Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

otoz to, jak sama nazwa wskazuje wzmacniacz wzmacnia to co dostanie ze zrodla... np. dzwiekowka... wzmocni dzwiek, znieksztalcenia, szumy itd

 

jezeli dzwiek z karty bedzie slaby to dobry wzmacniacz jeszcze bardziej obnazy slabosc dzwiekowki ukazujac wszystkie niedostatki

1343893[/snapback]

Uffff... :) To mi troche ulzylo... Za bardzo sie w tym wszystkim nie orientuje... Dawniej poszedlem do sklepu i bralem glosniki na wyglad :lol: A teraz zastanawiam sie co kupic i to coraz bardziej :?

 

Moze uda mi sie te Geniusy od kogos pozyczyc to zobacze jak graja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a jak zmniejszy glośność suba....może da się słychać muzy?

1344211[/snapback]

 

Nie da rady, poprostu będzie ciszej dudnić (kontrola basu nie będzie istniała). A do słuchania muzy to kolumny i wzmak, zresztą gdzie on to w takim małym pokoju rozstawi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Używam, leciwych już, FPS1500 Creativa. Do tej pory starczały mi,ale nadszedł czas na zmiany... w końcu plastikowy sub zaczyna mnie drażnić. Przeto zamierzam kupić nowy "sprzęt audio". Piszę sprzęt bo początkowo nastawiłem sie na zakup innych głośników komputerowych, ale czytając dotychczasowe posty, zaczynam sie zastanawiać czy nie zrobić tak, jak to cały czas powtarza wszystkim kwiecień, kupić kolumny i do tego jakiś wzmacniacz. Jedno jest pewne, bedzie to podłączone do kompa, czyli do audigy. Należe razcej do audiofili a przynajmnie zamierzam nim się powoli stawać, o czywiście na tyle na ile mnie stać. Testowałem w media logitechy Z-5500 i Gigaworksy i coż razem z kumplem dajemy se łapy poucinać, że nie mają one tyle mocy co nam producenci obiecują. Bas w gigaworksach pozostawiam bez komenta... owszem duży (wymiary) sub.. i co z tego. Potrzebuję raczej zestwu do muzy, a że lubię drum&bass no to bas musi być dynamiczny. Pozatym moim zdaniemm nie opłaca sie płacić tyle kasy za takie "nowe" zestawy, więc jak będe kupował jednak "pierdziawki" to chyba wezmę Z-5300. Tylko THX nic więcej. Co wy na to?

 

Na kolumnach i wzmacniaczach raczej sie nie znam,musze sobię jakąś lekturke skombinować, więc proszę o rade. Lubię też oczywiście oglądać dobry film z dobrymi efektami, czy da rae kupić taki wzmacniacz, do którego można podłączyć kilka kolumien, coś na kształt kina domowego??, jak tak to w przyszłości bym rozbudował te 2 kolumny o kolejne...

 

Na początek mam do dyspozycji około1 000zł, moje wymiary :wink: to około 12 m2, sprzęt raczej do słuchania muzy, a przyszlościowo żeby była możliwa rozbudowa do filmów, ale najbardziej obecnie mi na muzyce zależy! Z gory dziękuje za wszelkie mądre i kompetente odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komninujesz jak kon pod gore nic z tego nie wyjdzie, za 1000zl kupic sprzet stereo (kolumny kolo 600zl i wzmak za jakies 400zl) i powinienes byc zadowolony... pierdziawki pokroju z-5300 nie maja szans pod wzgledem jakosci dzwieku a na allegro teraz jesty wyjatkowo duzy ciekawych pozycji kolumn i wzmacniaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie krótka piłka z mojej strony przeczytałem cały topic i nie dowiedziałem sie ktore wybrac :) każdy ma inne zdanie chodzi mi o dobre ( nie dudniace basy) zastanawialem sie nad crative p580 ale skoro mowicie ze dudnia to co byscie polecali w tej kategorii cenowej chodzi mi o opinie osoby ktoa sie zna i ma jakies doswiadczenie w tych sprawach bo nei chce kupic chłamu , do tej pory słyszałem p580 podobalo mi sie jak sciana drżała ale faktycznei bas sie troche zlewa a moze to wina piosenki ?? sam nie wiem :mellow: chcialem jeszcze dodac ze mam karte muzyczna sis7012 audio deviance

