Skocz do zawartości
Szajba.

P4 HT vs P4 bez HT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam ważne pytanko. Co sądzicie o zakupie p4 bez ht i podkręceniu go do 3.0. Czy będzie duża różnica(w grach) w probównaniu do 3.0 ht ??. Dodam, że gdy miałbym zakupić z HT to bym musiał zmieniać płytem główną (czy opłaca się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To ciekawe pytanie:)

Technologia Hyper-Threading, optymalizując zasoby procesora i włączając jednoczesne wykonywanie dwóch niezależnych wątków oprogramowania przez procesor, pozwala komputerom PC pracować efektywniej. Dzięki temu podczas uruchamiania jednocześnie wielu aplikacji zwiększa się wydajność i szybkość reagowania systemu. Teraz możesz wykonywać jednocześnie o wiele więcej zadań.

 

A czy gry działają szybciej ? :roll: Jak poczekasz 4 dni to zrobie test i CI napisze :) Ale raczej tak !

Pozdrawiam

PS

Opłaca sie zmienić na procka który ma HT ale i bez niej na 3.0GHz bedzie CI smigało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy gry działają szybciej ? Jak poczekasz 4 dni to zrobie test i CI napisze :) Ale raczej tak !

A ja powiem ze reczej nie ;) Bo niby jak?
Na logikę Tak - jeśli coś działa w tle - antywirus, firewall, czy przede wszystkim jakiś klient P2P, to powinna być różnica w wydajności. Ale nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach aż takiej różnicy nie odczujesz, ale i tak radzę Ci zmienić mobo ze względu, że wątpię, że uda Ci się wyciągnąć 3.0 GHz, a w dodatku chipset i845PE jest obciętą wersją i865P i nie posiada Dual'a, a on kopa P4 daje i to duużego :twisted:

 

P.S. Jeśli chcesz kręcić to musisz ramy zmienić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy gry działają szybciej ? Jak poczekasz 4 dni to zrobie test i CI napisze :) Ale raczej tak !

A ja powiem ze reczej nie ;) Bo niby jak?
Na logikę Tak - jeśli coś działa w tle - antywirus, firewall, czy przede wszystkim jakiś klient P2P, to powinna być różnica w wydajności. Ale nie sprawdzałem.

To sprawdz. O ile roznica 1% jest dla ciebie znaczaca to faktycznie wowczas HT duzo daje. I mam na mysli systuacje normalnego uzycia, an ie w tle aktywne skanowanie dyskow, zapuszczone kodowanie i HL2 na dokladke.

 

w dodatku chipset i845PE jest obciętą wersją i865P i nie posiada Dual'a, a on kopa P4 daje i to duużego

Glupoty Panie gadasz. i845PE wywodzi sie z pierwszego chipsetu Intela pod P4 i pamieci inne niz RIMM. Historycznie bylo i845(SDRAM)/i845D(DDR)/i845E(FSB133/DDR133)/i845PE(FSB133 i DDR166MHz). i865/875 to zupelnie inne konstrukcje, a i848P to jest zubozony i865 bez wsparcia dla DulalDDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w grach to pewnie daje jakieś z 5% kiedyś testowałem w 3dmarkach z i bez HT i mniejwięcej taka była rożnica. Ale jeżeli np. korzystasdz z 3dsmax czy maya3d lub innych programów do obróbki grafiki to bierz tylko z HT, tam różnica umie być nawet do 60% i jest to bardzo odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niejest tak że w grach nie daje a w MP3 daje.

jest tylko kwestia tego czy aplikacja (i tu nie ważne: gra, jakiś test wydajności, palikacja graficzna, kodek MP3.. itd) jest NAPISANA pod wykorzystanie conajmniej 2 proców czy nie.

Nawet jeżeli nie ma teraz ich za dużo to bedzie ich coraz wiecej (wchodzi HT, procesory dwurdzeniowe) i optymalizowany pod wieloprocesorowość soft stanie sie standardem. W tym wypadku stanowczo warto pchać sie w HT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pontiaków z HT to polecam na rdzeniu Prescota dlatego że ma lepsze HT niż Pentium na rdzeniu Northwooda. Intel twierdzi że to HT 2 ale to nie prawda. Sami nie wiedza jak to się stało ze Prescoty mają lepsze HT.

 

MajklelP z tego co wiem to Pentium jednym taktem zegara potrafia dokładnie wykonać 3,5 wątka.

