Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to nie ma wyjścia na świat poza tubą to kapa, nie pomoże wymiana głośnika, chociaż niezaszkodziłoby się w taką dziure wyposażyć (jak już mamy to pudło otwierac to na 1 wyjdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra potrzebna szybka rada które głośniki waszym zdaniem są lepsze LOGITECH Z-2300 czy GIGAWORKS PRO GAMER G500. Dodam że głośniki nie są celowym zakupem popprostu mam ochote potestować coś o mocnym subie po 2 miesiącach będe je sprzedawać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to są dwa różne zestawy ale jeżeli chodzi o słuchanie muzyki ( moja wina nie dopisałem ) nie ma to znaczenia w końcu zestawy są w podobnej cenie i mają podobną moc ( Suba ) więc się zastanawiam które będą lepsze teoretycznie kasa prawie taka sama różnica 100zł więc może creativki ale jeżeli ktoś je ma i wie że grają słabiej od logi albo buczą to wezme logi w końcu i tak i tak po wakacjach je sprzedam mam poprostu ochote pobawiania się zestawem z mocnym subem może to głupio bbrzmi ale przerobiłem już wiele zestawów komputerowych i lubie mieć porównanie a po wakacjach docelowo i tak i tak kupie stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale teoretycznie creativ ma suba mocniejszego o 10w więc to mnie zastanowiło czy to naprawde jest mocniejsze czy tak jak w wypadku megaworksa było że sub był mocniejszy o 30w a grał nie bardzo jepie. no i jeszcze jedno musze powiedzieć że w creatickach przewody napewno są dłuższe;] dobra mam czas do piątku na decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody można bez większego kłopotu przedłużyć samemu, bez żadnej ingerencji w konstrukcję. A Logitech będzie tutaj znacznie lepszym wyborem. Jeśli kupisz Megaworks to wielce prawdopodobne, że już niedługo poznasz zasadę działania ich pomocy technicznej ;) (de facto bardzo dobrej). Poza tym Z-2300 gra po prostu ładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej nie kupuj tych zestawów z subem jeśli i tak będziesz kupował coś audiofilskiego. Lepiej zachowaj pieniądze i dołóż do końcowego nabytku.

 

ps. a co właściwie do tego kompa chcesz docelowo kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak przerobiłem już z 7 zestawów komputerowych zaczynając od mediatecha 2.1 a kończonc na takich wynalazkach jak MM4500 jeszcze ta stara wersje pomiędzy nimi były takie wynalazki jak 3 rodzaje creavitów i no i oczywiście logitechy ( osobiście myśle że najlepsze ) miałem jeszcze 2 wieże w porównaniu do zestawów to niebo a ziemia no ale ciągle coś mi nie pasi w tym więc nie wiem co będzie w przyszłości pewnie po wakacjach będe miał jakieś 700zł na coś do grania chyba że po wakacjach dorobie się swojego auta to wtedy będe miał 1500zł ale na sprzęt Car Audio;]. Powiem że słucham rocka i oczywiście jazzu i klasyki. ( Nie ma to jak szkoła muzyczna kształtująca poglądy muzyczne i słuch :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Question is :

 

W grę wchodzi słuchanie muzyki i oglądanie filmów.Głośniki docelowo mają wisieć na scianie.

Karta dzwiękowa: Audigy2.

Creative Inspire 2.1 T3000 czy Logitech X-230 ?

 

Czy pilot w Creativach nie ma tendencji do "zużywania" się co powoduje w efekcie nieprzyjemne "pierdzenie" ? :)

Czy brak pilota w Logitechach jest dużym minusem czy wręcz zaletą ?

Spotkałem się z opinią ,że w Logitechu sub podczas gdy nic sie nie odtwarza, wytwarza tzw. "buczenie" ,czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam teraz X-230 I nie znam takiego pojęcia jak buczenie głośniki w tym przedziale cenowym są extra ( podkreślam przedział cenowy ) u mnie wiszą na ścianie i głośność ustawiam klawiatórą więc mi to w niczym nie przeszkadza jedynym minusem są krótkie kable i nie da się za szeroko rozstawić satelitek ale jest ok. Powiem jeszcze raz SUB nie wydaje żednych zbędnych odgłosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosniki 5.1 do 250zł. Mam trzy typy

1. T6060

2. X530

3. P5800

 

Ktory z nich polecacie? Ktory zdecydowanie odradzacie? Czy moze jakies inne typy? Czy moze w tym przedziale cenowym cokolwiek kupie to na jedno wyjdzie? B)

 

Z gory dzieki za odp.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Dodam tylko ze zestaw ten bedzie najprawdopodobniej chodzil na jakims zintegrowanym realteku.

