Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

To że genius 2000X są większe od 1250X to nie oznacza że 2000X są lepsze !!!!

 

1250X to niezwykle udany model i po prostu wątpię aby 2000X był lepszy ( z basem może niżej zejdzie ale pewnie nie będzie taki "równomierny" jak 1250X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno padl mi pilot w Creative T3000 (drugi juz, a gwarancja juz minela) - w zwiazku z tym postanowilem kupic nowy zestaw 2.1. W zasadzie wybor ograniczam do Logitech X-230 i Z-3e (odpowiednio 165 i 219 zl)... co byscie bardziej polecali? Uzywac ich bede do muzyki i czasem filmow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się nie zauważyć Waszego podniecenia tymi Geniusami 2000x. A że znać się na tym za wiele nie znam to powiedzcie mi tylko jak stoją z bassem, i czy nadają się do rocka, metalu, bluesa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Planuj zakup jakiś w miarę dobry głośników 2.1 w cenie od 120 do mniej więcej 190. Znalazłem:

 

Creative I-Trigue 3330 2.1 retail

Genius SW-V2.1 1250

Media-Tech PARTITA PRO DB 2.1 (MT-3315)

Modecom 2.1 - MC - 2050 czarne

Modecom 2.1 - MC - 2030 czarne

Creative GigaWorks T20 (ale to 2.0 ;/)

Co poradzicie? Które głośniki najlepiej by się nadawały z wy. wymienionych? A może polecacie inne?

Edytowane przez halo?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym opisac swoje wrazenia po 10min obcowania z ModeCom MC-9860 to jestem zalamany. Samo wykonanie glosnikow jest pierwsza klasa, naprawde nie spodziewalem sie takiego po glosnikach za 170zl. Same satelitki sa bardzo fajne, jesli o dzwiek chodzi, ale Sub... Boze, tu nie ma basu, to jest najzwyklejsze dudnienie i to takie, ze uszy wiedna.

Nie wiem co mnie podkusilo, nie chcialem X-230, bo tez dudnia, ale mialem Creativy T3100 na chacie i tam byl basik bardzo przyjemny, taki jak byc powinien, ale nie, wzialem ModeComy... Nastepnym razem pier... biore Creative i nie bede sie bawil. Moze jeszcze cos poprobuje poustawiac, ale nie sadze, zeby to dalo az takie efekty...

Ja dalem sie nabrac na 40 opinii z ocenami 10/10 na komputroncu i rowniez sporo 10/10 na skapcu, ale Wy sie nie dajcie.

Aha, co do wygladu, to na zywo prezentuja sie duzo ladniej niz na fotach. Ogladalem czarne i brazowe i te brazowe sa bardzo ladne. Gdyby nie ten bass, Boze...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1

Dźwięk porządnego wzmacniacza i kolumn Ci nie pasuje, tak samo jak dźwięk wszem i wobec polecanego zestawu Modecom. Może po prostu za bardzo przyzwyczaiłeś się do dźwięku Creative i wydaje ci się on dobrym odniesieniem?

 

PS: Też nie cierpię dudnienia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie mowie, ze mi dzwiek wzmaka i kolumn nie pasuje :) Ja poprostu mowie, ze sprzet tej klasy, ktory mialem, to sie kompletnie nie nadaje do MP3, a tym bardziej o jakosci 128kb/s, bo glownie taka mam :)

To nie jest tak, ze sie przyzwyczailem do dzwieku Creative. Ja Creativa nigdy nie mialem, od zawsze na sluchawkach siedze. Pierwszy raz uslyszalem Creativa niedawno jak sobie kuzyn kupil 2.1 i odrazu mi sie sprzet spodobal. Nie wiem, poprostu ten basik, ktory daja jest przyjemny.

Mialem brac Logitech Z-3e, bo slyszalem w Saturnie i rowniez mi sie bardzo spodobaly, ale pomyslalem, ze skoro ModeCom ma takie opinie, to zaryzykuje... No i ludzie, jesli ten bas ktory to cos daje moze sie podobac, to ja nie mam pytan...

Nie moge zlego slowa powiedziec o satelitach. Za ta cene wykonanie i dzwiek sa rewelacja, tylko nieszczesny sub mocno psuje sprawe...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośniki będą głównie służyły do słuchania muzyki/oglądania filmów przy komputerze.

 

wymagania? hmm.. a czego można wymagać do 230 zł? w miarę czysty dźwięk i ładny wygląd :).

 

Log Z-3e, Creative I-Trigue 3330 czy coś innego?

 

 

btw. słyszał ktoś w ogóle te creativy? bo nawet ładnie wyglądają, ale pytanie: jak grają? :>

Edytowane przez halo?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie muzyka to bym się nie zastanawiał. Brałbym Geniusy SP-HF1250X. Na biurko jakoś musisz je upchać, tylko pamiętaj, że nie powinny stać przysunięte do ściany.

 

PS: O tych większych Geniusach jest bardzo mało opinii. Nie wiem czy zagrają na poziomie 1250x.

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo właśnie dzisiaj tak patrzyłem, szukałem i przekonałem się do 2.0 i owych geniusów 1250x. tak więc ostatnie pytanie :)

Czy Creative GigaWorks T20 dorównują im?

 

co do przysunięcia do ściany, to samo biurko jest ~10 cm od ściany

Edytowane przez halo?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Creative GigaWorks T20 dorównują im?

Sam szukałem w necie ale nie znalazłem bezpośredniego porównania... Moje zdanie: zmieścisz Geniusy - bierz, nie zmieścisz to T20.