 

Tak jak pisze Lancer HT w grach na dzień dzisiejszy nic nie daje.

 

Informatoł napisał Ci całą prawdę o przyszłości HT. 3DMark jako jedna z pierwszych aplikacji potwierdza ze HT dużo daje. W benchmarku tym jest test gdzie kanion jest wyświetlany jednym wątkiem a statek drugim.

 

Tylko że jest jeden duży dylemat jeżeli chodzi o HT. Musi być do tego dobrze napisany sterownik. Intel wymyślił HT 1992/3 roku i czekał aż 7 lat na Windowa 2000 , który miał wykorzystywać HT. Niestety Microsoft jak zwykle zje... robotę i win. 2000+HT to jedna wielka bomba. Potem wyszedł win XP który nareszcie zaczął wykorzystywać HT i robi to bardzo fajnie. Niedawno Microsoft wypuścił SP1, która zamiast poprawić wydajność HT to ją zwolniła. Dopiero w SP2 jest sterownik który w 100 % wykorzystuje HT w procesorach Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Zgadzam się !

Już wiem ze HT nie daje takiego wzrostu wydajności jakby sie wydawało! ale i tak pod Windowsem XP SP2 działa bardzo ładnie!

 

no właśnie co jest z tymi Prescotami ze lepiej w nich działa HT+ te plotki ze można coś odblokowac jakies dodatkowe 32bity = chęć pomyślenia w niedalekiej przyszłości nad kupnem Pentium 4 Prescotta (tylko z jakim zegarem stepingiem i seria) :lol:

 

ale to potem !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Intel wymyślił HT 1992/3 roku i czekał aż 7 lat na Windowa 2000 , który miał wykorzystywać HT. "

 

error

prawidlowa odpowiedz to:

AMD wymyślił HT (nie mylic z trasport a a64) Inetl nabyl od nich tylko

licencje.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test gdzie kanion jest wyświetlany jednym wątkiem a statek drugim

to chyba dziala troche inaczej!!! przynajmniej mi sie tak wydaje!!

 

moze ktos przyblizyc temat odnasnie HT i amd??

bo o histori HT to wiem tylko tyle ze teoretycznie bylo mozliwe malym kosztem umieszczenie tej technologi juz w williamette:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba dziala troche inaczej!!! przynajmniej mi sie tak wydaje!!

 

moze ktos przyblizyc temat odnasnie HT i amd??

bo o histori HT to wiem tylko tyle ze teoretycznie bylo mozliwe malym kosztem umieszczenie tej technologi juz w williamette:))

1206600[/snapback]

Gdyby AMD wymyśliło HT to by go załączyło do swoich procków przy tym miażdząc Intel'a nawet w obróbce wideo B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka

Najprościej przedstawić przewage HT nad prockiem bez HT (nie wiem jak ten eksperyment wychodzi na A64 ale chyba tez ścina)

Odpalacie sapera (polecenie winmine) potem do menadzera zadan-->procesy-->PPM na winmine.exe i ustawiacie priorytet Czasu Rzeczywistego. Klikacie na buzie w saprze i na procach bez HT zwiecha totalna. Przy HT nie ma w ogole zwieszki. Tak najprosciej obrazowo przedstawic potęge w programach, HT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka

Najprościej przedstawić przewage HT nad prockiem bez HT (nie wiem jak ten eksperyment wychodzi na A64 ale chyba tez ścina)

Odpalacie sapera (polecenie winmine) potem do menadzera zadan-->procesy-->PPM na winmine.exe i ustawiacie priorytet Czasu Rzeczywistego. Klikacie na buzie w saprze i na procach bez HT zwiecha totalna. Przy HT nie ma w ogole zwieszki. Tak najprosciej obrazowo przedstawic potęge w programach, HT

1206741[/snapback]

to chyba bardziej blad sapera niz potega HT

na win98 tez to sprawdzales ? bo powinno sie nie udac

 

 

wydajnosc intela w obrubce VIDEO nie jest spowodowana przez HT tylko architekture wewnetrzna i dlugie potoki

a moim zdaniem raczej zegar ma tu duzo do powiedzenia ,bo przetwazajac tak proste porcje danych procek nie robi chybien

zauwaz ze Athlon 2000MHz nie jest wolniejszy P4 2000MHz w obrobce i kompresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem ma tu znaczenie kasa wsadzona w przetestowanie procesora z konkretnymi chipsetami i wzajemne "spasowanie" tych elementów w przypadku takich zadań jak render czy obróbka strumienia video

Intel ma tą przewage że ma własne procki i własne chipsety + ładuje ogromną kase w testy tych zestawów. Własnie stąd wynika róznica w cenie.

