Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie wsadzaj waty szklanej :lol:

Nie no :D , szklana to zdecydowanie nieciekawy pomysł, zwykła wata też nie jest zbyt dobra...

Ale wbrew pozorom taki zabieg potrafi wiele zdziałać. Ex moje Altusy przeszły takie coś i dudanienie w sporym stopniu im przeszło.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o zestawie głośników Sony SS-SFCR600H? Czy są warte swojej ceny? Potrzebuje mocnych głosników najlepiej w drewnianej obudowie i te "wpadły mi w oko" :) Wybrać te czy może coś innego? Prosze o opinie.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze swoimi piszczałkami ;) W jednym głośniku tak jakby membrana opadła i o coś się ociera przez co głosnik gra teraz cicho i nie wydaje niektórych tonów... Da się coś z tym zrobić?

 

P.S. Gdy się rusza membraną to słychać to co powinno być słychać ale strasznie niewyraźnie i cicho ....

P.S.2 Nieznam się na tym, a głośniki kupowałem 4 lata temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem Geniusy i jednocześnie sprzedałem swoje Logitechy X-530. Ciekaw czy bedzie duża różnica pomiedzy tymi głośnikami.

czekam na twoję opinie co do tej różnicy

 

ps. jeżeli na allegro to gdzie zamawiałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem prosić o porade jeżeli kupie CREATIVE INSPIRE P5800 5+1 To jaką do tego <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> karte... to raz dwa to napiszcie czy jest cos lepszego od tego sprzetu :D

Kwota która przeznaczam na zakup jest równa 400 zł... Prosze o porade . Z góry dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem prosić o porade jeżeli kupie CREATIVE INSPIRE P5800 5+1 To jaką do tego <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> karte... to raz dwa to napiszcie czy jest cos lepszego od tego sprzetu :D

Kwota która przeznaczam na zakup jest równa 400 zł... Prosze o porade . Z góry dzięki .

Jeśli chcesz dać 400 PLN na kartę + głośniki to może Logitech X530 lub Creative 5900/6060 ( P5800 są naprawdę słabsze ) i do tego jakiegoś Audigy 1394 ( Player ). Za całość zmieścisz się w 400 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra w Mediamarkt można będzie kupić głośniki Creative GigaWorks Pro Gamer G500 + karta muzyczna Sound Blaster X-Fi Extreme+słuchawki HS 600 za 1000zł.Czy opłaca się kupić taki zestaw?.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dać 400 PLN na kartę + głośniki to może Logitech X530 lub Creative 5900/6060 ( P5800 są naprawdę słabsze ) i do tego jakiegoś Audigy 1394 ( Player ). Za całość zmieścisz się w 400 PLN.

A czy mogło by być Creative 5900/6060 i do tego USB Audigy 2 NX lub Audigy 4 lub Audigy SE lub USB Audigy 2 ZS lub USB Live 24-bit czymoże coś z serii X-Fi... Doradźcie co było by najlepsze Z góry dzieki za wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goglowałem właśnie po czeskich stronach i natrafiłem tam na dużo wiekszy wybór Geniusów Home Theater.

 

Oprócz SW-5.1 ( tych które dostępne są w polsce ) za ok. 2300 koron, mozna dostać te głośniki w wersji z oddzielnym zewnętrznym dekoderem Dolby Digital za ok 2800 koron.

 

Oprócz tego są jeszcze SW-HF 5.1, będące mocniejszą i lepszą wesją SW 5.1 ( Sub 75 W, większe dwukanałowe głosniki "surround" ) za ok 2800 koron bez dekodera Dolby Digital, i za ok 3300 z dekoderm Dolby Digital

 

 

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34893

 

 

 

Jeżeli ktoś natrafi na lepsze wersje tych Geniusów w naszym kochanym zacofanym kraju, niech koniecze da znać gdzie je widział i za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mogło by być Creative 5900/6060 i do tego USB Audigy 2 NX lub Audigy 4 lub Audigy SE lub USB Audigy 2 ZS lub USB Live 24-bit czymoże coś z serii X-Fi... Doradźcie co było by najlepsze Z góry dzieki za wszystko :D

NIE wsadzaj do jednego gara Audigy SE ( shit ) i Audigy 2 ZS ( very good )

 

To są głośniki low end i nie ma sensu inwestować dla nich w A 2 ZS lub X-Fi .... nawet Audigy 4 oem to lekka przesada ( ale tak przyszłościowo to ... moożna ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pokój 4 x 5 m , i sie zastanawiam własnie czy SW-5.1 czy Sw-HF 5.1

Ja wybrał bym ten mocniejszy model bo .... ma dwudrożne satelity tylne, większą moc i zapewne jego brzmienie będzie ogólnie lepsze. Jaką masz kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym wybrał Genius SW-HF 5.1 5000.Mam nadzieję że wkrótce będzie można kupić je na allegro.

 

Dołączona grafika

 

Specyfikacja:

 

moc RMS:

 

głośniki przednie i tylne 4 x 15w

głośnik środkowy 15w

subwoofer 75W

 

Pasmo przenoszenia:

 

satelity: 120 Hz - 20 kHz

subwoofer: 20 - 250 Hz

Impedancja: 4 Ohmy

 

Stosunek szumu do sygnału: 85 dB

 

Wymiary

 

Subwoofer 220x412x344mm

Głośniki przednie 140x217x165mm

Głośnik centralny 332x142x155mm

Głośniki tylne 120x197x140mm

Materiał:drewno

 

Waga:

 

23kg

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zajeb...ie !! Biorę je.

