Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to jest z tym dekoderem co ma zestaw Z-5500 . Czy jeśli np. posiadam dvd bez wyjścia na głośniki 5.1 to mogę to podłączyć do tego zestawu. Tylko jak przez jakie łącze , cyfrowe ?

Może ktoś mi to wytłumaczyć bo się na tym nie znam . I jeśli będę miał Sound Blastera X-Fi to raczej tego dekodera nie wykorzystam , więc nie potrzebne mi będzie to DTS itp. Czy jestem w błędzie i wykorzystam to do filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem logitech robi dobre głośniki ale nie ma szans przy np. JBL które samym designem zjadają konkurencję na śniadanie http://www.rb.com.pl/apps/katalog/tekst.js..._b3&news_id=457 są to początki oferty firmy, która "tworzy dźwięk" tylko przestrzegam przed słuchaniem w MM lub innych "ciekawych sklepach"

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem logitech robi dobre głośniki ale nie ma szans przy np. JBL które samym designem zjadają konkurencję na śniadanie 1668184[/snapback]

 

Z tym zjadajacym designem to bym nie przesadzal... jak dla mnie te glosniki to brzydactwo, pasujace tylko do Macintosha i wnetrza urzadzonego w ultranowoczesnym stylu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zjadajacym designem to bym nie przesadzal... jak dla mnie te glosniki to brzydactwo, pasujace tylko do Macintosha i wnetrza urzadzonego w ultranowoczesnym stylu...

1669139[/snapback]

Ja też je widziałem w MM , wyglądają kosmicznie. Nic ładnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz zastanawiam sie nad zakupem logitechow x230 i nad porownaniem ich z creativami t3000. jedno przemawia nad logami, maja wieksza tube basowa ale gdzie dostepna na wyciagniecie reki regulacja basow jak to jest w creativach ?

mial ktos moze te logitechy ? jak one graja ?

aha jeszcze jedno ktos mial przyjemnosc odsluchiwac creativow i-trigue ale 2.1 ?

tez nad nimi sie zastanawiam

1664504[/snapback]

 

 

Hej Pathfinderze, dlaczego Wy tylko zadajecie pytania zamiast szukac odpowiedzi???? spojrz na mojego posta (dwa nad Toba) moze to pomoze Ci w podjeciu decyzji bo tam znajduje sie odpowiedz na Twoje zapytanie. Jak do jasnej cholery mozna go nie zauwazyc. :mur:

 

B) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czy ktoś z was posiada zestaw 5.1 Creative Inspire GD580 ? Zastanawiam się nad jego zakupem, ale jestem zielony w kwestii audio do kompa. Zresztą potrzebuję tego głównie do konsoli PStwo, ale do kompa też. I teraz pytanko, jak to podłączyć do kompa i czy wystarczy mi moja zintegrowana karta dźwiękowa na płycie (płyta Gigabyte). Jak już mówiłem kompletnie nie znam się na tym. Czy ten miniamplituner co jest w tym zestawie zastępuje kartę dźwiękową w kompie ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Creative Inspire GD580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maja fajny wyglad

panel, pilot ale nie zapominaj ze satelitki z tego co widzialem pochodza od inspire t5800 i sa jednodrozne. wiec ja bym sie nad nimi zastanowil.

jak juz chcesz sie tym bawic poszukaj czegos jak t5900. maja juz dwudrozne satelitki - a to wierz mi wiele zmienia, i kosztuje o polowe taniej.

a jak bardzo chcesz miec pilot bezprzewodowy do kompa mozesz zainteresowac sie girderem. ja tak mam aktualnie i kontroluje pilotem od tv w kompie wszystko.

Edytowane przez PathFinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GD580 maja te zalete, ze maja wejscia cyfrowe - optyczne i elektryczne.

 

Satelitki sa od P5800 (czyli przednie jednodrozne), sub to inna konstrukcja niz P5800/T5900 (wzmacniacz przeniesiony do "sterownika"), ale nie wiem czy lepszy czy gorszy.

 

Mam zamiar kupic te GD580 - kablem optycznym podlaczyc konsole, a elektrycznym kompa i korzystac z dobrodziejstw Dolby Digital i Pro Logic II :)

 

katoze: to nie jest amplituner senso stricte (nie ma radia), tylko wzmacniacz z dekoderami :) Nie zastapi on karty dzwiekowej, bo cos mu musi podawac sygnal.

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co :)

 

zwracam ci honor

nie pomyslalem wlasnie o tym (digital out)

z takim wyjsciem te glosniki moga naprawde niezle dawac sobie rade

hm tylko zastanawiaja mnie te satelitki. dlaczego w tak dobry zestaw nie wlozono takich dwudroznych, gdzie takie wlasnie znajduja sie w zestawie o wiele slabszym - t3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o glosniki to mam Logitechy Z-5300 i ..... POLECAM JE W 100% ! Mocne ( a mam pokoj 7mx5m ) , świetne pasmo przenoszenia , nawet jak dam na maxa to nic nie charczy ( chociaz zadko daje bo pozniej mnie uszy bola ) ! POLECAM ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

moje pytanie jest kierowane do posiadaczy podobno całkiem niezłego zestawu

Głośniki Tracer Eclipse 5.1,

Interesuje mnie praktycznie jedna sprawa, bo resztę juz wyczytałem na forum, mianowicie,

- ile urządzeń mozna do tego poddpiąc jednocześnie, bo dla mnie im wiećej tym lepiej :) właściwie chciałbym pod to podłaczyć DVD, kompa i TV.

