Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Głośniki Microlab-a w tym sklepie można kupić tylko przez wpłatę na konto lub odbiór osobisty. Ciekawe czemu nie można kupić ich za pobraniem??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to jest poważny sklep bo nie chciałbym wtopić prawie 300zł....

 

PS. Mój błąd. Można zamówić kurierem za pobraniem-27zł.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt. dopłacając do solo7 dostajemy lepszą jakość dźwięku czy tylko większą moc? I zastanawiam się czy one są z czystego drewna, czy tylko jakaś płyta ?

(było sie uczyć ruskiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt. dopłacając do solo7 dostajemy lepszą jakość dźwięku czy tylko większą moc? I zastanawiam się czy one są z czystego drewna, czy tylko jakaś płyta ?

(było sie uczyć ruskiego)

Płyta mdf ... podobnie jak większość głośników w cenie kilka-kilkanaście tys. :]

 

Najprawdopodobniej v7 to tylko większa moc (wątpię w większą np. liniowość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie jest spora, raczej nie ma sensu dopłacać aż tyle. Choć do np. nagłaśniania większego pokoju, imprez itp. pewnie trochę lepsze będą Solo 7. Ciekawe ile kosztowałoby 6 i 7 w wersji bez pilota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie jest spora, raczej nie ma sensu dopłacać aż tyle. Choć do np. nagłaśniania większego pokoju, imprez itp. pewnie trochę lepsze będą Solo 7. Ciekawe ile kosztowałoby 6 i 7 w wersji bez pilota...

Pewnie do robienia imprez czy słuchania z b. dużego dystansu (czyli "nie do kompa") v7 lepiej mogły by się nadać. Ale biorąc pod uwagę kolumny których siedząc przy PC będziemy słuchać z kilkudziesięciu cm to nie warto kupować czegoś większego od v6 (i tak nawet one są moim zdaniem gabarytowo taką "górną granicą" do bliskiego odsłuchu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wie gdzie mogę znaleźć geniusy 2000x lub microlaby solo pro3 lub 6 w UK to będę dźwięczny :D bo szukam i szuka i znaleźć nie mogę w żadnym sklepie. Co za dziadowski kraj :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wie gdzie mogę znaleźć geniusy 2000x lub microlaby solo pro3 lub 6 w UK to będę dźwięczny :D bo szukam i szuka i znaleźć nie mogę w żadnym sklepie. Co za dziadowski kraj :/

à propos UK, w kilku miejscach czytałem bardzo pochlebne opinie na temat głośników Acoustic Energy Aego M (w PL niedostępne). Jest to zestaw 2.1, mają więc jakieś wady dotyczące takich systemów, ale może w mniejszym stopniu... Firma Acoustic Energy pochodzi z UK i na poważnie zajmuje się sprzętem audio.

http://www.acoustic-energy.co.uk/Product_r...ries/Aego_M.asp

https://www.forumhifivisual.co.uk/prod.asp?...&imgstate=2

http://www.reviewcentre.com/reviews98567.html

--

Pisałem o tym już w innym temacie, ale dodam to również tutaj, dla zainteresowanych, Niemcy: http://www.teufel.de/de/PC-Systeme/

Teufel jest niemiecką, cenioną firmą audio (zobaczcie jakie mają głośniki inne niż komputerowe :) ). Te głośniki do PC to również systemy sub-sat, więc gry i filmy super, ale przy muzyce pewnie nie ma szału... Jednak spodziewam się, że jakością spokojnie biją "nasze" Creative i Logi. Głośniki idą bezpośrednio od producenta, ceny podane w euro, dostępne akcesoria np. stojaki, przewody itp. Cena dowozu oczywiście większa dla krajów innych niż Niemcy. Da się jakoś zamówić znając słabo (albo i wcale) język niemiecki :)

 

PS: Osobiście szukam już od dłuższego czasu porządnego komputerowego zestawu 5.1, bo lubię obejrzeć film, koncert i pograć w systemie 5.1. Muzyki też oczywiście sporo słucham, więc fronty muszą się do tego nadawać. Problem w tym, że takie głośniki do kompa chyba jeszcze nie powstały :-P Potrzebuję czegoś ala Genius 5000,5005, Sven 1410T - tylko o wiele lepszego. Jednak, tak jak piszą na IXBT, ciągle jest przepaść jakościowa pomiędzy 2.0 a 5.1, stagnacja w ich rozwoju. Budżet ograniczony, a w stare, używane wzmaki i kolumny nie chcę się bawić. Więc chyba nie będę czekać w nieskończoność, wywalę swoje hiper Creativy i kupię dobre 2.0, np. Solo6 :-P

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie? ;)

Głośniki 5.1 do 300 zł- puki co stawiam na Genius SW-HF5.1 5000, ale Q-Line Jade QL-698 mi też pasuje,chociaż opinii o nich nie uświadczyłem w całym necie- szczególnie podoba mi się mnogością złączy i większą mocą RMS niż w Genius. No i nie ma tej *&(^&!!! diody i są całe czarne :)

 

Głośniki 5.1 do 200 zł - tu robi się ciężko, wiem ;) Naprawdę zaciekawiły mnie Media-Tech MT3403 Mambo- kosztują trochę ponad 100 zł, a są wg. producenta całkiem mocne - 78W. Myslałem jeszcze nad Creative T6100, ale są znacznie słabsze i całe 50% ;) droższe (ale to nie robi mi żadnej różnicy). Dobrze by było, żeby zestawik mógł grać nie ciszej niż mój obecny zestawik, a to niestety Creative chyba nie zapewni :(

 

Głośniki 2.1 do 200 zł- nie mam zupełnie rozeznania- wiem, że Genius SW-HF2.1 1250 grają zupełnie nieźle, niektórzy polecają Głośniki 2.1 Mode Com MC-2050, także Creative I-Trigue 3000 nie jest zły.

 

Jak będzie grał zestaw 5.1 podłaczony do komputera ze zwykła k. dźwiekową stereo? Da się zrobić coś w rodzaju kwadrofonii, czy też tylne głośniki będą głuche?

 

Jakbym miał teraz coś z nich wybierać, to wybrałbym zestaw z większą mocą wyjściową i tyle ( niekoniecznie wymienione powyżej). Magia cyferek działa :)

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 300zł - Genius 5000/5005 only

 

do 200zł - Logitech X-530

 

Głośniki 2.1 do 200zł - w tym przypadku bierzemy 2.0 Geniusa - SP-HF 1250X lub jak ktoś jest miłośnikiem basu to SP-HF 2000X

 

dźwiękówka stereo - max co wyciągniesz to 4 głośniki + sub (2x jack rozgałęziacz).

 

Aczkolwiek do Geniusów coś porządniejszego by się przydało.

 

 

No i magia cyferek nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie wyobrażam dźwięk z tych głośników - zero sceny, zero "holografii" - one są za wielkie i za blisko siebie postawione. Sądząc po zdjęciach wątpię aby ucho słuchacza było w okolicach gwizdka a pewnie zwrotnica jest tak skalibrowana aby zgodność fazowa była na wysokości gwizdka lub trochę poniżej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi że są złe. To napewno bardzo dobre głośniki, tylko że nie do kompa, gdzie siedzi się kilkadziesiąt centymetrów od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wiadomo że można je rozstawić.

Jeśli możesz odsunąć biurko od ściany o co najmniej metr w kierunku środka pokoju (trzeba zwiększyć dystans do kolumn), jeśli dokupisz standy o takiej wysokości by gwizdki były w okolicach poziomu uszu kiedy siedzisz przy kompie ... można ... ale kto to praktycznie zrobi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...