Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ciekawe byłoby porównanie Tracera Eclipse i Geniusa Home Theater. Posiadacze jednych i drugich je chwalą ale jakby ktoś z nich miał możliwość posłuchać tych drugich i podzielił się wrażeniami to byłoby super. Oprócz tego są jeszcze przecież Manta 4500 Surfer, dlaczego nikt o nich nie wspomina? Wyglądają ładnie, cena podobna, moc między geniusem i tracerem ale nie znalazłem żadnego testu/recenzji :( Nie wiem nawet czy ich satelity są jedno- czy dwudrożne...

W każdym razie ja zastanawiam się między tymi 3 a chcę je podłączyć do odtwarzacza DVD (manta prince lub bellwood 301a, też jeszcze nie wiem jaki) w dużym pokoju ok.30m2. Czy ktoś może mi pomóc w wyborze w moim przypadku? Audiofilem nie jestem, tych specjalistycznych określeń dot. jakości dźwięku w ogóle nie kumam, ale lubię żeby wysokie tony dobrze było słychać a głośniki będą oczywiście do filmów a także CD Audio i MP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marmi

Nie chce tutaj wywolac wojny (kazdy zachwala to co ma :wink: ) ale z mojej strony moge Ci polecic te Geniusy. Jednak wybor i tak pozostanie Twoj i najlepiej jakbys mial mozliwosc odsluchania wszystkich glosnikow w tym samym pomieszczeniu! Co jest chyba raczej malo wykonalne... :wink: Masz przyklad jak wygladalo to u mnie... :-|

 

A tak jeszcze dodam, ze ja te swoje Geniusy kupilem w ciemno. Bez zadnego odsluchu czy nawet chocby jakiegokolwiek z nimi bezposredniego (czyt. wzrokowego) kontaktu :wink: Tylko wszystko oparlem na podstawie tego jednego testu, ktory znajduje sie na http://www.dzikie.net/index.php?art=genius_sw51_ht. Ale warto bylo B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem prawie cały ten temat (starałem się dokładnie) ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem więc pisze.

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś zestawu 5.1

Moja karta dźwiękowa to zintegrowany realtek 5.1 na płycie MSI, nic nadzwyczajnego.

Aktualnie posiadam 2.1 firmy Yamada i chce troszke lepszego dźwięku w grach i filmach gdyż uwielbiam je oglądać z dobrym dźwiękiem a na co dzinne chodzenie do kina nie mam ;-) Muzyka też powinna mieć odpowiednią jakość.

Ale dosyć gadania o bzdetach, przejdźmy do konkretów.

Zainteresował mnie zestaw Logitech'a X-530.

I tu mam pytanie m. in. do użytkowników.

Jak długie są kable w tym zestawie,

czy są na stałe przymocowane do głośników,

jak ten zestaw gra,

i jakie ma wejścia (czy posiada wejścia typu Coaxial, optyczne itp.)

I jak widzicie podłączenie tego do mojego komputera.

Fakt troche zawracam Wam głowe ale nie chce kupić rzeczy z której nie będę zadowolony lub która będzie poprostu badziewiem. A o tym Logitech'u dużo dobrego czytałem, podobno lepszy od Creativ'a np. 5900...

Z góry dzięki!!!

Mój pokój to mniej więcej 3,5x2,7 ( może być pomocne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEh, co za kraj. Zamowilem zestaw Creative Inspire 5.1 P5800 w srode. Mialy przyjsc piatek. NIestety w piatek nie przyszly. Mialy byc dzis na bank - niestety nie bylo. Ponoc kurierowi nawalil samochod. Tak wiec maja byc dopier ow przyszla srodek. NIe zdierzalem - wymowilme je. Jeszcze sie zastanowie nad tym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tu znaleźć opinii o głośnikach Logitech Z-3 dłuższych niż jedno zdanie. W Znaku kosztują 250 zł. Czy jest coś lepszego w tej cenie? Ewentualnie jakieś trochę droższe głośniki 2.1 (do 300 zł)?

