Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Macie swoją super firmę Microlab.

 

Frequency response 20Hz ~ 20KHz

 

Ciekawe jak uzyskają 20Khz, bez głośnika wysokotonowego....

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dowalili ;p W sumie nie pisze nigdzie że jest tam Tweeter, podane jest pasmo przenoszenia, co może byc mylne, że niby tym górnym zajmuje się właśnie zamontowany tam ,,wysokotonowiec,, a tu jednak zaślepka a'la Creative ;] Dobrze że chociaż w serii Solo tweeter jest podłączony a nie jest kawałkiem plastiku :lol2: BTW. ciekawe czy kopułke ma z płótna czy z plastiku...

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie swoją super firmę Microlab.

 

Frequency response 20Hz ~ 20KHz

 

Ciekawe jak uzyskają 20Khz, bez głośnika wysokotonowego....

Pozwól, że przytoczę jeden z Twoich cytatów na temat tej super firmy:

Głośniki Microlab SOLO-7c podłączone są pod kartę muzyczną Esi@Juli przewodem Da Vinci.

 

Pierwsze odpalenie głośników i od razu prawdziwy szok. Co za bass!!. Bardzo obawaiłem się o słaby bas a tutaj kompletne zaskoczenie.

Naprawdę dobry, mocny basik. Napewno lepszy niż z suba od Alteców FX6021!!. Prawdziwy szok na początek.

Tony wysokie i niskie również na wysokim poziomie. Wysoka szczegółowość, bardzo dobra dynamika i świetna scena stereo.Wbrew pozorom głośniki nadają się do całkiem niezłego odsłuchu bliskiego pola.Co prawda kiedy odejdziemy kilka metrów od nich, to wtedy poczujemy pełne piękno dźwięku. O dziwo Microlaby dają radę podczas cichego słuchania muzyki ale to co się dzieje po podgłośnieniu ich, przechodzi wszelkie pojęcie.Dźwięk pięknie wypełnia cały pokój. Pilot działa bardzo dobrze. Z daleka i pod różnymi kątami. Jakim cudem te głośniki kosztują 315zł nie mam pojęcia. Może Microlab używa do ich produkcji kradzionych elementów smilies/smile.gif. Porównywanie ich z Geniusami 1250x, które podlączone są u mnie pod DVD nie ma najmniejszego sensu.To zupełnie inna liga. Różnica klas. Od razu w uszy rzuca się wysoka naturalność brzmienia. Za 315zł jedyną wadą tych głośników jest krótki kabel zasilający. Wszystkie achy i ochy na rosyjskich forach nie były ani trochę przesadzone.

Rozumiem, teraz masz genialne Ushery, no tak. Ciekawym jakby się obroniły przy mojej obecnej konfiguracji z Microlabami ;) Atomy wymiękły, a to produkt roku 2007 wg GoodSound!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że przytoczę jeden z Twoich cytatów na temat tej super firmy:

 

 

Rozumiem, teraz masz genialne Ushery, no tak. Ciekawym jakby się obroniły przy mojej obecnej konfiguracji z Microlabami ;) Atomy wymiękły, a to produkt roku 2007 wg GoodSound!

Wymiękły tylko i wyłącznie dlatego że zamierzasz być dystrybutorem Microlabów w Polsce i zarabiać na nich kasę. Naprawdę nie mają nawet startu do Atomów, że o Usherach nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elektrykk a ModeCom wsadza takie same bebechy co Microlabowskie? ;] Niby nawet na subie z FC-330 jest logo Petera Larsena.

Z tego co wiem, to ModeCom bierze gotowe zestawy z chińskiej fabryki i jedynie okleja logiem swojej firmy, także budowa powinna być taka sama.

 

Dobrze że chociaż w serii Solo tweeter jest podłączony a nie jest kawałkiem plastiku :lol2: BTW. ciekawe czy kopułke ma z płótna czy z plastiku...

Jedwabna kopułka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że przytoczę jeden z Twoich cytatów na temat tej super firmy:

 

 

Rozumiem, teraz masz genialne Ushery, no tak. Ciekawym jakby się obroniły przy mojej obecnej konfiguracji z Microlabami ;) Atomy wymiękły, a to produkt roku 2007 wg GoodSound!

co ma solo 7c do fc-730 ? po co przytoczyłeś ten cytat ? to wygląda jak nachalna forma reklamy lub zacięta obrona sprzętu którego jest się dystrybutorem

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz wszystko co napiszę będzie, że wciskam reklamę. Może moje porównanie Solo vs. Atom rok temu też było reklamą? Pewnie tak, bo w głębi duszy wiedziałem już, że będę miał coś wspólnego z tą firmą.. Dobra, nie udzielam się więcej na tym forum w tematyce audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie nie przejmuj sie, prawda jest taka ze Microlab juz ma pozycje, i nawet jak ktos bedzie je opluwał z błotem na pewno mu nie zaszkodzi.

