Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałeś dodać, że w Logitechach jest jeszcze możliwość złapania ruskiego radia :D ... Moim zdaniem za tą cenę nie ma zestawu idealnego, moja opinia była taka, że buczenie w Altecach nie przeszkadza aż tak bardzo, ale ja raczej nie zamierzam podłączać wzmaka i nie wiadomo jakich wypasionych kolumn do kompa, żeby nie marudzić na jakość dźwięku. Za tą cenę jestem zadowolony, choć, fakt, słuchawki za tyle samo grają lepiej :) (wymienili mi w KOSSach kabel i o dziwo chyba dobijają do 20 kHz bez trzasków, inne słuchawki, bez porównania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a)Geniusy 1250X/2000X odpadają - ktoś tutaj wspomniał, że na małe biurko z racji małej odległości: głośnik - słuchacz się nie nadają

W kwestii 1250X i ich gabarytów to przesadzasz - miałem raz kolumny o wysokości 42cm, głębokości 33 cm i faktycznie były za wielkie do bliskiego odsłuchu (dźwięk nie był dość punktowy a wysunięcie głośników do przodu spowodowane ich znaczną głębokością pogarszało sytuację) ... ale genius 1250X ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi z4 są znośne pod warunkiem, że sub nie stoi na podłodze ani pod biurkiem itp. Postawiłem suba na półce na wysokości monitora i o dziwo zestaw zaczął grać nawet akceptowalnie. A na początku byłem co najmniej rozczarowany.

Przy takim ustawieniu słychać wyraźną różnicę w porównaniu z logami x-230.

 

Jednak szkoda bardzo tej wady Altec Lansing VS4121. Słuchałem jeden zestaw, grały lepiej niż moje z4. Ale niestety buczenie też było słychać. A że 70% czasu słucham na ustawieniu cicho / b.cicho -> jako tło, to buczenie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego ciężko mi będzie się na nie zdecydować.

Choć obecne głośniki też nie są ekranowane, więc takie "urocze" poziome falowanie mam już od dawna na monitorze (ew mogę je "zamrozić" - ale wolę już jak to "pływa").

Aczkolwiek 2KX mogę być za duże.

A 2.1 to do muzyki nie bardzo... (filmów na kompie nie oglądam, grać w sumie gram mało) - tak, wiem - 2.0 za 150zł do muzyki też nie zabardzo... Ale będzie lepsze niż 5x 5W + 17W Cambridge 7-letni...

 

Hmm jak będzie okazja posłucham sobie paru kompletów, jak stwierdzę, że to nie to - w ciemno kupię 1250X/2000X Geniusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak.....

ekran to może kineskop albo taka matryca w lcd ....

jest jeszcze kinowy ekran

 

A tak na serio.

kabel też miewa ekran, i głośniki miewają ekrany, wzmacniacze miewają ekrany, monitory zresztą też.

 

Marcin_gps -> po to się ekranuje MAGNESY głośników w kolumnach aby pole magnetycznie nie wpływało na sąsiadujące urządzenia. A kable w typowych zestawach nie są ekranowane. W większości sprzętu audio nie są ekranowane. DODAM dla ścisłości -> kable do podłączania kolumn nie są ekranowane. Bo kable pomiędzy segmentami sprzętu audio to inna sprawa.

 

Kolumny a ekranowanie

Chodzi o zniwelowanie negatywnego oddziaływania magnetycznego na inne urządzenia elektroniczne - w tym wypadku chodzi prawdopodobnie o TV, który jest najbardziej narażony. Odległość nieekranowanych głośników od TV - myślę, że można przyjąć średnio 0,5 m. Stawiając głośnik centralny z nieekranowanymi głośnikami na TV powodujesz np. odbarwienia na ekranie. Pisząc o TV mam na myśli TV CRT

P.S. -> cytat co prawda odnosi się do kolumn kina domowego, ale generalnie zasada jest ta sama. I nie ma to nic wspólnego z wrażliwością na telefony komórkowe, ruskie radia itp. Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwlj, wiesz co to jest ekranowanie?

jak może nie robić zamieszania jak to są aktywne monitory?

zastanów się, odnośnie monitora to samo, przecież tam są magnesy!

chłopie, ekran znaczy dobrze izolowany kabel...

tak czy siak, kabel tez jest z [gluteus maximus] ;]

 

P.S. -> cytat co prawda odnosi się do kolumn kina domowego, ale generalnie zasada jest ta sama. I nie ma to nic wspólnego z wrażliwością na telefony komórkowe, ruskie radia itp.

