Skocz do zawartości
kombol

Czy zniszczyłem dysk????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Kupiłem dysk twardy 80 GB zamontowałem i odpaliłem kompa i przystąpiłem do instalacji systemu Win XP.

Instalator na początku zadał pytanie czy założyć partycję. Miałem w planach założenie 2 partycji więc kliknołem że chce założyć partycję. Wpisałem rozmiar ( 30 GB) dla jednej partycji i przystąpiłem do instalacji systemu.

Wszystko przebiegło pomyślnie lecz utwożyła się jedna partycja "C" ( 30 GB) a reszta dysku (50GB ) przepadła i nigdzie jej nie ma.

Co zrobić aby odzyskać 80 GB i jakim programem.

Z góry serdeczne Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób to Control Panel => Performance and Maintenance => Administrative Tools => Computer Management i tam wybierasz zakladke Disk Management. Masz pokazany swój dysk i jedną partycję, obok jest czarny (chyba nie pamiętam) prostokąt i to jest właśnie to zaginione miejsce. Klikasz to i robisz Utwórz partycję. Wybierasz w jakim systemei plików ma być nowa partycja i się formatuje. Jak skończy to masz odzyskane 50GB :)

A swoją drogą po jakie licho dałeś na system 30GB tam wystarczy góra 5-10GB. Uwalisz system i będziesz płakał, że dane z tej partycji poszły się ... spacerować :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...