Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

U brata podobnie, on ma chyba jakieś X-230 i też jakoś tak metalicznie jest.

To akurat Ci napisałem na PW, że brzmienie jest dość podobne do X-230, i że główną różnicą jest lepszy bas. Jeśli brat ma X-230 to przed zakupem mogłeś ich posłuchać, by sprawdzić czy Ci takie brzmienie pasuje. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat Ci napisałem na PW, że brzmienie jest dość podobne do X-230, i że główną różnicą jest lepszy bas. Jeśli brat ma X-230 to przed zakupem mogłeś ich posłuchać, by sprawdzić czy Ci takie brzmienie pasuje.

Spoko, parę godzinek posłuchałem i jest nieźle. :razz:

 

----------

 

Muszę powiedzieć, że jednak kwestia przyzwyczajenia się do nowych i odzwyczajenia od starych ma kluczowy wpływ na ocenę sprzętu. :razz:

Sprzęcik gra naprawdę fajnie, jestem zadowolony. Jak dla mnie, jest to wystarczający sprzęt. :wink:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam sie nad kupnem gosnikow, ktore moglbym podlaczyc do komputera. Od razu podam szczegoly, na co mnie stac, gdzie i do czego maja byc uzywane.

Pierwsza i chyba najwazniejsza sprawa, budzet wynosi 500-600zl. Pokoj, w ktorym chce ich uzywac jest dosc maly, na oko z 10m2, w ktorym jest sporo mebli. Ciagnie to za soba nastepny problem, watpie, ze bede mial miejsce na ustawienie gdziekolwiek dwoch wiekszych kolumn. Jedyna opcja to chyba powieszenie jakichs satelitek na scianach.

Nastepnie sprawa samego komputera, nie mam w nim zadnej karty dzwiekowej a jedynie to co fabryka dala w abit ip35 (a wiec pewnie zadna rewelacja) wiec jesli w gre wchodzi zakup jakiejs karty musi sie ona zmiescic w w/w budzecie razem z glosnikami.

Czego slucham i do czego beda uzywane glosniki? Glownie do sluchania hardstyle, hardcore, okazjonalnie jakis film. Do grania raczej uzywam sluchawek (sennheiser hd202).

Nie jestem jakims specjalnym audiofilem, ma byc poprostu glosno i z dobrym bassem (bo w koncu to w sporej czesci sedno muzki, ktorej slucham).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat Ci napisałem na PW, że brzmienie jest dość podobne do X-230, i że główną różnicą jest lepszy bas. Jeśli brat ma X-230 to przed zakupem mogłeś ich posłuchać, by sprawdzić czy Ci takie brzmienie pasuje.

Bzdura.Mialem X-530(podlaczone 2+1) oraz Z3e.Z3 byla najwieksza porazka jaka zakupilem,te glosniki nie graly tylko wydobywal sie z nich wysoki ton,zero srednich i cos co sie nazywa bas.Zero dynamiki,w ogole beznadziejnie graly.Za to X nie meczyly tak sluchu i graly bardziej z wigorem. Generalnie te pierdziawki nie sluzy mi do sluchania muzyki,a raczej do grania.

Do Z3 nie moglem sie przyzwyczaic przez 6-mcy,w koncu staly odlaczone jako ozdoba,bo jedyny plus na ich korzysc to wyglad.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.Mialem X-530(podlaczone 2+1) oraz Z3e.Z3 byla najwieksza porazka jaka zakupilem,te glosniki nie graly tylko wydobywal sie z nich wysoki ton,zero srednich i cos co sie nazywa bas.Zero dynamiki,w ogole beznadziejnie graly.Za to X nie meczyly tak sluchu i graly bardziej z wigorem. Generalnie te pierdziawki nie sluzy mi do sluchania muzyki,a raczej do grania.

Do Z3 nie moglem sie przyzwyczaic przez 6-mcy,w koncu staly odlaczone jako ozdoba,bo jedyny plus na ich korzysc to wyglad.

