Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem już tego Creativa 5800, ale mojej dziewczynie zależy na tym by głośniki były srebrne (czyli te:XPlode)

 

Chciałbym wiedzieć czy dużo nie straci kupując XPlode'a zamiast Creativa. Dodam, że ma trochę mniejsze wymagania co do dźwięku (mniejszy pokój, ciszej słucha muzyki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem już tego Creativa 5800, ale mojej dziewczynie zależy na tym by głośniki były srebrne (czyli te:XPlode)

 

Chciałbym wiedzieć czy dużo nie straci kupując XPlode'a zamiast Creativa. Dodam, że ma trochę mniejsze wymagania co do dźwięku (mniejszy pokój, ciszej słucha muzyki).

 

Jakaś chińska taniocha. Podejrzewam że z jakością będzie podobnie jak z produktami firmy Mediatech czyli badziew. Kup Creativa lub Logitecha. Nie zawiedzesz się na jakości dzwieku. Najlepiej wybierz się do jakiegoś centrum handlowego i odsluchaj, nie kupuj w ciemno wynalazków jak te X-cos tam. Nie mówie że mogą być złe ale lepiej sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XPower - XP 922C 5.1

Ze strony producenta 1

Ze strony producenta 2

 

Tak myślę jednak nad tym zestawem. Ma ktoś może jakieś doświadczenia z nim? Muzyka słuchana będzie najwyżej gdzieś tak na 50% głośności, to czy nawet przy takiej firmie można czuć dobrą jakość dźwięków? Teraz jest wieża podłączona do komputera i przyznam, że zadowalający dźwięk to taki lepszy od tego z wieży.

Edytowane przez purpurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką wieże masz. Ja mam Technicsa EH500 i zadne bzyczki za 200 ,a nawet za 500zł grać lepiej nie beda. Kup Creativa lub Logitecha dzwiek czysty ladny. Jescze raz powtóże jedź do MediaMarkt czy Saturna, Komputronika czy jakie kolwiek CH i posluchaj. Jak poczytasz to żadko kto kupuje takie wynalazki, wiekszosc ma Crativa bądz Logitecha ewentualnie zestaw Geniusa za 400zl SW-5.1 sprawdzone firmy jesli chodzi o jakość sprzetu. NIE KUPUJ TEGO SHITU!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polcam Logitechy. Nie zastanawiać się, tylko brać.

THX za odpowiedź :D

Szkoda tylko, że tylko jedna osoba się wypowidziała. :(

Nie będę się zastanawiał i biore te Logitechy :D To chyba będzie najlepszy wybór.

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na głośnikach nie znam się za bardzo i w związku z tym mam do Was pytanie ;]

Zamierzam kupić jakieś głośniczki do ~100zł i myślę nad tymi, ale przeglądam zestawy 5+1 i w podobnej cienie tez bym coś znalazł tylko takie raczej jakieś nie firmowe. Czy opłaca się brać te 5+1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX za odpowiedź :D

Szkoda tylko, że tylko jedna osoba się wypowidziała. :(

Nie będę się zastanawiał i biore te Logitechy :D To chyba będzie najlepszy wybór.

 

 

Oby dwie fimy dobre ja bym się skłaniał ku X530 jedno co przeszkadza to prak pilocika jak ma Creativ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo w końcu coś ruszyło z wypowiedziami :D

Z tym pilotem to nie jest aż takie ważne, u mnie się liczy jakość dźwięku :D

Które lepiej brzmią? Na których sie lepiej slucha muzyki techno, trance, houes itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmy bardzo dobre, sam kiedyś stałem przed wyborem: X-530 vs. T5900. Kupiłem Creative bo najkrócej mówiąc Logitech w tym modelu tak totalnie olał połączenia między poszczególnymi elementami, że nie dało się ich u mnie w pokoju prawidłowo zamontować. Z T5900 byłem zadowolony, a ten model to poprzednik T6060. W tej chwili dla zachowania równowagi korzystam z Z-2300 i też polecam ;)

 

--edit--

Proofit, najlepiej by było jakbyś sam posłuchał obydwu zestawów. Każdy prezentuje troszkę inne brzmienie, niekoniecznie gorsze od drugiego.

Edytowane przez PSYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmy bardzo dobre, sam kiedyś stałem przed wyborem: X-530 vs. T5900. Kupiłem Creative bo najkrócej mówiąc Logitech w tym modelu tak totalnie olał połączenia między poszczególnymi elementami, że nie dało się ich u mnie w pokoju prawidłowo zamontować.(...)

A od czego są przedłużacze ? :P Bierz Logitechy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesłużysz tego przewodu o którym mówię. Gdyby to było tak proste to bym nie wspominał o tej wadzie, bo w obecnych Logitechach mam przedłużane kable i jest OK :) (tu też przesada, zestaw za 500zł ma 1.5 metrowe przewody...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Proofit

Mam X530, słucham Trance'u. Głośniczki dają rade, subwoofer ma kopa, to trzeba przyznać. U mnie pracuje na około 2/5 mocy, mimo to basy są wyraziste, nie są twarde ani też przesadnie miękkie. Głośniki satelitarne ładne napełniają przestrzeń wysokimi tonami, gorzej ze średnimi. Da się to jednak łatwo obejść, odpowiednie ustawienia equalizera w foobarze i ... nie wierze że zestaw za 250zł może zagrać tak ładnie. Kable podłączeniowe są w miare długie, satelitki mam ustawione na biurku (tylne mam odpięte, spowodowane jest to tym że nie mam ich chwilowo gdzie rozstawić). Mimo że komputer stoi obok biurka po lewej stronie, to kable podłączeniowe z prawego głośnika swobodnie sięgają do karty, zostaje nawet zapas. Troche przykrótki jest ten od lewego przedniego, ale nie przeszkadza to zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że są ogólnie dwie strony. Jedna jest za Cretive a druga za Logitech :D

Słyszeć to ja tylko słyszałem Creativy T5800 i jak na moje to nie zabardzo mi przypadły do gustu :P

Decyduje sie na Logitechy, bo chce sprawdzić czy rzeczywiście sa warte tego co o nich mówią :D Nie liczą się dla mnie zadne piloty i kródkie kable, bo do pilota mozna sie przyzwyczaić, a kable mozna sobie przedłużyć wedle gustu :D

THX za pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalbys cos o tym, jak sie spisuje dekoder DD w tych glosniczkach? Podlaczales je kablem optycznym?

