Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, więc powiem krótko, pokój 4x4(mały pokój, uwzględniając jeszcze niski skośny strop) ,karta dźwiękowa zintegrowana SupremeFX X-Fi 2, głośniki do gier i muzyki 50/50 , filmy oglądam tylko na plazmie. Cenowo to 400 zł. z groszami max, najlepiej jak najtaniej. Zastanawiam się nad takim zestawem(w końcu wszędzie polecane) SW-HF5.1 6000 lub Microlab FC-730, co polecacie z zestawów 5.1?

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie bo sam się zastanawiam nad kupnem. Budżet najlepiej do 350, jednak jeśli koniecznie trzeba będzie przekroczyć, to da radę. Głośniki najlepiej 5.1 i do gier.

 

Myślałem nad Geniusami i jakimś Logitechem ale Genius wydaje mi się że będzie miał nieco lepsze brzmienie ale nie wiem jak z dźwiękiem przestrzennym. No i jest trochę problem bo mam 1 wejście na głośniki (jack)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać z zestawu 2.1:

 

Creative Gigaworks T3 czy Edifier S330D ? a może coś innego.

Ograniczenia pokój o powierzchni ok 11m kw.Budżet ok.500 zł+/-100

Zastosowanie uniwersalne:muzyka,film,gry.Satelity muszą być stosunkowo małe, wąskie o szer max 9cm zbyt mało miejsca na biurku.

BOSE Campanion są dla mnie za drogie.

Czy ktoś miał możliwość porównania zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uciułałbyś na Companiony? Zanim ich nie usłyszałem to sam pukałbym się w czoło na myśl o wydaniu takiej kwoty na głośniki. Ale zupełnie przypadkowa wizyta w salonie Bose i stwierdziłem, że musze je mieć. Od kilku lat już jestem z nich mega zadowolony i choć przyznaje, że są drogie to warto poważnie się nad nimi zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jestem kompletnym laikiem w sprawach audio więc nie wiem w czym wybierać.Mój budżet to 170zł i szukałbym raczej na allegro.

Głównie słucham radia i oglądam filmy.Rzadko gram.Nie mam jakiegoś wybranego gatunku muzycznego,raczej słucham tego co wpada w ucho ;) Czy w tej cenie da się kupić coś co nie będzie przysłowiową popierdółką i będzie grało dosyć głośno i z w miare mocnym basem?

Zestaw chcę podpiąć pod integrę na Asrocku AM3+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam głosników 2.1 podpięte będą pod integre na Asrocku P67 pro3 rozmiaru pokoju nie podam bo będą sie czesto przemieszczaly (akademik / stancja ). Jeden z moich celów to : GŁOŚNIKI MICROLAB FC530U FC-350U CZYTNIK SD RADIO (1870584028) - Aukcje internetowe Allegro ale są jak dla mnie dosyc drogie dlatego prosze o jakies dobre propozycje w cenie pomiedzy 200 a 300 zł najlepiej takie które będą miały pilot .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić głośniki lecz nie bardzo potrafię się zdecydować. Moją uwagę przyciągnęły dwa zestawy Edifier s730 jak i Logitech z-5500, chciałbym się również spytać czym się różni zestaw Edifier s730D od tego "zwykłego". Pokój mam średnich rozmiarów ale dobrze w nim grają głośniki w obu specyfikacjach. Głównie chodzi mi o słuchanie muzyki mam na uwadze jak najlepszą jakość dźwięku w połączeniu z dobrym nie przesadnym basem. Jeżeli macie jakieś kontroferty do przedstawionych przeze mnie zestawów również chętnie rzucę okiem. ;) Cena nie gra roli i tu zaznaczam że nie interesują mnie żadne kolumny itd. gdyż posiadam już w salonie potężne cacko a te mają zostać podłączone do komputera ew. ps3 w osobnym pokoju. :)

 

P.S. Zauważyłem w internecie głośniki Edifier s750 lecz niestety nie widzę ofert kupna. :( Czy jest możliwość kupna tych głośników w Polsce ? Jeżeli nie to gdzie i czy w ogóle są one gdzieś dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się swoim zakupem - niedawno wynalazłem całkiem fajne monitory, drewniane, solidnie wykonane za... 200zł z przesyłką. Producent ciekawy, bo kojarzony głównie z chłodzeniem do PC: Scythe. Model KroCraft.

