Skocz do zawartości
Filippp

N2U400-A + DURON 1400 = problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam kłopot z podkręcaniem DURONA 1400.

oto mój sprzę : ECS N2U400-A ( nForce2 ) + AMD Duron 1400 + 256 ddr ( 400 ) + zasilacz 350 Wat MegaBajta + Radeon 9000.

 

chłodzenie mam dosyć dobre bo temp. średnia to ok 40*C

 

teraz ustawiłem procek na 10,5 x 166 = 1750 mhz i śmiga bez problemu

 

gdy ustawiłem 10,5 x 200 to komp się uruchamiał , lecz podczas ładowania Windowsa się resetuje samoczynnie.

 

gdy ustawiłem 10,5 x 190 to windows się ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> , pochodził z 30 minut i reset.

 

więc co mam zrzeby chodził na FSB 200 ?? albo 190?? może mam za małe napięcie?? teraz na 10,5 x 166 napięcie wynosi 1,488 v .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam kłopot z podkręcaniem DURONA 1400.

oto mój sprzę : ECS N2U400-A ( nForce2 ) + AMD Duron 1400 + 256 ddr ( 400 ) + zasilacz 350 Wat MegaBajta + Radeon 9000.    

 

chłodzenie mam dosyć dobre bo temp. średnia to ok 40*C    

 

teraz ustawiłem procek na 10,5 x 166 = 1750 mhz i śmiga bez problemu

 

gdy ustawiłem 10,5 x 200 to komp się uruchamiał , lecz podczas ładowania Windowsa się resetuje samoczynnie.

 

gdy ustawiłem 10,5 x 190 to windows się <font color=red>ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></font> , pochodził z 30 minut i reset.

 

więc co mam zrzeby chodził na FSB 200 ?? albo 190?? może mam za małe napięcie?? teraz na 10,5 x 166 napięcie wynosi 1,488 v .....

dla 10.5x200 ja mam ustawione 1,8V - tak więc 1,488 może być "ciut" za niskie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz dopiero kupiłem 2 dni temu i wydaje mi się że te 350 Wat wystarczy :) przedtem miałem 250 Wat .... a jak zmienić napięcie ?? nie jestem pewien czy jest taka opcja w biosie ale na pudełku od płyty głównej mam znaczek " OVER CLOCKING "... Biosa mam jakoś z 11.2004 .. może lepszy był by jakiś zmodyfikowany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilaczem tak jak z mobo co z tego ze masz nf-a jak Twojemu ecs do Abita bardzo daaaaaleko a moja 300w kladzie na lopatki Twoje 35o liczy sie jakos produktu nie jego oznaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam ze restarty sa spowodowane zasilaczem, jeszcze jakies 1,5 roku temu mialem wlasnie megabajta 300 albo 350(to samo w srodku) i kupilem durona 1600, i po podkrecaniu (8rda+) ponad 2ghz komp byl niestabilny i sie restartowal a zasilacz spalil sie po 2 miesiacach, nastepnie kupilem fortrona 300w bt za 80zl na allegro i problemy sie skonczyly a duron poszedl na 2400mhz ;) jesli restarty jednak bedziesz mial dalej to wtedy bedzie konieczny drutmod na wyzsze napiecie, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przeczytania FAQ

pozatym jest już topic o duronach

i meritum

jeśli masz durona po 44 tygodniu to 175 fsb to max zmiana napięcia nic nie da

jak nie wiesz z jakiego tygodnia masz proc to zapraszam do FAQ jest topic o oznaczeniach na AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset miałem tylko raz. Gdy ustawiłem 190x 10,5 , przeszedł test w 3DMark, i ustawiłem aby ściągał mi peweim plik z netu i odszedłem od kompa po ponownym podejściu do kompa było okno logowania czyli musiał nastąpic reset.. obecnie mam ustawione już drugi dzień na 10,5 x 166 i chodzi bez problemu ( komp. nawet w nocy mam włączony bo mam karte sateliutarną na której oglątam tv i nagrywam muze)..

 

Zasilacz narazie zostawie bo mam go dopiero drugi dzień ( kupiłem nowy )

 

Później sprawdze z którego tygodnia mam procek.