Akurat X-230 ma znajomy i nie raz miałem okazję słuchać nich u niego. Sam natomiast mam Z-3e i prawdę mówiąc po za lepszym basem w Z-3e nie słyszałem różnicy. Fakt że inaczej jest robić bezpośrednie porównanie głośników w tym samym pomieszczeniu przełączając się szybko pomiędzy głośnikami a inaczej tak jak ja słuchałem ale fakt jest taki ze po za lepszym basem w Z-3e, nie słyszałem różnicy. Może kiedyś uda mi się zrobić bezpośrednie porównanie tych zestawów i dokładniej opisać różnice.

Miałem za to okazję zrobić bezpośrednie porównanie Z-3e z X-240 (młodszym bratem X-230) i tu różnica była duża - oczywiście na korzyść Z-3e. X-240 już po samym podłączeniu do prądu odstraszają boczącym subem :P oczywiście tej wady X-230 nie posiadają, i ogólnie na pewno maja lepszy dźwięk od X-240 ale czy od Z-3e to tu mam duże wątpliwości tym bardziej ze bas w Z-3e wydaje mi się lepszy.

 

// Natomiast co do tych średnich tonów to chyba sobie jaja robisz jeśli twierdzisz że w 2.1 pokroju X-230 są dobre średnie tony :lol2: W X-230 może i są średnie tony ale podobnie jak w Z-3e są one cofnięte - tak, wbrew temu co napisałeś w Z-3e są średnie tony tylko że tak jak w każdym tańszym zestawie 2.1/5.1 są one cofnięte za mocnym basem i podbitą góra. W sumie to po tym Twoim jednym zdaniu mam znaczne wątpliwości co do wiarygodności Twojego porównania.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co ja na to,czy masz watpliwosci czy nie.Dla mnie Z3 poprostu graly beznadziejnie,a czy sa srednie cofniete,to tego nie wiem,az takim specem od audio nie jestem.A po drugie nie napisalem tego,.ze w x sa dobre srednie,wiec czytac ze zrozumieniem,napisalem tylko,ze nie meczyly tak sluchu swoim nienaturalnym syczeniem. Zrezygnowalem w ogole z tanich zestawow 2.1 i od dluzszego czasu uzywam tylko sluchawek,ewentualnie T40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś słyszał cokolwiek o Microlabach X13 ? Wyglądają całkiem ok, no i sub jest niczego sobie.

Na oku mam także Microlaby FC-660, ale nigdzie o nich nie można niczego konkretnego przeczytać.

 

Jakby ktoś coś widział/słyszał to proszę i wpisanie, czy też wklejenie linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SternKRK Napisz jakiej powierzchni masz pokój. Do czego ma służyć sprzęt i czy chcesz za tą kwotę kupić same głośniki czy również dźwiękówkę ^.

 

Ja natomiast mam pokój 9m2 i potrzebuje głośników pożadnych do kwoty lekko ponad 500zł. Źródłem jest XONAR DX. Głośniczki mają służyć do muzyki i filmów. Najlepiej chciałbym jakiś bardzo pożądny zestaw 5.1 albo ultra pożądny 2.0 (np Sven Royale 2 czy też np Solo 7c) co można kupić takiego dobrego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wertuje ten temat i może napisze off-topic, ale wiele z Was pyta o głośniki 2.1, 2.0 lub też 5.1 do słuchania muzyki w kwocie ok. 500zł. Po pierwsze- na zintegrowanej karcie HDAudio dźwięk to "dumnie" brzmi, nwet przez wejście optyczne, bas jest mało dynamiczny, tony wysokie zaś zakryte średnim pasmem. Audigy 2 to chyba minimum ze wględu na jakość przetworników na karcie, miałem także okazje słuchać dźwięków Depeche Mode z płyty Black Celebration na M-AUDIO Audiophile 192 na Altusach Tonsila, Bosko, ale do rzeczy... 500 zł to średnia kwota na dobre głośniki, ale... przy odrobinie szczęścia można stać się posiadaczem amplitunera Technics SA-AX540 5.1 z wyjściem na subwoofer aktywny za sumę ok. 250 PLN (tyle właśnie zapłaciłem na licytacji allegro.pl). O ile nie ma co się spodziewać wejścia optycznego, to dźwięk sam w sobie kładzie na kolana. Załóźmy że została nam połowa kwoty, na start proponuje Jamo Studio 180, których głębia basu wyprowadza z równowagi sąsiadów, resztę konifguracji można dokupić z czasem. Co do wywodów, co lepiej 2.0 czy 2.1? Co dla kogo, zdecydowanie kolumny podłogowe z drewna lub dobrej jakości sklejki bardziej wydobędą głębię sceny muzycznej aniżeli wiórowe pudełko 25x25x25 służące jako pomoc satelitom w tonach niskich. Sorki iż tak po prędce, śpieszę się, ale będę tutaj zaglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wertuje ten temat i może napisze off-topic, ale wiele z Was pyta o głośniki 2.1, 2.0 lub też 5.1 do słuchania muzyki w kwocie ok. 500zł. Po pierwsze- na zintegrowanej karcie HDAudio dźwięk to "dumnie" brzmi, nwet przez wejście optyczne, bas jest mało dynamiczny, tony wysokie zaś zakryte średnim pasmem.

