Skocz do zawartości
kacper89

TV-out = TV-->PC - dwa tryby AV

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to wina softu czy stuffu, więc nawet nie byłem pewien czy napisać to w oprogramowaniu czy w kartach graficznych, jednakże siedząc na linuxie postanowiłem napisać to tutaj ponieważ jest to główny czynnik.

Karta graficzna GF4 Ti4200 + tv-out

TV - jakiś nowy sony ma euro i cinche

 

kable sam robiłem, mam:

jeden karta graf. --> S-video-->kabel-->euro-->TV (wyjście z tyłu)

drugi karta dźwiękowa--> minijack-->kabel--> 2x cinch--> TV (wyjście z przodu).

obraz pod linuxem puszczony przez nvtv jest ładny, odpowiada mi

dźwięk puszczony przez cinche od wyjścia na normalne głośniki też jest dobry, odpowiada mi

 

Problem polega na tym, że obraz mam na trybie AV1 natomiast dźwięk na trybie AV2

wszyscy zdają sobie sprawe chyba, że przełączanie non stop między tymi trybami, żeby troche obejżeć film a troche posłuchac nie jest najciekawsze. teraz nie wiem, czy musze coś poszperac w menu TV, choć wątpie, nie ma ta za dużo opcji, a co było to przeszperałem. czy w sofcie dodatkowym, czy może puścić co innego.

mam podejżenie, ale to tylko moje prywatne i nie wiem czy tak jest, że tryb AV1 odpowiada za euro z tyłu, a tryb AV2 za cinche z przodu i dlatego mam dźwięk i obraz osobno, jeśli ma ktoś jakiś pomysł to proszę o pomoc.

Jeśli chodzi natomiast o podłączenie obydwu z przodu albo z tyłu to odrazu mówie, że nie udało mi się puścić przez euro dźwięku, a przez cinche obrazu, czyli mój problem jest nieciekawy, czekam na pomysły, bo moje się skończyły

 

(adminów proszę o ewentualne przesunięcie tego topika do hardwaru, napisałego go tutaj, ponieważ pod windą nic mi nie działało, ani obraz ani dźwięk, więc ważnym elementem jest mój system operacyjny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...