Skocz do zawartości
chłodny

Instalacja wentyla na obudowe...

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy rozmawiacie o instalacji wentyli na obudowe, gdzie to zrobic... jaki wentyl. A nie pomyśleliście o takich jak ja którzy nie wiedzą JAK TO ZROBIĆ . 8) Może taki temat juz był (szukałem, nei znalazłem). Jeśli był to prosze mnie naprowadzić, Ja chce zainstalować wiatrak w miejscu do tego przeznaczonym z tyłu obudowy, chyba wiecie jak to miejsce wygląda. Nie dysponuję akurat fotką ale spróbuje dodać jak bede miał aparat w zasięgu. To takie kółko z miejscem na śrubki z dziurkami na środku. Jak tam zainstalowac wentyl ?? Z własnej uprzejmości moglbiyscie tez napisac jak zainstalować w innych miejscach :). Np na górze. Z góry dzienx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż wentyla z tyłu obudowy:

1. kup wentyl

2. zdejmij boczną ściankę obudowy

3. przykręć wentyl w miejscu przeznaczonym

4. podłącz kabel do gniazdka na płycie

5. załóż boczną ściankę obudowy

 

Montaż na górze obudowy:

1. j.w.

2. wymontuj górną część obudowy

3. wytnij dziurę pod wentyl (wiertarka, dremel, kątówka....)

4. załóż wentyl

5. zamontuj górną część obudowy

6. podłącz kabel do gniazdka na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.. only one more question... wszystkie wentyle mają po bokach 4 miejsca na dokręcanie. A ja mam w obudowie "puste" tylko dwa. Tak to mniej więcej wygląda.

http://www.gorzow.mm.pl/~raku/wentyl.JPG

 

Czy mam przykręcić tylko w dwóch miejscach, czy coś kombinować ?? (sory za tak lolowate pytania ale jestem w tym nowy)

 

PS Wiatraki mają w zestawie montażówki ??

 

________________________________________________

OMG :!:

po co taka duza fotka zeby pokazac 2 otworki na blachowkrety :?:

 

 

edytowal benek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie :!:

Do czego to doszło :!: Żeby nie umieć śrubek przykrecić :| :|

jejku.....

bierzesz wentyl, bierzesz srubki, przykrecasz w miejscu do tego przeznaczonym, kabel do płyty głównej, albo do molexa i po problemie :|

...a poźniej sie dziwimy, ze przychodzą do nas mody...."wof wyciąłem okienko i wstawiłem wentyl z tyłu ;) chcecie zobaczyć :?: "

 

EDIT

 

"oczywiście foty będą za tydzień ;) "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach pomyslec jaka ta dzisiejsza młodziesz to lole. Co to bedzie za pare lat. Będą sie pytali co to wogóle jest śrubka.

BTW dał bym punkta za rozdzielczość foty a nawet za 2pkt na początek żeby zmobilizować do przeczytania regulaminu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach pomyslec jaka ta dzisiejsza młodziesz to lole. Co to bedzie za pare lat. Będą sie pytali co to wogóle jest śrubka.

BTW dał bym punkta za rozdzielczość foty a nawet za 2pkt na początek żeby zmobilizować do przeczytania regulaminu!!!

ale nie cała młodziesz :roll: ja mam 16 lat i nie jestem lolem :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jest forum to trzeba pisać, co kolwiek byle pisać :P

ludzie! glowe macie ?? myślcie!

 

na górze - wytnij otwór, przymocuj wentyl,

na ściankach - jest miejsce - przykręć, nie ma - wytnij i przymocuj or smth,,, dziecko by się domyśliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o tyl obudowy to polecam jeszcze wyciac dziure z tylu obudowy ( a dokladniej tam gdzie sa te wiercone miejsca to zrobic z tego jeden duzy otwor i wstawic zwyklego prostego grilla bo inaczej powietrze ktore bedzie przelatywac bedzie dawalo efekt nieprzyjemnego swiszczenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o tyl obudowy to polecam jeszcze wyciac dziure z tylu obudowy ( a dokladniej tam gdzie sa te wiercone miejsca to zrobic z tego jeden duzy otwor i wstawic zwyklego prostego grilla bo inaczej powietrze ktore bedzie przelatywac bedzie dawalo efekt nieprzyjemnego swiszczenia ...

1203943[/snapback]

Nie wszystko naraz, dopiero pierwsze muszą przetrawić. Taka zaawansowana sztuka to w nastepnym semestrze dopiero.

 

Co do problemu - ROTFL po prostu :D . Jesli trzeba tłumaczyć jak zamontować wentylator (w gotowym miejscu), lepiej żeby się nie brali za podkręcanie.

Dać mu cegłę, też by zepsuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejku, co za ludzie, powinniscie nie zdac w podstawowce z zpt, kazdy kto ma choc troche rozumu zamontuje wiatraki i zrobi z kompa cudenko, tylko trzeba jednej waznej rzeczy, mozgu, a zdziala sie wiele ;) jek chcecie fotki z ukladem wentyli w obudowie to piszcie do mnie na gg 2176660 mam pare fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie n00bowskie pytanko :

- chcę załozyć wiatrak z tyłu obudowy czy wciśnie się tam 80 x 80 x 25  ? ( jak mierzyłem linijką to mam 7cm w bok i dół :/ )

1206855[/snapback]

1) Masz miejsce na wentylator? - zmierz linijką

2) Nie masz miejsca? - weź szlifierkę czy wiertarkę i wytnij ile ci potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie dorzuce z pytaniem, mam big towerka i sie zastanawiam jak najlepiej umiescic wentyle, jedna dziure robie naprzeciwko cpu i tam bedzie 120mm.

