Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko i na temat

 

Creative Inspire T6060 5.1

 

Przeznaczenie :

Słuchanie muzyki, oglądanie filmów

 

Czy kable nie beda za krótkie ? jak je przedłuzyc ? chcialbym w 4 kątach scian umiescic

Może zainwestowac w zestaw bezprzewodowy ?

I ogólnie co polecacie do 400zł aby nie buczało, etc. oraz żeby łatwo było rozmieścic po pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś zestaw Logitech Z-2300 :)

 

Podzielę się moimi spostrzeżeniami, może komuś to się przyda :)

 

Mój pokój ma wymiary circa 3 x 4 metry. Wcześniej korzystałem z Creative T5900, które generalnie dobrze sobie radziły, ale zmęczył mnie już ten dudniący bas. 5.1 nie potrzebowałem, więc wybór padł na Z-2300.

 

Pierwsze wrażenie - ogromny kartoń ważący chyba z tonę ;) Po rozpakowaniu pierwszy ukazał mi się pilot. Jest duży, znacznie większy od tego w poprzednim zestawie Creative. Dodatkowo gałka regulacji głośności jest znacznie większa (średnica około 4 cm), a sama regulacja odbywa się znacznie bardziej precyzyjnie. Niestety jest też duży minus - przewód sygnałowy łączący zestaw z kartą dźwiękową wychodzi właśnie z pilota. A nie z subwoofera, co wg mnie było znacznie lepszym rozwiązaniem. Jakby tego było mało to jeszcze przewody są bardzo krótkie. Czy aż tak bardzo trzeba było oszczędzać na tym de facto nie tanim zestawie?

 

Kolejny punkt - głośniki satelitarne. Kilka cm wyższe od tych w T5900, pochylone do tyłu, znacznie cięższe - ładne :) Jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie. Wszystko idealnie spasowane, a całość dodatkowo uszczelniona czymś w rodzaju taśmy sylikonowej.

 

Subwoofer - dwa razy większy od tego w zestawie Creative i na dodatek bardzo ciężki. Z tyłu pokaźny radiator oraz komplet złącz: wejście stereo, wejście zasilania sieciowego (zasilacz wbudowany), wyjścia chinch na głośniki lewy i prawy, port pilota przewodowego (a'la COM).

Na boku spora tuba - można do środka wsunąć dłoń. Na froncie duży głośnik z logo Logitech, przykryty metalową osłoną.

 

Nie czekając długo zabrałem się za montaż zestawu :) I tutaj kolejna wielka wada - przewody łączące głośniki satelitarne z subwooferem są MAKABRYCZNIE krótkie! Na oko jakieś 1.5 metra. Drodzy panowie z Logitech - w zestawie za 500zł można było chyba dorzucić te 3-4 dodatkowe metry przewodu... No cóż, to będę musiał poprawić własnoręcznie.

Proces składania całości do "kupy" nie jest kłopotliwy, z pewnością każdy by sobie poradził.

 

W końcu udało mi się wszystko złożyć i podpiąć do karty dźwiękowej (Sound Blaster Audigy 2).

Pierwsze wrażenie - hmmm czegoś tu brakuje... Wyraźnie było słychać kolosalną "dziurę" w środkowym i górnym paśmie częstotliwości. Zostawiłem włączone, puściłem muzykę i wyszedłem na dwie godziny. Po powrocie nie mogłem uwierzyć własnym uszom :) Zestaw brzmiał dużo lepiej niż wcześniej! Widać głośniczki musiały się "rozruszać" :) Teraz grają czyściutko i soczyście. Bas jest zniewalający :) Wreszcie skończyło się dudnienie, jakim częstował mnie Creative. Subwoofer schodzi bardzo nisko przy zadowalającej skuteczności.

