Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem chyba cały temat i setki komentarzy i ogólnie ch.. wiem.

Mianowicie szukam zestawu 2.1 do pokoju 3m x 2.5m (czy jakoś). 5.1 dawno sobie z głowy wybiłem, bo w kwiatkach to głośników umieszczać nie będę. 2.1 starczy.

 

Właściwie to już wybrałem - LOGITECH X- 230 -, bo co innego w cenie do 250zł? Mam jedno BARDZO ważne pytanie: Ogólnie posród wszelkich ochów i achów nt. X-230 spotkałem się z DWIEMA opiniami, że LOGITECH X- 230 nie nadają się do słuchania METALU

(nikt nie pisał, że się nadają :-| ) Czy faktycznie? Za odpowiedź kogoś kompetentnego byłbym bardzo wdzięczny.

 

Aha no i jeśli x-230 się nie nadają to jakie głośniki pociągneły by coś pokroju Slayer/Carcass/Nevermore itp. itd.

Edytowane przez Kornwaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam glosniki Creative Megaworks 2.1 250D THX z SB Audigy OEM i jestem z tego zestawu bardzo zadowolony :) Slucham na nich roznej gatunkowo muzyki - ok Pandory przez Rammsteina do DJ Tiesto.Jak na razie nie moge powiedziec o nich zlego slowa.Jezeli komus przeszkadza w nich bas to mozna go bez problemu wyregulowac.Ja akurat lubie dobry bas i w tym zestawie swietnie go slychac.Kilku znajomych ,ktorzy slyszeli te glosniki bylo jak najbardziej na tak :) Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie Creative wydał na rynek polski poprawnie grające głośniki czyli M80 na dodatek kosztujące niecałe 240 PLN.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67729861

 

Jeśli ktoś chce jakości a nie dudnienia to w tej cenie nie ma nic innego. Creative MegaWorks™ 2.1 THX 250D, GigaWorks™ 7.1 S750 THX retail

i Logitech Z-2300 THX, Z-5500 THX nie dadzą tak wiernego dźwięku jak Creative M80, jedyna przewaga modeli z subem (np. Logi Z-2300, Ct 250D) to silne uderzenie basu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tylko dlaczego allegro, skoro w sklepie taniej? Na przykład na sirius.pl są za 225zł... Ale czy lepiej grają od wymienionych topowych Creative i Logitech to mam wątpliwości, skąd o tym wiesz?

1708280[/snapback]

Nie wiedziałem że są w sirius.pl :oops: . Co do topowych głośników to słyszałem Logitech'a Z-2300 - i dźwięk był nienaturalny, nieszczegółowy. Z-5500 to samo, ale nie mogłem dokładnie przetestować. Creative I-trigue wiem że ma zero detali w basie. Powiem może inaczej - sprzęta pokroju Z-5500/Z-2300/250D - "bajerują" słuchacza podbitym basem i sopranami ale ani jedno ani drugie nie jest wiernie reprodukowane a średnicy brak.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 250 można czasem używane z-3e wyrwać

1702661[/snapback]

Powiem więcej, można nowe za 242 zł wyrwać...

 

@Kyle, jak z basami w tych M80? Widziałem tylko jeden test, ciężko więcej znaleźć zresztą... Głośniki niby bardzo dokładne, ale jak z niższymi pasmami? Trochę jednak martwi że to 2.0 a nie 2.1...

 

Mają wbudowany wzmacniacz, więc tylko podłączam minijackiem do karty dźwiękowej, tak? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, można nowe za 242 zł wyrwać...

 

@Kyle, jak z basami w tych M80? Widziałem tylko jeden test, ciężko więcej znaleźć zresztą... Głośniki niby bardzo dokładne, ale jak z niższymi pasmami? Trochę jednak martwi że to 2.0 a nie 2.1...

 

Mają wbudowany wzmacniacz, więc tylko podłączam minijackiem do karty dźwiękowej, tak? ;)

1708741[/snapback]