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie wasze wypowiedzi i w większości każdy chwali swoje.

Ja od tygodnia mysle co kupić, bo tez szukam glosników do kompa.

Już miałem brac logi 2300.

Ale znalazłem coś extra, co podobno deklasuje wszystkie logi i creativy, a nawet zestawy kina domowego do 2.000 - JBL ESC 333. Nie miałem gdzie tego posłuchac więc oparłem się na wielu opinaich na zagranicznych forach. Bo w polskim internecie cięzko cos znaleźć na ich temat.

Jutro bedzie u mnie i pochwalę się wrażeniami :)

Ich moc to jedyne 65W sub i 5 x35W satelitki :D

Ale jest to realna moc, a nie marketingowa, więc spodziewam się że zmiecie mój pokój 3x4 z tej planety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw JBL ESC 333 przyszedł dopiero dzisiaj i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku.

Satelitki grają ładnie całym pasmem, nie brakuje średnicy, jak w większości zestawów 5.1. Niestety z uwagi na obecność innych domowników nie mogłem przetestować 100% możliwości. Sub schodzi nieprzyjemnie nisko, zwłaszcza słuchając bass testów. W porównaniu do kina jakie mam w drugim pokoju (Yamaya 357 + eltax summit, bez suba) JBL gra troche inaczej, ma mniej średnio niskich tonów, lepsze wysokie i dźwięk jest bardziej hmm... wyrazisty. Do filmów rewelka, gier jeszcze nie testowałem. Muzyka też gra całkeim przyjemnie. Co do porównania z innymi w podobnej cenie.

Miałem okazję posłuchac logów 5500 i nie powiem, bo maja kopa, ale przy tym co oferują JBL ESC 333 wypadają niestety słabo... Chodzi generalnie o braki w średnich tonach i samą dynamike. Bas w JBL jest bardziej uporządkowany i wydaje mi się że schodzi niżej, chociaż to może byc subiektywne odczucie :) Nie mam możliwości porównać tych zestawów jednoczesnie. Zalet JBL 333 mogę jeszcze wymienić sporo, ale z ważniejszych to:

- fajny pilot

- bardzo spory zakres regulacji poszczegolych głosników, prawie to samo co oferuje zmplituner kina domowego, jednak mniej efektów DSP;

- całkiem ładny design;

- bardzo małe, niepozorne monitorki, można sie przejechac na nich :)

 

Może jutro wrzuce fotki, jak ktoś chce.

Edytowane przez pawel.agh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następujące pytanie:

posiadam już dość stary zestaw creativ inspire 5100. Jego jakość dźwięku mnie nie zadowala, więc zastanawiam się na zmianą. Poszukuję czegoś z pułki cenowej +/- 300zł. Głośniki mają za zadanie odtwarzać: muzykę, dźwięk w grach i w filmach. Czyli mają być właściwie uniwersalne. Na wszystkim mi jednakowo zależy. Zastanawiam się, czy kupując zestaw 5.1 w tej cenie będzie on w stanie względnie dobrze generować dźwięk 3D. Czy raczej będzie on na tyle słaby, że bardziej opłaca się zainwestować w dobre 2.1? Może możecie mi coś polecić? Sam zastanawiam się nad: T6060 5.1 i I-Trigue L3600 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następujące pytanie:

posiadam już dość stary zestaw creativ inspire 5100. Jego jakość dźwięku mnie nie zadowala, więc zastanawiam się na zmianą. Poszukuję czegoś z pułki cenowej +/- 300zł. Głośniki mają za zadanie odtwarzać: muzykę, dźwięk w grach i w filmach. Czyli mają być właściwie uniwersalne. Na wszystkim mi jednakowo zależy. Zastanawiam się, czy kupując zestaw 5.1 w tej cenie będzie on w stanie względnie dobrze generować dźwięk 3D. Czy raczej będzie on na tyle słaby, że bardziej opłaca się zainwestować w dobre 2.1? Może możecie mi coś polecić? Sam zastanawiam się nad: T6060 5.1 i I-Trigue L3600 2.1.

