Skocz do zawartości
MeHow

Aktualizacja biosa.Jakis glupi problem

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizuje bios. Mam najnowszy ze strony MSI do mojej plyty gl. no i... w instrukcji jest tam napisane, zeby nie przegrywac na dyskietke tylko do katalogu na dysku np: c:/test/ i z tamtad uruchomic. Uruchamiam... i dupcia odpala sie jakis programik i pisze, zebym nacisnal enter do uruchomienia aktualizacji... naciskam... i wyskakuje mi informacja, ze nie znalazl pliku. To jest moja pierwsza aktualizacja biosu :lol: :lol: :lol: wiec prosze o porade... przeczytalem faq, ale tam trzeba bylo przegrywac plik na dyskietke, a w instrukcji przy pliku wyraznie pisalo, zeby przegrac np: do c:/test

 

Czekam na odpowiedź ;)

 

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie updatowalem biosik na plycie juz 9 razy z dyskietki i nie mialem z tym zadnego problemu(z dysku bezpieczniej)wiec wybor nalzey do ciebie

Ja rowniez nie spotkalem sie z uszkodzeniem dyskietki podczas updatu BIOSu. Zawsze jednak biore swierzutka dyskietke z opakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie updatowalem biosik na plycie juz 9 razy z dyskietki i nie mialem z tym zadnego problemu(z dysku bezpieczniej)wiec wybor nalzey do ciebie

Przecież odpalasz kompa z dyskietki startowej z czystym DOSem a korzystasz z zapisanego pliku na Twardzielu to zdecydownie bezpieczniejsze rozwiązanie.

A co do problemu z tego co zrozumiałem próbujesz zrobić uragate BIOSu z poziomu Windowsa to niezbyt dobre rozwiązanie.Zreszta jak do tej pory w MSI następowało wgranie nowego BIOSu po restarcie kompa,wsadzenie dyskietki słuzyło tylko do zapisania starego BIOSu.

Sprawdz w BIOS czy masz otwarta opcje Upragate BIOSu,i skaner Antyvirusowy na disabled.Ale upragate z poziomu DOS jest naprawde nietrudne,jesli nie wiesz jak to zrobic napisz,da Ci sie instrukcje "Krok po Kroku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuje bios. Mam najnowszy ze strony MSI do mojej plyty gl. no i... w instrukcji jest tam napisane, zeby nie przegrywac na dyskietke tylko do katalogu na dysku np: c:/test/ i z tamtad uruchomic. Uruchamiam... i dupcia odpala sie jakis programik i pisze, zebym nacisnal enter do uruchomienia aktualizacji... naciskam... i wyskakuje mi informacja, ze nie znalazl pliku. To jest moja pierwsza aktualizacja biosu :lol: :lol: :lol: wiec prosze o porade... przeczytalem faq, ale tam trzeba bylo przegrywac plik na dyskietke, a w instrukcji przy pliku wyraznie pisalo, zeby przegrac np: do c:/test

 

Czekam na odpowiedź ;)

 

MeHow

Musisz podac dokładną lokalizację pliku z nowym BIOS'em. BTW ja flaszowałem BIOS z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HM Zrob tak odpal pod winda programik MSIsetup sciaga sie razem z biosem i zrob dyskietke jak oni ta pisza ratunkowa heheh (program po naszemu wiec niema klopotow ze zrozumieniem , chyba ze za dozo browaru :twisted: ) automatycznie nagrywany jest tam najnowszy bios i programik amiflash, potem restart kompa z wlozona dyskietka uruchomi sie dosik i jedynie co musisz zrobic to nacisnac "Y" i biosik sie sam zflasciach!e. A botowanie ustaw z dyskietki lub klawisz F11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.k7s5a.prv.pl na tej stronce znajdziesz sposob upgrade spod dosa fakt faktem ze do innej plyty ale mozesz sie zorientowac jak to zrobic i masz program robiacy dysk startowy czystego dosa (odsylam do lektury)poczytaj niech posluzy ci to za przyklad 

:P

BTW robie upgrade spod dosa. I to mnie martwi...potem jak wpisuje katalog c:/test/ gdzie umiescilem biosa to pisze mi programik FILE NOT FOUND i kicha ;(.

 

Moze ktos kto upgradeowal ten bios mi pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

c:testplik_z_biosem.bin (albo rom)

 

w przypadku microstara rozszerzenie pliku to numer wersji biosu, np. 

 

6380.123 (gdzie 6380 to model płyty a 123 wersja biosu)

 

No tak... problem w tym, ze mi sie w dosie cos z klawiatura dzieje i sa pomieszane guziki - klawiatura maszynistki. Ale udalo mi sie zrobic tego upgrade'a - wpisalem dokladnie sciezke i 6380.560 zrobil upgrade, potem kulturalnie dalem exit, zeby wyjsc z programu, zrestartowalem system wchodze do biosu... a na gorze gdzie jest zawsze wypisany nr biosu dalej 3.31a (!!!). O co biega? Nie powinno byc 5.60? Cos mi tu smierdzi ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo koog ja widze...

 

sprawdź czy w biosie nie masz włączonej funkcji blokady eeproma - nie pamiętam jak to sie nazywa dokładnie - coś w stylu bios flash protection - ma być disabled,

 

o ile sie nie myle ten program do flashu odpalało sie xxx nazwa_pliku.rozszerzenie_pliku gdzie xxx to nazwa tego proramu (sorry zapomniałem, dawno nie flashowałem - nie ma nigdzie new biosa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo koog ja widze...

 

sprawdź czy w biosie nie masz włączonej funkcji blokady eeproma - nie pamiętam jak to sie nazywa dokładnie - coś w stylu bios flash protection - ma być disabled,

 

o ile sie nie myle ten program do flashu odpalało sie xxx nazwa_pliku.rozszerzenie_pliku gdzie xxx to nazwa tego proramu (sorry zapomniałem, dawno nie flashowałem - nie ma nigdzie new biosa)

 

ooo... a kogo ja widze ;)

 

No dobra... patrze przy odpalaniu i pisze mi w lewym gornym rogu ekranu, gdzie wyswietla mastery i slave'y cyferke 5.60 (niby numer biosu), odpalam biosa... i widze... 3.13a (!!!) Whats going on? Poza tym zauwazylem, ze jak odpalam mojego procka na fsb148 to komp juz nie widzi go jako antka 1850mhz (bodajze - nie chce mi sie liczyc) tylko dalej pisze Athlon 2000+ (!!!) natomiast... Mhz w sandrze sie zgadzaja i wydajnosc tez. Co sie stalo? Czy mozliwe jest to, ze numer biosa rozni sie od tamtego numerka z ekranu z masterami i tak naprawde moj upgrade nie wnosil nic nowego do biosu, tylko zmienil wykrywanie procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...