Skocz do zawartości
Bany7

problemy z napieciem HDD

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z nowym dyskiem maxtor 160 GB dysk dziwnie sie zachowuje podczas pracy tak jaby tracil zasilanie ( objawia sie to tym ze jest tykniecie i slychac jak taleze rozpedzaja sie od nowa) zasilacz raczej starcza bo na poprzednim dysku nic sie dzie dzialo i byla tez mocno grafa podkrecona teraz jest wszystko odkrecone czy moze to byc problem starej plyty glownej napiecie traci zarowno w windzie jaki i przy uruchamianiu a u kumpla dysk dzialal ok jak cos zgrywalem jak mozna sprawdzic jakims programem czy dysk jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro u kumpla jest OK, to jedyna przyczyna ktora przychodzi mi do glowy to....winda. Najpierw sprawdz w panelu sterowania/opcje zasilania, czy winda ci nie wylacza dysku w celu oszczedzania energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby to bylo takie proste to bym nie pisal postu na forum wszystkie wtyczki pradadowe itasmy posprawdzalem to tez nie jest wina windy bo dzieje sie to tez przy startowaniu kompa gdzie jest zaladowany sam bios wiec tu winda nie ma nic do gadania jak ktos zna jakies linki do jakis powaznych programow do testowania dysku bo jak bym go chcial oddac na gwarancji to bym sie czyms poparl ale on raz dziala ok a raz znim sa walki moze tez jest wina tego ze on sie strasznie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do diagnostyki dysków znam dwa programy :

S-diag 2.0

Threadmark 2.0

jednak pomocne mogą być również:

hdd tray

roadkil's disk speed 1.0

adenix s.m.a.r.t. exploer 1.0

DTemp 1.0

poczytaj w necie co to sa za programy, jak będziesz chcial to na emila mogę je wysłać bo mam je na plytce, a gdzie i czy w necie są to głowy nie dam. Jeśli opisu do tych programow nie znajdziesz to też mogę sluzyć i opisać do czego one są, w tej chwili nie jestem do konca w stanie, klinik po sylwestrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...