NIE WĄTPIE (to dla oszołomionych fanów AMD wrzeszczących AMD forever - żeby nie wrzeszczeli zaraz i nie zaczeła sie 15 wojna światowa) ze dysponując odpowiednio dużym budżetem można zbudować/kupić stacje do obróbki video opartą o AMD z najwyższej półki i stacja taka bedzie minimalnie gorsza lub minimalnie lepsza (w zależności od zastosowanego konkretnego algorytmu kompresii) od podobnej stacji na intelu.

 

Bo w tą linie produktów AMD wsadziło dostatecznie dużo szmalu żeby to wydajne było zawsze, ma to dobrane i spasowane wydajnościowo chipsety i zoptymalizowane aplikacje. Wepchnięcie kupy szmalu w serwery na AMD (które i tak kupuje minimalna ilość ludzi na rynku) było konieczne po to żeby wyjąć ludziom z ust argument typu "dopóki poważne firmy: DELL, CPQ/HP itd nie budują na tym serwerów to znaczy ze jest to zbyt niestabilne i jest z tym coś nie tak". No wiec zbudowano w HP serwery na bardzo dopracowanych procesorach. Nik prawie ich nie kupuje są tylko na zamówienie bo nie ma ich co trzymać na magzynach bo sie zestarzej zanim zejdą - ale SĄ i niewątpie że SĄ DZIAŁAJCE I WYDAJNE.

Tylko że Opterony do serwerów po 5400zł netto sztuka za procesor ma sie nijak do budżetu wsadzonego w Pontony, Batony czy Tampony 2500+ kręcone powszechnie na 3200 albo ileśtam...

 

Opteron do serwera HP kosztuje tyle albo prawie tyle co Xeon do serwera HP. Bo sie okazało w AMD że wyprodukowanie takiej jednostki co ma bezbłędnie i wydajnie pracować 24/7 w serwerach pilnujących KONKRETNYCH PIENIĘDZY tyle kosztuje. I trzeba być lekko upośledzonym żeby wierzyć żeby wierzyć że AMD żyje ze sprzedaży seerwerów na Opteronach. Żyje z tego że sprzedaje Tampony i Batony po 200zł. Mają pokruszone rdzenie albo porysowany lakier... no ale coż. Takie są właśnie koszty rozładowywania tego widłami z wagonów :lol: .. bo puszczają to na wagony w świat. I te procki są zaprojektowane i wyprodukowane INNYMI PIENIĘDZMI i dlatego choć ogólnie są wydajne albo i nawet BARDZO WYDAJNE to właśnie rozbijaja sie o szczególiki: marne wykonanie, słabe wsparcie użytkownika, nie do końca super zgranie z chipsetami.

W intelu jest to zrobione za inną kase. Do każdego proca jest dedykowany chipset tego samego producenta. Lepiej być nie może. Tylko że za takie przygotowanie produkty trzeba zapłacić więcej. Wiec dlatego przy bardzo specyficznych zastosowaniach wychodzi taka droban róznica. I dlatego bawi mnie do łez jak jakiś kolo krzyczy że jego podkręcony Śmuron na 3 GHz jest tak samo wydajny jak Pentium 3GHz bo tak mu wyszło w testach bo przecież ma procesor za 150zł tej samej fimy co robi A64 i inne Opterony wiec i ten jego 2500@3200 też musi być taki cool

Pewnie misiu. Trwaj sobie w tym przekonaniu i podaruj sobie odrobine luksusu mając namiastke Opterona na myśl o którym aż sie slinisz. Tylko wbij sobie w sagan że to troszke inna architektura i troszke inne testy to przeszło zanim trafiło na rynek a inżynierowie sie troszke bardziej przyłożyli projektując go bo mieli na to więcej pieniążków. Intel mniej rozróznia (bo nie musi) etap przygotowania proca do sewera i proca popularnego. Dlatego paleta procków i cen jest w zasadzie płynna od 300zł do 6-7 tyś w wypadku procków dedykowanych do serwerów konkretnych producentów. W AMD jest inaczej i to widać. Są te wszystkie popularne AMD co tu sie nimi jara 70% forum potem długo długo nic.. i nagłe łup z grubej rury Opteron za 6 tysi.

