Skocz do zawartości
Kwiecień

SPRZĘT KOMPUTEROWY Z USA - ZAMÓWIENIA

Rekomendowane odpowiedzi

Mareczek - nie dramatyzuj z tym clem i VAT'em jak sie nie orientujesz w stawkach za sprzet elektroniczny...

Zapewniam cie ze oplaca sie placic clo, vat i za transport - i jeszcze wychodzi sie na swoje...

1218811[/snapback]

dodaj tylko 22% vatu i transport oraz dodatkowe koszty napraw gwarancyjnych i juz sie nie oplaca, ja dla kilku zlotych nie ryzykowalbym problemow z gwarancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yasin - ze tak powiem...co ty za glupoty gadasz ? liczyles to chociaz ? bo ja tak, i wiem ze sie oplaca. nie mowie o tym zeby sciagac 1 procka i 2 kostki ram (tez sie oplaca...), tylko o sciaganiu wiekszych ilosci, i nie koniecznie po 100 sztuk. ceny sa na tyle niskie (nie wszystkich towarow oczywiscie) ze przebicie cenowe wynosi niekiedy nawet 70%, po dodaniu cla, vat i kosztow przesylki.

wiecie chociaz jak sie liczy takie koszty ? bo mam watpliwosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesują ceny:

a64 3500+ BOX s939

Geil 2x512 pc-400 cl 2.5

karty z serii x800

SB Audigy

Seagate 200 GB Barracuda 7200.7 ST3200822AS 8MB Serial ATA

 

narazie to tyle :P

POZDRO

1218845[/snapback]

juz nieaktualne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yasin - ze tak powiem...co ty za glupoty gadasz ? liczyles to chociaz ? bo ja tak, i wiem ze sie oplaca. nie mowie o tym zeby sciagac 1 procka i 2 kostki ram (tez sie oplaca...), tylko o sciaganiu wiekszych ilosci, i nie koniecznie po 100 sztuk. ceny sa na tyle niskie (nie wszystkich towarow oczywiscie) ze przebicie cenowe wynosi niekiedy nawet 70%, po dodaniu cla, vat i kosztow przesylki.

wiecie chociaz jak sie liczy takie koszty ? bo mam watpliwosci...

1219188[/snapback]

no to oswiec nas wszystkich i wylicz na przykladzie czesci do kompa, jaka jest cena dla koncowego uzytkownika takiego jak ja sprzetu sciaganego z US i tego kupionego u nas, ja akurat sobie przegladalem forum foto, i cena canona 20D (nowiutka zabawka od canona) to 1500$ u nas 5500 pln, po przeliczniu kosztow nawet na oko widac, ze sie nie oplaci samemu nic sciagac, co innego jak wszystko zoorganizujesz jak nalezy, sprowadzasz duzo i czesto, prowadzisz dzialalnosc, legalnie, zapewniasz normalne warunki gwarancji (do 14 dni, albo nowy sprzecik), wtedy wyjdziesz na swoje, ale ten watek dotyczyl czegos innego, swoja droga ciekawe co by zrobil Kwiecien i reszta naiwniakow jak by sie okazalo, ze trzeba zaplacic podatki i clo :) Kwiecien mialby pol forum na karku :blink: a reszta stracilaby kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegos innego ? A mi sie wydawalo ze watek byl o sprzecie sprowadzanym z USA. Zreszta ten gosc tez musial liczyc sie z placeniem cla i vat'u, w koncu to na firme sprowadzal. Inaczej towar nie przeszedlby przez granice.

A co do tego aparatu, to mi wychodzi tanszy prawie o polowe niz w Polsce :blink: Wiec niby jakim cudem sie nie oplaca ?!

Edytowane przez Torwald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegos innego ? A mi sie wydawalo ze watek byl o sprzecie sprowadzanym z USA. Zreszta ten gosc tez musial liczyc sie z placeniem cla i vat'u, w koncu to na firme sprowadzal. Inaczej towar nie przeszedlby przez granice.