 

-Więc wie ktoś gdzie mogę znaleźć modyfikowane BIOSY na ECS N2U400-A ???????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset miałem tylko raz. Gdy ustawiłem 190x 10,5 , przeszedł test w 3DMark, i ustawiłem aby ściągał mi peweim plik z netu i odszedłem od kompa po ponownym podejściu do kompa było okno logowania czyli musiał nastąpic reset.. obecnie mam ustawione już drugi dzień na 10,5 x 166 i chodzi bez problemu ( komp. nawet w nocy mam włączony bo mam karte sateliutarną na której oglątam tv i nagrywam muze)..

 

Zasilacz narazie zostawie bo mam go dopiero drugi dzień ( kupiłem nowy )

 

Później sprawdze z którego tygodnia mam procek.

 

-Więc wie ktoś gdzie mogę znaleźć modyfikowane BIOSY na ECS  N2U400-A ???????????????

sukaj tu:

http://www.ocworkbench.com/ocwbcgi/ultimatebb.cgi

 

Ale bez podwyższenia napięcia tak ci się będzie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zminiłem napięcie dryt modem na 1,6 v i system uruchomił się na FSB 200 i śmiga już z godzine . Max temp. to 44*C więc nie jest najgorzej. Tylko w PRIME95 po dwuch minutach wyskakuje mi 1 error. Czym to jest spowodowane?? może jeszcze za małe napięcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zminiłem napięcie dryt modem na 1,6 v i system uruchomił się na FSB 200 i śmiga już z godzine . Max temp. to 44*C więc nie jest najgorzej. Tylko w PRIME95 po dwuch minutach wyskakuje mi 1 error. Czym to jest spowodowane?? może jeszcze za małe napięcie??

Pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zminiłem napięcie dryt modem na 1,6 v i system uruchomił się na FSB 200 i śmiga już z godzine . Max temp. to 44*C więc nie jest najgorzej. Tylko w PRIME95 po dwuch minutach wyskakuje mi 1 error. Czym to jest spowodowane?? może jeszcze za małe napięcie??

Widzisz, drut mod jest dobry na wszystko :]

A co do tego błędu to jeśli system jest stabilny (win, gry ect.) to niezwracałbym na to uwagi. Ale możeliwe, że jeszcze trzeba trochę podnieść napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zminiłem napięcie dryt modem na 1,6 v i system uruchomił się na FSB 200 i śmiga już z godzine . Max temp. to 44*C więc nie jest najgorzej. Tylko w PRIME95 po dwuch minutach wyskakuje mi 1 error. Czym to jest spowodowane?? może jeszcze za małe napięcie??

Jak prime ci się wywala to może się okazać że system też będzie niestabilny (ja tak miałem).

 

Daj więcej napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze większosc ma fobie w stosunku do zasilacza :?

tylko ze 2,2GHz przy takim małym Vcore to jeszcze nie jest wielkie obciazenie. Zrób sobie drut moda zeby podniesc napiecie na procku powiedzmy na 1,6V i wtedy testuj, inna sprawa ze przydałoby się sprawdzić czy twoje pamieci wytrzymają taktowanie 200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już śmiga... ustawiłem na 1,65 V i jest 200 x 10,5 czyli na 2100 mhz , prime95 stabilny widać wielką różnice w grach z 1400 na 2100 , teraz tylko cache odblokuje na athlona :) ... max temp . w steresie 51*C ale i tak je jutro wymienie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli odblokuje cache w Duronie 1400 z 38 tygodnia to czy po odblokowaniu będzie się bardziej grzał?? Bo niewiem czy jutro kupić nowe chłodzenie do tego procka bo teraz jego max temp na 2100mhz wynosi 51*C a na windzie 45-48*C...

 

Więc czy po odblokowaniu cache procek będzie się bardziej grzał???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam Athlona XP 2600+ !! :)

Cache odblokowane- musiałem zdrapać górną warstwe i dostać się do tych ścierzek , połączyłem je klejem elektroprzewodzącym , takim jak naprawia się ogrzewanie w szybach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...