Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zakupiłem geniusy 5.1 podłaczam na zintegrowanej karcie dź u brata na xp i chodzi u mnie na viście x64 i audigy sb 0090 stery najnowsze ze strony creative.. Problem jest taki że głosnik niskotonowy nie działa w ogóle blink.gif wcześniej na creative p5800 wszystko śmigało. Podłaczam kolorystycznie dobrze laugh.gif jeśli żółty jack pójdzie do zielonego gniazda w karcie sub działa w raz z jedna satelitką. Kumpel podpowiedział że u niego było to samo ale w zakładce speakers miał coś takiego bass redirection i mu sub działa już dobrze. Niby w wyposażeniu geniusa mam taką przelotke do podbijania niskich tonów ale ona nic nie daje. Zastanawiam się nad przejściem na stare dobre xp i stery kx project ( bo ich chyba nie ma pod viste )

 

Jeśli ktoś wie co robić to proszę o odpowiedź rolleyes.gif

 

edit:

 

dodam że integra na p5k-e wifi\ap i też coś nie moge ustawić żeby to działało. Co jest nie tak? o_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jaka jest srednica glosnika w tych Geniusach http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...HF2000X_20.html , bo pasmo przenoszenia od 20Hz jest troche podejrzane.

Nie kumam po co zadawać takie naiwne pytanie .... nie od dziś producenci piszą przecież na bzyczkach komputerowych z np. 4" wooferami 20 Hz - 20 khz ... jak i że posiadają one np. 900 W mocy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić jakieś dobre głośniki głownie do słuchania muzyki, gier i czasem filmów, ale najważniejsze to muzyka. Cena nie gra dla mnie roli, ale nie chcę też niepotrzebnie przepłacać powiedzmy 1000 zł to max. Nie wiem czy kupić dobre 2.0 np Genius SP-HF2000X czy też jakieś wypasione 2.1 np: Logitechy Z-2300, a może jednak jakiś zestawik 5.1 np: Genius SW-HF 5.1 5000 albo Creativy G500 lub Logitechy Z-5500. Dosłownie nie wiem na co się zdecydować :P chcę żeby dobrze grało i tyle :P nie zależy mi na potężnej mocy ale na jakości, aha i od razu mówię, że nie będę bawił się w składki typu wzmacniacz + kolumny, Za pomoc dziękuje :)

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do muzy najlepsze 2.0. Do gier i filmów 5.1. 2.1 właściwie do mało czego się nadają. I teraz zależy jak to sobie ustalisz, co tak naprawdę chcesz. W gry gdzie pozycjonowanie dźwięku ma znaczenie nie pograsz na 2.0, a na 5.1 też można słuchać muzyki i całkiem nieźle się sprawują tutaj geniusy. Logitechów nigdy nie miałem to się nie wypowiem. A jak muzyka 90% a w gierki pocinasz dla rozrywki w wolnej chwili , to szukaj jakiegoś fajnego 2.0, jakbyś kupił geniusy 2000x, to napisz coś na forum jakie one są i w ogóle, bo sporo ludzi czeka na opinie o tych głośnikach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo taką opcje już mam w domu w salonie :P ale chciałbym mieć też dobry dźwięk w komputerze przy którym spędzam dużo czasu np: siedząc w necie i przy okazji słucham muzyki. Po przeczytaniu recenzji i wypowiedzi użytkowników w 90% jestem zdecydowany na zestaw Genius SW-HF 5.1 5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo taką opcje już mam w domu w salonie :P

W takim razie rozumiem :)

 

Jeśli oglądasz filmy/grasz to te Geniusy wydają się być bardzo ciekawą propozycją, zwłaszcza za swoją cenę.

Nie miałem do czynienia ale duuużo o nich czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły ci te 2000X z Siriusa już? bo też się nosze z zamiarem ich zamówienia przy najbliższej wypłacie ;] Tylko ciekawi mnie jak się mają do 1250X.

Normalnie miałem nie kupować, ale zobaczyłem cenę w siriusie... no i... sami wiecie ;)

 

Druga sprawa to jak ja to na biurko wcisnę ;] chyba kombajnik HP poooleciiii. ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyślą dopiero jak dobrze pojdzie :]

Niestety nie bede mogl ich porównać z 1250x :/, ani do innych lepszych głosnikow bo z takimi nie miałem doczynienia :D

Juz przygotowalem karte dzwiekową do nowych głosnikow, zainstalowalem kxy+foobar z aiso, odczułem nawet roznice w jakości na moich starych glosnikach :)

 

edit: zamowilem glosniki 25.02 i ciągle mam status 'Zamówienie w realizacji', tak od 2 dni. Jak jutro nie wyślą to im przypomne, ale raczej w tym tyg. nie bede mial glosnikow :/

Edytowane przez majkeldzekson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę, to już bym wolał kupić normalny wzmacniacz i 2 kolumny.

Kiedyś miałem wzmacniacz i 2 Altusy i żałuję, że się go pozbyłem.

Są wymagania i "wymagania". Dawno już z Altusami do czynienia nie miałem ale nie przypominam sobie aby miały jakąkolwiek przyzwoitą przestrzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś właściciel Genius 2000x 2.0 wypowiedziałby się na ich temat? Ktokolwiek, wie na ich temat więcej, niż podają broszurki na stronie producenta.

Edytowane przez killov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki..

 

http://www.czechcomputer.cz/user_prod_imag...amp;artno=46931

 

Tutaj jest jakieś porównanie 1250x do 2000x, może ktoś zna czeski i byłby w stanie skrobnąć tłumaczenie z grubsza? :rolleyes:

 

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-PB715...C1.html?ansid=4

Edytowane przez killov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z forumowiczow posiada te glosniki i mogl by napisac jakas mini recenzje ? Porownac do innych brzeczkow ? Chodzi mi oczywiscie o 2000x. Cena jest dosc niska i obawiam sie, ze uzyte w nich materialy tez nie sa dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahoj, máš štěstí. Osobně mám HF2000, ale kamarád má 1250. Když jsme je zkoušeli vedle sebe, tak když hrají relativně potichu, tak moc velký rozdíl nepoznáš - jen 2000 mají silnější basy. Když je posílíš na co největší extrém, tak je rozdíl poznat. 1250 jdou dřív do kolen - pokud jsou hodně nahlas a máš i silněji basy, tak dřív zkreslují zvuk (je slyšet jen dunění).

Celkově ale 1250 taky nejsou špatný repro, ale osobně jsem rád, že mám 2000 - nesnesl bych pocit, že jsem mohl mít něco lepšího a bylo to jen o cca 200 Kč dražší :-) Spíš mě zarazil design 1250 - reprák s ovladači má dole "hliníkovou" destičku, ale ten druhej ne, takže když stojí vedle sebe, tak to vypadá jakoby k sobě nepatřily.

No a pokud jde o praskání - tak ve 2000 je slyšet prasknutí třeba když vypne lednička, což se ale zas tak často nestává, takže to mi nijak moc nevadí.

Ja tu tylko rozumiem, ze 2000x mają lepszy bass :D

Wie moze ktos co on tu pisze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...