A co do tego aparatu, to mi wychodzi tanszy prawie o polowe niz w Polsce  :blink:  Wiec niby jakim cudem sie nie oplaca ?!

1219446[/snapback]

a mi sie wydalwalo, ze miales nie pitolic tylko podac liczby, ale z twoimi zdolnosciami matematycznymi to lepiej zakonczmy ta dyskusje, 1500$ * 3,1 (kurs dolara) + 22% (vat) = 5673 pln - no tak to prawie polowa tego co w Polsce, 5673 to polowa 5500, skoncz najpierw to przedszkole, a potem jak juz bedziesz w starszakach to pisz posty, a gdzie transport, a gdzie ubezpieczenie paczki, a gdzie clo, a gdzie koszty w przypadku awarii sprzetu, i koniecznosci wysylki do US, ponownego ubezpieczania i ryzko, ze zostaniesz na lodzie z zepsutym sprzetem, chyba tylko dzieci moga byc tak naiwne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. - moj blad, gdzies mi kurs dolara wcielo po drodze ;]

Po 2. - nie pitole, da sie zalatwic sprzet taniej niz w Polsce. Z tym ze nia na kazdym jest duze przebicie cenowe.

Po 3. - mowisz o pojedynczych sztukach. przy ilosciach powyzej 5szt. koszty (jesli chodzi o transport) spadaja.

Po 3. - nie zachowuj sie jak troll, ok ? swoja droga to chyba dzieci oceniaja wszystko po pozorach, nieprawdaz ?

 

PS. Canona 20D mozna znalezc ponizej 1500$, a w przypadku wiekszych ilosci nawet transport jest gratis ;]

 

PPS. I nie mow mi ze sprowadzanie towaru zza granicy sie nie oplaca (z czego zyja importerzy ? :P) bo sam sciagalem sprzet sportowy i przebicie cenowe wynosilo ok. 150%

Jak sie na czyms nie znam to sie nie wypowiadam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem Ci, ze jak bedziesz mial duza firme to sie bedzie oplacilo, ale nie masz takiej (narazie), i ten watek dotyczyl czegos innego, i ja sie glownie odnosze do tematu, a jak juz bedziesz mial ta duza firme to nie bedziesz rozdawal sprzetu za pol ceny, tylko bedziesz sprzedawal po normalnych cenach :) i kolo sie zamyka, wiec reasumujac imho sie nie oplaci, chociaz jak ktos sie uprze to i gory moze przenosic :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

@Yasin uważam że masz rację, jeśli sie sprowadza więcej sprzętu, na firmę np. to się opłaca przy niskim $ , ale dla takich bolków jak ja :D

to sie nie opyla.

 

liczylem wiele razy i po doliczeniu VAT i transportu niewiele mozna zarobić

 

choc są wyjatki od tego np. swego czasu Bartki Mobile

 

generalnie sprzęt w Poslce jest tani

 

trzeba tylko umieć szukać i umieć samemu go zainstalować :wink:

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500$ * 3,1 (kurs dolara) + 22% (vat) = 5673 pln

 

1219623[/snapback]

Przepraszam od razu jak palne jakas glupote, ale sprzetu z zagranicy jakos nie mialem okazji sprowadzac i nie znam sie na clach i taxach. Ale jakbys mial rodzinke w USA lub w Kanadzie, to zamawiasz przez sklep internetowy, placisz albo przelewem bankowym albo jak masz karte kredytowa, to karta, w danych odbiorcy wpisujesz adres rodzinki. Rodzinka przylatuje do Polski ze sprzetem.

1500$ * 3,1 (kurs dolara) + 30$ (shipping) = 4743 pln

A tu przyklad roznicy cenowej w przypadku laptopa Toshiba Satellite M35X-S329:

cena w USA: 1148$ + 30$ (shipping) - 61$ (rabat toshiby + rabat sklepu) = 1117$ * 3,1 = 3462,7 pln

cena w Polsce: minimum 5500 pln (centorino 1.6, 512RAM, wyswietlacz panoramiczny 15,4WXGA, hdd 80GB, wifi b/g)

 

Jak sie myle, to prosze mnie poprawic, ale jezeli mam racje, to roznica cenowa jest kolosalna. Nawet z wysylka do Polski (200$ - 400$ zalezy od sklepu) to wyjdzie taniej niz kupujac analogiczny laptop w naszym kochanym kraju.