 

W ruch poszły bass-testy przy których subwoofer z T5900 już w 2/3 skali głośności "wypluwał bebechy". Głośność poszła w górę i... szczęka poszła w dół :) Osiągnąłem poziom natężenia dźwięku przy którym ciężko już było wytrzymać, a bas był nadal mięciutki i idealnie czysty. Zero charczenia! A najlepsze jest to, że w głośnikach pozostał jeszcze spory zapas mocy, której pewnie nigdy nie wykorzystam :)

 

Krótko mówiąc - pomimo kilku wad jest to zdecydowanie najlepszy zestaw głośników "komputerowych" z jakim miałem styczność. Polecam!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

FoX 13 Kup sobie wieże na allegro będziesz miał lepszy dźwięk niż te komputerowe pierdziawki chyba że chcesz koniecznie 5.1 jezeki tak to w tej cenie raczej nic zadowalającego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bazyl bardziej mi zależy na 5.1, pociąga mnie dźwięk przestrzenny ;) dużo naczytałem się na temat Logitech X-530 i Creativ T6060 i wole te drugie z 2 względów - pierwszy, najważniejszy, PILOT !, drugi, mniej ważny i to zależy dla kogo - ładniejszy wygląd

Gdyby nie te 2 cechy wolałbym X-530

bazyl a zadowalającego czyli co ? :> ja teraz jade na ... tsunami 2.1 z Auchana za 80zł :) więc taki skok na 5.1 raczej będzie dla mnie pozytywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FoX 13

widze że masz chyba zintegrowaną karte dźwiękową i jeżeli nie zamierzasz kupować CO NAJMNIEJ AUDIGY to zdecydowanie bierz LOGITECHY X-530 ! sam je mam i grają idealnie ZERO CHARCZENIA NA AC '97 !!! natomiast T6060 na zintegrowanej "charczą" !! ale już jak kupisz AUDIGY to raczej T6060 są lepsze ! ale ogólnie POLECAM ci X-530 !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bunioslaw dokupie jakąs audigy za około 200zł :) to pewne, jak już kupować to max wszystko :P

Ja bym wolał X-530 gdyby nie to że musiałbym wchodzić na stołek żeby regulować głośność na satelitce (bede mial je wysoko) i wchodzic pod biurko zeby regulowac bas, gdyby nie to to brałbym X-530

No ale ze bede miał dodatkowo karte muzyczną, to poleciace bardziej T6060 to sie ciesze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bunioslaw dokupie jakąs audigy za około 200zł :) to pewne, jak już kupować to max wszystko :P

Ja bym wolał X-530 gdyby nie to że musiałbym wchodzić na stołek żeby regulować głośność na satelitce (bede mial je wysoko) i wchodzic pod biurko zeby regulowac bas, gdyby nie to to brałbym X-530

No ale ze bede miał dodatkowo karte muzyczną, to poleciace bardziej T6060 to sie ciesze :)

 

Lepiej kup te X-530... <_<

Patrz chociarz na odstęp sygnału od szumu...80db - przecież to kpina.

Edytowane przez vvob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup te X-530... <_<

Patrz chociarz na odstęp sygnału od szumu...80db - przecież to kpina.

Jedne i drugie maja pewnie taki sam odstęp SNR w praktyce. Głośniki tego segmentu są słabe więc nie podniecaj się tym parametrem SNR. Pewnie i tak aby sztucznie zwiększyć ten stosunek to montowane są filtry tłumiące częstotliwości w zakresie szumu co pogarsza dźwięk. Zresztą czego można się spodziewać po 6 końcówkach mocy za <300 PLN ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosze o szybką podpowiedź.

W MM mają Logi x230 za 140zł - chyba dość przyzwoita cena. Warto je zakupić, czy lepiej dołożyć 2,5 x tyle i kupić z3 ?? Czy te z3 są warte takiej różnicy ceny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co takiego daje ten odstep sygnału od szumu ?

Znam osoby z T6060 zadowolone i niezadowolone, znam i z X-530 zadowolone oraz nie

Odstęp sygnału od szumu to stosunek sygnału do szumu ( :wink: ) im większy tym lepiej. Teoretycznie głośniki o SNR 80dB będą znacznie mniej szumieć niż 70dB .... w praktyce w głośnikach komputerowych te pomiary są różnie robione ( jak zakres przenoszenia ) i można je traktować : :wink: . Zarówno T6060 jak i X-530 nie szumią ( chyba że położysz ucho na głośniku ) !