 

co do przysunięcia do ściany, to samo biurko jest ~10 cm od ściany

Więc luzzz! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam do ferii (mazowieckie od 11.02) z zakupem przez ten czas może wybiorę się do paru sklepów i zobaczę T20 na żywo, a może nawet ktoś powie coś w tym czasie o 2000x (bo ze zdjęć wydają się ładniejsze i jeżeli dorównywałyby wersji 1250x to super)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko czy opłaca się zamieniać Logi X-530 na geniusy HF 5000/5005?? Jeśli to tak to...jest kolejne ale. Mianowicie HF 5000 są w e-markecie za 287zł co z przesyłką wyjdzie jakieś 300zł a z kolei mam w Krakowie z odbiorem osobistym HF 5005 za 337zł. I teraz pytanie czy....warto dokładać do 5005?? Czy rzeczywiście zagra to lepiej niż HF 5000?? Karta to Live! 5.1 Sb 0060 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko czy opłaca się zamieniać Logi X-530 na geniusy HF 5000/5005?? Jeśli to tak to...jest kolejne ale. Mianowicie HF 5000 są w e-markecie za 287zł co z przesyłką wyjdzie jakieś 300zł a z kolei mam w Krakowie z odbiorem osobistym HF 5005 za 337zł. I teraz pytanie czy....warto dokładać do 5005?? Czy rzeczywiście zagra to lepiej niż HF 5000?? Karta to Live! 5.1 Sb 0060 ;]

5005 to właściwie zmiany kosmetyczne ;) Nowe kolory głośników, nowy pilot, trochę inaczej wyglądają głośniki, nie sądzę żeby dużo poprawili, ale ciekawi mnie tylko czy są ekranowane, bo 5000 wg recenzji na realitynet nie były, w związku z czym stawianie ich obok monitora/telewizora może być ryzykowne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ciekawi mnie tylko czy są ekranowane, bo 5000 wg recenzji na realitynet nie były, w związku z czym stawianie ich obok monitora/telewizora może być ryzykowne icon_wink2.gif

No to fakt :wink: Kurcze w sumie bardzo kuszą mnie te głośniki ale 70% zastosowania to muzyka (pop, rock, techno) a z tego co wiem....w tym brakuje im tej dynamiki a sub lubi grać cicho i mało go słychać wtedy kiedy trzeba :unsure: Więc....nie wiem czy te Geniusy będą odpowiednie....bo niechce mi sie słuchać opinii typu ,,bierz śmiało bo super grają,, albo że ,,wypas głośniki, super wydup....,, itd ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah nie mają ekranowania ? Dziwne u mnie fronty i central stoją 10cm od monitora i nie mam żadnych "zakłóceń" na monitorze.. więc i 5005 powinny mieć..

Co do pop techno i rock hmm moim zdaniem w rocku naprawdę fajnie to gra, wręcz powiedziałbym że akurat z nim sobie radzi bdb, co do techno nie jest też źle. Pewnie że znajdą sie kawałki gdzie genius trochę nie zagra tak jakbyśmy tego chcieli.. tylko hmm weźmy pod uwagę że to mp3 i zestaw kosztuje ok 300+ zł.. no a popu nie słucham ;)

Hmm ogólnie tego co słucham to tak 85% techno, trance, club

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah nie mają ekranowania ? Dziwne u mnie fronty i central stoją 10cm od monitora i nie mam żadnych "zakłóceń" na monitorze.. więc i 5005 powinny mieć..

Co do pop techno i rock hmm moim zdaniem w rocku naprawdę fajnie to gra, wręcz powiedziałbym że akurat z nim sobie radzi bdb, co do techno nie jest też źle. Pewnie że znajdą sie kawałki gdzie genius trochę nie zagra tak jakbyśmy tego chcieli.. tylko hmm weźmy pod uwagę że to mp3 i zestaw kosztuje ok 300+ zł.. no a popu nie słucham icon_wink2.gif

Hmm ogólnie tego co słucham to tak 85% techno, trance, club

 

Hmm a co powiesz na temat subwoofera?? Bo z tego co czytałem to były z nim jakieś problemy że gra za cicho etc?? Zależy mi na tym żeby zagrał bardziej miękko niż ten od X-530 i tak bardzo nie dudnił ;]

 

Jeśli głównie muzyka to może jakieś głośniki stereo?

 

Co polecasz?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecasz?? :wink:

Nie mam za bardzo doświadczenia w tej dziedzinie ale standardowo Genius SP-HF1250X a jeśli brakuje miejsca na Geniusy to Creative T20.

 

W podobnej kwocie da się też dostać monitory studyjne, choć nie mam pojęcia jak grają:

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/?sort=2...amp;cPath=22_33

 

Za troszkę więcej dało by się kupić wzmacniacz i kolumny (np. unitra + tonsil).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co powiesz na temat subwoofera?? Bo z tego co czytałem to były z nim jakieś problemy że gra za cicho etc?? Zależy mi na tym żeby zagrał bardziej miękko niż ten od X-530 i tak bardzo nie dudnił ;]

Hmm dudnić nie dudni, przynajmniej ja nie mam takiego odczucia.. jest wtedy kiedy powinien być

może jest ciut przysłaby gdy zestaw gra tak na 1/4 i na maxa wtedy jakby znikał i wyłącznie go tylko czuć :) ale to tez może po części wynikać z tego że gra on u mnie na zintegrowanej :(

U mnie sub chodzi tak 3/4 ustawione "pokrętło" na nim i w kompie lekko podbity bas :] hmm brzmi całkiem przyjemnie.. choć mówie gdyby nie zintegrowana to ustawienia pewnie byłyby mniejsze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geniusy 5000 na 100% NIE mają ekranowania. pikają gdy przychodzi do mnie sms... ale grają całkiem fajnie. do tego dobrze wyglądają i można do nich podłączyć kilka źródeł dźwięku. żałuję tylko, że nie mają wyjścia słuchawkowego... a przy x-fi music jest to problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...