dudnienia, moze te moje porownanie wygladac na smieszne, ale wiekszosc dobrej klasy kolumny wlasnie tak gra... co do szumu wiatrakow... to raczej nie koliduje z dobrym oddaniem basu... zreszto pseudo audiofil slucha albo CD, albo ma WC

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam głośniczki logitecha z 2000 roku, nazywają się bodaj xtrusio 100 czy jakoś tak, 4 satelitki i subwofer, i powiem krótko - są zarąbiste. sam subwofer ma 50w real power...i gra, nie dudni:)

Qmpel ma jakies 5.1 creativa z serii inspire, kupione na początku tego roku, 5100 chyba, i grają jak sh it...zwłaszcza bas jest do d...soprany ma moze dobre, ale ten bas psuje wszystko.buuu buubuu heh, najbardziej skopany sw jaki słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie prosbe CHECK-IT'a, rowniez prosilbym o opinie na temat Z5500 - daja rade z wolno stojacymi kolumnami ? (W moim przypadku 2x90W Diora ;) )

Nikt nic nie wie :/ a ja mam je zamiar kupic z USA.. :/ Ale musze sprzedac jeszcze Tonsile i denona :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowalem zakup Creative'a T5900. Qmpel ma T5400 (mają zdaje sie identyczne parametry) i je sobie chwali. Jak za 280 zł (na allegro) to chyba mozna sie skusić - co sądzicie?

Przeznaczenie zestawu: głównie do ogladania filmow DVD (lub divx z AC3) na kompie oraz do gier (CS i te sprawy :wink: ). Mój pokój ma cos kolo 7m2, ale mozliwe ze glosniki będą tez uzywane w pokoju 16 m2. Mam nadzieje ze te 76W wystarczy :roll:

BTW: jaka jest różnica miedzy T5400 i T5900 (oprócz numeru ofkoz :P )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie :/ a ja mam je zamiar kupic z USA.. :/ Ale musze sprzedac jeszcze Tonsile i denona :/

No ja mam z5500 :-) Czy daja rade z wolnostojacymi? Stwierdzilbym ze nie stoja na beznadziejnych pozycjach. Bardzo ladnie graja - przede wszystkim daja czyste wysokie i srednie tony i ogolnie taki wywazony dzwiek, sub jest bardzo duzy (25 cm glosnik) - w doom3 ziemia drzy ;-) Mialem kiedys w domu na probe logi z640 i herculesy xs5.100 (czy jakas podobna nazwa ;-) i boszszszszsz, w porownaniu do stojacych obok tannoyow mx2m graly one okropnie.... (po ich przetestowaniu rozumiem dlaczego na glosniki komputerowe niektorzy mowia pierdziawki ;-). Natomist z5500 to zupelnie inna liga - no ale tez i kosztuja zdziebko wiecej niz np. z640 :-)

 

ps. jesli mozesz kupic w usa taniej, to polecam, nie zawiedziesz sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...