No i dla malkontentów przypominam ze ML to nie tylko seria SOLO, sa zestawy (a i pewnie powstana nowe) ktorych w PL malo kto slyszal.

Wiec wole miec dystrybutora i kupic np takiego xtra pure...niz narzekać że sklep XXX znowu zdziera z cena..

 

A odnosnie zestawu bez wysokotonowca, w opisie pisze jak byk; 1x2,5" full range...jak ktos czytac nie umie to nie moja wina, pamietam jak ktos tu na forum wyskoczyl z jakims tematem o audio gdzie kolumna miala membrane bierna i zaczal wypisywac, ze to atrapa i skandal!:]

Ale tak to jest jak sie nie czyta, lub nie wie co kupuje. Co innego jakby bylo oszustwo.... a tak to traktuje to jako ozdobe, i wszystko zgodne ze specyfikacja.

 

A przytoczony cytat dla mnie jest jak najbardziej trafny, bo upewnia mnie on w przekonaniu ze pkt widzenia zalezy od pkt siedzenia..

Pamietam jak z Sb 560 przesiadlem sie na x-530 i bylem nimi zachwycony, potem stare tonsile i wysmiewalem x-530 oraz qmpla ktory mial creashity, potem pierwsze DIY i tonsile poszly do piwnicy....zamiana wzmakow, i ws303 ktora byla bardzo dobrym wzmakiem, za ktora wyprółbym sobie flaki ktora miala w sobie "piekno starego sprzetu" i deklasowala lepsze sprzety, dzis jest przeżytkiem, stara z trzeszczącycmi potkami i szumami przyprawiającymi o ból głowy. Potem drugie diy i szok ponowny, znowu zmiana wzmaka...znowu diy...

Każde takie działanie powoduje ze na poprzedni/gorszy sprzet patrze jak wilk na owce.."jak ja moglem tego sluchac"

Ale trzeba zachować zdrowy rozsądek, a szydzenie z tanszego sprzetu tylko dlatego ze ma sie lepszy jest nie na miejscu... tym bardziej ze ten tanszy sprzet to nadal dobry zakup, ktory moze pokazac potencjalnemu nabywcy jak wiele do tej pory tracil, i ile traci nadal...co zmusi go do zmiany sprzetu na np ushery;] Proste?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie nie przejmuj sie, prawda jest taka ze Microlab juz ma pozycje, i nawet jak ktos bedzie je opluwał z błotem na pewno mu nie zaszkodzi.

No i dla malkontentów przypominam ze ML to nie tylko seria SOLO, sa zestawy (a i pewnie powstana nowe) ktorych w PL malo kto slyszal.

Wiec wole miec dystrybutora i kupic np takiego xtra pure...niz narzekać że sklep XXX znowu zdziera z cena..

 

A odnosnie zestawu bez wysokotonowca, w opisie pisze jak byk; 1x2,5" full range...jak ktos czytac nie umie to nie moja wina, pamietam jak ktos tu na forum wyskoczyl z jakims tematem o audio gdzie kolumna miala membrane bierna i zaczal wypisywac, ze to atrapa i skandal!:]

Ale tak to jest jak sie nie czyta, lub nie wie co kupuje. Co innego jakby bylo oszustwo.... a tak to traktuje to jako ozdobe, i wszystko zgodne ze specyfikacja.

 

A przytoczony cytat dla mnie jest jak najbardziej trafny, bo upewnia mnie on w przekonaniu ze pkt widzenia zalezy od pkt siedzenia..

Pamietam jak z Sb 560 przesiadlem sie na x-530 i bylem nimi zachwycony, potem stare tonsile i wysmiewalem x-530 oraz qmpla ktory mial creashity, potem pierwsze DIY i tonsile poszly do piwnicy....zamiana wzmakow, i ws303 ktora byla bardzo dobrym wzmakiem, za ktora wyprółbym sobie flaki ktora miala w sobie "piekno starego sprzetu" i deklasowala lepsze sprzety, dzis jest przeżytkiem, stara z trzeszczącycmi potkami i szumami przyprawiającymi o ból głowy. Potem drugie diy i szok ponowny, znowu zmiana wzmaka...znowu diy...

Każde takie działanie powoduje ze na poprzedni/gorszy sprzet patrze jak wilk na owce.."jak ja moglem tego sluchac"

Ale trzeba zachować zdrowy rozsądek, a szydzenie z tanszego sprzetu tylko dlatego ze ma sie lepszy jest nie na miejscu... tym bardziej ze ten tanszy sprzet to nadal dobry zakup, ktory moze pokazac potencjalnemu nabywcy jak wiele do tej pory tracil, i ile traci nadal...co zmusi go do zmiany sprzetu na np ushery;] Proste?

