Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

HeatheN,

 

Z całym szacunkiem, ale to chyba Ty pisałeś: "fizyki nie przeskoczysz" ;)

 

Solo mają większe skrzynki i większe woofery, są do tego cięższe. Acha, no i zapomniałem wspomnieć - to nowa rewizja prosto z Chin... ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 6c z dobrym źródłem, kablami grają 5x lepiej jak Atomy - to nowa rewizja prosto z Chin... ;D

Ale mam nadzieję (sądząc po powyższych wrażeniach z odsłuchu) że będzie to coś znacznie bardziej zaawansowanego i nowatorskiego od modelu FC280 przeznaczonego na chiński rynek który jest odpowiednikiem europejskiej wersji Solo 6c ? http://www.microlab.com.cn/cn/product/spea...INECone/280.htm

 

Tak czy inaczej musisz mieć super chody u microlaba bo na żadnym chińskim portalu z nowościami ani na chińskiej wersji strony microlaba w dziale z nowościami nie ma ani słychu o nowej wersji Solo 6c :D .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN,

 

Z całym szacunkiem, ale to chyba Ty pisałeś: "fizyki nie przeskoczysz" ;)

 

Solo mają większe skrzynki i większe woofery, są do tego cięższe. Acha, no i zapomniałem wspomnieć - to nowa rewizja prosto z Chin... ;D

No ale stwierdzenie 5x lepiej jest bardzo ogólne:)

Teraz juz troszke jasniejsze jest wszystko:)

Wiec czekamy na info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chody mam takie, że skontaktowałem się z nimi bezpośrednio :P

Jeśli to nie FC280 to daj chociaż na razie jakąś fotkę przedwstępną np tyłu kolumn ,przynajmniej będzie już jakiś wstępny zarys czego się mamy spodziewać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości, cierpliwości ;P

Nawet nie wiem co to za model tak naprawdę, bo nie ma nigdzie oznaczenia. Powiem tylko, że rozmiarem i wyglądem odpowiadają 6c, ale nie są to typowe 6c, bo nie mają potencjometru z przodu. Mają za to wyświetlacz i sensor podczerwieni do pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6c maja potencjometr z tylu i wyswietlacz z czujnikiem IR z przodu, cos pokreciles :]

Ale byłaby heca jakby się okazało że przysłali Marcinowi standardowe SOLO-6c ,no bo te z potencjometrem z przodu to jest starsza wersja czyli SOLO-6 [bez c] (a chińskie FC280) które były rozpowszechnione w Rosji jeszcze zanim microlab był znany w Polsce (wersja bez C nie była w Polsce nigdy sprzedawana) , ale w sumie to jest bardzo mało prawdopodobne żeby Marcinowi nic o tym nie było wiadomo ,tak że dość zagadkowa sytuacja się tutaj wytworzyła :unsure: .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: jakie głośniki kupić do 100-130 zł? Dźwiękówka to zintegrowany Realtek ALC889A.

Zastosowanie: słuchanie muzy podczas pracy na kompie. Gier oraz filmów raczej nie przewiduje.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesują mnie zestawy 2.1 i wstępnie wybrałem sobie 2 :

-Microlab M-880

-Genius SW-V2.1 1250 Gaming

nie ukrywam że wygląd jest ważny dla mnie ;] ale zależy mi aby grały dosyć dobrze jak na tę cenę a nie jestem żadnym audiofilem

będą stały przy monitorze, więc nie chce zbyt dużych, podłączone będą do integry (Realtek ALC883)

póki co te microlaby są moim faworytem ale nie ma o nich opini oprócz jednego testu więc chciałbym wiedzieć co o nich sądzicie może ktoś je ma lub słuchał ich ?

ewentualnie co innego proponujecie do max 200 PLN

Edytowane przez cabis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe wypuściło komputerowy zestaw głośników 2.0 do kupienia w komplecie ze wzmacniaczem cyfrowym lub osobno :

 

335×295×310mm・6.4kg

 

http://av.watch.impress.co.jp/docs/news/20090721_303853.html

http://www.scythe.co.jp/other-accessories.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki mam problem kupile na wyjezdzie glosniki Logitecha X240stki i cos mi sie nie podoba. Mianowicie po wlaczeniu baly czas bucza jednostajnie niezaleznie od poziomu glosnosci i od tego czy sa podlaczane do jakiegokolwiek sprzetu czy nie? Powiedzcie mi czy to wina glosnikow czy ten typ tak juz ma. Dodam ze glosniki jezeli sa wlaczane i ktos wylaczy jakis pstryczek w domu to w glosnikach to sluchac krotkip PYK. Podwiedzcie czy ewentualnie rozebranie glosnikow i cos pokombinowanie przy nich da efekt pozbycia sie tego buczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyborem głośników 5.1. Do wydania mam 300-350zł. Na oku mam Logitechy x-540 i jakieś Geniusy (SW-HF 4000, 5000). Wziąłbym te Geniusy bez zastanowienia tylko jest jeden problem - w jakiejś recenzji wyczytałem że nie mają one ekranów elektromagnetycznych, a co najmniej jeden głośnik przedni musiałbym postawić na biurku koło monitora. Czy jest jakaś alternatywa do tych Logitechów w podobnej cenie z tymi ekranami ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5000 nie mają na 100%. A 5005 nie wiem ale też gdzieś chyba czytałem że nie :) A te Microlaby ciekawe ;) Będą lepsze od tych Logitechów ?

