Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

witam, na co dzien udzielam sie na forum mp3store ale w sprawie wyboru glosnikow do kompa pomyslalem ze to bedzie lepsze miejsce ;)

 

szukam czegos do lapka pod zintegrowana conexant hd audio, praktycznie tylko do muzyki, sluchane w 18m pokoju (studenckim), nie potrzebuje zbyt mocnego suba bo wiem ze i tak nie bede mogl go rozhulac :/ budzet mysle ze do 300zl bo sadze ze i tak nie ma sensu wiecej pod zintegrowana i w tych warunkach. no i czy to bedzie 2.0/2.1 czy wiecej (choc tak średnio) - obojetne, chcialbym tylko zeby gralo jak najlepiej ;) widze ze dobre opinie zbieraja geniusy SP-HF1250X, co byscie mi polecili?

Edytowane przez wojt_bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ciekawa sprawa ,w znanym ze zdroworozsądkowego podejścia do tematów audio int portal" The Audio Critic bardzo sobie chwali zestaw ''Spherex Xbox 5.1''

 

Link do recenzji :

http://theaudiocritic.com/blog/index.php?o...37&blogId=1

 

http://www.biline.ca/spherex.htm

 

:D

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 5.1 Logitech x530 i w sumie nie są one złe.. Design ok, dość głośno grają ale bas dudni... Możecie podać jakąś alternatywę do 300zł dla tego zestawu bo nie wiem czy opłaca się wymieniać czy zostać przy nich... Z góry dziękuję za support i rady.

 

Ps. Wiadomo, że jeśli mam zmieniać to na cokolwiek lepszego, nawet jeśli cena miałaby być wyższa niż to moje ustawowe 300zł to podajcie swoje typy a być może dorzucę coś kasy.

 

 

Na allegro widzę coś takiego:

 

http://allegro.pl/item257300081_markowe_dr..._5_1_pilot.html

 

 

Przychylam się do tych Geniusów bo wyglądają dobrzę widzę, że moc także mają git ma je może ktoś z was bo chcę wiedzieć czy warto

Edytowane przez f3nikz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sądzicie o takich oto głośnikach: http://www.1klik.pl/sklep/Glosniki_5_1_sub...1/c380/p883106/ ?

Obecnie posiadam takie jak z sygnaturki (2.1) ale one się zepsuly i oddaje je jutro na gwarancje i bede mogl doplacic pare dyszek i wlasnie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> te w/w.

Co o nich sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Chcę trochę ożywić drugiego, starego kompa pod względem dźwiękowym, coby sobie w miarę przyzwoitej jakości posłuchać muzyki czy zapuścić jakiś film. Teraz mam tam zintegrowane AC'97 2.0 na płycie ECS K7VTA3 v3.1 oraz badziewne głośniczki Geniusa za 20 zł.

 

Przeznaczyć bym chciał na tę "rozbudowę" nie więcej niż 150 zł. Czy to będzie dobre rozwiązanie: Creative Sound Blaster Audigy SE OEM + Logitech OEM S220 2.1?

 

Czy może SB Live starczy jak znajdę?

 

Głośniki mogą być też 2.0, nawet może lepiej - pytanie tylko jakie?

 

Z góry dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... pozwolicie że się podepnę pod temat żeby nowego nie tworzyć.....

 

sprzedałem moje x-530, i teraz mam pewnego rodzaju zonka bo nie jestem pewien co kupić =/

 

przeznaczenie to w 50% muzyka (gothic, black metal, death metal, dark ambient, elektro ale także czasami coś spokojnego i delikatnego ;)) 25% to gry i kolejne 25% to filmy które jednak są głównie w .avi, rzadziej na dvd.

 

Jak na razie doszedłem do wniosku, że chce 2.1 a nie znowu 5.1

 

myślę nad z-3e.... dobrze wypadają, cena dla mnie atrakcyjna...... (czytałem temat o nich na forum). Czym się różnią od z-4e? poza kształtem i ceną oczywiście :wink:

 

wymagam aby grały ładnie ale jak trzeba będzie zrobić party to żeby goście ich nie zagłuszyli ;)

 

podłączone jak na razie to będzie pod zwykłego realteka z a8n sli deluxe (nie pamiętam modelu)

 

fundusze na ten cel to 250-300 zł. lekko ponad może być lekko. Żadnego dozbierania, aaa i sprzęcik ma służyć długo i dobrze (lepiej, jak moje x-530 które miałem 3 lata =P)

 

dzięki za pomoc

t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od wczoraj jestem posiadaczem creative t20 i muszę powiedzieć że jestem zaskoczony... na minus. Tonów niskich brak to oczywiste, ale tony wysokie mają taki bardzo syczący/metaliczny dźwięk... do tego muzyka mocno przytłumiona, jak się puści niektóre utwory to aż żal. Nie mam niestety porównania do żadnych innych pierdziawek ale po roku wyłącznie na słuchawkach ze wzmakiem z podpisu i opiniach o tych głośnikach miałem chyba za duże oczekiwania :unsure:

Edytowane przez Koen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup 2.1 pod konkretne zastosowanie

FILMY/TV. Pokój 4x4, może trochę mniej.