Tak to są monitory aktywne więc nie trzeba nic dodatkowego. Co do niższych częstotliwości to sam używam monitorów (MA-20D) i basy są przede wszystkim dokładne i kierunkowe czego nie ma w zestawach z subem. Brak suba traktowałbym jako zaletę. Generalnie jeśli chcesz dźwięk wierny i nastawiony na jakość to kup monitory (bez suba), jeśli nie zależy Ci na szczegółach tylko głośnym dudnieniu i piszczeniu to kup jakiś zestaw z subem - Z-2300 nie piszczą ale bas jest bez precyzji jak reszta pasma (bas cierpi najbardziej choć mocny). Miałem już kupę sprzętu (był też creative T5400 i Tracer Eclipse 240W RMS) i po pewnym czasie człowiek chce po prostu jakości i plastikowe zabawki z subem wywala.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... ale jak nisko jest w stanie zejść ów bas? W tej recenzji widziałem że do 40 Hz zszedł, w specyfikacji jest 65 hZ, miło ze strony Creative ze nie oszukują... ;) Ja postrzegam bas w ten sposob ze np. na sluchawkach Sennheiser MX400 slysze go malo. Nie potrzebuję basu mocnego ani głośnego, ale dobrze, jeśli jest po prostu przyjemny, a zawsze zdawało mi się że im niższy tym przyjemniejszy... Poza tym, slucham raczej rapu, trance, troszkę techno, nie jestem typem audiofila słuchającym głównie muzyki klasycznej... myślisz że będą odpowiednie?

Edytowane przez jediknight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś posłuchać ich albo monitorów o podobnej budowie ale zastrzegam że Tracer power 900 za 100 PLN to szajs więc się na nim nie skupiaj. Co do przyjemności basu to miałem wcześniej wzmacniacz Yamaha i kolumny Bellwood excellance 10 (najdroższej serii tej firmy + kable nakamichi srebro z miedzią OFC) które faktycznie schodziły do 30 a nawet mniej Hz , jednak bas nie był przyjemny więc niska częstotliwość nie gwarantuje "fajnego" basu. Yamahę i Excellance sprzedałem i kupiłem Edirol MA-20D i to gra znacznie przyjemniej i wierniej , choć bas nie schodzi już tak nisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

 

Mam pytanie odnośnie tego zestawu: ART CUBE 809

 

W sumie jest bardzo tani, bo kosztuje 55 zł na allegro nowy zestaw i ma 25 W RMS co jest całkiem całkiem (sub ma około 15 W)

 

Dlatego doradźcie mi czy wart kupować ten zestaw i jakie są opinie tych którzy go mają.

 

TYLKO nie piszcie mi: "dołóż 200 zł i kup sobie lepsze"

 

THX z Góry.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szukam glosnikow do 320zl  5.1 ktore mozna podlaczyc do konsoli i do tv ?? prosze o pomoc ( czy dzieki kablu optycznemu podlacze CREATIVE INSPIRE P5800 5.1 i  T5900 do tv i xboxa ? )

1712788[/snapback]

W obu przypadkach: NIE, bo zaden z tych zestawow nie ma wejscia optycznego. Najtansze glosniki z wejsciem optycznym to z tego co wiem Creative GD580 (ok. 600zl).

 

Co do podlaczania jednoczesnie konsoli i TV: subwoofer w T5900 ma dodatkowe wejscie AUX IN stereo w formie minijacka - za pomoca przejsciowki cinch->minijack mozna podlaczyc TV, a do wejsc analogowych konsole (jesli bedzie ona takie wyjscia miala).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygladaja calkiem fajnie, ale podejrzewam ze funkcjonalnoscia nie roznia sie wiele od takich T5900, spojrzcie na budowe glownikow satelit i wymiary basowego. na pierwszy rzut oka wydaje sie to samo tyle ze obudowa zmieniona. a moze to tylko dzielo faceliftingu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabylem dzisiaj T6060 i powiem, ze jestem bardzo zadowolony, przed nimi uzywalem wiezy Phipipsa z dwoma kolumnami, ale T6060 daje duzo lepszy dzwiek od nich. W odroznieniu od T5900 z ktorymi mialem stycznosc duzo lepiej slyszalne sa srednie tonym. Bas bardzo mily. Wydaje mi sie, ze beda dobrym konkurentem dla x-530. Poza tym posiadaja pilota z wyjsciem aux i sluchawkowym co jest bardzo przydatne, satelitki sa tez dosc sporych rozmiarow, wieksze niz to mozna wywnioskowac ze zdjecia. No i zestaw posiada zewnetrzny wzmacniacz.

Edytowane przez Oxygane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Potrzebuję głośników do słuchania techno ( głównie ), ale też muzyki rozrywkowej takiej jak w radiu zet czy rmf leci i różnych kołysanek do tańczenia z dziewczyną :) ( np .Reaymon czy The Corrs ). Mam na nie 350 zł ( max 400 )

 

 

Właściwie znam tylko Creative Inspiere T5900 które mam okazje często słyszeć u znajomego, ale nie zadawala mnie jakość, a właściwie tonacja dzwięku który wydają ( dużo bassu i sporanu - zamało średnich ).