Edytowane przez Charnaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to? wersja 2.1 została ciepło odebrana więc powinny ciekawie grac.

Wersja 5.1 (FC-730) też ciepło odebrana:)

http://forum.purepc.pl/Audio-f63/Wybrac-t2...74#entry3139074

http://forum.purepc.pl/Audio-f63/Wybrac-t2...83#entry3139283

 

Tutaj chyba najtaniej teraz:

http://www.allegro.pl/item698687734_glosni..._fv_zabrze.html

Myślę, że to lepszy wybór niż X-540.

 

Scythe wypuściło komputerowy zestaw głośników 2.0 do kupienia w komplecie ze wzmacniaczem cyfrowym lub osobno :

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...ama_bayamp_kro/ Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem te microlaby 5.1 i mogę powiedzieć jak na cenę rewelacja :D ale sub nadrabia dużo pasma oj dużo i to słychać i można zostać zniesmaczonym przy muzyce ale ta cena :D poniewiera to zestawy logitecha i creative w podobnych cenach choć patrząc już na droższe zestawy tych firm f-730 wypada cienko ale T6200 i X-540 nie mają podejścia bardzo. Także szczerze polecam lub dołożyć 100zł do gienków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje zakupic zestaw glosnikow 5.1, cena ~300 zl. Na chwile obecna najwiekszym faworytem sa Logitech x-540 (http://www.allegro.pl/item707652353_logitech_x_540_pilot_x540_gratis_w_wa.html). Rowniez chce kupic karte dzwiekowa poniewaz obecnie mam zintegrowana na plycie dfi lanparty ut nf4, cena za karte ~100 zl. Zestaw ma glownie sluzyc do ogladania filmow, sluchania muzyki (nie wymagam duzego basu, bo nie bedzie mi zbytnio potrzebny) i mniej do grania (posiadam sluchawki). Moglby ktos cos zaproponowac?

 

Pozdrawiam, Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale zależy mi na szybkiej pomocy :) Doszły do mnie te Microlaby FC-730. Ogólnie wszystko jest elegancko i w porządku. Zauważyłem przed chwilą jednak, że w głośnikach cały czas słychać cichy pisk. Czego to może być wina ? Pisk słychać niezależnie od głośności, również przy wyłączonym komputerze, gdy włączone są tylko głośniki. Jutro odbieram Sound Blastera x-fi extreme gamer, może zmiana karty pomoże. Dodam jeszcze, że przez pierwsze kilka godzin tego pisku nie słyszałem.

Edytowane przez Charnaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

czesc, zamowilem solo 5c ale okazalo sie ze beda dopiero w polowie wrzesnia. na allegro sa ale po 340, a moj budzet to 300.

mam w takim razie do wyboru (z dostepnych)

solo 3c

i pro1 - jak sie ma do 5c

wiadomo cos o tych modelach? jak wypadaja na tle swoich braci?

 

ew. mam jeszcze do wyboru vigoole C2038 za ktorymi przemawia membrana 6,5", ale moc 2x25 na tle microlabowskich troszke dokucza

sluzyc one beda do sluchania muzyki, czasem jakas napiredolanka albo rajdowka tez sie pyknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do listwy. Zaraz podłącze w drugim pokoju. Ale to trochę dziwne bo przez kilka godzin nie piszczało i nagle zaczeło :(

Edit: w innym gniazdku to samo.. (a mp3 nie muszę podłączać bo głośniki od razu piszczą aby je włącze bez podłączania do komputera jeśli to ma jakieś znaczenie.)

Kolejny problem. Po ponownym podłączeniu do komputera podczas słuchania muzyki i ogólnie w windowsie przestały działać tylne głośniki. (wszędzie w możliwych opcjach i w amplitunerze ustawione na 5.1 i podczas testu w opcjach x-fi słychać tylne). W grach działają wszystkie. Wie ktoś jak z powrotem włączyć te tylne głośniki ?

Edytowane przez Charnaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie głośniczki 2.1 z dobrym basem polecacie? Tylko do muzyki (dyskopodobnej - w większości Trance). Nie słucham Chopina i jemu podobnych, a oczekuję miękkiego i głębokiego brzmienia.

Z-2300, Z-Cinema, Z-4? Przeglądając allegro tylko te wyglądają sensownie. Może jakieś JBL, Microlab czy Modecom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...