Edytowane przez ravka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie krótka piłka z mojej strony przeczytałem cały topic i nie dowiedziałem sie ktore wybrac :) każdy ma inne zdanie chodzi mi o dobre ( nie dudniace basy) zastanawialem sie nad crative p580 ale skoro mowicie ze dudnia to co byscie polecali w tej kategorii cenowej chodzi mi o opinie osoby ktoa sie zna i ma jakies doswiadczenie w tych sprawach bo nei chce kupic chłamu , do tej pory słyszałem p580 podobalo mi sie jak sciana drżała ale faktycznei bas sie troche zlewa a moze to wina piosenki ?? sam nie wiem  :mellow: chcialem jeszcze dodac ze mam karte muzyczna sis7012 audio deviance

1345968[/snapback]

Jeżeli chodzi o głośniki komputerowe, to ja polecałbym dołożyc ci troche kasy i wziąśc Geniusy, do kompa według wielu najlepsze. Jak duży maasz pokój?

P.S Słyszałem p580 i p5800, tego się nie da słuchać!!!!!!! :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ok 11-12 m2 i tyle kasy moge dac max na glosniki , oprucz tego pewnie bede musial zmienic karte muzyczna jakas do 70 zl znajlepiej

Edytowane przez ravka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem 3dni temu spalił mi sie wzmacniacz Technics EX140 klasa H+:(

I teraz musze kupic sobie zestaw głosnikow mysle nad jakims 2.1(sprzet ma mi słuzyc jakies 2-3miesiace dopuki nie dorobie sie do umarzonego Marantza:). Kaske na taki zestaw mam około 90zl(mowiłem ze zbieram na Marantza:)). I jakie w takim wypadku polecacie zestawy głosnikowe (najlepiej dostepne na Allegro) i mozecie podac powod dlaczego własniete.

Co do basu to nie musi byc głosny tylko dynamiczny i w miare głeboki (słucham muzyki powaznej i muzyki filmowej a nie zadnego techno dudnienia)

Wiec prosze was o jakies konkretne rady i to mozliwie w jak najkrotszym czasie bo chce miec ten zestaw przed swietami bo na słuchawkach długo nie pociagne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komninujesz jak kon pod gore nic z tego nie wyjdzie, za 1000zl kupic sprzet stereo (kolumny kolo 600zl i wzmak za jakies 400zl) i powinienes byc zadowolony... pierdziawki pokroju z-5300 nie maja szans pod wzgledem jakosci dzwieku a na allegro teraz jesty wyjatkowo duzy ciekawych pozycji kolumn i wzmacniaczy

1345840[/snapback]

Ok, tylko jak napisałem , na kolumnach a przede wszystkim na wzamacniaczach sie nie znam, więc prosiłbym, jeżeli to możliwe o jakies konkretne zestawy... DIĘKI!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK kumpel mi polecił tego magnata

Magnat Motion 990

 

co sądzicie o tych kolumnach podłogowych, są one wyciągniete z sestawu kina domowego Magnata.

 

No i jaki do tego amplituner albo wzmacniacz??

 

edit: Postanowiłem zwiększyć budżet do 1200 zł...

 

HELP

Edytowane przez AMIHoO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko jak napisałem , na kolumnach a przede wszystkim na wzamacniaczach sie nie znam, więc prosiłbym, jeżeli to możliwe o jakies konkretne zestawy... DIĘKI!!