 

Przy okazji inne pytanie:

Czy odczuję na takich głośnikach jakąkolwiek różnicę w brzmieniu między SB Live! 5.1 Digital a SB Audigy (lub Audigy 2), pomijając lepsze efekty EAX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i licze na szybką odp ponieważ jutro chcę kupić głośniki 2.1 Labtec Pulse 285. Aktualnie mam 2.0 Longtech SP-163 i chciałbym mieć 4.1 Czy jest możliwe żeby grały wszystkie 4 i subwoofer na mojej zintegrowanej karcie muzycznej Realtek AC'97 ? Z góry dzięki :D

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko czy ktos moze mial okazje sluchac glosnikow firmy Xpower XP 858EV LCD 2.1 ?

 

Zastanawiam sie jaki zestaw 2.1 sobie kupic i mam dylemat pomiedzy:

 

Creative I-Trigue 3200 (pozytywne opinie i pilot przewodowy)

Modecom MC-9860 (wyroznienie gazety "Enter", ale brak pilota)

oraz Xpower XP 858EV (brak opini poza jednym artykulem o jej wiekszym bracie 5.1, ale duzy plus pilot bezprzewodowy oraz ponoc duza mozliwosc z kombinowaniem z ustawieniami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nigdzie nie mogę znaleść. Na stronie Soltek'a i w instrukcji obsługi pisze że to 2-chanel Realtek AC'97. Czyli 2-kanałowa. Zaś gdy odczytuję info o płycie głównej przez Everest HE wynika z tego że mostek północny to Via VT8377 Apollo KT400 a południowy to Via VT8235 no i na stronie VIA i KT400 i KT333 ma 6-kanałową kartę dźwiękową Realtek AC'97. Ja już z tego nic nie wiem :blink:

EDIT: Trochę poszperałem w necie i dowiedziałem się że VIA 8235 na KT400 ma Realtka AC'97 650 czyli będzie działać 4.1

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno ważne pytanie. Czy głośniki 2+1 ART Cube SP2-809 1500W są lepsze od Labtec Pulse 285 ? Bo miałem dzisiaj kupić te Labtec'i ale znalazłem ART'y za podobną cenę i mają ok 30W a tamte tylko 6W. Czy lepiej będzie jak jutro kupię ART Cube SP2-809 1500W ?

EDIT: Czy je podłącza się jednym kablem do dźwiękówki ? Bo ja mam tylko jedne wyjście i podłączony rozgałęźnik żeby podłączyć jeszcze moje obecne Longtech SP-163

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Posiadam glosniki TRACER Eclipse 5.1 (posiadalem MODECOM MC9990)

 

Chcialbym podzielic z wrazeniami (jak graja, jakosc wykonania, specyfikacje techniczne itp).

 

Glosniki byly testowane na karcie SB0220 - jakos nie mam problemow z nia jak inni ;)

 

Poczatkowo chcialem zakupic Modecom AV2000, niestety poprawiona wersja stala sie wieksza porazka! Nic innego nie pozostalo mi jak poszukac inne, byly geniusy, ibox... az w koncu trafilem na TRACER pomyslem "plastikowe glosniczki podobizna Logitech'a? pewnie cos w rodzaju KAMAKASHI i jeszcze ta moc 240 WAT?" :lol:

Zamowilem w sklepie, po tygodniu mozna bylo odebrac, karton byl obszerny, i wazyl ponad 25 kilo :blink:.

Musze wychwalic TRACER'a pod wzgledem dodanych kabli do podlaczania komputera oraz DVD, a nie wspomne o kablach do glosnikow dali 20 METRÓW w jednej rolce, pomyslalem "Ale wygoda" moglem ucinac tam gdzie mi sie podoba!

 

Przejdzmy do konkretu

 

Satelitki

- obudowa plastikowa

- bialy glosnik (firmy MICROLAB!!!)

