Skocz do zawartości
aleksander!

Stawianie serwera gier bez publicznego IP. Przekierowywanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcę postawić serwer quake 3 arena, żeby pograć z kumplami. Nie mam publicznego IP (net z kablówki).

Posiadam router D-link 604. W jaki sposób mogę przekierować porty, aby postawić taki serwer. Chodzi mi o opcję Virtual Serwer.

 

Proszę o instrukcję najlepiej krok po kroku :wink:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to raczej nie będzie działać. Jak pisąłem mam net z kablówki w której jest maskarada. Wygląda to tak: ja dostaje z kablówki stały wewnętrzny IP i ten adres jest przydzielony do mojego modemu kablowego, który to jest połączony z routerem. Router daje tak jakby kolejną podsieć. Mój zewnętrzny adres IP "a internet" jest 212.122.XXX.X, ( i z takiego korzysta kilkanascie kompów z sieci kablowej), ja dostaje swój niepowtażalny adres 172.16.X.X (ma go mój modem kablowy), Router rozdaje kolejne adresy 192.168.X.X.

 

Jak widać jest to dość skomplikowane (bynajmniej dla mnie). Podanie IP Routera napewno nie rozwiąże sprawy, to by działało jakbym miał jeden publiczny adres IP wychodzacy bespośrednio na internet.

 

Specjaliści od sieci :evil: Proszę o radę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czeka cie podwojne przekirowanie. Admin kablowki powinien przekierowac port do ciebie na modem (172.16.x.x), a ty u siebie na routerze, ktory jest podlaczony do modemu przekierowujesz port na konkretny komp w twojej prywatnej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...