Skocz do zawartości
OClokowiec

Jakie chłodzenie do Athlona XP 2000+@2400+ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj udało mi się zwiększyć magistralę do 166 przy mnożniku 12.5 na płycie AsRock K7VT2.

Słyszałem, że na niej bardzo trudno się podkręca. Niestety mój procek nagrzewa się do 53* ( tak pisze w BIOSie ). Jaki mam se wentyl sprawić, żeby chłodziło.

Ponoć mam dobry wentylatorek procka. Chodzi na 3125 RPM.

Może kupić jakiś do budy bo nie mam żadnego, tylko w zasilaczu?

Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procek miedziany jakiś..np Pentagram QC-80, QC-92...

Dodatkowy do budy też obowiązkowo, bo wydajny radiator

oddaje dużo ciepła i temperaturka w budzie rośnie, a przez to

na procku również, bo radiator nie będzie nawet o 0,00001 stopnia

zimniejszy niż temp. w obudowie...:P

Polecam również tunel powietrzny do radiatora...u mnie temperatura

na procku spadła o jakieś 8-10 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

IMO nie kupuj wentyla a automatyczna regulacja obrotow. Ja mam artic-cooler 2TC i temperature mam przy normalnej pracy (inter, winamp) 51 stopni co jest raczej zaduzo. Paste mam Silver5.

W obudowie mam: 2x 12cm i narazie 1x9cm

 

Ten wentyl przy starcie kompa kreci mi sie tylko 600 obr/min !!, przy 50 stopniach 1440obr/min.

 

Moze i jest nieslyszalny ale co z tego jesli musze niezle wietrzyc bude zeby zapodawac mu swiezego powietrza. Chyba najlepsze rozwiazanie to kupic jakiegos taniego Spire i zbierac kase na WC :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie kupuj wentyla a automatyczna regulacja obrotow. Ja mam artic-cooler 2TC i temperature mam  przy normalnej pracy (inter, winamp) 51 stopni co jest raczej zaduzo.  Paste mam Silver5.

W obudowie mam:  2x 12cm i narazie 1x9cm

 

Ten wentyl przy starcie kompa kreci mi sie tylko 600 obr/min !!, przy 50 stopniach 1440obr/min.

 

Moze i jest nieslyszalny ale co z tego jesli musze niezle wietrzyc bude zeby zapodawac mu swiezego powietrza. Chyba najlepsze rozwiazanie to kupic jakiegos taniego Spire i zbierac kase na WC  :lol:

a co powiesz o tym:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=102975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

bezposredni tunel na procesor.. latwo to moge zrobic i nawet nic nie musze ciac, bo juz mam otwor na wysokosci procka.

 

Ogolnie w obudowie raczej jest chlodno. Az sam sie dziwie ze ten Maxtor nie jest nawet letni! a zamocowany jest poprzez platikowe nakladki czyli nie styka sie z metalowa obudowa.

 

Z tylu 2 wentyle 12cm wyciagaja powietrze i tez raczej chlodne. Jedynie gorace powietrze leci z zasilki.

 

Poprostu procek sie silnie nagrzewa, bo spod radiatora bardzo goracy ale na gorze przy wentylu juz jest letni. Kompa mam od niedawna, narazie wentylacja jeszcze nie jest dostrojona i chodzi na maxa ->halas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...