Dopiero teraz to przeczytałem.

Tak, kablem optycznym, i dekoder DD spisuje się bardzo dobrze.

Używam do tego power dvd i no problems.

Ale nie moge się uporać z poprawnym dekodowaniem DTS, bo glosniki nie maja dekodera DTS i w sumie nie wiem czy jak mam podlaczone kablem optycznym to moge do nich wyslac odkodowany sygnał DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!! mam problem !! chcialem kupic kumplowi na 18 urodziny zestaw glosnikow. Mam na ten cel niewielki fundusz ok 250 zl mam. Myslalem o Logitech x-530 ale przegladajac allegro natknolem sie na takie cos http://www.allegro.pl/item112587934_5_1_lc...herkulesa_.html

Na papierze to wyglada ladnie ale czy ktos wie jak to gra i czy to bedzie lepsze od logitecha ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o tych glosnikach? LINK

 

wygladaja na solidne... ale czy tez tak graja... uprzedzam, ze nie chce creativow 6060 bo graja tragicznie (szczegolnie ten ich charczacy bas)

 

Ja nie polecam takich wynalazków. Może i wyglądają ładnie, ale w rzeczywistości zapewne dobrze nie grają...Mnie TOTALNIE takie zestawy nie przekonują, a wręcz zniechęcają.

 

Stosunek sygnału od szumu: 80db

Moc szczytowa: 6000W

Zaprojektowany w sposób ułatwiający szybką instalację do wszelkiego rodzaju odtwarzaczy dźwięku (gry wideo,przenośne odtwarzacze CD; MP3; odtwarzacze PC oraz inne analogowe źródła dźwięku).

 

Tanie chwyty marketingowe. Jezeli nie chcesz 6060 to wez X530.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica doskonałego dzwięku w Altec FX6021

 

http://img471.imageshack.us/my.php?image=schowek016el.jpg

 

Paczka z głośnikami już do mnie jedzie.jak tylko dotrze,to przetestuję głośniki i opiszę swoje wrażenia.

 

EDIT:

 

Głośniki już mam.Zapłaciłem za nie 388.74 zł z 2 letnią gwarancją.Pewnie zapytacie dlaczego tak tanio?.Ponieważ głośniki te służyły do testów dla czasopism komputerowych itp,więc nie są nowe i mają uszkodzone opakowanie.Jednak dystrybutor tych głośników daje pełną 24 miesięczną gwarancję.

A jeśli chodzi o jakość dzwięku,to powiem wam że super chwalone Logitechy Z-2300 grają przy nich jak zabawka dla dzieci.Niesamowicie odseparowane i wyszczególnione tony średnie i wysokie.Bardzo duża scena dzwięku.Aż ciężko uwierzyć że grają tylko 2 głośniki i subwofer.Bas też bardzo dobry.Szybki,dynamiczny i przedewszystkim nie pierdzący jak w Logitechach.Altec FX6021 to prawdziwy High-End wsród głośników komputerowych,wart każdej złotówki wydanej na nie.Test przeprowadziłem na karcie muzycznej Sound Blaster X-Fi Extreme z zainstalowanymi najmowszymi sterownikami+Foobar 0.9.2+ASIO plugin.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Tajemnica doskonałego dzwięku w Altec FX6021

 

http://img471.imageshack.us/my.php?image=schowek016el.jpg

 

Paczka z głośnikami już do mnie jedzie.jak tylko dotrze,to przetestuję głośniki i opiszę swoje wrażenia.

 

EDIT:

 

Głośniki już mam.Zapłaciłem za nie 388.74 zł z 2 letnią gwarancją.Pewnie zapytacie dlaczego tak tanio?.Ponieważ głośniki te służyły do testów dla czasopism komputerowych itp,więc nie są nowe i mają uszkodzone opakowanie.Jednak dystrybutor tych głośników daje pełną 24 miesięczną gwarancję.

A jeśli chodzi o jakość dzwięku,to powiem wam że super chwalone Logitechy Z-2300 grają przy nich jak zabawka dla dzieci.Niesamowicie odseparowane i wyszczególnione tony średnie i wysokie.Bardzo duża scena dzwięku.Aż ciężko uwierzyć że grają tylko 2 głośniki i subwofer.Bas też bardzo dobry.Szybki,dynamiczny i przedewszystkim nie pierdzący jak w Logitechach.Altec FX6021 to prawdziwy High-End wsród głośników komputerowych,wart każdej złotówki wydanej na nie.Test przeprowadziłem na karcie muzycznej Sound Blaster X-Fi Extreme z zainstalowanymi najmowszymi sterownikami+Foobar 0.9.2+ASIO plugin.

jakie glosniki miales poprzednio ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie glosniki miales poprzednio ?

X-530 i Z-2300.jednak nie zadawalala mnie ich jakosc dzwieku.Pozniej wachalem sie miedzy Soundstickami II a FX6021.Ostatecznie wybor padl na Alteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...