Skocz do zawartości
krzycho88

Jak przekierować port na routerze...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

Jestem uzytkownikiem neostrady...niestety mam ja dzielona przz router. Router ten to Asmax AR 800C2 ADSL. Mój problem polega na tym ze chcialbym stawiac serwery...a dotego jest mi potrzebne jak sie dowiedzialem forwardowanie portow...Niestety nie mam zielonego pojecia jak ma to dzialac...i jak to zrobic!! Bardzo bym prosil o pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam dokładnie interfejsu twojego routera ale musisz poszukać opcji "Port Forwarding"

wpisujesz tam numer portu publiczny i prywatny (taki sam i zalezży od gry na jakiej chcesz serwer postawić) i IP lanowe swojego komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....

Jestem uzytkownikiem neostrady...niestety mam ja dzielona przz router. Router ten to Asmax AR 800C2 ADSL. Mój problem polega na tym ze chcialbym stawiac serwery...a dotego jest mi potrzebne jak sie dowiedzialem forwardowanie portow...Niestety nie mam zielonego pojecia jak ma to dzialac...i jak to zrobic!! Bardzo bym prosil o pomoc....

Router ASMAX AR701u:

Router ASMAX AR800C2:

 

Logujemy się do routera z przegladarki standardowo: http://10.0.0.2 w okienku wpisujemy (standardowo);

User Name : admin

password: epicrouter

 

Przechodzimy do Configuration klikamy w Virtual Server (lub Port Forwarding)

klikamy na Add new rule:

 

 

 

ID Public Port Private Port Port Type Host IP Address

 

Existing rules:

ID Public Port Private Port Port Type Host IP Address

4700 4700 TCP xx.xx.xx.xx

4710 4710 UDP xx.xx.xx.xx

 

 

xx - twoje wewnetrzne IP

4700, 4710 - przykladowe porty

 

 

Please ensure to click Save Settings for settings to take effect.

 

... i restart ... i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Copy&paste z wiki:

UDP Jest to protokół bezpołączeniowy, więc nie ma narzutu na nawiązywanie połączenia i śledzenie sesji (w przeciwieństwie do TCP). Nie ma też mechanizmów kontroli przepływu i retransmisji. Korzyścią płynącą z takiego uproszczenia budowy jest większa szybkość transmisji danych i brak dodatkowych zadań, którymi musi zajmować się host posługujący się tym protokołem. Z tych względów UDP jest często używany w takich zastosowaniach jak wideokonferencje, strumienie dźwięku w Internecie i gry sieciowe, gdzie dane muszą być przesyłane możliwie szybko, a poprawianiem błędów zajmują sie inne warstwy modelu OSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robie taq jak pisaliscie ale niestety nadal nie dziala... np w grze counter strike wyskakuje tylko takie cos:

 

Creating HPAK custom.hpk.

NET Ports: server 27015, client 27005

Server IP address 10.0.0.4:27015

BUILD 2834 SERVER (0 CRC)

Server # 1

Adding master server 69.28.151.178:27010

Adding master server 207.173.177.12:27010

Krzycho0001 connected

Krzycho0001 is joining the Counter-Terrorist force

Scoring will not start until both teams have players

] sv_lan 0

Adding auth server 65.73.232.253:27040

 

Wie moze ktos o co chodzi prosilbym o niezwlocznas odpowiedz:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...