Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Costi, ale ciąłeś orginalne kable i dosztukowałeś te czy przez wtyczki?

 

Czytaj chlopie ze zrozumieniem... Napisalem przecie, ze zrobilem przedluzacze kupujac dwie pary wtyczek (a dokladniej sa to dwie pary wtyczka+gniazdko).

 

Oryginalnych kabli nie ruszalem, bo lubie miec gwarancje na nowo kupiony sprzet ;) Obecnie moje kable do tylow wygladaja tak:

 

Glosnik-oryginalny kabel-przedluzacz-subwoofer

 

Wtyczke od strony suba widac na zdjeciu, zdjecie drugiego konca moze byc troche klopotliwe, bo kable sa troche schowane (ida wokol calego pokoju wzdluz scian).

 

Wtyczki mam takie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76693451

Gniazdka takie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75162964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable z miedzi OFC, za jakies 3zl/metr. Nic superspecjalnego, ale pewnie i tak sa duzo lepsze niz oryginalne ;)

 

Jesli chodzi o oryginalne kable od X-530, to tylne maja ok. 4 metry (z mala gorka), przednie jakies 1.5-2 metry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post #1

 

 

Uczestnik

 

 

Grupa: Użytkownik

Dołączył: 2-Grudzień 04

Skąd: Przemyśl

 

 

Ostrzeżenie: (30%)

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76896154

 

 

DANE TECHNICZNE :

Cechy konstrukcji zestaw 5 kolumn, bassrefleks, MDF

Moc muzyczna 110 W

Moc nominalna: 50 W

Pasmo przenoszenia: 20Hz- 17000Hz

Skuteczność: 80 dB + 2 dB

Wymiary: (szer. x wys. x głęb.)

Front: 13 x 52 x 13 cm

Centralny: 28 x 9 x 11,5 cm

Satelita: 19 x 20 x 10,5 cm

Subwoofer: 20 x 36 x 31,5 cm

 

Troche nie chce mi sie wiezyc w te dane techniczne :D

Czy one posiadaja wzmacznacz ? bo widze tylko an sub. jest , po podlaczeniu do kompa beda smigaly czy 3ba wzmacniacz ?

 

 

Model Voice Kraft VK 868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz polozyc kable do obu tylnych glosnikow wzdluz tej samej sciany - nie jest przeciez powiedziane, ze kabel do prawego musi isc wzdluz prawej sciany, a ten do lewego wzdluz lewej. ;) Beda sie troche roznic dlugoscia, ale nie zauwazylem zadnych problemow.

 

Mialem ten sam problem i rozwiazalem go wlasnie w taki sposob.

 

Taka uwaga ogolna odnosnie przedluzania kabli - trzeba miec swiadomosc, ze glosniki komputerowe (nawet Logi Z5500) to nie jest sprzet audiofilski i kable nie maja az tak duzego wplywu na brzmienie, a wszelkie przedluzacze, jakie podlaczymy, beda z reguly lepsze od przewodow dolaczonych w standardzie (chyba ze ktos wezmie przedluzacz od lampki ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że ja mam stanowisko na środku dłuższej ściany, głośniki chce zamontować w narożnikach przeciwnej. Jakby miały obok siebie lecieć to bym musiał zrobić 20m kabla prawie. Pokombinuje jeszcze, sprawdze co będzie jak dostane logi, najwyżej przedłużki pomaluje na żółto (kolor ścian)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz polozyc kable do obu tylnych glosnikow wzdluz tej samej sciany - nie jest przeciez powiedziane, ze kabel do prawego musi isc wzdluz prawej sciany, a ten do lewego wzdluz lewej. ;) Beda sie troche roznic dlugoscia, ale nie zauwazylem zadnych problemow

. Ponoć nie powinno być większej różnicy w dłgości kabli niż 5-10% (dla zestawów stereo) bo zaczynają się pojawiać drobne rozbieżności w dźwięku. Ciekawe tylko, czy ktokolwiek realnie to usłyszy....... no może jakiś zaawansowany audiofil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim wypadku, jak komuś zalezy aby identyczny dźwięk był zrobić obydwa tej samej długości. Co za problem?