 

Normalnie filmy oglądam na 22" + audio z podpisu. Zakupiłem nowy TV LCD i niestety wszystko z nim dobrze poza dźwiękiem, który po przyzwyczajeniu do czegoś sensownego pozostawia wiele do życzenia. Wiadomości uciągnie ale już "stupot małych stup" aka "Happy Feet" czyli film z dobrą muzyką rozczarował po całości..

 

2.1. Czarne. Nie muszą być jakieś ekstra głośne. Nie spodziewam się liniowej charakterystyki. W miarę równo, schludnie, bez większych wad.

nie chcę na to wydawać dużo - film na tym obejrzę raz w miesiącu. Powiedzmy do 200pln.

Dźwięk będzie wyprowadzony z.. nie wiem ;] Albo z TV 37LG albo z dvdivix KORR. Możliwe że podepnę je pod korra żeby grały tylko przy filmach ew. czasem puszczę z niego jakąś muzykę przy posiadówce.

 

Logitech tak. x230 ? kiedyś słuchałem, w muzyce się nie sprawdziły za bardzo ale może przy filmach.. ?. z3 ?

Creaf nie przepadam ale.. jesli byłby taki którego sub nie zachowa się jak włoski samochód na ulicach polski.. :lol:

Genius jeśli fajne - czemu nie. 1250 2.1 ? mało przekonujące..

 

Coś doradzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie po to robiłeś (kupiłeś) wypasionką 2702 żeby teraz słuchać muzyki na głośnikach 2.1 za 200zł.....

 

Za 200zł można kupić niezłe 2.0 (Genius 1250X i Gigaworks T20) ale nie 2.1

 

200zł to zdecydowanie za mało na dobre komputerowe 2.1.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zło :) misunderstanding jak nic :]

 

1.

to co mam w opisie to moje stereo do kompa ;p wafle, pcmka, dobre okablowanie i wzmaczek,, to daje radę i do tego za 200zł to nie kupię nawet lepszego interkonektu :] więc zostawmy

 

2.

tv mam w drugim pokoju,, czasem fajnie sobie walnąć jednak film i tam (zazwyczaj 2/ 2.5m od 22" mi wystarcza i sobie oglądam z kompa :P nagłaśniają wafle i jest de best) i to co pokazuje mój tv w kwestii audio mnie nie rusza ;]

 

więc - szukam czegoś do podpięcia pod telewizor.. TYLKO POD FILMY NA TV. nie chce cienkiego 5.1 ani 7.1 ;] chce cienkie stereo do oglądania divix/dvd na tv raz na jakiś czas

 

sumując:

potrzebuję 2.1 które sprawdzi sie w filmach na średniej powierzchni i przy niewysokich poziomach głośności - głośno ale nie ma trząść basem zrzucać obrazów ze ścian i mieszać sztućców w kuchni :P

 

w filmach lepiej sprawdzi się komputerowy zestaw 2.1 niż 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z4 i do tych celów ujdzie. Z drugiej strony x230 też sobie radzi, tyle że jest mniej przyjazny w obsłudze a i trzeba uważać z umiejscowieniem suba. W z4 sub jest konstrukcją zamkniętą, więc jest mniej czuły na umiejscowienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka nowych spostrzeżeń odnośnie głośników bose companion 3 ,otóż znowu miałem okazję ich posłuchać z tym że tym razem sub nie stał w środku pomiędzy głośnikami a był ustawiony z boku lewej ''kolumienki'' i oddalony o ok 30cm oraz był przesunięty do tyłu też o podobną odległość ,skierowany głośnikiem nisko-średnio tonowym w stronę lewego ucha .Przy tym ustawieniu głośniki nie mają już spójnego brzmienia ,a pomiędzy głośnikami bardzo wyraźnie brakuje środka a sub przy ścianie zaczyna dudnić ,a co by było dopiero (ze średnimi tonami) gdyby sub stał na podłodze ? .Te małe głośniczki z racji swoich wymiarów muszą być odciążane subwoferem z części zakresu średnich tonów ,dlatego głośniki te wymagają dla prawidłowego i spójnego brzmienia ustawienia suba pomiędzy głośnikami ,i wtedy zestaw ten gra przyjemnie, a w przypadku ustawieniu suba z boku głośników brzmienie jest dramatycznie gorsze !. W przypadku prawidłowego ustawienia tych głośników na biurku miejsca nie będzie za wiele :-| .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się właśnie starych głośników i zastanawiam się aktualnie nad Logitechami

