Skocz do zawartości
Subon

Wklęsniety pin na HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem:

 

Chcialem wpinac tasme druga strona i niestety.. poszedł pin, tzn. wgniótł sie do srodka. Chyba przez to dysk strasznie wolno chodzi, tzn wolno sie win xp laduje, ogolnie-bardzo wolno chodzi, przed tem wszystko bylo OK! Czy mozna to jakos naprawic, bo gwarancji raczej nie przyjmą...

 

Mój dysk- IBM 160GB

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź szczypczyki do elektroniki montowania albo takie do obcinania skórek przy paznokciach i wyciągnij - jeśli choć kawałek widać tego pina

 

jeśli nie to trzeba wszystko rozkręcać - a o tym to juzci nic nie powiem bo nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam problem to go przylutowałem do dysku

Taki sposób naprawi uszkodzenie, ale kiedy będziemy chcieli wymienić podzespoły kompa nie będzie tak łatwo.

Może to też uszkodzić dysk.

Weż szczypce i spróbuj delikatnie wyciągnąć to co wglęzło do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Udało się! Wziąłem małe nożyczki do paznokci :) ,i zaczalem bawic sie z tym, okazalo sie, ze oprocz tego jednego wklesnietego pinu były jeszcze dwa skrzywione. Wszystko wyprostowalem, porownywalem z moim drugim dyskiem Samsungiem 80GB. Po odpaleniu kompa dysk chodzi tak jak powinien, czyli bardzo szybko. Xp-ek zainstalowal sie w ok.10 min, a na dodatek jest BAArdzo cichy! Jakos nie moglem sie przeekonac do Hitachi/IBM, ale jednak go zakupilem i z cala pewnoscia, nazekac na niego nie mogę, wręcz przeciwnie:)

 

Dzieki Wam za rady, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...