Skocz do zawartości
PiPoL

Napięcie VS życie.

Rekomendowane odpowiedzi

Ad 1. Tak

Ad 2. Tak

 

//EDIT

Jak planujesz wymienić go na coś lepszego przed 2006r to możesz go tak zostawić może dożyje :wink:

No to nie masz sie co przejmowac. Temperatury takze w normie, wiec nie masz sie co stresowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kondensatorkow nie do sie schlodzic.Ale prawda jest taka ze czasami szybciej sprzet sie zestarzeje niz padnie z powodu rozsadnego overclockingu

Jeśli dajesz wiatraczek na mosfety to i przeważnie owiewa on kondensatory, fakt jest faktem ze przypadłość o której piszesz wystepuje, ale myśle ze 2-3 lata pracy w normalnych warunkach to taka sytuacja nie ma prawa zaistnieć a np na Epoxach po roku potrafiły wylac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kondensatorkow nie do sie schlodzic.Ale prawda jest taka ze czasami szybciej sprzet sie zestarzeje niz padnie z powodu rozsadnego overclockingu

Jeśli dajesz wiatraczek na mosfety to i przeważnie owiewa on kondensatory, fakt jest faktem ze przypadłość o której piszesz wystepuje, ale myśle ze 2-3 lata pracy w normalnych warunkach to taka sytuacja nie ma prawa zaistnieć a np na Epoxach po roku potrafiły wylac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu glownego - ja uwazam ze przekraczanie 2V to juz jest przegiecie - chyba ze faktycznie twoje WC jest bardzowysokiej jakosci...

 

Z reguly zdaje sie jest tak ze nie VCORE powoduje przepalenia procka tylko spowodowana tym napieciem temperatura procesora... Gdzies czytalem ze kady 2-3 sopnie to chyba skraca zywotnosc o polowe... Nie wiem - tak mi sie wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie indziej pisza ze 10* ...

i tak Ci to nic nie da bo kazdy proc jest inny ..

co do vcore 2v to sie zgodze nawet najbardzej zaawansowane wc nie da rady uchronic proca przed wewnetrznymi przebiciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procka Athlon2500 z 1840 @ na 2300mhz stabilnie na napięciu 1,75 potem postanowiłem dalej krecić

(kreciłem przez zwiekszanie mnoznika bo płyta nie pozwala na inne OC)

no i dobra @2400mhz przy napieciu 1,85 V no i dalej sie już bałem kręcić boje się ze to moze być zawysokie napięcie ??

1 jakie jest bezpieczne napiecie na procka athlon2500?

2 czy mieliscie taki przypadek ze temperaturka proca jest niska chlodzenie cool ,a jednak napiecie mieliscie wysokie i przez to padł wam procek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwila zmienilem paste na procku i grafice :

 

Titan - SIVER GREASE TTG-S104

 

Temp. na procku 47,5 - ale radiator letni... ( ??? )

 

Temp. na grafice tez git bo radiator tez letni...

 

Moze paste zmienic na jakas inna :

--------------------------------------------

Arctic cooling - Silicone paste

Thermal Compound :

-50% silicone

-20% carbone

-30% metal ovide included

-N.W. 0.8g

--------------------------------------------

jakas fanner'a

Thermal Conductivy : >2.062W/m2

Thermal Resistance : <0.06'c-in2/W

--------------------------------------------

Pewnie bedziecie mowili ze to nie tu powinienem napisac ale trodno jest znalesc wsrod tylu topicow itd...

 

Prosze o pomoc i ile trzeba klasc tej pasty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Pierwszy abit poszedł z dymem gdy dałem 2,1v na bartona bez chłodzenia mosfetow. I nawet NeoTEC V4202 zaczął przy nim szaleć z linią +12V.

Teraz jadę na dugim abicie nf7 (mosfety chłodzone, ale radiatora w palcach nie utrzymasz :D ) i bartonik na 2,06V spokojnie sobie pomyka przy maksymalnej temperaturce 54 stopnie na WC.

Podstawowe zasady kręcenia z vcore powyżej 1,9V:

Solidne chłodzenie  to podstawa. Jeżeli masz procka 0,13 nie daj mu wejść na 60 stopni nawet latem. W przypadku procków 0,18 można pracowac nawet powyzej 70 stopni.

Dobra zasiłka jest niezbędna przy wysokim vcore. Nie wierz w bzdety typu że moc pobierana przez procek rośnie z kwadratem napiecia zasilania. Doświadczalnie sprawdziłem że powinno być około (vcore_OC/vcore_default)^2,8.

Trzeba zadbać o mobo. Do 2V chłodzenie mosfetów w opcji. Powyżej jest już niezbędne. No i nie dotykaj mosfetów podczas pracy komopa. Można sobie paluszki poparzyć ;).

No i najważniejsze. Mierz siły sprzętu na zamiary. Nigdy nie staraj się osiągnąć maximum z awszelką cenę. Moaze być bowiem baardzo wysoka. (ja w ciągu 2 lat spaliłem 5 płyt głównych)

To wszystko.

Mam nadzieję że na coś się przyda to małe opracowanko.

1194512[/snapback]

Benito prosba.

Masz moze zdjecia swojego chlodzenia mofsetow ?

Jezeli nie to na zapas zadam pytanie.

Czy sam je wykonales (radiatory) ?

Masz jakis nawiew powietrza na nie ?

itp.

Jezeli masz jakies praktyczne rady to bede wdzieczny.

Ja mam z nimi problem ale na piec-kocie.

Pwm dochodzi do 90 C.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...