Skocz do zawartości
AMD55

Jaka macie temperaturke w budzie???????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

A konkretnie o jaką temperaturkę chodzi ? o faktyczną temperaturę powietrza w obudowie mierzoną miernikiem, o temperaturę wskazywaną przez czujnik na płycie?

U mnie temp. powietrza w obudowie 27-28 mierzona miernikiem cyfrowym, czujnik na płycie ok. 30-35 i temperatura płyty mierzona pirometrem ok.30 C. Sprzęt jak w podpisie.

Wentyle w budzie 4 szt., 2 w zasilaczu, niezależnie od tego jak chodzą temperatury generalnie stałe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: 37C idle 46 stress

Buda: 33C - 36C

Dysk: 34C - 36C

 

w budzie:

 

jeden wentyl na dole wciagajacy powietrze

jeden wentyl z tyłu wyciągający ciepłe powietrze

jeden wentyl w zasiłce

na procu CoolerMaster X-Dream RPM - min.(3200rpm) max(5200rpm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy żeby mi spadła temp na dysku mam 22 i nie ma szans a zapomniałem napisać 2 wentyle z tyłu wytłaczają powietrze 1 po lewej stronie budy, 1 po prawej strony budy, 2 wytłaczają powietrze sprzodu i jeden na panelu nad cd romem 1 troszke wieje na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w stresie:

 

Procesor - 37 *C (cooler - Spire WhisperRock IV)

Chipset - 39 *C (radiator - Zalman NB 47J)

HDD - 34 *C

 

W obudowie mam jeden wentylator wyciągający powietrze, który działa na 7 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precesor 41*C idle, 60*C stres

Płyta 36*C idle, 45*c stres

Dysk 41-42*C

buda 37-45*c

bez żadnych dodatkowych wentylów w obudowie

 

Update:

procek 35 idle 54 stress

plyta 32

buda 30 - 40

CHIEFTEC HPC 360-302 DF

dodatkowy wentyl w obudowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej delfik powec co robisz że masz tak niska temperature na hdd? Jestem ciekawy bo mój ma 18 do 24

Dysk (Samsung) jest zamocowany niziutko, tuz nad podlogą obudowy,z dala od innych elementow, na niego wieje wentylator wciągający (jakis slizgowy cooler master SAF cos tam na 5V -ok 1000 obr/min) , temp otoczenia ok 20C :).

Wlasnie otwarlem bude i podlączylem "starego" Maxtora 80GB (musze go troche "pomeczyc" -low level format i hdd regenerator -chociaz nie wiem czy mu to cos pomoze - strzela glowicami jak opetany i byly bledy CRC przy odczycie ).

Lezy na zewnątrz na podlodze i ma temp 27C w spoczynku :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W logicu Q11 z 3 dodatkowymi wiatrakami CoolerMaster 80 mm (1600obr) 2 tyll, 1 przod:

Wedlog sens plyty:

Proc IDLE 33 - Stress 38

Dioda Proc wskazuje okolo 45-48

System 24 obojetnie czy Idle czy stres

Hdd -27

 

Wedgog dodatkowych czujników

CPU(radiator 33-35)

Chipset 35

Grafa 40-42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp płyty 27C, proca 36C, dysku 14C - surfowanie po necie, zamknieta buda  :D

1197789[/snapback]

Samsungi maja cos nie tak ze wskazaniami temperatury. U kuzyna 40GB pokazuje jak dobrze pamietam 11*C. Toz to przeciez niemozliwe (tak jak i 14*C) :huh: Jak temp. dysku moze byc nizsza od temp. otoczenia???? :unsure: Chyba, ze ktos ma dysk na dworze, albo MPEC przestal grzac - przy obecnych temp. to mialoby sens :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie mam pentagrama chociaz to juz zboczenie z ta cisza ale 2200 to glosno zdecydowanie wybija sie ten dzwiek . I ja sie pochwale w budzie 28-31 , proc 30-38 stress . Komp jak w podpisie a dyskacz to ma niecale 20 stopni ale chlodzenie tez ma miszcz he he . A pentagram tak do wiadomosci puszczony na LOW . Reszta wiatrakow rowniez wszystkie skrecone na MIN . Czisza i spokuj polecam wszystkim. Tylko dysk delikatnie popiskuje skubaniec moze ktos z was ma takiego i slyszy te popiskiwania . Z Seagate nie mialem takich akcji :] .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie do 35*C bez wentylacji,,, buda to yesico openair,,, przy otwartej po dbiurkiem bez ruchu powietrza - 24-29*C,. 2-3*C więcej niz w pokoju,,, sytuacja zmieni się diametralnie we wt jak dojadą 2x120mm arctica i jeszcze 80mm pro fan3 na grafikę :-] jako że buda wywietrzy się sama wentyle będą ją nawietrzać ;] licze na temp pokojową +2*c i nie więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

buda idle - 25 stopni stress - 29

procek idle 33 (speedfan w tle z włączonym stop grant) stress - 42-43

HDD Samsung (ściemnia mnie jak tylko moze) - pokazuje 3 temp- raz 0, innym razem 29 lub 30 ;)

 

Wentyle w budzie: wyciag- arctic tc pro i Spire ClearBlue na 7V

nawiew na dyski Revoltec Led Fan na 5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...