Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja radio zlapalem dwa razy. Akurat grala muzyka klasyczna jakas :)

 

Warunki konieczne, zeby cos zlapac: glosniki musza byc wlaczone, ale nie grac. Poziom glosnosci potencjometru mialem w obu przypadkach bardzo nisko.

 

Aha, oba razy zdarzyly mi sie ok. drugiej w nocy - i nigdy poza ta pora radia nie zlapalem. Widac o tej porze sie lepiej fale o tej czestotliwosci rozchodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sytuacja wygląda tak. Nie wiem czemu ale uparłem się na te Creative'y T5900 i je dziś kupiłem. Wszystko popodłanczałem, odpaliłem Winampa i coś włączyłem (Disturbed - "Down With the Sickness") i... się wtuliłem w fotel z wrażenia. Matko... ale takich basów to ja dawno nie słyszałem. To biegam po pokoju i przystwiam ucho gdzie się da czy wszystkie głośniki działają i ku zdziwienu, w centralnym cisza i w obydwu tylnich rówinież. Kombinuję w ustawieniach Windowsa i w nvmixer (program do konfiguracji dźwięku dołączony do sterowników do mojej płyty głównej opartej o chipset nvidii i zmieniam ustawienia na "5.1 głośniki (Dolby Digital)" i nic... po chwili widzę opcję: "Kreator pracy głośników" Wchodzę, klikam dalej. I program po kolei odtwarza tzw. "Biały szum" w góśnikach podświetlając konkretny głośnik na animacji. W przednim prawym słyszę 'biały szum' więc kilkam: "Tak słyszę dźwięk z tego głośnika", poczym słyszę szum w lewym, i też klikam"Tak słyszę dźwięk z tego głośnika", program podświetla głośnik środkowy ale słyszę tylko jakieś 'piczenie', (zupełnie jakby wybuchł mi moździeż koło uszu), mimo to klikam,"Tak słyszę dźwięk z tego głośnika" bo jakiś dźwięk przecież słyszę, gdy dochodzi do lewego tylnego, biały szum słyszę w... CENTRALU (kilkam: "Nie nie słyszę, żadnego dźwięku"), w przypadku prawego tylnego to samo. Dalej już tylko suboofer, ale tu jest wszysto ok. Wychodzi zatem na to, że central nie wiadomo czy działa czy nie, a tylnie głośniki są odtwarzane w centralu. Na koniec dodam, że podłączenie kabli sprawdzłem chyba z 20 razy, dociskałem i dalej NIC! Kumpel ma te głośniki i mówi, że u niego wszysto ok, ale korzysta z karty Audigy 1 i może to dlatego. Proszę o pomoc.

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już dylemat rozwiązałem, kupiłem Logitechy X-530 ze względu na opinie, trochę szkoda, że nie ma tego pilota jak w T6060, ale nic wole lepszy bass niż wygodę :D Pozatym jutro powinny do mnie trafić z gral.pl i zdam relacje jak sprawa wyglada. Obawiam się o przypadlość radia, bo na pożyczonych MT-342 nadaje mi ruskie, fracuskie i lietwskie radio :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DesoloAnimus, zamień wtyczki tylnych i central/sub. Czasem w zintegrowanych kanały te są źle oznaczone i wszystko na to wskazuje, że i u Ciebie.

Tzn. jak? pozmieniać wtyczki w na płycie głównej czy na subie? Co mam wsadzić na czyje miejsce i czy w subie, czy w kompie Powiedz dokładniej.Zaporzyczę foty z innego forum: SUBWOOFER i KOMPUTER

 

EDIT: Dobra, poradziłem sobie i zamiana wtyczek rzeczywście 'pomogła' i tylne głośniki działają ale Centralny absolutnie zamilkł. Czy da się coś z tym zrobić, żeby działały wszystkie 5 łącznie z centralem, czy odrazu powinienem się szykować zakup Audigy 2.