 

Ludzie, nie po to produkuje sie TV Plazma 50" po 60 tys zł żeby je ludzie kupowali. Projektuje sie je po to żeby sobie kupowali w Mediamarkt 21" TV za 450zł tej samej fimy ale mieli "coś w podobie" do tej plazmy. Można kupić sprzęt DVD firmy X w postaci odtwarzacza za 400zł i można na odtwarzacz DVD tej samej fimy z podobną funkcjonalnością wydać 5 tyś zł. Te plazmy i Opterony to pusty pokaz siły. Mający uwiarygodnić tańszy produkt ZNACZNIE NIŻSZEJ JAKOŚCI. Czy dla kogoś to za trudne?

I zawsze znajdzie sie grupa fanów (instynkt stadny, bądź sprytna - po coe przepłacać, mamty TO SAMO bez namaczania.. itd) tego tańszego bo na obydwu można pooglądać film i wogóle i przeciętnu user na codzień oglądający Króla Lwa naTV mono 21" ich nie odróżni. I tak jest z AMD i Intelami w komputerach dla przeciętnych Juzusiów. Tylko że jak sie te DVD podłączy pod bardzo dobry wzmacniacz z dobrymi głośnikami i pod bardzo duży TV albo rzutnik to wtedy wyjdzie ta róznica w cenia x10.

Porównajcie sobie AUdi A4/ Accorda/Bete 320 z np: DU nubira. Podobne pojemności, podobne gabaryty, podobne osiągi, podobne bagarzniki. Niby te pierwsze trzy to w zasadzie to samo co DU tylko... no właśnie TYLKO. I dlatego są od 2 do 3 x droższe.

Ale o ile w przypadku samochodów większość ludzi czuje tą róznice ( i wie że to chodzi o jakość wykonania, ścieżke projektową, porządne testy, niska awaryjnosc) o tyle w przypaku procków nie. A to jest tak samo. Dlatego ja wole np A4 od nubiry.. choć w zasadzie jeżdżą tak samo szybko a może nawet nubira jak nad nią popracować (podkręcić, to taki overclockimg w samochodach :) ... wsadzić turbine). ALe wole A4 albo Accorda.

Ale fani nubiry oczywiście mogą mnie wyprzedzić na trasie nubirą (prosze bardzo) i potem 5 dni rozpamiętywać jak o na trasie mnie łykneli i dlatego ich fura jest lepsza. Niech im bedzie. I daltego kręcone albo i niekręcone AMD z klasy popularnej może sobie nawet być szybsze. W grach . w testach.. to dlaczego NIE W JEST W KOMPRESJI WIDEO?. może nie jest aż takie kul?. I tak tego nie kupie bo nie ma "wartości dodanej" o której nie myśli tem co kieruje sie tylko ceną.

 

I dlatego wogóle wole Intela :). Z HT. Ja lubie komfort.

Wole żeby inni porównywali swoje kompy z moim niż żebym ja chciał/musiał porównywać go z innymi. Bo intel jest wzorcem metra cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emet, kur... nie wiem co ci odpisach, kur.. . pierwszy raz na forum wiedze tak debilna wypowiedz.

 

Największy atut Intela " HT " który miażdży Athlony, a ty piszesz ze AMD ma w dup... HT i tak sobie sprzedał licencje Intelowi.

 

Naprawdę nie wiem co ma Ci napisać, lepiej żebym juz nic nie pis.

 

Właśnie sobie zainstalowałem SP1+ sterownik do HT z SP2, Czuje się jak w siódmym niebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie Informatoł i to do kwadratu

tak sie sklada ze procesory to nie samochody - to tylko pip.rzo.ny kawalek plastiku i piasku

a Athlon XP byl swego czasu drogim procesorem ,a ze teraz jest tani to kwestia wlasnie produkowania tego samego przez dlugi okres czasu - technologia i projekt sie zwracaja i mozna produkt oferowac w nizszej cenie

nie ma zadnego super zgrania procesorow Intela z chipsetami Intela - swego czasu VIA robila wydajniejsze chipsety od Intela nie majac nawet licencji na P4

jezeli tansze procesory mialyby byc taniej projektowane :lol: to takze tansze p4 to scierwo ,a w miare sa tylko Xeony ,dobrym prockiem jest Itanium

 

w jakosci samochodow sa roznice bo stosuje sie rozne materialy i rozne technologie

w procesorach Intel i AMD biora krzem od tego samego dostawcy(dostawcow) zapewne

maszyny do produkcji dostarczaja te same firmy

 