 

Logetichów X-530 na własne uszy nie miałem przyjemności ( lub nieprzyjemności ) słyszeć. Za to znam wiele oponi o nich w prównaniu do Creativów T5900, które to żeby było ciekawiej są odmienne od siebie :mad: ( wiadomo każdy ma inny słuch ).

 

 

Wiem że oprócz wymienionej pary są jeszcze głośniki innych form. takie jak np. te : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68410684.

 

 

 

Obecnie zastnawiam się nad inspierami T6060, logitech X-530 lub jakimiś innymi jak te Mercury podane powyżej oraz Logetichami Z-3 i Inspirami M80

 

Mam do Was kilka pytań i bardzo prosiłbym o odpowiedź osoby które miały okazje slyszec oba zestawy w których mowa w poszczególnych pytaniach.

 

 

- czy nowe Inspiere T6060 dalej mają wyraźną dziurę w tonach średnich jak T5900?? A jeżeli tak to jak bardzo jest ona duża. Lub o ile jest ona mniejsza.

Oraz czy wyeliminowano choć po częsci problem charczenia głośników nawet w średnim zakresie głośności, czy nowe Inspire mogą grać głośniej od T5900 bez charczenia ??

 

- Logitech X-530, generalnie z opini wywnioskowałem że od T5900 mają lepsze pod względem jakości dzwięku satelitki ale gorszy ( bo plastikowy ) sub, oraz że potrafią grać głośniej bez zniekształceń ( charczenia głośników ). Proszę o wypowiedź osoby ktore odsłuchiwały obydwa zestawy.

 

- czy są zestawy innych producentóww cenie do 350 zł ( max 400 ) ( np. te Mercury ) które są lepsze od wyżej wymienionych głośników ( Inspire T6060 i X-530 ??

 

- jak grają Logitechy Z-3 w porónaniu od Inspirów czy X-530. Dużo głośniej ?? Dużo lepiej jakościowo ?? czy tylko podobnie ??

 

- Inspire M80, pytanie podobnie jak w przypadku Z-3.

 

- I ostatnie pytanie : Logitech Z-3 czy Inspiere M80 ?? Które lepsze pod wieloma względami ??

 

 

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc i podpowiedzi/uwagi.

 

PS. Jeżeli ktoś nie może mi poświecić wiele czasu proszę napisać tylko które głośniki by wybrał.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was kilka pytań i bardzo prosiłbym o odpowiedź osoby które miały okazje slyszec oba zestawy w których mowa w poszczególnych pytaniach.

- czy nowe Inspiere T6060 dalej mają wyraźną dziurę w tonach średnich jak T5900?? A jeżeli tak to jak bardzo jest ona duża. Lub o ile jest ona mniejsza.

Oraz czy wyeliminowano choć po częsci problem charczenia głośników nawet w średnim zakresie głośności, czy nowe Inspire mogą grać głośniej od T5900 bez charczenia ??

 

1720001[/snapback]

 

Nie ma w T6060 takiej dziury w srednich tonach jak jest to widoczne w T5900. Takze bardzo glosno grają bez harczenia, znieksztalcenia zaczynaja sie u mnie na Live 5.1 przy 90% głośniosci. Bas jest bardzo potezny i soczysty, kazde uderzenie czuć na płucach, swietnie sie nadaja do techno, ogolnie sa o niebo lepsze od T5900. Tez wybieralem miedzy nimi, a logtechami i jestem z nich szalenie zadowolony. Najwiekszy wpływ na moj wybór, miał fakt, iż T6060 posiadają bardzo funkcjonalnego pilota z wyjsciem aux i sluchawkowym, a Logitechy "panel" maja umieszczony na satelicie co jest bardzo niewygodne.

Edytowane przez Oxygane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech X-530, generalnie z opini wywnioskowałem że od T5900 mają lepsze pod względem jakości dzwięku satelitki ale gorszy ( bo plastikowy ) sub, oraz że potrafią grać głośniej bez zniekształceń ( charczenia głośników ). Proszę o wypowiedź osoby ktore odsłuchiwały obydwa zestawy.

 

 

Sub w X-530 zdecydowanie nie jest z plastiku!!!

Ja wybrałem Logitechy ze względu na ich multimedialny charakter(nie bez znaczenia była też ich atrakcyjna cena).

Jeśli priorytetem w twoim przypadku ma być słuchanie muzyki to lepszym wyborem będzie zestaw 2.0 lub 2.1.

Edytowane przez Piit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...