Noo, zbyt blisko monitora to one stac nie moga... Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekranowane kolumny będą wrażliwe na telefony komórkowe, a w zasadzie to chyba wzmacniacz będzie najbardziej wrażliwy. Prosty eksperyment -> przystaw komórkę do kolumny w której nie ma wzmacniacza, następnie do tej z wzmacniaczem, możesz też przyłożyć do kabli ....

 

Ekranowane kolumny postawisz przy monitorze CRT i nie będą miały na niego wpływu. Przy LCD sens ekranowania kolumn jest wątpliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak, kabel tez jest z [gluteus maximus] ;]

Noo, zbyt blisko monitora to one stac nie moga...

,oze bys by; hpnporowy i sie przyznal do braku wiedzy elementarnej na temat co to jest ekranowanie ... i powtarzam po raz 3 glosniki wgenisuach sa ekranowane boze to forum jednak schodzi na psy nie da sie juz tego czytac :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjasnij mi moze jak to jest, ze nie moge postawic ich kolo crt, bo zaraz mam podkolorowane wszystko? czy to nie wina ekranowania ?

Ekranowanie monitora i/lub głośników jest słabe lub go brak (to ostatnie stefek wyklucza ;) )

 

pokażcie mi jakieś lepsze monitorki stereo z ekranowaniem magnesów, nawet w xavianach, czy ae tego nie ma, ekranowanie magnetyczne jest powszechne tylko w pierdziawkach komputerowych

Nie tylko. W monitorach studyjnych też ... i w kolumnach nazywanych "Hi-Fi" też można coś takiego nie tak znowu rzadko spotkać choć to nie jest "standard".

 

ps. Wharfedale Diamond 9.5 są ekranowane

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokażcie mi jakieś lepsze monitorki stereo z ekranowaniem magnesów, nawet w xavianach, czy ae tego nie ma, ekranowanie magnetyczne jest powszechne tylko w pierdziawkach komputerowych

odpowiedz jest prosta nie ma ekranowania wiecej dolcow dla producenta :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geniusy SP-HF2000X juz doszly :)

 

W czwartek albo w piątek zdam obszerną relację jeśli ktoś będzie zainteresowany.

Na tą chwilę mogę powiedzieć tyle że martwi mnie wykonanie głośnika niskotonowego (zalatuje mi fuszerką). Mam jeszcze jakieś dziwne trzaski, pierdzenia itp. ale niekoniecznie musi być to wina głośników. Dlatego najpierw wszystko przepadam i przetestuje zanim napisze moją ocenę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geniusy SP-HF2000X juz doszly :)

 

W czwartek albo w piątek zdam obszerną relację jeśli ktoś będzie zainteresowany.

Na tą chwilę mogę powiedzieć tyle że martwi mnie wykonanie głośnika niskotonowego (zalatuje mi fuszerką). Mam jeszcze jakieś dziwne trzaski, pierdzenia itp. ale niekoniecznie musi być to wina głośników. Dlatego najpierw wszystko przepadam i przetestuje zanim napisze moją ocenę ;)

No to czekamy

 

:)

 

jak będzie pozytywnie to ten koleś na allegro co jako jedyny je sprzedaje będzie miał niezłe obroty

Edytowane przez FaKE_ArchAngel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG... kopara mi opadła :D

 

Dostałem już owe Geniusy - grają masakrycznie.

 

Jest spora różnica względem mojej starej wieży LG FFH-299 2x30 W.

 

Głośniki są warte ceny jakie za nie dałem (148 wliczając wysyłkę)

 

Polecam!

 

 

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum.

Jestem zainteresowany zakupem jakichś głosników do komputera. Pierwotnie myślałem o jakimś 2+1 ale chyba jednak wybiore czyste stereo. Głosniki mają głównie służyć do słuchania muzyki, zero gier, filmy głównie na słuchawkach (w nocy nie chce budzić domowników ;) ).

Ostatnio zainteresowałem się głośnikami Genius'a a konkretnie modelami SP-HF1250X i Genius SP-HF1100X. Czytałem na necie że te drugie mają ponoć jakieś trochę sztuczne brzmienie. Nie do końca rozumiem czemu 1250X mająć 5.25" membrany są tańsze od 1100X z 4"-lowymi. Czy ktoś mógłby mi coś więcej w tym temacie doradzic? ma jakieś doświadczenia z tymi glośnikami? ew. polecić coś innego w podobnym zakresie cen i podobnej stylistyce (przyznam że kolorowe plastiki mnie odrzucają).