Z-2300, Z-5450 lub Z-5500. Mam niewielki pokój (2.7m na 5m) i jeszcze do tego komputer mam

"w poprzek". Czy w takiej konfiguracji ma sens kupowanie 5.1 czy lepiej 2.1?

Zaznaczam ze glosników uzywam glownie do muzyki, trochę filmów i gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki to 2.0 raczej

Dobra, ale pytam w wątku "komputerowe zestawy 2.1 / 5.1" więc nie chodzi mi o kolumny,

tylko o zestaw.

Coraz bardziej skłaniam się do 2.1 ze względu na ilość kabli i mały pokój...

Czy ktoś próbował bezprzewodowy zestaw Z-5450 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po przeczytaniu kilkunastu wypowiedzi z tego tematu oraz szybkiego przeglądnięciu podsumowania na tej stronie: http://www.behardware.com/art/imprimer/493/

Mimo zakazu wydanego przez użytkownika Luk@s 'a

zdecydowałem sie na zakup ALTEC LANSING VS4121 - zestawu 2.1 o dosyć przystępnej cenie w komputroniku - 192 zł :)

Zestaw dostałem dzisiaj i już troszkę o nim moge powiedzieć - bardzo laicko :) MA NAJLEPSZY STOSUNEK CENA/JAKOŚĆ.

Luk@s przestrzega przez buczącym transformatorem - ja nic nie słysze, a słuch mam dobry. Mam gniazdko bez zerowania/uziemnienia i jest ok. Widocznie istnieje ryzyko trafienia na feralny egzemplarz.

Satelity oprócz głośników wysokotonowych, w podstawce wyposażone są również w średniotonowe - na pewno nie jest to rewelacja ale jak na zestaw poniżej 200 zł grają OK. W prawej satelicie mamy możliwość ustawienia volume, treble i bassu, a ich potencjometry działają bardzo gładko - oraz - co nie zawsze zdarza się w tak tanim sprzęcie, mamy wyjście słuchawkowe :) Dioda informująca o włączonym zestawie jest jak najbardziej odpowiednia i nie drażni oczu :).

Subwoofer ustawiony na maksa gra bardzo mocno - przy zamkniętym pokoju zdecydowanie poczuć go można za ścianą, jednak przy tym ustawieniu muzyka z satelit nie daje takiej przyjemności odsłuchu - oczywiście można go wyregulować. Polecam ustawienie potencjometru bass i treble centralnie.

Głośnik niskotonowy o średnicy ok 16 cm robi swoje :) zajmuje 3/4 przedniego panelu subwoofera i zakryty jest metalowym grillem, ktorego nie można ściągnąć.

Nie moge polecić słuchania na nich mp3 o mocnej kompresji (ponizej 192kb/s) bo czasami słychać jaką to daje strate.

Pobrałem kilka kawałków Jean Michel Jarre'a skompresowanych bezstratnie i wszystko gra idealnie.

Wcześniej byłem zdecydowany na geniusy 1250x jednak często słucham muzyki nocą, nie za głośno więc niskich tonów bym raczej nie usłyszał (poczuł jak niektórzy sądzą?)

 

:)

 

Pozdrawiam

patryk

 

edit

2 dzien uzytkownia i rzeczywiscie okazuje sie ze niskotonowy gdy zestaw jest wlaczony MINIMALNIE buczy na centralnym ustawieniu potencjometru od bassu, jednak przy skrajnych ustawieniach jest to troche bardziej slyszalne. Oczywiście przy odtwarzaniu muzyki nie słychać tego.

Mimo wszystko nadal sądzę, że jest to najlepszy wybór za ta cene :)

Edytowane przez tipex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

zastanawiam się nad kupnem głośników 2.1

zastosowanie : filmy, muzyka, gry, żadnego umc umc

 

tak sobie myślałem nad Creative I-Trigue 3000 2.1

 

http://www.komputronik.pl/Glosniki/Creativ...pelny,id,48403/

 

ktoś może powiedzieć coś o tych głośnikach? dobre są? jak się sprawują??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...