Skocz do zawartości
..::SNAP::..

antek i unlocket pastą i ołówkiem

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio postanowilem odblokowac mojego antka:) wpadam na forum, i szukam opisow odblokowania mnoznika i skusila mnie metoda z pasta silkonowa.po rozebranio kompa zabieram sie do pracy.wyciagam procka, rozsmarowuja paste na L1 i nadmiar wycieram. mostki lacze olowkiem i naklejam pasek tasmy .wkladam do socketu, skladam wszystkie manele i wpadam do biosu.zmieniam mnoznik i nic.wyciagam procka, zdzieram tasme i maluje jeszcze raz mostki ( dokladniej niz poprzednim razem ) i znowu nic. zrobilem tak 5 razy i za kazdym razem qpa.nawet jeden mnoznik sie nie odblokowal.co moglem zle robic i co moge zrobic zeby odblokowac go tym sposobem?? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do odblokowania XP potrzebna jest srebrna pasta elektroprzewodząca 8) ołowkiem nic nie zdziałasz. Wiem bo sam sie dowiadywałem i jak tylko skompletuje WC :D  to sam bede odblokowywał.

czyli srebrna pasta ktora nakladasz na procka??tak mam to rozumiec??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos jusz szucil nazwa , lakier przewodzacy prad - taki np jak do naprawy szyb w samochodach , tz tegoszitu co ogrzewa tylnia szybe

to nie jest lakier bo lakier chyba tak nie wyglada ( jak pasta ) i tak latwo sie nie sciera

Dołączona grafika

i jezeli to by byl lakier przewodzacy impulsy to po co malowali jeszcze po nim olowkiem?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest lakier bo lakier chyba tak nie wyglada ( jak pasta ) i tak latwo sie nie sciera ...

na 1 obrazku - biala pasta silikonowa typu H - trzeba wypelnic dziurki czyms co nie przewodzi pradu

na 2 obrazku - krechy strzelone lakierem przeodzacym prad - to w tej bialej strzykawce - juz pisalem jaki lakier najlepszy ELECTON 40AC (ok. 20zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos jusz szucil nazwa , lakier przewodzacy prad - taki np jak do naprawy szyb w samochodach , tz tegoszitu co ogrzewa tylnia szybe

to nie jest lakier bo lakier chyba tak nie wyglada ( jak pasta ) i tak latwo sie nie sciera

Dołączona grafika

i jezeli to by byl lakier przewodzacy impulsy to po co malowali jeszcze po nim olowkiem?

Dołączona grafika

SNAP, a niby jak chcesz malowac olowkiem po otworze w ktorym jest nie zaschnieta pasta, przecierz ja wydlubiesz z tamtad. Zastanow sie, a potem wypowiadaj. Ten artykul czytalem na Virtual Zone i na pewno chlopaki uzyli lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Just smear some silicone thermal paste over the L1 bridges. As silicon thermal paste is less sticky and more viscous, it can easily seep into the grooves and thereby covering them nicely. If you intend to remove the thermal paste from the grooves, just use the soft eraser and rub on them

 

Dip the safety pin into the opening of Silver Conductive Grease tube and get some silver grease onto the tip of the safety pin. Start painting the L1 bridges as shown above like you are doing some miniature paintings (that's why i call it Art). I am able to close the 5 bridges within 20s and the whole unlocking procedure take less than 1 min with some practice.

 

angielskiego sie trza uczyć chłopie!!! na samych fotkach daleko nie zajedziesz!!!

oni to najpierw zapaćkali pastą silikonową, co by te dziurki zapchać, później posmarowali tą pastą, której fotke dałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest lakier bo lakier chyba tak nie wyglada ( jak pasta ) i tak latwo sie nie sciera ...

na 1 obrazku - biala pasta silikonowa typu H - trzeba wypelnic dziurki czyms co nie przewodzi pradu

na 2 obrazku - krechy strzelone lakierem przeodzacym prad - to w tej bialej strzykawce - juz pisalem jaki lakier najlepszy ELECTON 40AC (ok. 20zl)

a po co ta pasta jezeli nie przewodzi pradu ?Typu H tzn?normalny silikon w strzykawce do kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam zabazgrac przestrzenie miedzy mostkami ta pasta , pozniej pojechac po tym klejem ELECTON 40AC i nakleic na wszystko tasme klejaca?dobrze zrozumialem?

ta pasta H jest po to zeby zaizolowac warstwe pod laminatem i musi byc !

na to dopiero mozna malowac lakierem przewodzacym

nie potrzeba na to kleic tasmy

 

tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=396...er=asc&start=60 poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam zabazgrac przestrzenie miedzy mostkami ta pasta , pozniej pojechac po tym klejem ELECTON 40AC i nakleic na wszystko tasme klejaca?dobrze zrozumialem?

ta pasta H jest po to zeby zaizolowac warstwe pod laminatem i musi byc !

na to dopiero mozna malowac lakierem przewodzacym

nie potrzeba na to kleic tasmy

 

tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=396...er=asc&start=60 poczytaj

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam male pytanie. jak do tej pory to widzialem fotkiz brazowymi antkami. probowalem tak zrobic na swoim tyle ze zielonym i qpa nic sie nie chce odblokwac. (posmarowalem dziury biala pasta, potem przejechalem elctonem 40ac)

kolor to tylko czasem decyduje o wysokosci krecenia, technologia jest identyczna, musiales cos skopac, poprubuj kilka razy, nie zawsze za pierwszym sie udaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor to tylko czasem decyduje o wysokosci krecenia, technologia jest identyczna, musiales cos skopac, poprubuj kilka razy, nie zawsze za pierwszym sie udaje :)

dzieki postaram sie to poprawic (jak mi sie uda) poki jeszcze semestr nie w pelni :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...