 

Bobson37 mam pytanie, jak sprawują Ci się te Geniusy i gdzie je kupiłeś w takiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum.

Jestem zainteresowany zakupem jakichś głosników do komputera. Pierwotnie myślałem o jakimś 2+1 ale chyba jednak wybiore czyste stereo. Głosniki mają głównie służyć do słuchania muzyki, zero gier, filmy głównie na słuchawkach (w nocy nie chce budzić domowników ;) ).

Ostatnio zainteresowałem się głośnikami Genius'a a konkretnie modelami SP-HF1250X i Genius SP-HF1100X. Czytałem na necie że te drugie mają ponoć jakieś trochę sztuczne brzmienie. Nie do końca rozumiem czemu 1250X mająć 5.25" membrany są tańsze od 1100X z 4"-lowymi. Czy ktoś mógłby mi coś więcej w tym temacie doradzic? ma jakieś doświadczenia z tymi glośnikami? ew. polecić coś innego w podobnym zakresie cen i podobnej stylistyce (przyznam że kolorowe plastiki mnie odrzucają).

 

Bobson37 mam pytanie, jak sprawują Ci się te Geniusy i gdzie je kupiłeś w takiej cenie?

1250X - 169 PLN

1100X - 139 PLN

 

- więc gdzie 1250X są tańsze od 1100X ? Porównywałeś cenę 1100X z najdroższego sklepu z ceną 1250X z najtańszego i wyszła różnica 1 PLN ???? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem czy mogę do mojego Geniusa SW-HF podłączyć wieżę stereo? Oczywiście za pomocą tych kabli, które są w zestawienie. W wieży mam dwa Chinche, które były podłączone do karty dźwiękowej... Zważywszy, że w Geniusie nie ma wejścia mini jack to nie wiem, którego kabla użyć... Jestem lamer jeśli o to chodzi... Możecie mi powiedzieć jak podłączyć wieżę?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1250X - 169 PLN

1100X - 139 PLN

 

- więc gdzie 1250X są tańsze od 1100X ? Porównywałeś cenę 1100X z najdroższego sklepu z ceną 1250X z najtańszego i wyszła różnica 1 PLN ???? :lol2:

 

Do Kyle.

Sprawdzałem ceny na allegro, ale musiałem coś chyba faktycznie pomylić. Dzięki za sprowadzenie na ziemię. Skoro raz skomentowałeś mój post, może zrobisz to i drugi raz :D

Jestem lamerem jeśli chodzi o srzęt audio, potrzebuje czegoś do słuchania w 99% muzyki w pokoju 12 m2 na średnim poziomie głośności. Karte muzyczną mam zintegrowaną z płytą ASUS P5B Deluxe (jakieś tam HD 7.1 - Analog Devices AD1988B). Nie mam pojęcia jakie potencjały w niej drzemią. Jakie głośniki do max 200 PLN (mile widziane okolice 150PLN) poleciłbyś dla kogoś takiego. Czy były by to właśnie te Genius'y 1250X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy

 

:)

 

jak będzie pozytywnie to ten koleś na allegro co jako jedyny je sprzedaje będzie miał niezłe obroty

Napisz. Chętnie poczytam.

Myślę że jutro koło 14 powinienem zdać już relacje :) Muszę wyczekać aż nikogo nie będzie w domu :D bo teraz to ciągle ktoś przychodzi i każe mi to ściszać. Wszystko przez to że strasznie dudnią te głośniki :blink: Nie mogę sobie z tym poradzić. Już przy 1/3 głośności trzeba kombinować i ściszać bas do minimum, żeby dało się jakoś słuchać.

Głośniki są oddalone od ściany 20cm.

Zatkałem na chwilę bass reflex i było trochę lepiej. I tu mam właśnie pytanie, bo słyszałem różne wersje.

Czy można w Genius SP-HF2000x zatykać bass reflex :?: Nie wpływa to jakoś źle na głośniki :?: I jeśli można zatkać to dokładnie czy zostawić jakąś szczelinę :?: A może nie ma to znaczenia jak BR jest zatkany (pytam bo w necie są różne opinie a sam mało wiem na temat BR)

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kyle.