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

Conti ja miałem już wiele zestawów 2.1 5.1 od manty po creativy i logitechy przez jakies mediatechy i powiem tyle naprawde w cenie 300zł można dorwać naprawde niezłą wieże powiedzmy Philipsa która będzie grała o niebo lepiej od komputerowych zestawów. Przed zakupem Logi X230 miałe wieże philipsa i obecnie wracam do wieży bo jednak nie ma ich co porównywać. Sory że w temacie o głośnikach komputerowych polecam wieże ale tylko stwierdzam moją opinie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti ja miałem już wiele zestawów 2.1 5.1 od manty po creativy i logitechy przez jakies mediatechy i powiem tyle naprawde w cenie 300zł można dorwać naprawde niezłą wieże powiedzmy Philipsa która będzie grała o niebo lepiej od komputerowych zestawów. Przed zakupem Logi X230 miałe wieże philipsa i obecnie wracam do wieży bo jednak nie ma ich co porównywać. Sory że w temacie o głośnikach komputerowych polecam wieże ale tylko stwierdzam moją opinie na ten temat.

Nie widzę nic przeciwko pisaniu o wieżach w temacie o głośnikach komputerowych. W końcu jak można zdefiniować "głośniki komputerowe" ? Głośniki komputerowe to małe , szumiące plastikowe pierdziawki ? - nie te czasy na taką definicję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche się rozglądałem za miniwieżyczkami, nawet troche droższymi, ale te obecne urządzonka nie mają wejść liniowych. Nawet w domu mam Panasonica micro - gra super jak na takie maleństwo, ale nie ma żadnego wejścia :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche się rozglądałem za miniwieżyczkami, nawet troche droższymi, ale te obecne urządzonka nie mają wejść liniowych. Nawet w domu mam Panasonica micro - gra super jak na takie maleństwo, ale nie ma żadnego wejścia :( .

Kuzynka ma jakiegoś sharp , widziałem go w sklepie w Polsce za ok 700 PLN. Stereo , drewniane kolumny , wejście liniowe i .... zadziwiająco dobre brzmienie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzynka ma jakiegoś sharp , widziałem go w sklepie w Polsce za ok 700 PLN. Stereo , drewniane kolumny , wejście liniowe i .... zadziwiająco dobre brzmienie !!!

700 a 300 to jednak jest różnica :?

Czyli do 300zł w wersji 2.0 lub 2.1 czy jest jakiś wybijający się zestawik ?

Pewnie nie :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 a 300 to jednak jest różnica :?

Czyli do 300zł w wersji 2.0 lub 2.1 czy jest jakiś wybijający się zestawik ?

Pewnie nie :( .

Wiesz ja tylko podałem taki przykład że można kupić naprawdę tanio i dobrze ( 700 PLN to nie jest mało kasy ale biorąc pod uwagę jakość reprodukcji tego zestawu to jest okazyjnie niska cena ).

 

Jeśli chodzi o okolice 300 PLN to zależy czego oczekujesz. Jeśli maksymalnej jakości to kup jakieś 2.0 ( Creative T20 lub Creative M80 ). Jeśli wolisz większą moc i silne uderzenie basu to wówczas lepszy będzie zestaw 2.1 Logitech/Creative. Ale pamiętaj : zestaw 2.1 będzie grał mniej naturalnie niż w tej samej cenie 2.0 , ale będzie posiadał więcej mocy ( głównie w basie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to do gier i filmów niż do muzyki ma być.

Do stereo mam oddzielny sprzęt.

A gry i filmy "lubią" mocną basową podstawę.

Tylko tutaj najważniejsza rzecz - wolałbym aby było to coś na kształt basu a nie jednostajne "umc, umc, umc" niezależnie od tego co powinno być.

 

P.S.

Zastanawiam się też nad zestawem Altec'a, ale zniechęciło mnie info, że zestawik zawsze po włączeniu do sieci cicho "buczy" z powodu kiepskiego zasilacza.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FoX 13

widze że masz chyba zintegrowaną karte dźwiękową i jeżeli nie zamierzasz kupować CO NAJMNIEJ AUDIGY to zdecydowanie bierz LOGITECHY X-530 ! sam je mam i grają idealnie ZERO CHARCZENIA NA AC '97 !!! natomiast T6060 na zintegrowanej "charczą" !! ale już jak kupisz AUDIGY to raczej T6060 są lepsze ! ale ogólnie POLECAM ci X-530 !!

To na jakiejs kiepskiej AC'97 sluchales. Ja rowniez mam zintegrowana i nie ma charczenia. Jak narazie sobie chwale uklad ALC850 :)

 

Kyle dzieki ;) czyli praktycznie różnicy nie ma. Dodam że słuchałem Creativ T5900 i bardzo fajnie, zero szumu

A T5900 ma rowniez 80db stosunku sygnalu do szumu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest tu kilku niezłych specjalistw od audio.