A teraz po polsku proszę ... np. :

 

Po pierwsze- na zintegrowanej karcie HDAudio dźwięk to "dumnie" brzmi, nwet przez wejście optyczne

... czyli wpuszczasz sygnał przez SPDIF do karty i go słuchasz ... niby jak ...

 

.... reszty nawet nie komentuję bo chyba nie wiesz co to bitperfect i że można bitperfect osiągnąć na Realtek 883 / 888 / 889 i pewnie innych "HD" a nie da się na Audigy 2

 

ps. a Technics SA-AX540 to z jakością "kładącą na kolana" nie ma nic wspólnego

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wertuje ten temat i może napisze off-topic, ale wiele z Was pyta o głośniki 2.1, 2.0 lub też 5.1 do słuchania muzyki w kwocie ok. 500zł. Po pierwsze- na zintegrowanej karcie HDAudio dźwięk to "dumnie" brzmi, nwet przez wejście optyczne, bas jest mało dynamiczny, tony wysokie zaś zakryte średnim pasmem. Audigy 2 to chyba minimum ze wględu na jakość przetworników na karcie, miałem także okazje słuchać dźwięków Depeche Mode z płyty Black Celebration na M-AUDIO Audiophile 192 na Altusach Tonsila, Bosko, ale do rzeczy... 500 zł to średnia kwota na dobre głośniki, ale... przy odrobinie szczęścia można stać się posiadaczem amplitunera Technics SA-AX540 5.1 z wyjściem na subwoofer aktywny za sumę ok. 250 PLN (tyle właśnie zapłaciłem na licytacji allegro.pl). O ile nie ma co się spodziewać wejścia optycznego, to dźwięk sam w sobie kładzie na kolana. Załóźmy że została nam połowa kwoty, na start proponuje Jamo Studio 180, których głębia basu wyprowadza z równowagi sąsiadów, resztę konifguracji można dokupić z czasem. Co do wywodów, co lepiej 2.0 czy 2.1? Co dla kogo, zdecydowanie kolumny podłogowe z drewna lub dobrej jakości sklejki bardziej wydobędą głębię sceny muzycznej aniżeli wiórowe pudełko 25x25x25 służące jako pomoc satelitom w tonach niskich. Sorki iż tak po prędce, śpieszę się, ale będę tutaj zaglądał.

mhm tak spdif ci dudni ok, altusy boskie ? Stary coś ty tu nawpisywał. Jamo Studio jako propozycja ? to podłe kolumny, mocno sycząca wstrętna nachalna góra, nędzna średnica, brak głębi basu w sumie to go brakuje jest nijaki co jest mocno zaskakujące zważywszy na niskotonowca ale już mniej biorąc pod uwagę pasmo przenoszenia, ogólnie unikać jak ognia.

Technics SA-AX540 kładzie na kolana ? ani on mocny ani jakością nie grzeszy no chyba, że zachwycasz się wyjściem na suba i wejściami analogowymi bo jako amp do kina to on był może dobry w jego premiere teraz jest bez użytecznym pudłem no chyba, że użyjesz kompa jako dekoder DD/DTS wtedy może służyć jako amp do kina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm tak spdif ci dudni ok, altusy boskie ? Stary coś ty tu nawpisywał. Jamo Studio jako propozycja ? to podłe kolumny, mocno sycząca wstrętna nachalna góra, nędzna średnica, brak głębi basu w sumie to go brakuje jest nijaki co jest mocno zaskakujące zważywszy na niskotonowca ale już mniej biorąc pod uwagę pasmo przenoszenia, ogólnie unikać jak ognia.