 

Własnie zadecydowało to, że jest wersja dostępna w takim samym kolorze drwena jak w zwykłych SW-5.1 , bo mi idealnie do mebli pasuje.

 

Czyli tak : mocniejszy sub i satelity, lepszy pilot. I coś tam jeszcze o kablach piszą ale nie mam pojęcia o co chodzi. Wie ktoś czy tyle satelitki nadal moża podwiesić na ścianie ?? znaczy czy mają podobne uchwyty jak w starszej serri.

 

Generalnie stary zestaw liczy sobie juz ponad 3 lata , więc SW-5.1 HF muszą grać lepiej, bo napewno nie jest to zmiana dla samej zmiany. W recenzjach jakie czytałem na zagranicznych portalach, pisano że najsałbszym elementem SW-5.1 był sub.

Teraz widać że Genius to napewno porawił.

Pozatym nowe SW-5.1 HF pobierają z sieci podczas pracy dwa razy więcej prądu, więc na coś ta moc musiała zostać spozytkowana.

 

Mam tylko nadzieje że Genius nie "podciągnął" ich właściwości głownie do filmów, bo zamierzam kupić je głównie do muzyki.

 

 

 

PS. Ale zwykłe SW 5.1 wyglądają efektywniej, przez te ścinane osłonki nie są takimi pustakami jak SW-5.1 HF

 

Kyle - narazie mam Realtek ALC652, ale to się niedługo wymieni ( gdzieś w maju ).

 

 

 

Może ktoś wyjaśnić o co tu chodzi ( cytat z czeskiej recenzji ) :

 

Se zapojením bedýnek díky jasnému označení všech vstupů, výstupů a dodávaných kabelů nevznikl problém. Subwoofer jednoduše zapojíte do elektrické sítě a vzadu přepnete vypínač. Tím se subwoofer přepne do pohotovostní polohy a od této doby jej můžete kdykoliv pohodlně zapnout pomocí dálkového ovládání. Pak stačí zapojit zdroje zvukového signálu pomocí cinch konektorů, nebo all-in-one kulatého AC-3 konektoru, rozprostřít kolem sebe satelity a můžeme začít.

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej ale postanowiłem przeznaczyć jednak 500 zł i chciałem żebyście doradzili ... Jakiego najlepszego sprzeta ( głośniki + karta ) mozna złożyć mieszcząc się w 500 złotych ... Głównie chodzi mi o słuchanie Muzyki i oglądanie filmów ... Za porady i propozycje z góry dzięki wszystkim ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem kilkakrotnie tą czeską recenzje dokładnie wylapujący wyrazy takie jak "cistiejte tonu" itd dotyczace dzwięku.

 

więc :

Tłumaczenie ( nie idealnie i słowo w słowo dokładne , ale sens i przekaz zachowany )

 

Po pečlivém poslechu a porovnání mohu říci, že nový subwoofer má navrch především při přednesu velmi hlubokých tónů, jako 50Hz. Po zvýšení frekvence nad 90Hz se rozdíly již začínají stírat a reproduktory znějí v podstatě stejně. Rozdíly se projevují především v čistotě basového tónu, který byl u starého subwooferu trochu rozostřený a nejistý.

Nowe Geniousy mają czestotliwość rezonansowa otworu bass-reflex ustawiona na 50 Hz. Przy częstotliwościach powyżej 90 Hz basy są czyste a w starszej wersji były troche zniekształcone i nieczyste.

 

 

Po stitsknutí tlačítka POWER na ovladači, nebo samotném subwooferu se soustava zapne, modré diody na ovladači hlasitosti a u jednoho ze vstupů rozsvítí a hlasitost se poté sama nastaví na 15% výkonu. To je menší novinka oproti staré verzi, kde soustava s hlasitostí samovolně nemanipulovala

Po włączeniu zestawu , potencjometr nastawia sie na 15 % mocy. To jest nowość w stosunku do starszej wersji która się ( cytat ) "samowolnie niemanipulowała"

 

 

I coś tam jeszcze o satelitach pisze że jest większa dynamika dzwięku.

 

PS. śmieszy troche ten czeski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem żebyście doradzili ... Jakiego najlepszego sprzeta ( głośniki + karta ) mozna złożyć mieszcząc się w 500 złotych ... Głównie chodzi mi o słuchanie Muzyki i oglądanie filmów ... Za porady i propozycje z góry dzięki wszystkim ...

 

I chciałem się dowiedzieć jaka jest długość kabli w Logitech X-530 ... Z góry dzieki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem żebyście doradzili ... Jakiego najlepszego sprzeta ( głośniki + karta ) mozna złożyć mieszcząc się w 500 złotych ... Głównie chodzi mi o słuchanie Muzyki i oglądanie filmów ... Za porady i propozycje z góry dzięki wszystkim ...

 

I chciałem się dowiedzieć jaka jest długość kabli w Logitech X-530 ... Z góry dzieki ...

 

Audigy2 ZS + Logitech X-530 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...