Skocz do zawartości
KHysiek

Zmiana coolera (czyli slk-900a vs Pentagram 100Cu vs ...)

Rekomendowane odpowiedzi

Używam aktualnie Coolermastera http://www.proline.pl/shop.php?prodid=434d...d304c5f53494c45. Całkiem dobrze chłodzi jak na cenę i prostote konstrukcji ale chcę podkręcić swojego Bartona Mobile do 2400, co będzie wymagało zapewne 1.9-1.95V. Aktualnie mam 1.82 i na tym coolerku okolo 61-62 stopnie w Prime95 i Toast.

Pożyczyłem Pentagrama Q-80AlCu, żeby przetestować co sa warte te konstrukcje i jestem zawiedziony, bo temperatura jest tylko minimalnie niższa (1-2 stopnie) a za to cooler jest nieco głośniejszy (na max obrotach).

Zastanawiam się więc co kupic, mógłbym wpakować (choć z trudem) Pentagrama QVC-100Cu. W testach widziałem że ze zmianą pentagrama mógłbym zbić 3-4 stopnie tylko, a to będzie chyba za mało. Druga możliwość to zainstalować SLK-900A + Zalman F2

Co waszym zdaniem jest lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja bym obstawial SLK, zreszta wystarczy spojrzec na testy, ktore bez trudu znajdziesz za pomoca googli.

Kolejnym argumentem jest wentyl bo przy SLK masz mozliwosc wyboru a przypentagramie nie. Odradzalbym ten wentyl zalmana... bo nie jest to zadna rewelacja, oczywiscie jesli zalezy ci na ciszy.

Aha no mozesz nie znalesc porownania dokaldnier tego pentagrama do SLK, ale kieruj sie porownaniami do zalmana 7000Cu, ktory jest lepszy niz ten pentagram a wsyztko stanie sie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...