1346370[/snapback]

 

Słuchaj looknij sobie na Allegro wzmacniacze Marantza to sa najlepsze wzmacniacze z jakimi sie spotkałem w moim dotychczasowym zyciu. Marantz jest to firma produkujaca audiofilski sprzet audio. Wchodzi ona w sklad konsorcjum Philipsa.

 

Sprawdz sobie to (tego sprzetu nie mialem okazji odsluchiwac ale Marantz to Marantz) Allegro 1.

Osobisci mialem mozliwosc odsluchiwania tego wzmacniacza Allegro2 i musze powiedziec ze bił pod kazdym wzgledem (no moze procz wygladu-ale to kwestia gustu) moj amplituner Technicsa SA EX140.

Powiem tak od kiedy posłuchałem Marantza to strasznie na niego choruje w zyciu nie słyszałem nic lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnaty serii motion to szajs, magnaty serii vintage to juz porzadne kolumny i smiem powiedziec ze vintage 110 wala tannoya m2 w rogi prawie na calej lini

 

po pierwsze jezeli chodzi o te magnaty motion to daruj je sobie nie sa warte tych 550zl

po drugie marantz wcale takiego super sprzetu nie robi, no ale po porownaniu do amplitunera technicsa to prawie wszystko jest lepsze

 

rozumiem ze masz 1200zl na kolumny i wzmacniacz... hmm to juz sumka dobra na calkiem mozliwe stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po drugie marantz wcale takiego super sprzetu nie robi, no ale po porownaniu do amplitunera technicsa to prawie wszystko jest lepsze

 

1346923[/snapback]

Heeee niech i tak bedzie jesli mowisz ze Technics to szajs to pewnie ba napewno to wiesz...

Ale jak ma kupic takiego SA EX 140 to za ta kase przykupi fajnistego Marantza. Ale jesli myslisz ze ten technics to naprawde złomiasty sprzet to ech...szkoda gadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze masz 1200zl na kolumny i wzmacniacz... hmm to juz sumka dobra na calkiem mozliwe stereo

1346923[/snapback]

Tak dobrze rozumiesz. Więc co byś mi zaproponował za tą kaske??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heeee niech i tak bedzie jesli mowisz ze Technics to szajs to pewnie ba napewno to wiesz...

Ale jak ma kupic takiego SA EX 140 to za ta kase przykupi fajnistego Marantza. Ale jesli myslisz ze ten technics to naprawde złomiasty sprzet to ech...szkoda gadac

1347156[/snapback]

ehhh Novus nie chcialem nikogo urazic a juz napewno nie ciebie, jezeli tak sie poczules to przepraszam nie bylo to poczynione z premedytacja, odnosnie technicsa to mialem jego dwa amplitunery i dwa wzmacniacze... powiem tak i nie jest to zlosliwosc, ale amplitunery graja fatalnie, bas jest kompletnie pozbawiony kontroli... srednica jak cie moge i wysokie krzykliwe, odnosnie wzmacniaczy to tylko najtanszy SV300 jakos sie broni ale tez to nie jest to, uwierz ze za podobna kase dostaniesz sprzet lepszy jak technics... jak bedziesz mial klijenta na technicsa to sprzedawaj, zmiana w sprzece zawsze sie przyda ;)

 

Tak dobrze rozumiesz. Więc co byś mi zaproponował za tą kaske??

1347188[/snapback]

napisz jaka kubature ma twoj pokoj i czy bys chcial kolumny podlogowe czy monitory, a i 1200zl to rozumiem max maxow jakie mozesz przeznaczyc na audio ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh Novus nie chcialem nikogo urazic a juz napewno nie ciebie, jezeli tak sie poczules to przepraszam nie bylo to poczynione z premedytacja, odnosnie technicsa to mialem jego dwa amplitunery i dwa wzmacniacze... powiem tak i nie jest to zlosliwosc, ale amplitunery graja fatalnie, bas jest kompletnie pozbawiony kontroli... srednica jak cie moge i wysokie krzykliwe, odnosnie wzmacniaczy to tylko najtanszy SV300 jakos sie broni ale tez to nie jest to, uwierz ze za podobna kase dostaniesz sprzet lepszy jak technics... jak bedziesz mial klijenta na technicsa to sprzedawaj, zmiana w sprzece zawsze sie przyda  ;)

napisz jaka kubature ma twoj pokoj i czy bys  chcial kolumny podlogowe czy monitory, a i 1200zl  to rozumiem max maxow jakie mozesz przeznaczyc na audio ??