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DesoloAnimus podobny problem ja miałem ze swoimi tracerami. Trzeba pokombinować z wejściami. Kolory nie zawsze odpowiadają sposobowi, w jaki trzeba zapiąć kable do kompa. Co do super testu głośnika centralnego - na googlach spokojnie znajdziesz pliki kodowane w AC3. Wystarczy że puścisz taki w odtwarzaczu i posłuchaj czy z centralnego leci głos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sytuacja wygląda tak. Nie wiem czemu ale uparłem się na te Creative'y T5900 i je dziś kupiłem. Wszystko popodłanczałem, odpaliłem Winampa i coś włączyłem (Disturbed - "Down With the Sickness") i... się wtuliłem w fotel z wrażenia. Matko... ale takich basów to ja dawno nie słyszałem. To biegam po pokoju i przystwiam ucho gdzie się da czy wszystkie głośniki działają i ku zdziwienu, w centralnym cisza i w obydwu tylnich rówinież. Kombinuję w ustawieniach Windowsa i w nvmixer (program do konfiguracji dźwięku dołączony do sterowników do mojej płyty głównej opartej o chipset nvidii i zmieniam ustawienia na "5.1 głośniki (Dolby Digital)" i nic... po chwili widzę opcję: "Kreator pracy głośników" Wchodzę, klikam dalej. I program po kolei odtwarza tzw. "Biały szum" w góśnikach podświetlając konkretny głośnik na animacji. W przednim prawym słyszę 'biały szum' więc kilkam: "Tak słyszę dźwięk z tego głośnika", poczym słyszę szum w lewym, i też klikam"Tak słyszę dźwięk z tego głośnika", program podświetla głośnik środkowy ale słyszę tylko jakieś 'piczenie', (zupełnie jakby wybuchł mi moździeż koło uszu), mimo to klikam,"Tak słyszę dźwięk z tego głośnika" bo jakiś dźwięk przecież słyszę, gdy dochodzi do lewego tylnego, biały szum słyszę w... CENTRALU (kilkam: "Nie nie słyszę, żadnego dźwięku"), w przypadku prawego tylnego to samo. Dalej już tylko suboofer, ale tu jest wszysto ok. Wychodzi zatem na to, że central nie wiadomo czy działa czy nie, a tylnie głośniki są odtwarzane w centralu. Na koniec dodam, że podłączenie kabli sprawdzłem chyba z 20 razy, dociskałem i dalej NIC! Kumpel ma te głośniki i mówi, że u niego wszysto ok, ale korzysta z karty Audigy 1 i może to dlatego. Proszę o pomoc.

Kolega ma T5900 i tez mu niegrał centralny, ale odłączył zółty kabelek i poczuł jego MOC!! :wink:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie słuchawek. Wiem, że to temat dla zestawów 2.1/5.1, ale nie chciałem zakładać nowego, więc się spytam tutaj :).

Chciałem kupić nowe słuchawki po tym jak ostatnie dziś oddałem w supermarkecie. Firma E5 i przy dotknięciu wysięgnika mikrofon strasznie buczał, do tego były koszmarnie niewygodne :/. Wcześniej miałem Media-Tech MT-378. Dźwiek jak dla mnie świetny, zupełnie mi wystarczał i do grania i do ogladania, super wygodne, niestety przestał działać mikrofon .

 

Nie jestem w stanie wydać więcej niż 40zł na nowe słuchawki z mikrofonem. Wiem, że to niedużo, ale może w tej cenie jednak się coś znajdzie ciekawego, wartego uwagi i mniej zawodnego?

 

Mam na oku takie:

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=MEDIA+TECH+MT3500

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=MEDIA+TECH+MT362

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=3...id=12&grupa=128

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=81578005

 

Może ktoś takie ma i się wypowie? Lub coś jeszcze innego?

 

Przedewszystkim chciałem ich używać do grania on-line, czasem film...

 

EDIT:

 

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubId=...2&TowarId=19850

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlacz jakis film DVD i zobacz czy wtedy centralny dziala.

Tak też zrobiłem. Odpaliłem Shreka na DVD w 5.1(tak przynajmniej jest napisane na opakowaniu) i nic. Centralny nadal cisza. Sprawdzałem czy może coś z nim nie tak i podłączyłem pod przedni prawy i wszytsko było ok więc przynajmniej wiem, że głośnik jest sprawny.

Kolega ma T5900 i tez mu niegrał centralny, ale odłączył zółty kabelek i poczuł jego MOC!! icon_wink3.gif

Odłączyłem żółty i centralny nagle zaczął grać ale brzmienie basu spadło o jakieś 80 % (żółty kabelek tak jak żółta końcówka w subie odpowiada za centralny ale i za Subwoofer...) tak, że prawie go nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem żółty i centralny nagle zaczął grać ale brzmienie basu spadło o jakieś 80 % (żółty kabelek tak jak żółta końcówka w subie odpowiada za centralny ale i za Subwoofer...) tak, że prawie go nie słychać.

Dziwne bo u kolegi bass sie nie zmienił pod odłączeniu kabelka :blink: a może odłącz ten czarny (pod żółtym) z żółtym wejsciem

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nołp... kiedy odłączam czarny, cichną tyły.

A sprawdzałeś na innym kompie? Będziesz wtedy wiedział jaka 'kombinacja' kabelków jest odpowiednia do uzyskania prawidłowego 5.1. No i jeśli tam wszystko będzie wymiatało to zastanów się nad kartą muzyczną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lama ze mnie.. nie ma co... okazało się, że na nvidia.pl są nowsze sterwoniki audio do mojej płyty głownej ale tylko (opartej o chipset nvidii) z wersji 4.42 na 4.57, ale gdy próbuję je zainstalować to się wyświetla komunikat "Odinstalowanie Nvidia" i jedyne co mogę zrobić to wcisnąć OK co nic mi nie daje. Przyznaję się, że nie mam bladego pojęcia jak zainstalować ten sterownik, a na stronie nvidii nie ma takiej informacji. Czy ktoś z was miał może kiedyś Abit'a AN7 lub NF7 lub jakiego kolwiek innego na nForce2 i instalował te stery? Wyjaśnię tylko, że do płyt nForce2 instaluje się cały pakiet sterowników do wszyskiego odrazu, a ja potrzebuje tylko zaktualizować stery do audio.