Jak ktoś słyszy różnice 5% to pare zł więcej nie zrobi mu różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze sie do tej dyskusji ponieważ chce kupić Logitechy Z-2300 :>. Początkowo miałem wieże Philipsa [2x 50 W + dodatkowo miały głośniki tylne]. lecz przeprowadzka bracików do innego pokoju zaoowocowała tym że "

jade" teraz na starym Zodiaku. Myślałem tez na Creativami lecz szybko tą myśl porzuciłem po przeczytaniu niejednego forum. No i moje pytanie: czy te logitechy nie beda "za duze" na pokoj 16 mkw ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Sorki że się tak wbijam w trakcie dyskusji

czy moze jest ktos wśród Was kto ma jakis doswiadczenia z tymi głośnikami -Cambridge Soundworks Sw320 2.1. Pytam ponieważ mam mozliwość kupna za niewielki pieniądze. Dodam ze aktualnie dzwieku słucham na słuchawkach i chyba nie jestem zbyt wymagajacy. :blink:

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ja mam Creative I-Trigue hmm bodajze 3200:) Te głośniki 2.1 graja poprostu bosko. Tak dsa wyprofilowane ze dźwwięk idzie do ucha a nie prosto w ściane. 3membrany tytanowe w 1 głosniku. Możliwosc podlaczenia konsoli. Wytrzymałe. Fajny pilot na kablu bo świeci na niebiesko:P No to tyle. moze sie komus przyda jak nei bedzie wiedzial co kupic 2+1 ;] I-Trigue rzadzi;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> do kompa:

glosniki_1

glosniki_2

glosniki_3

glosniki_4

 

Czy moze poprostu T6060 albo X-530?

 

Zastosowanie to glownie mp3, pozatym filmy i gry. Pokoj 20m^2.

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> do kompa:

glosniki_1

glosniki_2

glosniki_3

glosniki_4

 

Czy moze poprostu T6060 albo X-530?

 

Zastosowanie to glownie mp3, pozatym filmy i gry. Pokoj 20m^2.

Kup markowe, dobre głośniki... Zostań przy T6060 lub X-530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup markowe, dobre głośniki... Zostań przy T6060 lub X-530

I tak tez zrobie:)

 

Ale juz nie bede tutaj pytal, ktore lepsze T6060 czy X530,

bo pewnie opinie rozlozylyby sie 50/50?

 

We wtorek biore oba zestawy do potestowania

i ciekawe ktore lepiej wypadna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Otóż to... :wink:

A ja wlasnie zapytam :P Przeczytalem sporo stron,ale nadal mam dylemat miedzy Creativami 6060 a Logitechem X-530 i teraz tak,czym sie kieruje:

Nie interesuje mnie to,ze nie ma pilota,albo kable za krotkie czy tez to,ze czasem slychac radio :P.Chce je podlaczyc do komputera bez zadnych wzmacniaczy albo wiezy tylko bezposrednio do karty dzwiekowej.Interesuje mnie to,by byl w miare duzy bas,ale i odpowiedni sopran.Caly czas myslalem nad X-530,ale wielu ludzi pisze,ze w czasie sluchania MP3 jest slaby sopran - to prawda ?? Ja chce miec nawet przewage sopranu nad basem albo chociaz 50/50,ale bas chce miec tez duzy (a nie taki jak jest przy ustawieniu w winampie full treble) no i przy tym dobra jakosc dzwieku no, a przede wszystkim mozliwosc ustawienia sporej glosnosci bez uslyszenia charczenia.Poza tym ten wyglad X-530 - miodzio.Wiec doradzcie mi,ktore wziac.Chce sobie sprawic ten prezent dokladnie na wigilie a mam olbrzymi dylemat.Normalnie bym bral X-530 i to bez zastanowienia,ale chodzi o to,czy to prawda, ze w czasie sluchania MP3 sporo zanika sopran,a jesli tak to czy da sie go odpowiednio ustawic we wlasciwosciach winampa,zeby przy tym slyszec tez bas ?? Jesli tak to jakie wlaczyc ustawienia (jesli mi takowe podacie to wybor bedzie oczywisty - X-530) Prosilbym o szybka odpowiedz bo zalezy mi na czasie,glownie chodzi o to pytanie z sopranem.Zaznaczam,ze chce je uzywac,do gier,filmow oraz sluchania muzyki (glownie dance,trance,techno) Dzieki z gory i pozdrawiam

Edit - powiedzcie mi jeszcze jak bede mial je podlaczyc do swojej dzwiekowki na plycie (plyta jak z podpisu) by miec 5.1.Zaznaczam jeszcze raz - nie mam zadnej wiezy.Bede wdzieczny za odp - pozdro

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec na razie zaden mnie jakos specjalnie nie "uwiodl" jakoscia dzwieku, spodziewalem sie czegos wiecej - widze ze jednak musze wydac na glosniki powyzej 1k zł:( Moze ciut lepiej T6060....

 

Z wygladu bardziej mi odpowiadaja X530, ergonomie lepsza maja creativy, ale oba maja ZDECYDOWANIE za krotkie kable:((

 

Wiec nie wiem, jutro jeszcze sie zastanowie - teraz ide na KingKonga, ale pewnie zwroce obydwa zestawy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem przedłużania chyba rozwiązałem, postawiłem biurko w narożniku, a obok 2 lekko wyższe szafki. Obawiam się czy nie będzie zbyt płasko. Ale w jakimś poradniku do ustawiania kina domowego, tylne były całkiem płasko :P. Ew powiesze je na ścianach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...