Zasanawiam się na kupnem zestawu Creative Inspire GD580 ale głownie dla jego Decodera DDTS-100, który podoba mi sie z tego względu, że ma 3 wejścia optyczne, 1 koncentryczne, 3 analogowe stereofoniczne, czyli mozna pod niego podpiąć całką sympatyczną licznę sygnałów. Choć same głośniki z tego co czytałem są takie sobie.

Dlatego mocno zastanawiam sie nad zakupem Głośniki Tracer Eclipse 5.1, bo czytałem na jego temat kilka pochlebnych opini.

Nie mniej podstawowe pytanie - ile urządzeń mozna do tego poddpiąc jednocześnie.

 

Zastanawiałem się jeszcze nad Manta MM4500, widziałem je na żywo i z wyglądu sprawiają całkiem niezłe wrażenie calutkiej z prawdziwego drewna, a to wielki plus, tyle że nigdzie nie moge znaleźć informacji od ich posiadaczy.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez djlexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , szukam tanich w miare sensownych pierdków do pokoju ~12m , chce je podpiac do laptopa.

 

Kidys byly dostepne zestawy geniusa 2+1 w drewnie , nawet to pierdziało , teraz nie moge znalesc. Jedynie cos takiego

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66058717

 

lub to ? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66253881

to ten sam zestaw tylko "inna" firma?

slyszal ktos to ?

 

odrazu mowie ze P-380 i temu podobne mnie nie interesuja. :rolleyes:

Edytowane przez gulises

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie że zestawy z subem generalnie brzmią znacznie gorzej na tradycyjnym stanowisku komputerowym. Dokładnie chodzi o płaską charakterystykę częstotliwości, która w zestawach z subem jest praktycznie nie do osiągnięcia, a to z tego powodu że sub musiałby stać w miejscu gdzie stoi monitor. Zwykle sub ląduje na podłodze, pod biurkiem i pojawia się nienaturalne, nieliniowe wzmocnienie pewnego zakresu niskich częstotliwości wywołanego rezonansem a w średnicy powstaje wielka dziura. No i brak kierunkowości dołu ( 150-200 hz) nawet kiedy sub byłby na biurku. W zestawach audiofilskich suby są budowane rozsądnie i tak też użytkowane (cięcie przy 45 HZ i dobre rozmieszczenie) w zestawach komputerowych liczy się "łup łup" i zwykle są beznadziejnie cięte (150-200 Hz) i są w okolicach waszych nóg lub obok monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w dalszym ciągu nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie któe są lepsze...

Creative T5900 Vs. Logitech X-530

Przyda się to zapewne nie tylko mnie...

1680567[/snapback]

Szukalem dla siebie zestawow 2.1 ale moze Ci pomoge. Na kazdym forum gdzie pisalem/czytalem ludzie polecali Logitecha, Creative zawsze wypadal gorzej, ma nizsza jakosc dzwieku. Porownywalem X-230 Logitecha i T3000. Wiecej szczegolow na innych forach np forum.pclab.pl

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie poczytać moje wrażenia z zestawu Manta MM-4500 Surfer to opisałem je tu: http://napisy.org/forum/showthread.php?p=138665#post138665

Polecam lekturę dla zastanawiająych się nad zestawem 5.1 do 500zł raczej do dvd niż kompa, moja opinia jest chyba jedną z pierwszych - sam szukałem przed zakupem i nie znalazłem. Zostałem więc chyba jeleniem na ochotnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego sądzicie, że Logtechy? Może jakieś argumenty... Tylko nie piszcie nic w style "łądniejszy kolor" " Ta firma badziej mi pasi..."

1683312[/snapback]

Miałem wiele modeli creativa, a teraz mam logitech Z-5500. Dźwięk bajka, żadnego charczenia, co było w creativach. Po prostu mają lepszy dźwięk i tyle. Wygląd też jest super :) X-530 to też dobry i tani zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój wybór prawdopobnie padnie na Logitechy skoro tak wszyscy je polecają :) Dzięki bardzo!

 

EDIT:

Czy mógłym prosić aby ktoś pstryknął jakieś fotki tych głośniczków? najlepiej juz rozstawionych w pokoju :)

Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam glosnikow do okolo 600 zl powinny byc z decoderem z wyjsciem optycznym np Creative GD580 5.1 czy jest cos lepszego w tej cenie z decoderem ?

 

Czy mozna w tej kwocie znalesc gdzies jeszcze Z-5300 ? Z tym ze w tym przypadku nie mialbym w xboxie dd i dts tylko 5.1 z tym samy dzwiekiem z tylu i z przodu - ile kosztuje taki decoder z wyjsciem optycznym ?

Edytowane przez SDSW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...