Skocz do zawartości
Lock@

Upgrade'u BIOS'u - ESC K7VZA rev. 1.0

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kompa z t płytą ECS K7VZA. Zabytek wiem, chciałem jednak zrobić z niego murzyna do brudnej roboty :). Na początek montuję SDRAM 256 MB i ... nie widzi jej. Mam tam 128MB i chodzi OK, ale tej drugiej nie widzi, a już odpalenie go na samej 256 kończy się niczym (brak sygnału wideo i ogólna zwiecha).

 

Pomyślałem że upgrade BIOS'u może coś zdziała. No i kurna ściągnąłem vza12e.bin (doszedłem że płyta jest rev. 1.0) - i nie chce toto się uruchomić ani w WinFlash (Load correct BIOS file), ani w AWDFlash. Dałbym sobie głowę uciąć, że pliki pobrałem odpowiednie i nie mam pojęcia co jest nie tak.

Śmiesznie - jak odpalam płytę instalacyjną do MoBo to też jej nie rozpoznaje.

Co za czort?

!HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_freddie_ ma racje. Sprawdz ta zworke. Jak juz Ci sie uda sflashowac, a plyta nadal by sie nie chciala odpalic na tej pamieci, to prawdopodobnie zostanie Ci tylko modowanie BIOS'u (jest do tego specjalny programik), ale efekty i tak sie sa pewne. Z drugiej strony to dziwne... Dopiero co skladalem kompa na tej plycie, tylko, ze rev 3 i bez problemu widziala pamiatki 256MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...