W 100% się zgadzam. Ale i tak uważam, że przytaczanie tekstu o solo 7c który jest totalnie nie związane z tematem jest nie na miejscu w końcu to temat o fc-730 które z wysokotonowcem czy bez i tak poniewierają creativy t6100/6200 i logitechy x-530/540 bez problemu których jest konkurentem, wiem bo słyszałem ale od nich niedaleko już do gienków hf5100 które są lepsze.

Kiedyś można było fc-730 wyrwać za nawet 250 zetów teraz już 300 <_< także FC-730 brać tylko jeśli się naprawdę nie ma dorzucić do gienków

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki zestaw 2.1 lub 5.1 do 200-220zł? Mam teraz ET-685... i nie wiem czemu ale charczą jak podgłoszę tak do 50%, zarówno przy electro, techno jak i rock'u i blues'ie ;/. Może to dlatego że mam tylko zintegrowaną dźwiękówkę? Płyta to Abit AN52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem zestaw Logitech Z-5500. Glosniczki jak sa podlaczone poprzez jack smigaja ok ale jak podlacze je kablem optycznym to po przelaczeniu na optical input niestety jest 'No Digital Data'... Nie mam pojecia czemu nie wykrywa... :/

 

EDIT

Juz wszystko smiga! uff.... :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję zakup głośników, nastawiałem się na zestaw 5.1 i po przeczytaniu kilkunastu stron tematu wstępnie wybrałem Genius 5005.

Nabrałem jednak pewnych wątpliwości co do sensu takiego zestawu w moim pokoju. Niestety nie jest on za duży (4x3m) a w dodatku biurko z komputerem ustawione jest jak przedstawia poniższy rysunek:

Dołączona grafika

Czy warto w tym przypadku kupować 5.1? Odległość między przednimi, a tylnymi głośnikami wynosiłaby 3m po zawieszeniu ich na ścianach.

Nie ukrywam, że dużo czasu głośniki będą grały muzykę, a do tego więcej niż 2 głośniki raczej się nie przydają. Z drugiej strony w grach dźwięk przestrzenny dodaje nieco wrażeń. A w gry gram sporo.

Oprócz zestawu głośników planuję zakup SB Audigy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że dużo czasu głośniki będą grały muzykę, a do tego więcej niż 2 głośniki raczej się nie przydają. Z drugiej strony w grach dźwięk przestrzenny dodaje nieco wrażeń. A w gry gram sporo.

Oprócz zestawu głośników planuję zakup SB Audigy.

Mi się lepiej grało na 2.0 za 300 PLN niż na 5.1 w tej samej cenie (creative ... model już wymazałem z pamięci). Fakt że przy 2.0 nie było dźwięków z tyłu ale to co było, było bardziej naturalne. O muzyce wypowiadać się nie trzeba. ... no i ta graciarnia przy 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAIL! ;] muzyka o wiele lepiej brzmi na porzadnym 2.0 niz plastikowym 5.1

No nie tylko muzykę, ale w sporej części czasu tak ;)

Ok, postanowiłem - 5.1 odpada. Pozostają zestawy 2.0 i 2.1 ze wskazaniem na te pierwsze.

Przejrzałem sporą ilość postów z tematu oraz allegro i moją uwagę zwróciły zestawy 2.0 Microlab.

Który z nich wypada najlepiej w kategorii jakość/cena? Maksymalna kwota jaką chciałbym wydać to 300-400PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle - wcześniej mi doradziłeś więc do Ciebie pytanko :)

 

Głośniki SP-HF1250A - warto? Poprzednio doradziłeś 1250x i byłem bardzo zadowolony, sprzedałem w dobrej cenie z starym PC więc chce coś świeżego. Ogólnie 200 zł max do wydania.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle - wcześniej mi doradziłeś więc do Ciebie pytanko :)

 

Głośniki SP-HF1250A - warto? Poprzednio doradziłeś 1250x i byłem bardzo zadowolony, sprzedałem w dobrej cenie z starym PC więc chce coś świeżego. Ogólnie 200 zł max do wydania.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

1250A nie warto. 1250X były udane ... po prostu 1250x były lepsze.

 

Teraz pozostaje Genius SP-HF 3000A , Microlab Solo1c ... i może Genius SP-HF2.0 2000X (chyba jedyny mieszczący się w 200zł).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, szukam jakiegoś przyzwoitego 2.0 bez deficytu basu, do niskiego pokoju 12m2. Budżet 500zł.

Ogólnie chyba stałem się basolubem, zresztą sporo u mnie ostatnio elektroniki. Jakieś propozycje?

dodam, że basem w 6c byłem trochę rozczarowany (i to w 9m2)... za nisko to on nie schodzil ;p może już coś ze mną nie tak i moje koss porta pro wypaczyły mi słuch, ale... Coś o podobnej charakterystyce tylko, że stacjonarne byłoby super

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...