 

Czy trzeba placic clo lub jakis inny podatek, gdy ktos przylatuje zza oceanu do Polski ze sprzetem (oczywiscie z mala iloscia sprzetu)????? Jak sam lecialem, to nikt nie grzebal mi po walizkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m60 - akurat na temat tego laptopa moge sie wypowiedziec :D

Kumpel jakies 2 tygodnie temu chcial sciagnac z USA doklandie ten model. Jednak stwierdzil ze za duzo zachodu bedzie z tym i poszukal na allegro. I znalazl - za 4900zl, nowiutki, prosto z USA. Gosc dorzucil do tego jeszcze myszke bezprzewodowa ;]

 

Taki sprzet mozna sciagac do Polski, ale tylko jesli masz pewnosc ze ktos to kupi, tzn. masz pewnego kupca.

 

Aco do cla na lotnisku: zazwyczaj nie sprawdzaja. Ale podkreslam zazwyczaj...

Jak cie zlapia to placisz: clo, VAT i jakas tam kare (w koncu chciales przemycic sprzet :P). Przy jednej, dwoch sztukach raczej nie beda robili problemow.

Kumpel przeniosl: monitor LCD 17", mobo, grafike, 2xLogitech MX Duo, mase wiatrakow, kontrolerow itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem to nie aktualne "na teraz", ale pozniej znowu bedzie mozna cos kupic i stad moje pytanie

1221109[/snapback]

jakie "znowu kupic" jak jeszcze nikt do tej pory nic nie kupil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie "znowu kupic" jak jeszcze nikt do tej pory nic nie kupil

1221814[/snapback]

 

prosze Cie ... ja wiem, ze w Polsce jest duzy odsetek analfabetow, ale czytaj ze zrozumieniem napisalem wyraznie "bedzie mozna kupic" oznacza to tyle, ze znowu bedzie mozliwosc kupna tzn. ze byla mozliwosc kupna, nie napisalem nigdzie, ze ktos juz cokolwiek kupil ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..."bedzie mozna kupic" oznacza to tyle, ze znowu bedzie mozliwosc kupna tzn. ze byla mozliwosc kupna...

...skoro była możliwośc kupna, to dlaczego jeszcze nikt nic nie kupił?

 

czy ty sam piszesz swoje posty, czy dyktujesz je sekretarce? bo mozliwe ze ona cos poprzekrecala, a jezeli tak, to masz pretekst zeby ja zwolnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecien rusz tylek i podaj ceny do k... nedzy bo nie wiem co robic z kasa :D

 

Musze kupic obudowe chiefa, mobila, ram i gf 6600gt i nie wiem czy kupowac juz te rzeczy w polsce :<

 

Sprawdz mi te ceny plz :<

CHIEFTEC DX-01BL-D-U Bez zasilki

CHIEFTEC DX-01SL-D-U Bez zasilki

 

Jakis najtanszy GF 6600GT

 

2x512MB cos na pewnych bh-5/6 lub 512MB VITESTY 600mhz

 

Plz o info bo mam mozliwosc zakupu 2x512MB bh-6 za 800zl :rolleyes:

oraz dolar drozeje i nie wiem czy dokupic kolejne 150$ albo i wiecej :D

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecien rusz tylek i podaj ceny do k... nedzy bo nie wiem co robic z kasa  :D

 

Musze kupic obudowe chiefa, mobila, ram i gf 6600gt i nie wiem czy kupowac juz te rzeczy w polsce :<

 

Sprawdz mi te ceny plz  :<

CHIEFTEC DX-01BL-D-U Bez zasilki

CHIEFTEC DX-01SL-D-U Bez zasilki

 

Jakis najtanszy GF 6600GT 

 