 

No więc mam geniusy SW 5.1 HF i potrzebuję pomocy.

 

Jestem zadowolony ze wszystkiego , jakości dzwięku i basu, ale subwofer jest wyraźnie za słaby tzn, kończy się już przed połową głośności maxymalnej tego zestawu, poprostu głośnik który jest w środku nie wyrabia wyraźnie słychać jak nie może oddać mocy którą daje mu wzmacniacz po przekroczeniu około 40 % mocy.

 

Ale te Geniusy potrafią grać o wielel wiele głośniej niż ten sub który jest w tym zestawie.

 

 

Zmuszony więc jestem do przeróbki tego zestawu, a mianowicie dołożeniu osobnego subwofera pasywnego w miejsce tego z zestawu, poprostu odpięcie kabli od suba Geniusa i wyprowadzenie ich na zewnątrz do mocniejszego Suba.

 

 

Poszukuje więc kompletną kolumnę głośnikową w cenie do 150-200 zł, pasywną z głosnikiem niskotonowym ( subwofer ), o mocy około 100W i średnicy membrany 20-25 cm. ( lepiej 25 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 100 - 150 zł napewno znajdziesz w miarę przyzwoity głośnik niskotonowy. Dobierz rozmiar, wykręć stary, wkręć ten nowy (mocniejszy oczywiście) i będzie lepiej z basem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej dobrać jakiś lepszy głośnik niskotonowy i podmienić ten orginalny ??

To raczej nie da wiele, bo głośnik i tak będzie zamknięty w środku, a to właśnie sporo ogranicza jego głośność. Pozatym większy głośnik będzie się dusił bo otwór nie będzie wyrabiał z przepuszczaniem takich ilości powietrza.

 

Chyba żeby wywiercić w subie geniusa otwór z boku żeby głośnik dawał moc bezpośrednio na zewnątrz a nie przez otwór w obudownie który zcisza głośność 3-4 krotnie.

 

Narazie jak dam bas na max, sciany się trzęsa a bas ledwo słychać. Już nigdy nie kupie subwofera z głośnikiem zamkniętym w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca

Bo lepszy głośnik to niekoniecznie "pompujący" więcej powietrza.

To charakterystyka działania, kontrola membrany itd.

A jeśli obecnie "charczy" to jest wina niewyrabijącego głośnika a nie skrzyni.

Nie wiem jaką ma budowę ten sub, ale jeśli to typowa skrzynia z dziuą bassrefleksu to wymieniasz głośnik na lepszy ale o tej samej średnicy, ewentualnie wykładasz wnętrze matą i będzie llepiej grać.

 

Zresztą na forum jest kilku fachowców, co bawią się w przerabianie i budowanie kolum i subów, podpytaj się ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , spróbóję to tak nakreślić.

 

Stań sobie przed jakimś subwoferem, w którym głośnik jest normalnie zamontowany w obudowie i daje bas na jej zewnątrz. Zakładamy że obudowa ta ma otówór zwany potocznie "bass-reflex".

 

Teraz spróbój wyobraźić sobie za nakładasz na ten głośnik jakąs zatyczke która wycisza w 100 % wszytskie tony jakie wydaje, tak że głośnik gra dalej swoje jak grał ale ta zatyczka sprawia ze tego wogóle nie słychać, a to co teraz daje bas to jest sam otwór bas-reflex.

 

Wiesz ile będzie ciszej ?.

 

I własnie tak jest z tym Geniusem. Gra tak głośno jak zwykły sub przez sam otówr, czyli cicho.

 

Nie interesuje mnie podmiana głośnika na inny, interesuje mnie zastosowane głośnika który nie będzie zamknięty w środku obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie widziałem jak to coś wygląda w środku, ale nie sądze, aby z 1 strony głośnika była zamknięta komora. Prędzej jest tak, że są dwie komory połączone ze sobą a z 1 jest otwór br "na świat".

 

Rób jak uważasz, ale za 150 zł to masz małe szanse na kupienie a nawet zrobienie dobrego suba. No chyba, że kupisz taką samochodową tubę "niby sub" co to po hipermarketach można kupić, ale wątpie aby to grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...