Sprawdzałem ceny na allegro, ale musiałem coś chyba faktycznie pomylić. Dzięki za sprowadzenie na ziemię. Skoro raz skomentowałeś mój post, może zrobisz to i drugi raz :D

Jestem lamerem jeśli chodzi o srzęt audio, potrzebuje czegoś do słuchania w 99% muzyki w pokoju 12 m2 na średnim poziomie głośności. Karte muzyczną mam zintegrowaną z płytą ASUS P5B Deluxe (jakieś tam HD 7.1 - Analog Devices AD1988B). Nie mam pojęcia jakie potencjały w niej drzemią. Jakie głośniki do max 200 PLN (mile widziane okolice 150PLN) poleciłbyś dla kogoś takiego. Czy były by to właśnie te Genius'y 1250X?

Ja polecić mogę jedynie sprawdzone Genius 1250X w tej cenie. Nie wiem jak słaba jest ta karta zintegrowana ale chyba będzie trzeba kupić coś bardziej przyzwoitego (patrz tematy o kartach muz.). Generalnie integry są dobre tylko przy wyjściu cyfrowym (czasem nawet bardzo dobre - Realtek 883) ale nie na analogu bo przetworniki C/A mają zwykle fatalne a czasem nawet tragiczne. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to mojej Azalii bo akurat ona gra na wyjściu analogowym na słuchawkach po prostu świetnie!

Żaden creative się nie umywa.

Azalia mówię ci grasz do d.... :razz:

 

A tak serio - cóż .... ja po odsłuchu wielu integr na analogu nisko je oceniam (czy to "HD" czy AC97) - na cyfrze co innego - nie mam nic do zarzucenia. Jeśli trafił Ci się rodzynek to gratuluję ale mój "Azalia" Realtek 883 na Gigabyte gra bezbłędnie tylko na cyfrze ... na analogu przede wszystkim słychać rozmycie góry i brak detali - b. łatwo to usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecić mogę jedynie sprawdzone Genius 1250X w tej cenie. Nie wiem jak słaba jest ta karta zintegrowana ale chyba będzie trzeba kupić coś bardziej przyzwoitego (patrz tematy o kartach muz.). Generalnie integry są dobre tylko przy wyjściu cyfrowym (czasem nawet bardzo dobre - Realtek 883) ale nie na analogu bo przetworniki C/A mają zwykle fatalne a czasem nawet tragiczne.

 

Dzięki za odpowiedź. Zapomniałem o jednym fakcie, mam w kompie jeszcze jedną karte muzyczną, starego Sound Blastera 128 (chyba taki to model, ale nie jestem pewien, chodzi na PCI), karta ma chyba z 5 lat. Na niej mam podpięte słuchawki a na tej wbudowanej głośniczki monitora (pożal sie Boże za jakość), używam dwoch dzwiękówek bo nie lubie sie przepinać, a poza tym daje mi to możliwość oglądania jednego filmu z dzwiękiem na kompie, podczas gdy drugi leci dzieciakom na TV przez SVHS i drugą kartę. Myślisz że taka starsza "zewnętrzna" dzwiękówka będzie lepsza czy gorsza od wbudowanej w ASUSA? Ew. byłbym BARDZO wdzięczny za polecenie jakiejś nowej karty (na wymiane tego SB). Interesuje mnie coś o rozsądnej cenie i dobrym współczynniku jakość/cena. Wiem, odsyłałeś mnie do forum o kartach, ale to nadal sie sprowadzi do przeczytania dziesiątek postów i zastanawiania się co wyborać z pośród pewnie kilku-kilkunastu modeli. A ja chciałbym usłyszeć (przeczytać) jakichś powiedzmy dwówch Twoich subietkywnych faworytów (tak aby moje ego było szczęśliwe że i tak dokonałem wyboru ;) ). Z góry dziękuje za ew. podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realtek 883 na Gigabyte gra bezbłędnie tylko na cyfrze

Chciałeś powiedzieć aż bardzo mało kart to potrafi "tylko" grać bezbłędnie.

 

na analogu przede wszystkim słychać rozmycie góry i brak detali - b. łatwo to usłyszeć.

To co ja mam powiedzieć o Audigy czy nie daj Boże jakimś live ? :

 

Dudniący środek, bas to walenie w beczke, góra że rozmyta to mało powiedziane. Jeszcze gorzej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...