Nie są to zupełnie komputerowe głośniki, bo wymagają wzmacniacza - ale tutaj jest ogromna dowolność, wystarczy nawet stary grat sprzed 25 lat ;) Producent oferuje też swój, ale kolejny wydatek o wysokości 200zł.

 

Jak grają takie monitorki? W tej cenie rewelacja, do bliskiego odsłuchu przepięknie to gra, z daleka też nie jest najgorzej jeśli ktoś nie potrzebuje trząść meblami. Producent maksymalną moc podaje 20W przy impedancji 8 Ohm, więc najgorzej nie jest (to nie jest żadne badziewne PMPO, tylko prawdziwe waty).

Budowa jak już pisałem, solidna, drewniana, wykończenie potysiąckroć lepsze niż te w microlabach, o plastykowych logitech'ach/creative'ach nie wspominając. Wygląd estetyczny, klasyczny, przyczepić się nie można. Złote membrany mogą zauroczyć. Budowa podłużna z powodu specyficznego rozwiązania tunelu dla niskich tonów, by wydobyć z małych wooferów ile się da. Pomimo tego to niestety uderzenia to one nie mają. Osobiście musiałem we wzmacniaczu sztucznie podkręcić 'bass' (pomimo, iż jestem kompletnym przeciwnikiem takiego rozwiązania). Muzyka klasyczna, jazz czy też rock to miód dla uszu - w tej cenie a nawet i sporo większej nie znajdzie się nic lepszego (pod warunkiem, że posiada się już wzmacniacz).

 

Tak tylko piszę, bo ostatnio na rynku straszna kicha, wybór nędzny. Jak ktoś chce coś lepszego to jest 'skazany' na microlaby, które w tej cenie są potworne (brrr,... oddałem po tygodniu). Ja zaryzykowałem, stwierdziłem, że 200zł to nie dużo by poużywać do czasu aż złożę własne DIY audio :) Nie żałuję i do DIY mi nie prędko.

 

Poniżej recenzja jakiegoś lepszego speca niż ja :)

[Review] Scythe Kro Craft 2 way - bookshelf louspeakers - [English]

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce coś lepszego to jest 'skazany' na microlaby, które w tej cenie są potworne (brrr,... oddałem po tygodniu).

A który model microlabów miałeś? Rozumiem że do niego porównujesz te kolumienki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyszła i u mnie pora na wymianę głośników. Nigdy nie miałem do czynienia z jakimkolwiek lepszym zestawem, nie wiem więc, z czego najbardziej będę zadowolony. Planuję przeznaczyć na nie ok. 700zł (170€). Od paru lat marzyły mi się Microlaby, ale czytając Wasze komentarze nie mam na nie warunków - pokój duży (5x6), wysoki, ale biurko stoi w rogu i nie mam możliwości jego przemieszczenia. Ponadto będę ich słuchał jedynie siedząc przy komputerze z odległości ok. 0,5m. Głośniki na 90% będą stały na własnych stojakach. Muzyki prawie nie słucham na pececie, głównie zależy mi na filmach i grach, więc chyba jednak x.1 byłoby zalecane, prawda?

 

Na początku miało być 6c/7c, ale odpadają ze względu na bliski odsłuch. Poluję na Companiony, ale prawdopodobnie nie zmieszczę się w budżecie. 5.1 jestem w stanie rozmieścić (stojaki dookoła fotela i biurka), ale nie wiem, czy warto się w nie pakować. Co mi możecie polecić? Może mimo wszystko warto sięgnąć po Solo6c lub jakieś lepsze 2.0? A może wręcz przeciwnie - do filmów i gier uderzyć w dobry zestaw 5.1, np. Z-5500?

 

EDIT: Wziąłem zestaw Logitech Z-5500. I nie żałuję :D

Edytowane przez Amfidiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

u mnie zestaw 2.1 wygląda tak... Oczywiście zawsze mogę wyłączyć suba i mam 2.0 pełne pasmo oczywiście... Suba włączam tylko do filmów lub rapu z niskim basem a tak to jest wyłączony bo tylko przeszkadza:)

http://www.youtube.com/watch?v=AwIcQmvSZo4&feature=plcp&context=C27664UDOEgsToPDskJZ8nEGhT-u21Lwoi5Ex-1D

http://www.youtube.com/watch?v=evdCseUtHjE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=9YApOMHP4js&feature=plcp&context=C2d434UDOEgsToPDskKzHQ_dH9omUGmq-8aq_E3U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który model microlabów miałeś? Rozumiem że do niego porównujesz te kolumienki?