Porównujesz głośniki 5,1 i 2,1... Do samej muzyki Trigue będą lepsze (zależy jeszcze do jakiej muzyki) mają one większy suboofer. Do gier, filmów (z Dolby Surround) lepszę będe 5,1. T6060 to w tej cenie chyba najlepsze głośniki. Sam je posiadam przysłuchiwałem się też x530, w sumie nie wiele się różniły ale zawsze... Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zastanawiam się nad głosnikami do 100zl. Wiem że za taką kwote nie dostane jakiegos wypasnego zestawu. Ale też nie jestem zbyt wymagający ! Głosniki jak to glosniki maja slużyć do muzy, filmów.

 

Najlepszym chyba wyjsciem jest kupienie Logitech s200 (17W RMS), są też jakies CREATIVE w tej cenie no ale mysle ze te Logi będa jednak lepsze. Co o tym sądziecie ? Mają być tylko do 100 zł, w miare dobre 2.1 wystarcza mi w zupelnosci. Aktualnie mam Creative 2.0 i szukam cos w tej klasie z subem. Czekam na wasze zdanie !

Pozdro

Edytowane przez jauhis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jauhis słuchaj dam pare przykładów tego co możesz kupić na allegro wyślij do kolesia maila że dajesz mu od ręki 100zł moze się zgodzi http://allegro.pl/item110308282__unikatowe...igue_3200_.html

 

kolejną możliwością jest http://allegro.pl/item109851566_glosniki_l...rym_stanie.html ale również trzeba z kolesiem się dogadać

 

http://allegro.pl/item109691424_glosniki_creative_4_1.html a to jest moim zdaniem jednen z lepszych modeli creativa może i stary ale moim zdaniem znacznie lepszy od inspire 4400 czyli nowszego

 

http://allegro.pl/item110168718_glosniki_tdk.html tych głośnikó nie słyszałem osobiście ale gdzieś czytałem że są przyzwoite

 

Ostatnim rozwiązaniem jestem ja :D sprzedaje swoje Logitechy X230 za 130zł ale to już musiał byś dozbierać jak się na coś zdecydujesz to daj znać.

 

A jeżeli potrzebujesz koniecznie czegoś nowego to s200 chyba będzie dobrym wyborem jednak poleckam kupić coś używanego na allegro. Ważna wskazówka LUDZIE SĄ UGODOWI I JEżELI CHCą COś SPRZEDAć ZAWSZE Są GOTOWI DO NEGOCJACJI :D:d:d

Edytowane przez bazyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jauhis słuchaj dam pare przykładów tego co możesz kupić na allegro wyślij do kolesia maila że dajesz mu od ręki 100zł moze się zgodzi http://allegro.pl/item110308282__unikatowe...igue_3200_.html

 

kolejną możliwością jest http://allegro.pl/item109851566_glosniki_l...rym_stanie.html ale również trzeba z kolesiem się dogadać

 

http://allegro.pl/item109691424_glosniki_creative_4_1.html a to jest moim zdaniem jednen z lepszych modeli creativa może i stary ale moim zdaniem znacznie lepszy od inspire 4400 czyli nowszego

 

http://allegro.pl/item110168718_glosniki_tdk.html tych głośnikó nie słyszałem osobiście ale gdzieś czytałem że są przyzwoite

 

Ostatnim rozwiązaniem jestem ja :D sprzedaje swoje Logitechy X230 za 130zł ale to już musiał byś dozbierać jak się na coś zdecydujesz to daj znać.

 

A jeżeli potrzebujesz koniecznie czegoś nowego to s200 chyba będzie dobrym wyborem jednak poleckam kupić coś używanego na allegro. Ważna wskazówka LUDZIE SĄ UGODOWI I JEżELI CHCą COś SPRZEDAć ZAWSZE Są GOTOWI DO NEGOCJACJI :D:d:d