- jednodrozna (centralny rowniez)

- pelna akustyka (bylem pod wrazeniem ze tak pieknie graja)

- nie gwizdza zbyt mocno

- nie trzeszcza

- szum slyszalny? NIE!

- mozna zdejmowac oslonki

- mozliwosc zawieszania na scianie lub na stojaku (jakto woli)

- 34 WAT 6 Ohm

 

Subwoofer

- obudowa drewniana

- miekki soczysty bas (jak wlaczysz techno to zacznie walic jak szalony)

- glosnik czarny za metalowa siatka

- ciezki

- glosnik firmy microlab!!!

- glowny wlacznik

- 72 WAT

- bass reflex po lewej stronie

 

Konsola sterujaca, co ona ma w Sobie?

- pelne ustawienia barwy dzwieku

- zapisywanie ustawien (4)

- wlacznik

- przelacznik

- regulacja glosnosci

 

 

Zestaw firmy TRACER jest naprawde godny podziwu, konsola to nic innego jak wygoda mozesz ustawic gdzie chcesz, nie musisz siegac do suba by ustawiac wszelkie parametry. Pilot jest naprawde funkcjonalny, mozna zapisywac ustawienia barwy dzwieku takze mozna sciszac poszczegolne glosniki (niezalezna regulacja glosnosci) wlaczac efekt 3D. Poziom glosnosci jest podawany w dB.

Gwarancja door-to-door! Pasmo przenoszenia 20hz-20khz

Jakość dzwieku oceniam na 9/10. Jakosc wykonania 10/10.

Jezeli chcecie wyrazniejsze zdjecia moge wam wyslac, jezeli macie pytania, odpowiem!

 

 

Poczytaliscie? To czas na galerie :)

 

 

Dołączona grafika

Satelitka z oslona

 

Dołączona grafika

Satelitka bez oslony

 

Dołączona grafika

Konsola sterujaca

 

Dołączona grafika

sub - widok z przodu

 

Dołączona grafika

sub - widok z tylu

 

Dołączona grafika

Stojak do satelitki

 

Dołączona grafika

Satelitka - tylna scianka

 

Dołączona grafika

Centralny z oslona

 

Dołączona grafika

Centralny bez oslony

 

Dołączona grafika

Pilot

 

Dziekuje za uwage!

xzielak

Edytowane przez xzielak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sb Live! [D400] i zaistalowane sterowniki 5.12.2.252 (te które na panelu mixera przestrzennego sa niebieskie :D ) i chce do niej podlączyć zestaw Mercury HT6200 i nie wiem bo jakoś mi się omkneło o uszy ze te stery nie działają z zestawami 5.1, tylko z quadrofonicznymi, a jesli tak to można prosić o jakieś stery które działają z 5.1

 

pisze tak bo jeszcze gośniki nie doszły i wiecie nie chce tracić dnia jak przyjdą i nie bedzie wszytko grało :D

 

dzięki za odpowiedzi

 

EDIT:

YH już sam sobie odpowiedziaem na to pytanie, niestety w kategotii kart muzycznych jestem laikiem i sam nie wiedziałem dokładnie co mam wiesziałem tylko tyle iż posiadam SB Live! tylko ze nie 1024 :mur: myślałem ze obsługuje 5.1 a tu szit i jestem wnerwiony, lipa że aż strach jutro przyjda głośniki a jak bede słuchał nie wiem :mur:

Edytowane przez Melsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D szczerze moje opinnie są takie:

 

Creative

 

firma niestety się pogorszyła ze swoimi wyrobami, poprzednie wersje głośników były o wiele bardizej udane, co nie znaczy że ich wyroby są złe, ale nie znaczy ze najlepsze w tym segmencie, kiedyś oprócz najbardizej znanych firm (np. GENIUS, który robi najlepsze głośniki wg. mnie) mój kuzyn ma owe 5900 i nie mozna na nie nażekać

satelitki - (8W) sa poprostu extra grają czyto ale do tynych satelitek troche kable za krutkie (jakiś 1-1.5m by się przydało), grają czyto i przyjemnie, miodzio

centralny - (20W) fajny całkiem przystęn, czasem sie pierdzieli i czasem nie gra jak sie jakis magiczny sposób podłączy, gra także czsto i bez szumów

subwoofer - (22W) porażka to jakoś wali a nie dudni, nawalanie jak po śmietnikach albo kuble plastikowym, jak się weźmie wyżej z ogniem to harczą, odradzam bass przed wszystkim