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odinstalował całkowicie sterowniki od płyty głównej i zainstalował od nowa tę nową wersję (4.57). Możesz też skorzystać z programów, które całkowicie usuwają sterowniki z systemu.

Poszukaj na google, bo być moze są jakieś programy narzędziowe do Soundstorma (konfigurujące kodowanie; mixery etc.) Ja mam zintegrowaną kartę Realteka (nie korzystam z niej) i na dołączonej płycie były różne programy i narzędzia.

Edytowane przez vvob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative zmienil polityke i jedzie masowo. A do tego slabe noty w recenzjach, po 5 roznych wersji glosnikow rozniacych sie wygladem, jeden zestaw taka moc, drugi taka, a rozchodzi sie o 1W na satelite. Czasy "creative cambridge" dla mnie przeszly do historii..

Zniesmaczony "musialem" wybrac cos z Logitecha wybor padl na zestaw 2.1 (wczesniej myslalem o Creative M80 ale to opcja dla innej klienterii), wymóg pilot na kablu i przystepna cena. Jedna recka, druga, potem forum tweaka... Padlo na serie Z-3 i zamowilem (240zł+20kurier)

Wrazenie odsluchowe bardzo pozytywne, satelity graja wysoko i co najwazniejsze na "pelnym pasmie", jestem w stanie wychwycic roznice w stosunku do starego zestawu, dzwiek jest pelniejszy, bogatrzy. Nie jest ostry,nie metaliczny, nie meczy ucha. Bas sluchacza otacza, nie robi jako 3 glosnik z efektem "umc "umc", on poprostu jest wyczuwalny. Potencjomert basu krecony na godz 9-10 czyli niewiele wiecej niz minimum w zupelnosci zaspokaja moje potrzeby.

 

 

 

 

 

 

 

post-1136-1138467211_thumb.jpg

post-1136-1138467228_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt...głośniki potrafią grać bardzo wysoko. Sam też używam niewielkiej ilości basu, gdyż słucham muzyki, przy której duża jego ilość psuje odsłuch. Natomiast cztery suwaki od prawej w eq winampa są prawie na maxa. Jest zatem dużo sopranu i jest świetnie :DCo do jakości....zgadzam się - super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vvob widze ze tez masz Blasterka 4.1, i jak twoje wrażenia?? Ja jestem bardzo zadowolony z tej karty mimo ze jest troche stara ale generuje dzwięk bardzo dobrej jakości, dziwne ale nie widze różnicy między Audigy2 a tą 4.1 :huh:

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie moje wrażenia? Jest to świetna karta, kosztuje tyle co nic i tak jak Ty jestem z niej bardzo zadowolony. Czytałem kiedyś jej testy w jakims Chipie i jak się okazuje na pomiarach parametry dźwięku z pierwszego wyjścia karty są bardzo dobre. Lubię sobie posłuchać dobrej muzyki (nie mp3, ale z płyt audio) i jako, że moj pokój jest dosyć mały nie potrzebuję lepszego sprzętu. Póki nie kupię sobie 5.1 / 7.1 nie mam zamiaru zmieniać kochanego Sound Blastera. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecam ci T3030, głośniki są świetne, z daleka na biurku wyglądają super, co do brzmienia to poprostu z satelitek płynie czysta muzyka, subwoofer jest bardzo dobry wprawdzie nic mu nie brakuje no chyba ze przy piosence z ostrym basem lubi troche pierdziec, ale ogólnie jest very good. Niestety nie słyszałem Logów x-230 ale powiem tylko że przez te Creativy miałem kilka razy sasiadke na karku :wink: ale to chyba zaleta :D

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odinstalował całkowicie sterowniki od płyty głównej i zainstalował od nowa tę nową wersję (4.57). Możesz też skorzystać z programów, które całkowicie usuwają sterowniki z systemu.

Poszukaj na google, bo być moze są jakieś programy narzędziowe do Soundstorma (konfigurujące kodowanie; mixery etc.) Ja mam zintegrowaną kartę Realteka (nie korzystam z niej) i na dołączonej płycie były różne programy i narzędzia.

Udało mi się chyba zaktualizować te stery... chyba po podaniu windowsowi konkretnej ścieżki do pliku ze sterami po dłuższym 'myśleniu' coś tam zainstalował. Zrestartowałem kompa i... central niby coś tam 'przebąkuje' ale niesowicie cicho (trzeba naprawdę blisko ucho nadstawić) i w dodatku nie ma top nic związanego z tonami wysokimi lub średnimi, a prędziej bardzo przytłumionymi basami.Możliwe, nawet, że te nowsze sterowniki nic nie dały i po prostu nie słyszałem tego 'przebąkiwania' wcześniej. Poszukam jeszcze tych programów narzędziowch do SoundStorm'a choć obecnie mam taki który nazywa się nvmixer. Bardzo czytelny programik nvidii do konfiguracji muzyki, ale mimo sprawdzonych (chyba) wszystkich możliwych konfiguracji central ciągle 'przebąkuje'.

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...