2x512MB cos na pewnych bh-5/6 lub 512MB VITESTY 600mhz

 

Plz o info bo mam mozliwosc zakupu 2x512MB bh-6 za 800zl  :rolleyes:

oraz dolar drozeje i nie wiem czy dokupic kolejne 150$ albo i wiecej  :D

1230117[/snapback]

Przecież Vietesty, 6600GT (za799zł) oraz obudowe(nie mam w cenniku ale mogę sprowadzić) mozesz kupić u mnie:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=92753

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks wiem ale mam tyle kasy ze co by nie robic na proca mi nie styka :<

I poza tym kupilem 150$ po kurdie 3.01 I musze to wykorzystac bo inaczej sie nie oplaca :< No chyba ze dolar w ciagu 2tygodni skoczu do poziomu min. 3.8 w stosunku do zlotowki :mur: A nie bede czekal do wakacji :mur:

 

Luks na kupno vitest raczej nie ma szans :< 1Gb w dualu i jeszcze ida poki co 250 przy 2-2-2-6, moze i wiecej ale to bede wiedziec jutro/za kilka dni.

 

Moze ten GF 6600GT za 799zl Lub chief mnie zainteresuje.

 

 

CHIEFTEC DX-01SL-D-U

CHIEFTEC DX-01BL-D-U

 

I sprawdz ile kosztowalalyby te chiefy z plexi oryginalnym ( wersja z duza szybka )

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks wiem ale mam tyle kasy ze co by nie robic na proca mi nie styka :<

I poza tym kupilem 150$ po kurdie 3.01 I musze to wykorzystac bo inaczej sie nie oplaca :< No chyba ze dolar w ciagu 2tygodni skoczu do poziomu min. 3.8 w stosunku do zlotowki  :mur:  A nie bede czekal do wakacji  :mur:

 

Luks na kupno vitest raczej nie ma szans :<  1Gb w dualu i jeszcze ida poki co 250 przy 2-2-2-6, moze i wiecej ale to bede wiedziec jutro/za kilka dni.

 

Moze ten GF 6600GT za 799zl Lub chief mnie zainteresuje.

CHIEFTEC DX-01SL-D-U

CHIEFTEC DX-01BL-D-U

 

I sprawdz ile kosztowalalyby te chiefy z plexi oryginalnym ( wersja z duza szybka )

1230205[/snapback]

CHIEFTEC DX-01BL-D-U,360W = 430zł

GeForce 6600GT Leadtek A6600GT-TDH 128MB (128-bit) TV/DVI BOX 2L GW = 799zł

 

 

:D Przy okazji:

 

Dołączona grafika

Logitech diNovo Cordless Desktop for Notebooks = 560zł

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mellow: allegro

1230361[/snapback]

Nie bo wolalbym dozbierac do tagana 420 :-P

 

Kwiecien poszukaj jeszcze obudow chiefteca serii BX-01 z serii mtraix w stanach.

 

Jesli dobrze pamietam to ta seria w stanach ma oznaczenie MX-01. Pozdro ziom, pisz bo nie wiem czy polowy kompa nie sprzedawac :razz:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks__pl - nie uwazasz ze robisz "maly" offtopic ?

1230789[/snapback]

Wiem o tym ale myślałem, że pomysł Kwietnia upadł. Nie odpisuje w tym topicu od 10 dni, a szkoda aby tyle zamówień się zmarnowało. Może niektóre ceny u mnie będą wyższe niż u niego ale u mnie nie bedziesz czekał miesiąc na paczkę tylko tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam: Niby sprzętu nie można sprowadzić, ale co stoi na przeszkodzie dowiedzieć się o orientacyjne ceny wraz z marżą Kwietnia. Zobaczyli byśmy wtedy czy w ogóle ten interes się opłaca, mielibyśmy choćby orientacyjne pojęcie ile kasy oszczędzimy, ale najlepiej wytłumaczyć się Tsunami i olać to wszystko, przypuszczam, że nawet bez Tsunami z taniego sprzętu nic by nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...