Ogólnie - jednak mało przystepna budowa (satelitki plasikowe :? ) sub poprostu źle zrobiony, ale graja ładnie :wink: do około 40% mocy

Cena - 310 ziko przesada w życiu tyle bym za nie nie dał

 

Logitech

 

firma bardzo jana bodobnie jak Creative robi sporą konkurencje tej pierwszej wytważa produkty bdb jakości, niestety nei miałem styczności z tymi głosnikami wiec nei moge o nich sporo napisać ale sądze że są lepsze od 5900 iż posiadaja podobno lepszy sub a ich satelitki graja równie dobze jak w przypadku 5900, cena jest nieco niższa, ale znów te plastikowe satelitki :-| słyszałem jeszcze że te glosniki się dobrze spisuja jako radio :D poprostu odbieraja radyjko powiem tak podobno lepsze niz 5900 i do tego jak ładnie zrobione (estetycznie nie wiem jak z dokładnością)

 

ale moim zdaniem te dwa zestawy to pikuś sa moze warte jakieś 200złotych wiecej bym za nie nie dał, poprostu jesli X530 jest troche lepszy od 5900 a 5900 jest poprostu zaosny w porównaniu do tego co ostatnio kupiłem mowa o Mercury HT-6200 za 225ziko opisze co mnie użekło i zasmuciło w tym produkcie

 

Mercury HT-6200 6200W P.M.P.O. (98W RMS)

 

satelitki:

(+) wykonane solidnie drewniane!! ładny design, czysto grają nie ma żadnych pikań, szumów i niedociągnięć poprostu satelitki na wypasie, kabel do satelitek z tyłu 6m (wg producenta) a dokładnie po 6,5m

(-) to co mnie w nich denerwuje to kabel od przednich satelitek tylko 1,5 metra jeszcze chociaż pół metra i spoko ale zawsze można skołować przedłużkę i jeszcze jedno kable przymontowane na stałe mi to może nie przeszkadza, ale komuś może tak,a no i może jeszcze po 4W na satelitke by się przydało wiecej bo te 8W może troche za mało jak na wiekszy pokój, ale mi wystarczają w zupełności

 

centralny:

(+) bardzo dobrze wykonany dwudrożny!! takrze drewniany prosty a zarazem elegancki design łącznie 16W badzo ładnie, kabel 1,5m wystarcza w 100% ponieważ centralny powinien być ustawiony nad monitorem

(-) nie ma

 

subwoofer:

(+) poprostu magia jak za tą cenę poprostu magia czy ja się nie powtażam, zrobiony zupełnie inaczej niż sub z 5900 czy z X530 głośnik jest schowany w środku nie można go zobaczyć i ma 50W a nie 22 albo 25W, tuba bass reflex ta właściwa jest umieszczona od spodu i jeszcze jedna mniejsza od tyłu, jest całkowicie wytłumiony co daje to że nie wali jak po kubłach na smieci ani nic w tym stylu poprostu BURZA GRZMI mięciutki bassik poważny skok mocy, gra pięknie podobnie do subów Geniusa poprostu poezja trzeba usłuszeć żeby to poczuć, szyby w pokoju u mnie nie drżą (plastiki :-P ) ale 2 pokoje dalej w kredensie nieźle :D design także super szczególnie polączenie drewna e stlowymi elemenami panelu przedniego i te niebieskie diody, solidnie wykonane ciężki, zdementuje to ze zasilacz buczy owszem słychac go ale jak sie przystawi ucho do suba i to że kable wypadają bo trzymaja sie tak że można za nie złapac i sub bedzie na nich wisiał :lol: poprostu świetny

(-) nie ma

 

ogólnie:

(+) prezentuje się ślicznie, stlizacja super, graja pieknie cena 225 stosunek cena jakość 9/10, wspieranie kart 4.1 ale nie polecam słaby dźwięk, dodano jeszcze 3 kable do kona domowego, zestaw kompatybilny z AC-S, DTS & THX, wypas

(-) brak pilota musze się schylać do suba, nic wiecej

 

polecam!!

