Skocz do zawartości
maybach

Win98se i 512 MB RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda, ze nijaki Bill G. nie przewidzial, ze win98 bedzie musial dzialac w kompie z 512 MB RAM-u?

 

Mialem 256 MB, dokupilem drugie 256 MB i wXP dziala super, pelna stabilnosc, dysk juz mi mniej rzezi :D i w ogole jest super win98 sie non-stop zawiesza, w roznych miejscach, czasem nawet sie nie wlacza, a po wyciagnieciu jednej z kostek (obojetnie ktorej) wszystko dziala.

 

Help!!!

 

Aha, obie kosci sa raczej dobre skoro wXP dziala prawidlowo. Dzieje sie to na sprzecie taki jak ponizej nie zaleznie czy jest krecony czy nie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta przy wchodzeniu posta

POST to mi ladnie przechodzi :D

 

to teraz dokladnie jakie mam pamieci:

 

256 MB Hyundai dwustronna

256 MB SpecTek jednostronna

 

obie sa typu PC-133, i obojetnie jak bym je nie powkladal jest to samo w win98 a wXP dziala w dodatku mam te druga pamiec (SpecTek) od poniedzialku i winXP jeszcze nie zaliczyl zwiechy wiec raczej sa OK a ten win98 ma jakies kompleksy

 

jak nowy BIOS nic nie zrobi, to wymienie najwyzej tego SpecTeka na inna (dwustronna) i moze problem sie rozwiaze sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, ze nijaki Bill G. nie przewidzial, ze win98 bedzie musial dzialac w kompie z 512 MB RAM-u?

 

Mialem 256 MB, dokupilem drugie 256 MB i wXP dziala super, pelna stabilnosc, dysk juz mi mniej rzezi  :D i w ogole jest super win98 sie non-stop zawiesza, w roznych miejscach, czasem nawet sie nie wlacza, a po wyciagnieciu jednej z kostek (obojetnie ktorej) wszystko dziala. 

 

Help!!!

 

Aha, obie kosci sa raczej dobre skoro wXP dziala prawidlowo. Dzieje sie to na sprzecie taki jak ponizej nie zaleznie czy jest krecony czy nie  :cry:

faktycznie win98 na niektorych configach (przewaznie) ma problemy z iloscia ramu wieksza niz 256 w tym celu wymyslono cachemana w ktorym jest opcja dla systemow z taka iloscia ramu zainstaluj powinno pomodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CacheMan nie pomogl, najnowszy BIOS tez nie :cry: Dizs bede sie RAMem z kuplem zamienial i jak dalej bedzie to samo to chyba wydam dwie nastepujace komendy:

 

deltree /y c:windows

deltree /y c:progra~1

 

i z wielkim smutkiem :cry: zainstaluje winme, a wszystko to przez mojego brata, bo nie chce by mi winxp zasmiecal grami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zamrtwiłeś, bo właśnie chcę wymieniać 256MB na 512MB. Jak się okaże, że win98se odmawia współpracy, to pewnie win poleci do kosza i trzeba będzie zainwestować w nowy, ...ech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...