Mam tez dwie 92mm i nie wiem czy dac jedna nad zasilaczem z tylu obudowy czy lepiej wyciac "komin" na gorze? bedzie duza roznica?

A druga 92mm dac na przeciwko grafy i robic dziure w budowie czy dac z przodu obudowy na dole, tam jest tylko taka mala kratka, a ciac mi sie wiekszej nie chce w obudowie narazie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

następny lolek doszedł

możecie mi powiedzieć (ewentualnie fotka)gdzie na MoBo podłacza sie ten wentyl-lolowskie pytanko, nie?

mozecie sie śmiać tylko mi pomórzcie. :D :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B)

Siema!

następny lolek doszedł

możecie mi powiedzieć (ewentualnie  fotka)gdzie na MoBo podłacza sie ten wentyl-lolowskie pytanko, nie?

mozecie sie śmiać tylko mi pomórzcie. :D  :mur:

1265247[/snapback]

Tak to jest lolowskie pytanko :lol: Jak nie masz wejścia na więcej wentylów tak jak ja, moze tak opowiem ci moją historię, mam wentyl na procku i na karcie graficznej który jest podpięty pod płytę główmną i już nie ma żadnego wejścia na wentyl, więc co robię? Od czego mamy zasilacz?

z zasiłki wystają kable a na końcu każdego jest wtyczka z czterema wejściami kolejno: czerwony-czarny-czarny-zółty. Usuwamy wtyczkę z wiatrakai zostają nam dwa kabeli od wiatraka, wpinamy jeden kabel ten czarny lub niebieski jak tam kto ma do jednego z czarnych wejść i dociskamy np zapałką i drugi dożóltego bo chodzi na 12V a jak do czerwonego to będzie chodzil na 5V(cisza) więc już wiesz jak wpiąć wentyl , wszystko wykonujecie na własną odpowiedzialność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B)

 

Tak to jest lolowskie pytanko :lol: Jak nie masz wejścia na więcej wentylów tak jak ja, moze tak opowiem ci moją historię, mam wentyl na procku i na karcie graficznej który jest podpięty pod płytę główmną i już nie ma żadnego wejścia na wentyl, więc co robię? Od czego mamy zasilacz?

z zasiłki wystają kable a na końcu każdego jest wtyczka z czterema wejściami kolejno: czerwony-czarny-czarny-zółty. Usuwamy wtyczkę z wiatrakai zostają nam dwa kabeli od wiatraka, wpinamy jeden kabel ten czarny lub niebieski jak tam kto ma do jednego z czarnych wejść i dociskamy np zapałką i drugi dożóltego bo chodzi na 12V a jak do czerwonego to będzie chodzil na 5V(cisza) więc już wiesz jak wpiąć wentyl , wszystko wykonujecie na własną odpowiedzialność.

1265283[/snapback]

dzięki artik

pomogłeś lolkowi,mam nadziję ze ze Bozia weżmie to pod uwagę kiedy ci sie komp zwali(niedaj boże) i ci pomoże :lol: :mellow: lolek to lolek LoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki artik

pomogłeś lolkowi,mam nadziję ze ze Bozia weżmie to pod uwagę kiedy ci sie komp zwali(niedaj boże) i ci pomoże :lol:  :mellow: lolek to lolek LoL

1265425[/snapback]

Jak bym nie znał się na fizyce nigdy bym tego nie rovił ale jak masz o tym popjęcie to ci się komp nie zwali hehe.Chodzi tak już dłuższy czas i nie mam problemów .A Bozia nie pomorze w takiej sytacji jakby coś się schrupało B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie znał się na fizyce nigdy bym tego nie rovił ale jak masz o tym popjęcie  to ci się komp nie zwali hehe.Chodzi tak już dłuższy czas i nie mam problemów .A Bozia nie pomorze w takiej sytacji jakby coś się schrupało B)

1266055[/snapback]

Ale pozbyłem się tego wentyla bi mnie nastraszyliście, jeszcze dziś kupię oryginalny bo zobazcyłem że mam jeszcze jedno wejście to jest takie małe prostokątne z trzema takimi wystającymi jakby grube igly .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pozbyłem się tego wentyla bi mnie nastraszyliście, jeszcze dziś kupię oryginalny bo zobazcyłem że mam jeszcze jedno wejście to jest takie małe prostokątne z trzema takimi wystającymi jakby grube igly .

1266122[/snapback]

Tak to to i pamiętaj jeszcze o odpowiednim ustawieniu wentylatora, tak aby z tyłu wydmuchiwał powietrze, a nie wdmuchiwał. Jeżeli chcesz, aby wydmuchiwał to ustaw go "kręcącym" do środka, jeżeli ma wdmuchiwać to "kręcoce" do obudowy. POpatrz na boki wentylatora tam powinieneś mieć strzałki wskazujace, w któa stronę i jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...