 

jak mi się przypomni coś wiecej to napiszę sorki za literówki

Edytowane przez Melsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie t5900 kosztują 265zł. A Logitechy 280zł. Taka różnica nie robi znaczenia tylko chciałbym kupić lepsze. Miałem juz styczność z głośnikami Crativa 2,1 oraz 5,1 ale te starsze modele no i są one według mnie świetne... No i właśnie nie wiem jak to jest z Logitechami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Geniusy to do minimum 12m2, poniżej tego będą dudnić. A co do basu to potwierdzam, pierdzielnięcie to mają niesamowite, Tannoy M2 przy nich wysiadają

 

 

hehe ja kupie logi z-5500 + creative X-fi :DDD bedzie super :D pamietajcie ze Koda to tak jak glosniki jakies manty. Koda lezy na samym dole hierarchi kina domowego dlatego wole kupic logi i x-fi dla mnie i tak bedzie to massakraaa :D poza tym pameitajcie ze ejst problem z dzwiekiem 5.1 na takich kolumnach w grach itd ;] jak bede miec dobry tv to sobie strzele kino domowea te logi do kompa beda wyjebiste:)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-530 są bardzo dobre!!!

Mam od jakiegoś czasu.

Satelitki, fakt ale grają zajbiście. Czyściutko, nawet na 100% głośności! Woofer jest drewniany i jest super! Bass jest bardzo potężny, nie mam uczucia że mu mocy bądź paru cm średnicy brakuje. I również żadnych harczeń!

Dźwięk jest super!!! Wykonanie bardzo dobre!!!! Mógłby być pilot ale i tak prawa z regulacją koło monitora stoi więc nie mam problemów.

Za taką cene... SUPER SPRZĘT!!!

(A jade na razie na zintegrowanej 5.1, co to będzie jak kupie Audigy2... :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-530 są bardzo dobre!!!

Mam od jakiegoś czasu.

Satelitki, fakt ale grają zajbiście. Czyściutko, nawet na 100% głośności! Woofer jest drewniany i jest super! Bass jest bardzo potężny, nie mam uczucia że mu mocy bądź paru cm średnicy brakuje. I również żadnych harczeń!

Dźwięk jest super!!! Wykonanie bardzo dobre!!!! Mógłby być pilot ale i tak prawa z regulacją koło monitora stoi więc nie mam problemów.

Za taką cene... SUPER SPRZĘT!!!

(A jade na razie na zintegrowanej 5.1, co to będzie jak kupie Audigy2... :D  )

1637618[/snapback]

 

Jedna wada w tych X-530 sa pokretla wmontowane w suboofer.

1637738[/snapback]

To te satelitki są plastikowe? No z tym pilot to fakt mógłby byc pilot, chociaż taki jak w Creativach... Jeszcze raz pytam czy ma ktoś adres to jakiegoś testu porównawczego lub sam posiada jedne z nich a kolega drugie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mial ktos moze stycznosc z zestawem Creative GD580 i moze cos o nim powiedziec?

 

Ew. moze polecic inny zestaw tego typu (wymaganie: musi byc wejscie optyczne)?

1643423[/snapback]

Creative GD580 to to samo co Creative Inspire™ P5800 5.1, tylko że z cyfrowym wejściem. Jeśli tak bardzo chcesz cyfry to może lepiej pożądne 2.1 Megaworks za podobną cenę rónież z wej. cyfr. Jeśli chcesz wydać do 600 za 5.1 z cyfrą to niestety nic naprawdę dobrego nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...