1347691[/snapback]

 

Spoko nie ma sprawy to jest dobry sprzet do odsłuchiwania techno ale fakt do muzyki powaznej i filmowej(takiej slucham) to sie nie nadaje i dlatego doradzam zeby zamiast brac takiego technicsa za te pieniadze mozna miec naprawde dobrego o swietnym(sprawiajacym wrazenie głebii i powiedział bym "przytulnym")dzwieku Marantza, ktory bije na głowe te dostepne na otwartym rynku Thomson-y i Technics-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jaka kubature ma twoj pokoj i czy bys  chcial kolumny podlogowe czy monitory, a i 1200zl  to rozumiem max maxow jakie mozesz przeznaczyc na audio ??

1347691[/snapback]

Jak już wcześniej pisałem pokój to prosstokąt o długości 5,5 m szerokości 2 i wsyokości3 . Chodzi mi o kolumny podłogowe. Jeżeli chodzi o kase, to tak w okolicach 1200 (1400 max, jeżeli da to wymierny efekt a jakości dźwięku).

Edytowane przez AMIHoO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacze np:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46085923

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45891022

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45170485

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45775305

 

sklaniam sie ku denonowi pma250se albo cambridgowi

 

EDIT:

 

kolumny:

http://www.horn.pl/produktyphp/pokaz_produ...azwa=CRYSTAL+30

brzmia przyjemnie, czysto, dynamicznie, potrafia wygenerowac calkiem duzy dzwiek

 

jednak twierdze ze do twojego pokoju wlasnie monitory by pasowaly duzo bardziej niz kolumny podlogowe

 

np:

http://www.polpak.com.pl/paradigm_show_per....php?show=titan

mimo ze monitory, maja niesamowita pare grajac przy tym bardzo ladnie i potrafia zawstydzic pod wzgledem dynamiki duzo kolumn podlogowych

 

albo:

http://www.horn.pl/produktyphp/pokaz_produ...zwa=Diamond+9.1

troche grzeczniejsze brzmienie, bardziej muzykalne, lepsza przestrzen i wiecej powietrza niz paradigmy, ale dynamika i mozliwosci w zakresie basow slabsze...aha i maja bass reflex do przodu co troche ulatwia ustawienie w malym pokoju

 

ewntualnie:

http://www.polpak.com.pl/koda_show_prod.php?show=ex6

model EX686T - brzmienie prawie tak potezne jak paradigm... moze bardziej grzeczne, bass reflex do przodku co oczywiscie ulatwi ustawienie...w cenie do 900zl bezkonkurencyjne, zreszta przeczytaj recenzje: http://www.polpak.com.pl/page_recenzje_sho...-10_koda_ex686t

niedawny odsluch potwierdzil spostrzezenia recenzenta

 

jezeli sluchasz glownie rocka i techno..to paradigm

jezeli pop, soul, jazz, czasem rock to wharfedale 9.1

jezeli pop i rock a czasem techno to koda albo crystale 30

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamien, dzięki za radę, określiła kierunek moich poszukiwań. Te paradigmy mogłyby mnie zainteresowaćtylko ciekawe ile takie stojaczki kosztują do nich, jak wyjdzie drogo to sam coś wytworze na kształt pułeczek. No muszę powiedzieć , że coraz bardziej mi sie to wszystko zaczyna podobać... Pozdrowienia dla wszystkich i WESOŁYCH ŚWIĄT!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...