Technics SA-AX540 kładzie na kolana ? ani on mocny ani jakością nie grzeszy no chyba, że zachwycasz się wyjściem na suba i wejściami analogowymi bo jako amp do kina to on był może dobry w jego premiere teraz jest bez użytecznym pudłem no chyba, że użyjesz kompa jako dekoder DD/DTS wtedy może służyć jako amp do kina

... czyli widzę miałem dobre skojarzenia ... skojarzenia że te kolumny mają brzmienie estradowe - jak dla mnie fuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zadam to pytanie:

dowiedziałem się że po podpięciu dźwięku pod wejścia stereo Geniusy 5005 emulują 6 kanałów i grają wszystkie głośniki. Ktoś jest to w stanie potwierdzić?

 

Niedługo zamierzam je kupić i tylko fakt posiadania tej funkcji przemawia za tym konkretnym wyborem, więc chciałbym się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze "Kyle" w sprawie SPDIF padła literówka, kolejna sprawa- 500zł jest kwotą małą i pisząc to zdawałem sobie z tego sprawę, więc na start Technics i Jamo Studio są jak najbardziej na miejscu. Czepiliście się Bitperfect`u, ok, ale kupując używany amplituner z wejściem analogowym jaki jest sens korzystania z karty dźwiękowej HDAudio Realteka? Nie zaprzeczycie chyba iż każda karta Creativa na PCI lub PCIe będzie lepszym rozwiązaniem do analogu. Altusy według Was są beznadziejne, przykro mi ale się cholernie nie zgodzę i tyle. Prawdę powiedziawszy kłócimy się o wrażenia odsłuchowe, dla mnie ten dźwięk jest wystarczająco poprawny, aby cieszyć się muzyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do wyboru głosników komputerowych 2.1. Głównie chodzi mi o subwoofer z dobrym bassem oraz łądnie grające satelitki. cenie sobię głównie jakośc dźwięku . czy tylko creative , logitech wchodzą w gre ? co powiecie o ENZO 500 ?

http://www.allegro.pl/item787680424_nowy_zestaw_2_1_pilot_enzo_500_sonicgear_gw_w_wa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się teraz w 100% Altusy może nie są beznadziejnie ale na pewno nie są boskie ;)

ALTUSY do bliskiego odsłuchu przy kompie nie są beznadziejnie tylko tragicznie żałosne ;)

 

Można powiedzieć że się nadają do nagłośnienia imprezki itp. gdzie czytelność, przestrzeń, odzwierciedlanie transjentów jest zwykle całkowicie olewane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby ktoś katował się altusami w bliskim polu a jeśli to nie rozumiem takiej osoby :P.

Co do drugiej części chciałem wyważyć aby kolega się nie załamał ;) co do czytelności itd. zgadzam się ale trzeba powiedzieć, że altusy to kawał historii a jak historia takie głośniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Microlab Solo 6 kosztował 200-250 PLN ... a teraz? ... cóż ... moim zdaniem jest obecnie za drogi i jeśli ktoś go poleca to tylko z powodu niewielkiej konkurencji. Nie raz było mówione że ma dosyć słaby jakościowo wzmacniacz (w stosunku do obecnie wyżyłowanej ceny) ... wygląda na to że Microlab SOLO 5/6 będzie miał trudnego konkurenta w postaci Behringer Truth B1030A.

 

http://dj-sklep.pl/p/pl/1907/behringer+tru...030+a+para.html

http://www.behringer.de/EN/Products/B1030A.aspx

 

Trzeba doliczyć koszt jakiegoś regulatora (studyjne są po ~100 PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co polecilibyscie mi w cenie <150zł . 2.1 ładna jakość dzwięku dobry bass i ładnie grające satelitki

cóż.. dyskusja o Altusach i Solo świetnie się rozwija w tym temacie.. ale zada ktoś konkretne pytania dotyczące 2.1/5.1 i jakoś cisza nastaje..

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...