 

Tak, trochę porównuję :-) Miałem model 7C, czyli najwyższy z serii Solo. Rozczarowałem się bardzo, za tą cenę myślałem, że zagra to lepiej (płaciłem 540zł). Miałbym je do dziś, gdyby nie fakt że buczały, a na gwarancji stwierdzili że nic nie buczy (dziwne...). Sprzedałem je za tyle samo, bo całe szczęście poszły o stówkę do góry B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4D: pomyśl o Logitech Z3-e. Ekranowanie magnetyczne, sterowanie z pilota (niestety przewodowego, ale do laptopa jak najbardziej może być). Uważaj tylko na subwoofer, jak źle wyregulujesz będzie buczeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

kup creative giga works t20 i możesz osobno dokupić jakiegoś dobrego suba wyjdzie troche drożej ale od razu nie musisz go kupować:) Zagra to dużo lepiej niż gotowy zestaw :)

tego suba bedzie słychac w całym mieszkaniu:) im dalej od niego tym bass będzie niższy. Sub ma swój wzmacniacz możena go na kilka sposobów podłączyc po jakiś inny zestaw stereo lub jackiem pod laptopa :)

http://cokupic.pl/produkt/Jamo-Sub-200

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym zakupic glosniki do komputera, najlepiej do 700zł ale jak byloby warto doplacic to moge i ok 1000zł wylozyc.

Glosniki mialyby byc do muzyki, filmow, gier.

Najpewniej beda staly blisko biurka / na biuku, mysle ze 5.1 nie wchodzi w gre, nie mialbym gdzie ich rozstawic.

Pokoj jest dosyc duzy 5 m x 6 m.

Najchetniej widzialbym glosniki 2.0, jakies kolumienki podlogowe po obu stronach biurka ale blisko, ok 0,5-1.0m

Myslalem o solo 7c, ale nie jestem przekonany

Karta dzwiekowa x-fi titanium

bde wdzieczny za pomoc / rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Microlab Solo 7c pod tą kartę którą masz będą ładnie grały ja ci osobiście je polecam no chyba że wolisz jak większość czasem radzi pójść droga wzmacniacz używany i głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchetniej widzialbym glosniki 2.0, jakies kolumienki podlogowe po obu stronach biurka ale blisko, ok 0,5-1.0m

 

Do odsłuchu bliskiego pola nie polecałbym podłogówek, ani krów pokroju Solo 7. Już wolałbym spróbować Edifier R2600 - nikt tego nie miał, ale konstrukcyjnie są ciekawsze niż solo (przedni bassreflex, bi-amp), mogą zagrać lepiej niż Solo. Jednak nadal w jednej kolumnie jest elektronika, a w drugiej nie - w przypadku takich zestawów (z tych które miałem) zawsze jedna kolumna grała nieco inaczej niż druga (co mnie irytowało). Jeśli masz więcej kasy, to od razu wskocz w kolumny pokroju Behringer B3030A , ale potrzebna jest zewn. karta/DAC z regulacją wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z Gigaworks T40 ? Chcę wymienić moje x540 na jakieś tanie głośniki 2.0 i właśnie T40 zwróciły moją uwagę. Nie zależy mi na mocy więc wydają się rozsądnym wyborem. Póki co do grudnia conajmniej będą grać na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mieliście może kontakt z następującymi kolumnami?

 

Głośniki Edifier 2.0 RT1600 Plus czarne (2404596076) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Microlab Solo2c - Komputronik RTV AGD Notebooki, komputery i elektronika

 

Mają być podłączone pod laptopa i stać na biurku ewentualnie rzucone do kuchni by posłuchać muzyki z mp3 lub radio. Użytkować będzie moja żonka i chcę by grały w miarę przyzwoicie.

 

Dodam, że propozycję wyłapałem z niniejszego tematu ale liczę, że ktoś podpowie co będzie lepszym wyborem.

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Może ktoś mi polecić jakieś fajne głośniki 2.0 , zależy mi na tym, żeby były w miare kompaktowe. Jestem na etapie częstych przeprowadzek + często brak miejsca na biurku. Fajnie by było, żeby grały w miare przyzwoicie na niższych tonach. cena max 200 złotych. Będą podłączone głównie do lapa/zintegrowanej karty na pc, więc wiadomo, że nie ma co liczyć na audiofilskie parametry ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...