Takie są właśnie koszty rozładowywania tego widłami z wagonów  .. bo puszczają to na wagony w świat

to w Intelu wypada ze musza przewozic procesory TANKOWCAMI i wyrzucac ladunek bezposrednio na molo -dlatego te oslony jader :lol:

BO SPOJRZ ILE PRODUKUJE AMD A ILE Intel - i je.bn.ij sie w leb ze swoja teoria :mur:

 

jak poznac lame w komputerowym?

gdy wciska ci zestaw na Intelu i podpiera to wyzsza jakoscia - sprawdzone wiele razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emet, kur... nie wiem co ci odpisach, kur.. . pierwszy raz na forum wiedze tak debilna wypowiedz.

 

Największy atut Intela " HT " który miażdży Athlony, a ty piszesz ze AMD ma w dup... HT i tak sobie sprzedał licencje Intelowi.

 

Naprawdę nie wiem co ma Ci napisać, lepiej żebym juz nic nie pis.

 

Właśnie sobie zainstalowałem SP1+ sterownik do HT z SP2, Czuje się jak w siódmym niebie.

1207536[/snapback]

nie lubie pisac z dziecmi ktore dyskutuja z faktami.

to kto jest autorem HT to nie wymysl mojej osoby

lecz historia przemyslu it.

www.google.pl

ht ma sens w procach z dlugim potokiem jak mutacje p4.

Athlon ma prawie 2 krotnie krotrza kolejke.

W procach ala xp i a64 ht poprostu nic by nie dal

a wrecz przeciwnie.

Co do reszty jak napisalem wyzej nie bede dyskutowal

z widzimisie kogos na temat historii patentow.

To mozna sobie samemu sprawdzic.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze procesory to nie samochody - to tylko pip.rzo.ny kawalek plastiku i piasku

Tak sie składa że samochodu robi sie z tego samego a jeżdżą na zgniłych flakach dinozaurów sprze iluśtam set lat.

a Athlon XP byl swego czasu drogim procesorem

aha, tylko nikt go nie kupował. Wiec potaniał gwałtownie.

a ze teraz jest tani to kwestia wlasnie produkowania tego samego przez dlugi okres czasu - technologia i projekt sie zwracaja i mozna produkt oferowac w nizszej cenie

No wiec kilka zdań potem sobie przeczysz pisząc o wielkości produkcji intela.

nie ma zadnego super zgrania procesorow Intela z chipsetami Intela - swego czasu VIA robila wydajniejsze chipsety od Intela nie majac nawet licencji na P4

"wydajnosć" to nie wszystko - i o tym cały czas tu pisze. Owszem prawie zawsze chipsety "klonowate" pod intela obsługiwały więcej urządzeń i standardów na raz niż intel pod ten sam proc. I co z tego? No chyba że płytka pracowala w seriwsie i taz jej wsadzali DDR a raz SDRAM. tylko na co to komu na dłuższą mete kiedy kupuje kompa wpucha go pod biurko i nie zamierza go otwierac

 

jezeli tansze procesory mialyby byc taniej projektowane  to takze tansze p4 to scierwo

Tylko umkneło Twojej przebystrej uwadze ze starsze P4 są tańsze bo są wypierane z widełek cenowych przez nowe a starych już zrobiono tyle że jak sam napisałeś "wlasnie produkowania tego samego przez dlugi okres czasu - technologia i projekt sie zwracaja i mozna produkt oferowac w nizszej cenie" - i te są bardzo drogie.

 

w jakosci samochodow sa roznice bo stosuje sie rozne materialy i rozne technologie

w procesorach Intel i AMD biora krzem od tego samego dostawcy(dostawcow) zapewne

A rude żelaza i rope oraz krzem na samochody kopią z tej samej kuli ziemmskiej. No i co z tego? Ale przeanalizuj to bardziej to sam dojdziesz do wnisoków które ci sie nie sposobają

 

QUOTE

Takie są właśnie koszty rozładowywania tego widłami z wagonów  .. bo puszczają to na wagony w świat

 

to w Intelu wypada ze musza przewozic procesory TANKOWCAMI i wyrzucac ladunek bezposrednio na molo -dlatego te oslony jader 

BO SPOJRZ ILE PRODUKUJE AMD A ILE Intel - i je.bn.ij sie w leb ze swoja teoria 

TANKOWCAMI to można przewozić paliwa i płyny "Ajnsztajnie". Ale to tak na marginesie.