Heheh dzięki za te linki, ale wybralem wczoraj już te s200. I przed chwilą dotarły do mnie :razz:. Grają sympatycznie ! Czysty dzwiek z satelitek, basik też ladnie brzmi. Jak za cene ~60 zł są super ! Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy okazji zakupu xfi kupiłem s200 dla mojej pani. Miałem już do czynienia z s100 i zakładałem że zagrają fajniej (a poza tym nie było srebrnych s100). Przy tej cenie imo ani złotówka się nie zmarnowała. Grają czysto, miękko bez wyostrzania góry i z akcpetowalnym basem. Dźwięk może się podobać i mi się podoba. Woofer nie buczy, wszystko potrafi zagrać głośno choć fajnie gra przy normalnych poziomach głośności. wooferek nie nadaje się do robienia bumbum na cały dom - szybko traci "jakość" ale jako uzupełnienie satelitek się sprawdza i wszystko brzmi akceptowalnie. Największa wada 2.1 czyli środek - jest i ma się nieźle - słyszałem gorsze i droższe. imo jak napisałem na poczatku - żadna złotówka się nie marnuje i za tę cenę warto. Największe zalety - czystko miękko i przyjemnie, do tego ładne. Jak ktoś się nie zaszczepił hifi to zapewne będzie ustatysfakcjonowany ;] Wada - ciężkie kable przy prawej satelicie - nie przewracją jej ale już na krawędzi biurka nie stoi jej się za pewnie ;]

 

ku potomności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Zestaw JBL ESC 333 przyszedł dopiero dzisiaj i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku.

(...)

Może jutro wrzuce fotki, jak ktoś chce.

Napisalbys cos o tym, jak sie spisuje dekoder DD w tych glosniczkach? Podlaczales je kablem optycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ale skoro rozważasz kupno głośników 2.1 to może żeczywiście kup 2.1 będą lepsze niż 5.1 w tej cenie.

ale ja chciałbym bez zakładania słuchawek podczas grania czy oglądania filmów z której strony dochodzi dzwięd :D a muzyki głośno nie słucham ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem prosić o pomoc w doradzeniu jakie głośniki kupić do komputera. Posiadam kartę muzyczną zintegrowaną CMI 8738 6-cio kanałową. Głośniki w cenie do 200zł (chyba, że zmienić kartę muzyczną to wtedy ogólnie 200 zł za wszystko). I nie wiem, które wziąć. Lepsze 2.1 za tą cenę czy teoretycznie gorsze 5.1? Będą służyć one tylko do słuchania muzyki i oglądania filmów (60% muzyka, 40% filmy); do gier nie będą używane. Muzyka bardziej lekka i przyjemna dla ucha, r'n'b i tym podobne. Hip-hop i techno - całkowicie odpada. Nie będzie też strasznie głośno puszczana. Bardziej nastawiam się na 5.1 gdyż filmy odgrywają dosyć istotną rolę.

Czytałem już na paru forach to natrafiałem najczęściej na:

Creative Inspire P5800

Creative T6060

Logitech X-530.

Przyznam, że wygląd, też się liczy przykład:

XPlode - co w ogóle o tych głośnikach myślicie?? :)

Co do wyglądu wcześniej wymienionych 5800 i 6060 są okey, za to 530 nie za bardzo. :]

 

 

Czekam na opinię i porady oraz inne modele głośników.

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez purpurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem prosić o pomoc w doradzeniu jakie głośniki kupić do komputera. Posiadam kartę muzyczną zintegrowaną CMI 8738 6-cio kanałową. Głośniki w cenie do 200zł (chyba, że zmienić kartę muzyczną to wtedy ogólnie 200 zł za wszystko). I nie wiem, które wziąć. Lepsze 2.1 za tą cenę czy teoretycznie gorsze 5.1? Będą służyć one tylko do słuchania muzyki i oglądania filmów (60% muzyka, 40% filmy); do gier nie będą używane. Muzyka bardziej lekka i przyjemna dla ucha, r'n'b i tym podobne. Hip-hop i techno - całkowicie odpada. Nie będzie też strasznie głośno puszczana. Bardziej nastawiam się na 5.1 gdyż filmy odgrywają dosyć istotną rolę.

Czytałem już na paru forach to natrafiałem najczęściej na:

Creative Inspire P5800

Creative T6060

Logitech X-530.

Przyznam, że wygląd, też się liczy przykład:

XPlode - co w ogóle o tych głośnikach myślicie?? :)

Co do wyglądu wcześniej wymienionych 5800 i 6060 są okey, za to 530 nie za bardzo. :]

Czekam na opinię i porady oraz inne modele głośników.

 

Z góry dzięki.

Właśnie ja też wybieram głośniki do 190 zł i wybrałem 5800 poczytaj sobie opinnie na komputroniku

a T6060 są za ok 240 na allegro tak jak i 530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...