 

Sie miś zdenerwował... i znowu zaczłą wrzeszczeć i obrażać innych.

No to po kolei. Sam zobacz ile idzie inteli w świat. Wiesz czemu? Bo sa działające i mało kłopotliwe w obsłudze i instalacji.

Osłony jąder. Dzięki nim taki problem jak " buuuuu mamusiu, rdzeń mi sie ukruszył" nie istnieje praktycznie wcale. ALE ktoś to zaprojektował, musiał przetestować, trzeba to złożyć - i w efekcie procesor jest droższy. Ale dlatego że ma osłone i kilka innych spraw te procesory trzeba przewozić kontenerami, w pudełkach z certyfikatem. I nikt ich nie wywala w deszcz widłami z wagonu na bocznice kolejową.

 

jak poznac lame w komputerowym?

gdy wciska ci zestaw na Intelu i podpiera to wyzsza jakoscia - sprawdzone wiele razy

a jak poznać zakompleksionego szczeniaka? po tym że bez powodu kiedy mu sie nie podoba prawda która słyszy zaczyna bluzgać i obrażać innych i to są jego jedyne argumenty. Tylko lama nazywa innych lamą, zapamietej to sobie i sie więcej nie ośmieszaj. Idź podkręć silniczek w swoim Pontonie bo ostatnio duże fale sie przewalają po kuli ziemskiej i nie mieszaj sie w wątki o Intelu bo cie nie dotyczą :). Zwłaszcza że wiedze masz żadną.

I zastanów sie dlaczego np EMET odpisuje spokojnie i rzeczowo kiedy ktoś zwracają sie do niego też zaczyna zdanie od "kur... EMET..". Zdaje sie że gość ma i klase i wiedze.

 

je.bn.ij sie w leb ze swoja teoria 

a teraz możesz iśc sie sam zastosować do swojej błyskotliwej rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich "dzieci" nie lubiacych

google wolacych wiecej pisac co do

malej glowy przyjdzie.

 

(zeby bylo jasne dotyczy

to tylko kwestii HT i AMD)

 

http://www.theinquirer.net/?article=6773

 

dla leniwszych

 

"The patent, numbered 5,944,816, entitled "Microprocessor configured to execute multiple threads including interrupt service routines"

 

Naprawde zamiast zacietrzewiac sie na rzeczywistosc radze uzupelnic wiedze

w temacie o ktorym sie pisze

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moją wypowiedz to z całym szacunkiem nie chciałem nikogo obrazić. Nie twierdze że ktoś jest debilem, nie twierdze bo kolesia nie znam.

 

Powiedziałem tylko tę wypowiedz była debilna.

 

Jeżeli Emet czuje się urażony to SORRY.

 

Ale pisząc że HT wymyślił AMD a potem oddał to w ręce Intela żeby ten zmiażdżył wynalazcę HT czyli AMD to trochę się nie trzyma kupy i nie ma sensu.

 

To tak jak z Ruskimi. Sprzedali za grosze Grenlandie Ameryce, na której było i jest w h... ropy.

 

Jeszcze raz SORRY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moją wypowiedz to z całym szacunkiem nie chciałem nikogo obrazić. Nie twierdze że ktoś jest debilem, nie twierdze bo kolesia nie znam.

 

Powiedziałem tylko tę wypowiedz była debilna.

 

Jeżeli Emet czuje się urażony to SORRY.

 

Ale pisząc że HT wymyślił AMD a potem oddał to w ręce Intela żeby ten zmiażdżył wynalazcę HT czyli AMD to trochę się nie trzyma kupy i nie ma sensu.

 

To co ty czyjesz czy myslisz nie ma nic wspolnego

z faktami dotyczacymi wymiany patentow i technologii

AMD intel.

Moze sie zastanowisz za co HT ktory jest kilka latek starszy

od p4 przechandlowalo z intelem ?

ale naprawde to wsio jest w necie i ani amd ani intel

na tym nie stracily.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bueno masz racje, chodziło mi o Alaske.

 

A co do HT to zostaje przy intelu, a tu dowód

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/technika/...-Threading.html

 

A jak chcecie dowiedzieć się więcej i kto tak naprawdze tworzył HT, to tylko mnie podpuście to wam przepisze kilka stron z " CHIP Wydanie Specjalne " Styczeń 2003.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...